Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DarkDaro

Pytanie o G-Shock GW-3000 1AER (mod 5121)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam fanów G-shock

Od kilku dni mam kolejnego g-shocka (jak w temacie) i mam wątpliwość co do prawidłowości wskazania dolnej tarczy 24h. Zegarek ustawiłem zgodnie z instrukcją na czas w Paryżu po czym w nocy został odebrany sygnał radiowy z Niemiec i zegarek zsynchronizował czas prawidłowo. Czas zulu na prawej tarczy jest również ok ale dolna tarcza 24 powinna wg mnie pokazywać o 12 w południe 12 a o północy 24 a jest dokładnie odwrotnie. Np. o godzinie 18:00 pokazuje 6. Dodam, że zmiana dnia w kalendarzu przebiega prawidłowo o północy. W instrukcji nic nie ma na ten temat. Jak powinno być i jak to ustawić. Będę wdzięczny za pomoc.

​Dla ułatwienia załączam zdjęcie w/w modelu

post-60312-0-65067900-1362315360.jpg

Edytowane przez DarkDaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przytrzymaj prawy dolny przycisk na kilka sekund - usłyszysz dźwięk, a wskazówka sekundowa ustawi się na godzinie 12.

2. Wciśnij lewy dolny przycisk - wskazówka godzinowa i minutowa (a wraz z nimi 24-godzinny wskaźnik) zaczną się przemieszczać i zatrzymają się na godzinie 12:00.

3. Przy użyciu prawego dolnego przycisku przekręć wskazówki o 12 godzin do przodu, na godzinę 24:00. Przytrzymanie przycisku spowoduje samoczynny ruch wskazówek do przodu, co można przerwać kolejnym wciśnięciem przycisku. W razie potrzeby, gdyby wskazówki zatrzymały się "za daleko", możesz dokonać korekty wstecznej przy użyciu prawego górnego przycisku.

4. Potwierdź wciśnięciem lewego górnego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Udało się, wielkie dzięki. Sam bym do tego nie doszedł. Stresowało mnie to do tego stopnia, że myślałem, że zegarek jest jakiś trefny. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że system Tough Movement nie cofnie Ci wskazówek do poprzedniego położenia, ale jeśli się nie mylę to czujnik tego ustrojstwa "widzi" tylko odchyłki nie większe niż jedna godzina. W każdym razie TM sprawdza położenie wskazówek w okolicach każdej pełnej godziny, tak więc jeśli wciąż jest dobrze, to tak już powinno zostać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie cofnął. Działa bardzo dobrze teraz. Odebrałem kolejny sygnał synchro z UK i działa bez zmian. Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kolega 7 pomoże przy nastawieniu tego zegarka bo dla mnie to czarna magia i juz od 2 dni walcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie skorzystać z synchronizacji radiowej, ale do tego musi być ustawiona właściwa strefa czasowa. Najpierw jednak na podstawie opisu z postu #2 sprawdź, czy wskazówki mają właściwe pozycje bazowe - walcząc z zegarkiem mogłeś je niechcący poprzestawiać (omiń punkt 3, chyba że nie ustawią się prawidłowo i będzie konieczne ich poprawienie).

 

Teraz przytrzymaj lewy górny przycisk na kilka sekund, aż wskazówka sekundowa wykona następującą sekwencję: najpierw wskaże Y lub N (raczej to drugie), następnie R, a na koniec ustawi się na pozycji określającej kod aktualnie wybranej strefy czasowej, po czym możesz już zwolnić przycisk. Teraz przy użyciu prawego dolnego przycisku przestaw wskazówkę na pozycję PAR i zatwierdź wybór wciśnięciem lewego górnego przycisku.

 

Jeszcze raz przytrzymaj lewy górny przycisk, ale tym razem zwolnij go, kiedy sekundnik wskaże R - oznacza to uruchomienie synchronizacji. Odłóż zegarek na kilka minut, jeśli złapie sygnał to wskazówka przesunie się na W, jeśli nie to spróbuj położyć go w innym miejscu (najlepiej obok okna, godziną 12 w jego kierunku). Po udanej synchronizacji wskazówka na 5 sekund ustawi się na Y, a czas zostanie przestawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wyjeżdżam do Azji i chciałbym aby zegarek pokazywał mi czas w strefie HGK ale nie chcę przestawiać tzw home zone. Czytałem w instrukcji, że można wyświetlić czas w każdej strefie ale jakoś mi nie wychodzi a nie chcę namieszać. Czy może kolega 7 jeszcze raz pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w tryb World Time i prawym dolnym przyciskiem wybierz HKG - prawa tarcza ustawi się pod ten czas (będzie on tam widoczny również po powrocie do głównego trybu). Wskazówka od dnia tygodnia powinna pokazywać STD (czyli czas standardowy, tzw. zimowy). Jeśli ustawione jest DST to przytrzymaj lewy górny przycisk na około dwie sekundy - zmiana zostanie zasygnalizowana piknięciem.

 

Po przylocie do Azji lub jeszcze w samolocie wejdź ponownie w tryb World Time i przytrzymaj prawy górny przycisk na około trzy sekundy - spowoduje to, że na głównych wskazówkach ustawi się czas miejscowy, a czas polski przeniesie się na małą tarczę, czyli po prostu strefy HKG i PAR zamienią się miejscami. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

Mam pytanie  czy   godzinowa strzałka   ma  inną  grafikę  w  tych  samych modelach   bo u mnie mam  kształt  czarnego paska V  a  w prezentowanym  jest W.?

Edytowane przez Mateusz001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to zdjęcie z pierwszego postu jest jakieś dziwne. :) Wskazówka godzinowa w tym modelu wygląda tak:

 

GW-3000B-1AJF_1.jpg

 

GW-3000B-1AJF.jpg

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

O właśnie taki mam  już się zacząłem martwić  .  Został mi tylko sprawdzić  czy  rok i miesiąc  jest  dobrze  ustawiony i  poziom baterii  sprawdzenie  resztę jakoś  dzięki Wam i  Youtube   rozgryzłem dziękuję   :) .

Jednak   instrukcja po polsku   by się  przydała :(

Edytowane przez Mateusz001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzień tygodnia wskazywany jest prawidłowo to wszystkie ustawienia dotyczące daty są poprawne, bo jest on przez zegarek kalkulowany na ich podstawie. Zresztą te dane pobierane są przy okazji synchronizacji. :)

 

Poziomu baterii nie sprawdzisz, ten model posiada jedynie sygnalizator słabego poziomu energii w akumulatorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

Super dzięki 

Edytowane przez Mateusz001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko jest fajnie tylko jak zamienię te strefy czyli na głównej tarczy jest pokazywany czas HGK to wskazówka sekundowa wskazuje cały czas PAR i nie działa w trybie zegarka Czy tak ma być? Nie pokazuje też dnia tygodnia tylko wskaźnik pozostaje na STD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz po prostu wrócić do trybu głównego (wciśnij dwa razy lewy dolny przycisk albo przytrzymaj go na dwie sekundy). :)

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

Zegarek ma  oszczędzanie  energii bo nie wiem czy dobrze doczytałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli nie ma dostępu do wystarczająco jasnego światła to o godzinie 23 zatrzyma się sekundnik, a jeśli światła nie będzie miał przez kolejne 7 dni, to zatrzyma się całkowicie. Jeśli akumulator jest w pełni naładowany to w tym stanie może przehibernować nawet przez dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz001

wow   :) dziękować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zegarek wywiozłem do brata aby sie pobawił. Jak przywiozę to zrobię jak piszecie. Może będzie z niego użytek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy kolega 7 pomoze mi rozwiazac problem z data i dniem tygodnia nie potrafie nastawic prawidlowej. dzisiaj mi wyskakuje 16 a dzien tygodnia chyba jest calkowicie wylaczony albo jest niedziela nie mam pojecia . prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawiona jest prawidłowa strefa czasowa (PAR) i czy zegarek bezproblemowo się synchronizuje? Jeśli tak to prawdopodobnie to tylko rozkalibrowane pozycje bazowe wskazówek - sprawdźmy czy tak jest w rzeczywistości:

 

Przytrzymaj prawy dolny przyciski dotąd (ok. 3 sekund), aż wskazówka sekundowa ustawi się dokładnie na godzinie 12. Teraz wciśnij lewy dolny przycisk i poczekaj, aż wskazówki godzinowa i minutowa ustawią się w tej samej pozycji (dolna tarcza powinna wskazywać godzinę 24). Tutaj wszystko powinno być w porządku, bo te wskazówki kontrolowane są przez system Tough Movement. Kolejne wciśnięcia lewego dolnego przycisku to prawa tarcza, następnie lewa wskazówka od dnia tygodnia oraz na koniec datownik. Wskazówki powinny być ustawione analogicznie jak w przypadku wcześniejszych, czyli "w pionie", natomiast datownik powinien pokazywać 1 - jeśli coś się nie zgadza to korekty dokonujesz przyciskami z prawej strony (dolnym do przodu, górnym wstecz). Ustawienia zatwierdzasz lewym górnym przyciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem wszystko co napisales i godzina sie naprawila itylko ze dzien tygodnia dalej jest niedziela i zmienil dzien z 16tego na 24 ale dzisiaj jest 25 wiec moze masz jeszcze jakis pomysl jak inaczej nastawic kalendarz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.