Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DarkDaro

Pytanie o G-Shock GW-3000 1AER (mod 5121)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Od jakiegos czasu napaliłem sie na GW-A1000D ale jak go obejrzałem na zywo to poczułem jakis dziwny niedosyt.

Mianowicie chodzi o to, ze obecnie namietnie uzywam GW-3000BD i jak je tak obok siebie porównałem to 3000BD wydaje mi sie cięższy, pewniejszy, solidniej wykonany i ogólnie taki solidny i mocny natomiast A1000D był lekki, delikatny i te plastikowe guziki tez wydały mi sie słabe.

Czy ktos z Was miał możliwosc zestawienia ze soba tych modeli na żywo i odniósł podobne wrażenia?

Mam takie samo odczucie. GW3000 jest solidny, te nowsze modele nie sprawiają już takiego wrażenia. Szybko oddałem sprzedawcy po zmacaniu. Nie podszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam oba modele i z A1000D też jestem zadowolony choć pierwsze wrażenie i porównanie było słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie skorzystać z synchronizacji radiowej, ale do tego musi być ustawiona właściwa strefa czasowa. Najpierw jednak na podstawie opisu z postu #2 sprawdź, czy wskazówki mają właściwe pozycje bazowe - walcząc z zegarkiem mogłeś je niechcący poprzestawiać (omiń punkt 3, chyba że nie ustawią się prawidłowo i będzie konieczne ich poprawienie).

 

Teraz przytrzymaj lewy górny przycisk na kilka sekund, aż wskazówka sekundowa wykona następującą sekwencję: najpierw wskaże Y lub N (raczej to drugie), następnie R, a na koniec ustawi się na pozycji określającej kod aktualnie wybranej strefy czasowej, po czym możesz już zwolnić przycisk. Teraz przy użyciu prawego dolnego przycisku przestaw wskazówkę na pozycję PAR i zatwierdź wybór wciśnięciem lewego górnego przycisku.

 

Jeszcze raz przytrzymaj lewy górny przycisk, ale tym razem zwolnij go, kiedy sekundnik wskaże R - oznacza to uruchomienie synchronizacji. Odłóż zegarek na kilka minut, jeśli złapie sygnał to wskazówka przesunie się na W, jeśli nie to spróbuj położyć go w innym miejscu (najlepiej obok okna, godziną 12 w jego kierunku). Po udanej synchronizacji wskazówka na 5 sekund ustawi się na Y, a czas zostanie przestawiony.

 

Najprościej będzie skorzystać z synchronizacji radiowej, ale do tego musi być ustawiona właściwa strefa czasowa. Najpierw jednak na podstawie opisu z postu #2 sprawdź, czy wskazówki mają właściwe pozycje bazowe - walcząc z zegarkiem mogłeś je niechcący poprzestawiać (omiń punkt 3, chyba że nie ustawią się prawidłowo i będzie konieczne ich poprawienie).

 

Teraz przytrzymaj lewy górny przycisk na kilka sekund, aż wskazówka sekundowa wykona następującą sekwencję: najpierw wskaże Y lub N (raczej to drugie), następnie R, a na koniec ustawi się na pozycji określającej kod aktualnie wybranej strefy czasowej, po czym możesz już zwolnić przycisk. Teraz przy użyciu prawego dolnego przycisku przestaw wskazówkę na pozycję PAR i zatwierdź wybór wciśnięciem lewego górnego przycisku.

 

Jeszcze raz przytrzymaj lewy górny przycisk, ale tym razem zwolnij go, kiedy sekundnik wskaże R - oznacza to uruchomienie synchronizacji. Odłóż zegarek na kilka minut, jeśli złapie sygnał to wskazówka przesunie się na W, jeśli nie to spróbuj położyć go w innym miejscu (najlepiej obok okna, godziną 12 w jego kierunku). Po udanej synchronizacji wskazówka na 5 sekund ustawi się na Y, a czas zostanie przestawiony.

Mistrzu

Kiedy ustawiam wg Twojej instrukcji na synchronizację radiową to zegarek zatrzymuje na R, ale później wskakuje na "N" omijając "W" i dalej godzina jak z kosmosu.

Zegarek leżał ddłuższy czas w szuflanie i bateria się wyczerpała. Naładowałem go i proszę o pomoc w nastawieniu zegarka. Na pewno mam strefę czasową na Paryż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven help

Zegarek leżał w szafie i się zatrzymał

Teraz nie moge go nastawić Twoim sposobem co mi opisywałeś.

Kiedy chce ustawic radiowe nastawienie po przytrzymaniu przycisku gornego lewego wskazówka zatrzymuje sie na "N" poźniej na "R".

Czekam pare minut i dalej wraca do "N" i nic

Zegarek na tarasie nawet postawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to,że nie łapie sygnału lub sygnał jest za słaby.

Musisz znaleść takie miejsce gdzie zaskoczy. Najlepiej w nocy. Jest najmniej zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie drażni Was brak podświetlenia tarczy w tym modelu? To jedyna funkcja której mi tu brakuje do pełni szczęścia. Fluorescencja niestety kiepsko się sprawdza na codzień, szczególnie wcześnie rano gdy jeszcze jest mrok lub szarówka. Dziwię się że producent poskąpił tej funkcji w tak fajnym zegarku. W aktualnej chwili brakuje mi też sygnału godzinowego (kropelki do oka co 2 godziny). Tak poza tym to genialny i przecudnej urody model który przypadł mi bardzo do gustu i mój gust estetyczny w pełni zaspokoił, a mówię konkretnie o  GW-3000A-4AER. To najlepszy zakup zegarkowy jaki zrobiłem i nie sądzę bym kiedykolwiek zatęsknił za czymś innym (inne zegarki poszły w odstawkę, czasem je zakładam, ale zaraz szybko wracam do mojego "pomarańczaka") ;)

 

P.S. No ok, mógłby mieć jeszcze kompas i termometr, ale co tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zadałem bardzo podobne pytanie w swoim wątku, ale jakos tak cisza tam panuje :P
Planuje zakup modelu GW-3000A-4AER plus wymiana paska na czarny, ale jak przeczytałem, że nie ma podświetlenia (wydawało mi się to tak oczywiste, że jest, że aż nie sprawdzałem) to trochę zacząłem się wahać

Jak Neobrite się sprawdza w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zadałem bardzo podobne pytanie w swoim wątku, ale jakos tak cisza tam panuje :P

Planuje zakup modelu GW-3000A-4AER plus wymiana paska na czarny, ale jak przeczytałem, że nie ma podświetlenia (wydawało mi się to tak oczywiste, że jest, że aż nie sprawdzałem) to trochę zacząłem się wahać

Jak Neobrite się sprawdza w praktyce?

 

Neobrite to bardzo ładna nazwa, ale w tym przypadku oznacza chyba jedynie fluorescencyjne wskazówki i znaczniki godzinowe - nic innego nie stwierdzam tutaj. W kompletnych ciemnościach co nieco widać jak się dobrze przyjrzeć (trzeba by na spokojnie przetestować długość "trzymania" poświaty), ale bez rewelacji, raczej zaspany w środku nocy nie byłbym w stanie na tyle wytężyć wzroku by bez całkowitego się wybudzenia odczytać wskazanie godziny, a już w porannym pośpiechu w półmroku klatki schodowej spiesząc się na autobus i nie chcąć się potknąć, to już w ogóle nie ma szans. Mimo wszystko model ten tak mnie ujął swą urodą że jakoś bardzo mocno tego nie przeżywam. No i ten pomarańczowy pasek, w przeciwieństwie do Kolegi, bardzo mi pasuje, co nie znaczy że kiedyś dla odmiany nie zmienię na czarny (ale tylko na czas jakiś) by nieco uspokoić "look" tego zegarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chętnie odkupię pomarańczowy pasek jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie synchronizuje zegarek na daną strefę a po synchronizacji z literki W wskazówka przeskakuje na literkę N zamiast Y miał ktoś może tak samo lub wie co to może oznaczać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, że się nie zsynchronizował.

Zostaw na noc na parapecie godziną 12 skierowaną w kierunku szyby i sprawdź rano czy się zsynchronizował.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe załamywac się, ponawiać próby aż się uda i będzie "Y", za którymś razem załapie albo jak doradził kolega powyżej, zostawić na parapecie na noc. Najlepiej jak okno wychodzi na zachód, zegarek poziomo, 12-tka w kierunku zachodnim. Prawdę mówiąc nie wiem czy synchronizacja zadziała jak okno jest np. na wschód.

 

Ja mam pytanie o czas światowy - mam ustawiony Nowy York i coś mi się nie zgadza. Pokazuje mi godzinę wcześniej niż powinna być w NY. Czy to jakiś mój błąd, czy uszkodzenie zegarka? Rozumiem że przesunięcie czasu na letni obowiązuje również w Stanach, więc różnica 6 godzin powinna być zachowana? Ja teraz mam różnicę 7 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W world time czas letni dla każdej strefy trzeba ustawić ręcznie.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc a jak się zmienia ten czas o godzinę w World time jak pisał kolega wcześniej :)? Bo mam tak samo zła godzinę o 1 gozine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytajcie ten temat od początku. Naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy dolny lewy przycisk - wchodzisz w tryb czasu światowego (sekundnik pokaże jakie miasto masz ustawione jak World Time), następnie przytrzymaj ok. 2 sekund górny lewy aż piknie - przestawi Ci się lewa mała wskazówka z STD na DST. Odczekaj aż na prawej tarczce godzina się przestawi. Wróć do trybu normalnego wskazania aktualnego czasu - dwa razy dolny lewy przycisk.

 

Inna kwestia - taki wydawałoby się zaawansowany technologicznie zegarek, a po kilku dniach bez synchronizacji (zakładam że się nie synchronizuje leżąc w nocy w sypialni od strony wschodnio-południowej) spieszy się zwykle o 6 sekund, nie wiem jak w dłuższym przedziale czasowym, być może ta różnica względem czasu wzorcowego się nie powiększa i jest stała, ale to dość dziwne.

Edytowane przez drmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam do Was takie pytanie i zarazem prośbę, mam obecnie model GW-4000 który jest młodszym bliźniakiem GW-3000 i funkcję i ich obsługa raczej ta sama, więc myślę, że nie będzie problemu jeśli w tym wątku zapytam o pomoc. Chciałbym się dowiedzieć jak często powinien zegarek się synchronizować i czy ta synchronizacja jest również odpowiedzialna za zmianę godziny w zegarku podczas gdy jest zmiana czasu z zimowego na letni, pytam o to dlatego, że zegarek leżąc w domu się nie synchronizuję, o tyle to dziwne, że w dniu zmiany czasu godzina została automatycznie zmieniona, wydaję mi się, że ta synchronizacja jest jednak powiązana ze zmianą czasu, więc dlaczego w domu zegarek się nie chce zsynchronizować, a zmianę czasu normalnie zaktualizował ???  Nie jest to tak, że zegarek wogóle się nie synchronizuję, synchronizuję się jak jestem na dworze, ale z tego co zauważyłem to dość długo muszę być na powietrzu, nie jest tak, że wyjdę na 1h i już się synchronizuję, bynajmniej nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GW-3000 zmiana czasu nie odbywa się automatycznie, trzeba ją przeprowadzić ręcznie (przestawić z STD na DST). Synchronizacja zaś, jak juz pisali koledzy, odbywa się codziennie w nocy, pierwszy raz ok 3-ciej w nocy, a po nieudanej synchronizacji automatycznie podejmowane są kolejne próby w godzinach nocnych późniejszych. Moim skromnym zdaniem zegarek powinien być w tym czasie umiejscowiony w pobliżu okna wychodzącego w kierunku zachodnim, godziną 12-tą w tymże kierunku. Z tego co zauważyłem mój też się w nocy nie synchronizuje ponieważ leży w sypialni która jest od strony południowy-wschód, a do tego dość daleko od okna. Mam obecnie już 7 sekund do przodu względem czasu wzorcowego, i to mnie niepokoi trochę, bo to oznacza że mechanizm (kwarc?) nie jest tu zbyt precyzyjny. Właściwie nie wiem czemu Twój zegarek synchronizuje się w dzień, skoro z tego co tu napisano automatycznie robi to tylko w nocy. Nie mam pojęcia też czemu zmiana czasu w GW-4000 jest automatyczna, pewnie jest w nim jakaś elektronika która robi to na podstawie daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-4000 jest bliźniakiem GW-3000 pod względem funkcjonalności, a więc automatyczna zmiana czasu odbywa się tylko w przypadku udanej synchronizacji. Jeśli czas się zmienił, synchronizacja musiała zakończyć się powodzeniem, nie ma innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drmaciek i Seven dzięki za poświęcenie Swojego czasu na odpowiedź.

Wracając do tematu, czy synchronizacja powinna odbywać się codziennie o pełnej godzinie o ile dobrze pamiętam o 3.00 w nocy ??? Jeśli synchronizacja przebiegnie prawidłowo, to wciskając lewy górny przycisk strzałka sekundnika powinna zatrzymać się na literce Y ??? Zegarek  w przypadku udanej synchronizacji wykonuje ją co 24h ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na czasie letnim pierwsza próba synchronizacji startuje o godzinie 3:00. Jeśli się powiedzie to będzie tak jak piszesz - kolejna dopiero po 24 godzinach. Natomiast jeśli się nie powiedzie, to kolejne próby będą miały miejsce o godzinie 4:00, 5:00 oraz 0:00, 1:00 i 2:00 kolejnego dnia. Udana synchronizacja anuluje kolejne próby w danej sesji, a następna sesja rozpocznie się znów o 3:00, bez względu na godzinę poprzedniej synchronizacji.

 

Y oznacza udaną synchronizację, N oznacza że pierwsze trzy próby w aktualnej sesji zakończyły się niepowodzeniem i kolejna będzie miała miejsce o godzinie 0:00. Jeśli po udanej synchronizacji wykonasz ręczną synchronizację, która się nie powiedzie, zegarek będzie wskazywał N.

 

W sporadycznych przypadkach może zdarzyć się, że ze względu na słaby odbiór sygnału zegarek zsynchronizuje tylko czas (poza nim synchronizowana jest również data), wtedy wskazywane będzie N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.