Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
DarkDaro

Pytanie o G-Shock GW-3000 1AER (mod 5121)

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli błędnie podałem Koledze że zegarek na czas letni sam się nie przestawi, po prostu mój się nie synchronizuje w nocy i dlatego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś w nocy skupiłem sie na sprawdzeniu tej synchronizacji, więc pierwsze co poszedłem do kuchni, gdzie okno jest od strony zachodniej, przy oknie ustawiłem zegarek 12 do szyby i przytrzymałem lewy górny aż zatrzymał się na literce R po kilku sekundach wskazówka zmieniła położenie na literkę W i synchronizacja się powiodła! 

Teraz już wiem, że synchronizacja działa, tylko dziwne że w dniu zmiany czasu zegarek leżał w pokoju na stole oddalonym od okna w kuchni o jakieś 8m. i też przeprowadził udaną synchronizację, wydaję mi się, że wpłynęło na to ułożenie zegarka 12 w stronę okna i to że jest ono po lini prostej z pokojem i nie przedzielone drzwiami, może takie detale też miały na to wpływ, dziś w nocy jeszcze to sprawdzę.

Póki co dzięki koledzy za odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może moja teoria że zegarek powinien leżeć blisko okna lub nawet na parapecie od strony zachodniej jest błędna, ale mój się automatycznie chyba nie synchronizuje leżąc od innej strony i robię synchronizację ręcznie od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoria jest słuszna, ale w praktyce różnie z tym bywa, za dużo czynników ma wpływ na odbiór fal radiowych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy mój się zsynchronizował, ale specjalnie położyłem go w kuchni na parapecie od zachodu. Od ostatniej, ręcznej synchronizacji sprzed chyba 2 tygodni, spieszył się już 8 sekund. Niektóre dużo tańsze kwarce chodzą dokładniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii  kwarców to czysta loteria, cena, model niema tutaj żadnego znaczenia. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że przy tym modelu Casio nie ma loterii - wszystkie egzemplarze spieszą się 8 sekund na około 1,5 - 2 tygodnie? ;)

 

Ok, to pytanie laika, tylko proszę się nie śmiać:

GW-3000 to zegarek kwarcowy, mechaniczny, ma baterię, więc ta bateria coś zasila - czyżby silniczek/silniczki elektryczne? Wiem że jestem bliski kompromitacji, ale posiadłbym tą wiedzę chętnie raz na zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-3000 to zegarek kwarcowy, mechaniczny, ma baterię, więc ta bateria coś zasila - czyżby silniczek/silniczki elektryczne? Wiem że jestem bliski kompromitacji, ale posiadłbym tą wiedzę chętnie raz na zawsze ;)

Tak, a dokładniej 5 niezależnych silniczków, które napędzają:

 

- wskazówkę godzinową + minutową oraz wskaźnik 24-godzinny

- wskazówkę sekundową

- zegar na prawej tarczy

- wskaźnik dnia tygodnia

- datownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a dokładniej 5 niezależnych silniczków, które napędzają:

 

- wskazówkę godzinową + minutową oraz wskaźnik 24-godzinny

- wskazówkę sekundową

- zegar na prawej tarczy

- wskaźnik dnia tygodnia

- datownik

Dzięki wielkie! A co steruje tymi silniczkami, w sensie - skąd one wiedzą z jaką prędkością/krokiem się poruszać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak mój Casio Marine Gear MRP-700-1AVEF się spieszy, i to zarówno część cyfrowa jaki i wskazówkowa (pewnie są zsynchronizowane ze sobą), to nic z tym już się nie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to wyregulować ale wiąże się z ingerencją w sam moduł  ;)

A ile Ci spieszy?

W tym modelu to bodajże +/- 30 sek. (na miesiąc) to norma

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to wyregulować ale wiąże się z ingerencją w sam moduł  ;)

A ile Ci spieszy?

W tym modelu to bodajże +/- 30 sek. (na miesiąc) to norma

No jakoś tak, i dziwi mnie że taka w sumie mała tarcza, nie mówiąc już o czytelności wyświetlacza jak na zegarek dedykowany nurkowaniu, choćby i amatorskiemu, a może się mylę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, i wpatruj się tu człowieku zmarznięty nad ranem nad rzeką czy innym akwenem w te malusieńkie cyfereczki, którego to mamy i co z przypływem, tym bardziej  że podświetlenie jakoś tak od góry tarczy świeci i ku dołowi mało daje światła ;)

A co do braku dokładności tego modelu, to jeszcze dałoby się to jakoś przeżyć gdyby regulacja była prosta, a prosta nie jest, bo skoro się spieszy, a przestawiać się go da tylko do przodu, to trzeba całą dobę przekręcić (fakt że robi to silniczek i nie trzeba trzymać), a jak za daleko wskazówka poleci to cała robota od nowa. Może da się cofać wskazówki, bo ja nie doszedłem do tego?

Edytowane przez drmaciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się w tym modelu MRP-700 cofnąć jak przelecisz za daleko  ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na Forum. Chciałbym sie podzielic problem z zegarkierm GW 3000B

Zegarek zakupiłęm w czerwcu b.r. w sklepie internetowym zegarek.net. Gwarancja, paragon są.

Zegarek zaraz po wyjęciu z opakowania został przeze mnie od razu wystawiony na światło dzienne  ( parapet okna - około 1 dzień ) celem pełnego naładowania akumulatora. Po kilku dniach jednak zegarek ‘zresetował się’ wskazując jakby rozładowanie baterii. Sekundnik był na godz. 12, tarcza alarmu na godz. 24.

Zauważyłem, że zegarek nie sygnalizował wcześniej słabego stanu baterii ( wskazówka sekundowa nie ‘skakała’ co 2 sekundy ). Uznając więc jednak słaby poziom naładowania, po raz kolejny wystawiłem zegarek na parapet okna - tym razem już na 2 dni.

Jednak już po paru minutach od założenia go na rękę sytuacja się powtórzyła. Zegarek się rozładował, tym razem jednak wskazówki nie osiągnęły nawet stanu rozładowania ( wskazówki tarczy alarmu nie ustawiły się na poz. godz. 12,  a wskazówka dni tygodnia wskazywała inny dzień tygodnia niż powinna. Po konsultacji telefonicznej z serwisem i sugestii, żeby go jeszcze podładowac, wystawiłem zegarek na światło.

Działał bez problemu 2 miesiące. W środku słonecznego dnia, znów bez ostrzeżenia wskazówki sygnalizowały rozładowanie baterii. Tym razem jednak schowałem go w zaciemnione miejsce. Ku mojemu zdziwieniu po ok. 20 minutach zegarek ruszył, wskazówki godzinowe i sekundnik wskazywał prawidłowy czas, jednak wskaźnik dnia tygodnia i czas Word time’u był w zupełnie innych niż wcześniej miejscach. Informuję, iż w tym stanie, bez doładowywania baterii światłem, zegarek ‘chodził’ przez kiladziesiąt dni.

Nieracjonalne zachowanie wskazówek zegarka nie pozostawia złudzeń, ze istnieje problem z baterią, nie wiem jednak czy to problem jej ograniczonej już żywotności, czy problemy w elektronice mechanizmu zegarka. Zegarek jest produkowany od 2010 roku, jednak nr na deklu wskazuje, iż wyprodukowany został w 2014r. Zaznaczam w tym miejscu, iż nie jestem laikiem w postępowaniu z bateriami solarnymi w zegarkach Casio, gdyż posiadam od 8 lat zegarek protrek PRW 500 i tam raptem 2 razy zdarzyło się, że wskaźnik stanu baterii spadł do poziomu Medium!!

Rozważałem zakup akumulatora i zlecenie jego wymiany nieautoryzowanemu  serwisowemu, jednak mam obawy czy nie stracę praw gwarancyjnych.

Poradzcie mi Panowie, co moze dolegac temu zegarkowi?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ważną gwarancję to ja bym z niej skorzystał i go oddał do sprzedawcy na serwis.

Tak jak piszesz, po wymianie aku w nieautoryzowanym serwisie stracisz gwarancję a wcale to nie musi być wina baterii a np. samego modułu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wrócił z z serwisu ( 07.12 ) z adnotacją, ze potrzebował doświetlenia. Wszystkie funkcje sprawne itd. Zatem doświetlili, odesłali i... sytuacja sie powtórzyła. Dnia następnego ( 08.12 ) zegarek zatrzymał sie ( "wyzerował" wskazówki na kilkanascie munut po czym sam ruszyl ( bez doświetlania ). Kolejnego dnia ( 09.12 ) to samo, tym razem zatrzymal sie na dobrą godzinę. Napisałem maila do ZIBI, każą znów przysłac celem dogłębnej analizy. ODECHCIEWA SIĘ.

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymełam maila od ZIBI, ze powtórna reklamacja została uwzględniona.

Napisali, że "w zegraku zostanie wymieniona płytka PCB"

Cóż to takiego? Moduł ( o którym wspomniał powyżej "tomaliusz' )?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to główna część modułu, obwód drukowany, czyli płytka na której umieszczone są ścieżki.

PCB wytwarza się z płytek pokrytych warstwą miedzi, na które nanoszony (drukowany) jest wzór ścieżek.

Ciekawe? Dokładnie tak napisali?

Rozumiem jak to byłaby naprawa zegarmistrzowska a raczej naprawa przez elektronika ale taki serwis zibi to raczej wymienia kpl. moduł, czyli całe bebechy, wszystko w kupie razem z wyświetlaczem.

I pewnie tak zrobią  ;) 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc ! 

 

Cześć ten wątek czytałem i mogę się tylko domyślać że zegarmistrz coś nie tak złożył 

a zaczęło się od mojej prośby o wyczyszczenie szkiełka a do dla tego że pod pewnym nie dużym już kątem światła na zegarku pojawiło się cuś takiego ?

 

82262409081061175736.jpg

 

27723747633435081007.jpg

 

Efekt , po tak jak twierdzi pan zegarmistrz wyczyszczeniu szkiełka nie zniknął choć przedtem sugerował iż zegarek się rozszczelnił

 a przy odbiorze wersja że to efekt kapilarny o ile to dobrze nazwałem( ciepło -zimno )

 

Patrząc na zegarek prostopadle tego zamglenia nie widać !

 

Tu zdjęcia prostopadle do tarczy zegarka ale jest coś co dotyczy prawej wskazówki gdzie są dni tygodnia oraz czas letni i alm 

 

14212062732592405241.jpg

 

48728595710907369428.jpg

 

21001204862695242252.jpg

 

 

Radio latarnia działa i ustawia w punkt tylko czas czyli godziny i sekundy

Data nie reaguje 

Za to zmienia się co dobę lecz w żaden sposób nie mogę ustawić prawidłowej daty oraz dnia tygodnia .

Prawa tarcza tam gdzie czas letni, alarm i dni tygodnia w dość dziwny sposób obsługiwana przez małą ale ważną wskazówkę tak jak by od strony dni tygodnia wskazywał czas letni itp ,

Na wskazaniu Alm dopiero zegarek odmierza czas 

Jak by mechanizm małej prawej tarczy był przestawiony ???

Edytowane przez Gadzeciarz

-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to zamglenie to nie mam pojęcia ale co do problemów ze złymi wskazaniami na małych tarczkach to u mnie pomogło wyjęcie baterii i włożenie spowrotem. Od tamtej pory czyli jakieś pół roku wszytko śmiga jak złoto.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś bazowego położenia wskazówek? Niedawno odbierałem gs 1100 z serwisu-wskazania były totalnie roz........ne-czas wymusiłem ręczną synchronizacją ale za chiny nie mogła zatrybić data i dzień tygodnia-pomogło sprawdzenie i korekta bazowego położenia wskazówek.

Edytowane przez laryngoskop

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zaczać od bazowego ustawienia wskazówek o potem zegarek powinien wszystko ustawić wraz datą po udanej synchronizacji radiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.