Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jslanina

Subiektywny przegląd zegarków typu Pilot do 1000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tatko

Fajny ten Ornient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, niestety ta wersja kolorystyczna juz nie do dostania.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez komar_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To ja dorzucę swojego, który w mojej ocenie także jest w typie pilota. No i kosztuje zdecydowanie poniżej 1000 zł  :)

post-34987-0-72957500-1505193819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam powyższy zegarek. Też go posiadam tylko z czarną tarczą, model SNK809K2. Noszę go na skórzanym pasku z podkładką. Postaram się wrzucić jakieś zdjęcie. Kupiłem go parę lat temu za około 300 zł także grubo poniżej 1000 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skoro powyżej mowa o SEIKO z linii SNK, to oczywiście trzeba też wspomnieć o linii SNZG ;-)

post-34987-0-67364300-1520675635_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. A można wiedzieć dlaczego zdecydowałeś się zadać swoje pytanie w wątku dotyczącym pilotów do 1000 zł zamiast założyć stosowny wątek? Trochę ni z gruchy ni z pietruchy wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam. Jak widać nie ogarniam tematu. W takim razie założę nowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moja davosa aviator mieści się w granicach wymagan pilotowych..?

post-111500-0-14867500-1578166686_thumb.jpg

 

aczkolwiek i tak Laco flieger to bym chciał, ale Glicyne Combat robi spustoszenie w głowie mej, ale nie dam tyle kasy, nie jesten maniakiem zegarkowym ale bym chciałłłl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zdecydowanie SM, Aquatico dla mnie w zbyt luźnej interpretacji. Wolę klasykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie inspiracje są inne, Aquatico to Hamilton Khaki a San Martin to Damasko :)

I tu chyba trochę zgadzam się z kolega Jash, jako ze Hami to bardziej field watch.

Tym niemniej, jak lekko przymknie oko, to przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podepnę się tu z dylematem, kompletuję swoje trio codzienny field watch, diver i coś w stylu pilota, został mi własnie ostatni element układanki czyli pilot, a budżet to akurat koło 1000zł. Bardzo podoba mi się Dan Henry 1963, tyle że przy obecnym kursie dolara wychodzi około 950zł i nie wiem czy chcę tyle płacić za podstawowy kwarc Miyota i w sumie i tak chińską produkcję, jak większość. Absolutnie nie mam nic do kwarców, dokładność, bezobsługowość, łatwiejszy serwis itp. i nawet by się to dobrze uzupełniało bo field watch jest na solarze, a diver na automacie. Na + tego zegarka jest na pewno klimat, ta skórzana torebka z dodatkowym paskiem itp. i jest to budżetowy klon 765 z podobno bardzo dobrym wykonaniem. Tyle, że dalej się waham czy warto dawać praktycznie tysiaka.

 

Jestem tak niezdecydowany, że zastanawiam się czy nie odpuścić na razie, patrzyłem na Laco, Aviatory itp. ale w tych cenach to też w większości wszystko jest na kwarcu, a w takim wypadku już wolałbym DH, bo przynajmniej będzie bardziej unikalny. Mógłbym w sumie trochę poczekać i dołożyć do czegoś w stylu Laco Augsburg albo poszukać okazji, te zegarki mają swój urok, ale nie wiem czy nie będą dla mnie nieco zbyt surowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie longislandwatch piloty islander. Ze specyfikacji wynika ze to bdb opcja w tym budzecie. Niestety zaraz po pojawieniu sie tej kolekcji wszystkie zostaly wyprzedane, ale podejrzewam ze bedzie kontynuacja. Dostepne byly zarowno modele z tarcza typu A jak i B, sam mualbym problem z wyborem.

Ponizej przykladowe zdjecie najbardziej klasycznej, czarnej wersji:fbfe90c7d336ef60581f6fb17e96fed4.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie dołozyłem trochę i udało mi się kupić poniższego Citizena za około 1300zł nowy:

 

gallery_111840_4049_3545603.jpg

 

Tarcza ma niewiele ma wspólnego z prostotą klasycznego pilota, ale zegarek jest niesamowicie wygodny przez eco-drive i RC oraz wygląda świetnie w tej wersji kolorystycznej. Do tego naprawdę porządne wykonanie, szafir, WR200, oraz całkiem niezłej jakości pasek z motylem.  Stwierdziłem, że na tę chwilę nie chcę kolejnego automatu, a taki wybór jednocześnie zaspokoi głód na coś pilotopodobnego i lepiej uzupełni pozostałe zegarki:p Tym bardziej, że nie bardzo widziało mi się płacenie 950zł przy tym kursie dolara za kwarc od Dana Henry'ego, który bądź co bądź jest kopią innego zegarka. 

 

Na razie nie załuję, bo noszenie go sprawia po prostu frajdę, a przy tym nie muszę się martwić o dokładność czy rezerwę chodu. 

 

W sumie w pilotach do 1000zł można polecić też Nightawki jako opcja inspirowana lotnictwem dla kogoś kto chciałby jednocześnie wygodę eco-drive albo nie chce zwykłego kwarca. Trochę mniej się na nich dzieje niż na powyższym, co dla wielu będzie zaletą, i naprawdę robią robotę na nato albo skórze w stylu vintage. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zrobić aktualizację o kolejnego zawodnika - Escapement Time. Cena poniżej pięciu stów, a w środku pracuje automatic NH35, wskazówku barwione termicznie, szafirowe szkło i świetna luma. 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.