Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pirx65

Orator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem właśnie zegarek Orator za niedużą kasę ,coś mnie w nim urzekło.W Klubie na wyszukiwarce nic o tej marce .Trochę zdjęć znalazłem w googlu ,ale zawsze lepiej spytać tutaj .Nie jestem pewny werku .

 

post-56002-0-56694000-1361805163_thumb.jpg

 

 

post-56002-0-57271400-1361805173_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zaprzyjaznionym Forum cos tez znajdziesz...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam jeszcze jedno pytanie. Zegarek ma duże braki.Koperta ,koronka zniszczona ,wskazówki bez fosforu ,tarcza też ubytki fosforu ,ale od biedy po drobnym umyciu może byc,jedynie mechanizm chodzi idealnie .Czy warto zrobic mu kompleksową renowację ? Wstępna wycena 550 zł ,na podstawie zdjęc ,na pewno jeszcze coś dojdzie .Polubiłem tego "mówcę" , ale czy renowacja nie przekroczy jego wartości ?

Wiem ,że nie wyceniamy tu zegarków ,dlatego wystarczy mi odpowiedź "warto" , lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ekonomicznego punktu widzenia to dyskusyjna sprawa, bo trudno Ci bedzie odzyskać włożone pieniądze, choć jeśli będzie odbajerzony, to kto wie.

Natomiast zawsze warto zadbać o stary chronograf przyzwoitej firmy, bo przecież tych zegarków nie przybywa.

Czy te 550zł obejmuje również konserwację mechanizmu? Jeśli tak, to można się zastanawiać. Jesli tylko wizualny lifting, to nie warto. Kopertę pochromujesz za 100zł. Koronka to groszowa sprawa. Tarczy nie ma co ruszać, a wskazówki można po prostu takie zostawić, lub uzupełnić farbke samodzielnie, ewentualnie za 20-30 zł zrobi Ci to zegarmistrz


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo długim czasie w końcu zakończyłem naprawy i renowacje w moim Oratorze.

Tarczy nie ruszałem tylko zmyłem brudny poczerniały fosfor , chromowanie koperty / stara była koszmarna / ,nowe szkło i koronka, i kompletny przegląd werku , który teraz chodzi dokładnie i cudownie cyka.Teraz tylko fajny pasek i wsio.

Nie jest to może jakiś unikat ,ale mnie cieszy bo raz ,że ładnie wygląda na ręku ,a dwa ,że dostałem od zegarka kolejną lekcję nauki cierpliwości / wszystko trwało 10 miesięcy /

 

 

post-56002-0-95199400-1385218435_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło-gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do gratulacji - niech Ci cyka ;)

Mam nadzieję, że na zdjęciu koronka jest w pozycji do bastawiania, a nie że tak została dobrana......


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.