Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
otho

Piękny tourbillon...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh
był, był... :D

 

Ale Piaget'a z latającym tourbillonem chyba nie było więc pozwolę sobie wrzucić fotki...

 

post-0-0-31790100-1330643131.jpg

 

post-0-0-39979800-1330643133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Xitami

Steinhausen, szafirowy, złoty lub stalowy za jedyne 700$

p0006304g.jpg

p0006303g.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale Piaget'a z latającym tourbillonem chyba nie było więc pozwolę sobie wrzucić fotki...

Piaget "Relatif" był, ale inny model, bardziej 'masowy' i zwyczajny:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....t=relatif#86716

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....t=relatif#91205

 

Mariusz, dzięki za fotki :)

TUTAJ są dalsze fotki i opis w/w unikalnego modelu Piaget "Polo Tourbillon Relatif - Venice".

 

oraz - dla porządku - temat o limitowanym VC Malte Tourbillon w stali --> http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....816&start=0

i

http://forums.timezone.com/index.php?t=tre...10502&rid=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wychwyt w tourbillonie może się obracać o 360 stopni non stop czy jest jakiś ogranicznik?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wychwyt w tourbillonie może się obracać o 360 stopni non stop czy jest jakiś ogranicznik?

 

Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem, ale w tourbillonie balans z wychwytem stanowią zespół, obracającyo 360 stopni się wewnątrz bieżni z uzębieniem, zamocowanej do szkieletu. W tourbillonie minutowym rolę koła minutowego pełni drugi zębaty wieniec, obracający się z zespołem balansu - a wszystko razem jest sekundnkiem

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy, minutowy tourbillon Harry Winston "Glissiere":

a7607b6e22ff2b14.jpg

1ce3a73d4d4ec27e.jpg

 

Dość ciekawy, innowacyjny system naciągu, 120 godzin rezerwy chodu w kopercie o wymiarach 49mm x 47mm, mocno limitowany: 25szt. w białym złocie, 25szt. w różowym złocie i 1szt. z białego złota z brylantami :shock:

Więcej zdjęć i lektura: http://www.thewatchquote.com/The-Harry-Win...TRL-No_5978.htm

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, interesujący (szczególnie wskazanie rezerwy chodu :shock: - coś jak belkowaty "rotor" u Taga Monaco V4 Concept sprzed 3 lat).

 

BTW, nowy Chanel J12 w... 1 egzemplarzu!:

22023.jpg

22024.jpg

22022.jpg

 

info:

http://www.thewatchquote.com/Chanel-Basel-2007-No_5965.htm

 

oraz nowy 'wyrób' Ch. Klingsa z RFN /kandydat AHCI/:

ck_01.jpg

ck_02.jpg

ck_11.jpg

raport:

http://www.watchprosite.com/?show=forumpos...=338642&s=0

/który trochę uzupełniłem przy końcu o inne modele...:oops:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy 'wyrób' Ch. Klingsa z RFN /kandydat AHCI/

 

jakby się trochę zapatrzył na dzieła kolegi z Finlandii :(

 

A Chanel....

 

... no jakoś ja się zapatrzyłem :oops: Się ten design z marką ładnie komponuje. Ciekaw jestem aparycji nosicielki ;)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klings był przed Voutilainenem (jeśli chodzi o ścisłość, pierwszego naręcznego tourbillona w podobnej wzorniczo kopercie, wykonał już w 2000 r.). Nawiązuje stylistycznie zaś do Bregueta i Danielsa oraz innych klasyków... czy do Fina - być może też... a może to ów Fin do niego ?

A Chanel.... [...] Ciekaw jestem aparycji nosicielki ;)

I (ujemnego zapewne) salda konta jej faceta po zakupie tego zegarka :(;)

 

Co do Klingsa, to podziw budzi już jego warsztat, a raczej to, czego w nim brak:

Some fancy CNC machinery here or there with highly praised precision - no, sorry, not here.Most basic machinery such like any watchmaker hundred years ago had as well and lot's of real handwork. It's handmade in the best sense - and in this case it's in no way a stretch of the term.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klings był przed Voutilainenem (jeśli chodzi o ścisłość, pierwszego naręcznego tourbillona w podobnej wzorniczo kopercie, wykonał już w 2000 r.).

 

ups, myślałem że to ktoś świeży, kandydat etc.... :oops: No i racja, to są nawiązania do klasyki :(


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tekst o jego wcześniejszych dokonaniach (do 2000 roku):

post-330-0-27315500-1330646715.jpg

- te tysiące godzin spędzonych nad 1 werkiem...:shock:

BTW, fajne ma inicjały: CK :( jak niejaki Calvin (ten od mi.in gaci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jako projekt; jest już gotowy. Premiera będzie na targach w IV. 2007:

post-330-0-34142100-1330646899.jpg

- hd3 (czyli Joerg Hysek) i żyroskopowy tourbillon (dwuosiowy) model: VULCANIA - będzie jedynie 11 egzemplarzy.

Funkcje:

godziny (na dysku), minuty (tarcza, tradycyjnie) oraz rezerwa chodu (u góry po lewej).

 

Komplikacje:

tourbillon na 2 osiach oraz rezerwa chodu.

Spodziewana cena - ok. 200.000 euro.

 

Koncepcja (designersko) to coś pomiędzy V. Halter (Cabestan) / Jacob&Co. (Quenttin) a R.Mille (szczególnie RM-009 i 0014)...

Tourbillon oryginalny, stosowany tylko przez hd3 - wg pomysłu J. Hyska.

:shock:

====================================================

 

BTW, tourbillon OP:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....ghlight=#169836

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze kolejny już, najnowszy FM "Tourbillon Aeternitas 2", czy 'zubożona' o kilka komplikacji wersja superskomplikowanego FM "Aeternitas 4" z 2006 r.:

post-330-0-14355800-1330646922.jpg

- premiery nabierają tempa... Znak, że targi już blisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos ten FM jest sfotoszopowany - jak to mozliwe, ze otwor tourbillonu jest owalem (kolem widzianym z boku) - a "koła" od komplikacji - kołami widzianymi jakby na wprost?

Cuda, panie, cuda...

 

Pozdr

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Franck Muller model Aeternitas(wieczność) ma chyba obracany Tourbillion w trzech płaszczyznach..dlatego taki efekt... (mam nadzieje ze nie pomylilem z innym zegarkiem) jak co to poprawcie :) Co do zegarka jest wspanialy.. tyle niesamowitych komplikacji ze glowa boli... a cena? Gdy czytalem o nim w Chronosie byla jeszcze nie ustalona ..teraz jak to wyglada? Wiecie? Pozdrawiam

P.S przeszukalem caly temat:) nie ukrywam uzupelnilem duuuze braki co do Tourbillon-ów... nie zauwazylem go pewnie byl ale nie zaszkodzi wrzucić ponownie do tematu:) cena: 380 000 euro.... :shock:

eb66d7b717808bcf.jpg


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie- nie nerwowo, Iko miał chyba co innego na myśli :wink:

 

Kolejna z premier: BELL & ROSS br01 grande complication:

post-36-0-92129200-1330647154.jpg

...chyba jestem zniesmaczony :twisted:

 

 

Marcin

 

 

PS. dla francuskojęzycznych całość króciutkiego artykułu: http://leblogdesmontres.wordpress.com/2007...e-complication/


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem co wiedzialem o tym FM :)

Ciekawy ten B&R...kolorystycznie mi sie podoba zaś z drugiej strony :roll: nie dla mnie...

Ciezko znaleźć mi jakiś Tourbillion ktorego jeszcze w tym temacie nie bylo:/ pozdrawiam


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to render FM - to nowość; zwykła rzecz...

Co do uzupełniania - już dawno prosiłem, by listę zamieszczoną TUTAJuzupełniać o nowe marki (te nie wymienione na tej liście oraz później, przez kolejne strony tematu).

 

AL&S Tourbograph oczywiście już tu był - dawno temu :)

 

Bell&Ross: nieporozumienie, moim zdaniem... teraz kolej na Glycine Airman w wersji tourbillon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW,

w/w FM Aeternitas 4 z 2006 r., jeden z najbardziej skomplikowanych naręcznych czasomierzy świata (13 komplikacji w jednostronnym, choć b. dużym czasomierzu!):

fmaet4iv7.jpg

- natomiast jego tourbillon (jak i Aeternitas 2) jest "tylko" na 1 osi, tj. zwykły.

 

Na 3 osiach był FM Revolution 3 i Evolution 3, ale to dość stare modele (2004 i 2005 rok) i już były u nas.

 

BTW, temat ma już prawie 2 lata (1 post był 16 marca 2005 r.) :shock: zrobił się z tego taki monotematyczny blog z udziałem przyjaciół... Toż to jakaś obsesja. Chyba muszę ją ograniczać... zmęczenie tematem.

 

Teraz czas na innych !

 

EDIT:

na koniec werk AL&S Tourbograph /2005 r./:

post-330-0-65090900-1330647181.jpg

:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... zmęczenie tematem.

 

Poczekam(y) 8)

 

Teraz czas na innych !

 

Wskaż palcem!

 

Kiedy Cię nie było na forum'ie, temat zamarł...

 

...i masz rację, jest to blog. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.