Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
otho

Piękny tourbillon...

Rekomendowane odpowiedzi

:blink:

Nawet nie próbujcie mi wytłumaczyć jak to działa, bo i tak nie zrozumiem :D


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Otwarte" tourbillony nie tylko, że są narażone na penetrację przez niekorzystnie wpływające na werk (i jego smary) czynniki, np. promieniowanie słoneczne, to estetycznie mi nie odpowiadają, są zbyt "barokowe" :D mało minimalistyczne. Jak już gdzieś zauważył Klaudiusz (Klod100) - a ja się z nim zgadzam w 100% - najpiękniejsze są te, umieszczone na spodniej części werku. Zresztą klasyczne "kieszonki" też tak miały.

 

Poniżej przykłady niedawnych realizacji w kolejności:

Laurent Ferrier, Marc Brogsitter, Fabrication des Montres Normandes (kooperująca z M. Brogsitterem) oraz klasyczny już, doskonale znany PP 5101, nad którym pracował w atelier komplikacji PP wym. L. Ferrier:

lferrier.jpg

post-330-0-75290700-1331637318.jpg

post-330-0-75157900-1331637319.jpg

post-330-0-32884900-1331637321.jpg

... i możnaby jeszcze dodać np. R.W.Smitha i in.

- szkoda tylko, że na takie cuda stać b. nielicznych.

 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

 

BTW, pierwszy japoński tourbillon - autorstwa Hajime Asaoki:

post-330-0-86140000-1331637322.jpg

Edytowane przez otho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Otwarte" tourbillony nie tylko, że są narażone na penetrację przez niekorzystnie wpływające na werk (i jego smary) czynniki, np. promieniowanie słoneczne, to estetycznie mi nie odpowiadają, są zbyt "barokowe" ;) mało minimalistyczne. Jak już gdzieś zauważył Klaudiusz (Klod100) - a ja się z nim zgadzam w 100% - najpiękniejsze są te, umieszczone na spodniej części werku. Zresztą klasyczne "kieszonki" też tak miały.

 

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z teorią "zakrytego tourbillonu".

Z czynnikami technologicznymi nie dyskutuje, ale dla mnie tourbillon to przede wszystkim komplikacja piękna dla oka. I dlatego aj osobiście wolę te widoczne od strony tarczy.

Oczywiście konieczny jest dobry projekt...ale jest sporo pięknych, widocznych tourbillonów, od np:

 

breguet1-ff692.jpg

 

IWC-Portuguese-Tourbillon-Mystere-Retrograde-Platinum.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. chociaż akurat merytorycznie nie mogę nic powiedzieć.

po prostu lubię na nie patrzeć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vianney Halter - czaaaaad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego AP, to mam problem z tego typu Turbillonami. Strasznie kojarzą mi się z popularnymi dziurbilionami przez to jak są osadzone na tarczy. Wolę inne rozwiązania, jak choćby Master Tourbillon JLC. Nie ma tych śrubek i od razu dużo lepiej wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie piękna wizualnie turbinka od IWC. Więcej napiszę wkrótce w pełnym artykule.

 

Lifestyle_watch_front_optimized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ciekawa, ale według mnie wcale nie piękna, brak harmonii na tarczy. Ramka ?serca? w ogóle nie pasuje, szczególnie te śrubki, no i ta przekrzywiona siatka równoleżników? Lipa trochę


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje, ja podzielam zdanie, że piękny ten IWC. Przyciąga wzrok i nie jest przy tym ani trochę jarmarczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rowniez pasuje - ladnie sie zgrywa z koperta,wskazowkami i indeksami.Ogolnie ladny zegarek.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda świetnie, może dlatego, że mam słabość do tourbillonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda świetnie, może dlatego, że mam słabość do tourbillonów.

 

Zgadzam się. Wygląda rewelacyjnie. Niestety zegarek tego typu musi kosztować sporo, żeby nie trącić jarmarkiem ...


OC-100, G-9000, GW-9200, A661.30308.14SBB, GS-1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Wygląda rewelacyjnie. Niestety zegarek tego typu musi kosztować sporo, żeby nie trącić jarmarkiem ...

Zgadzam się. Te wszystkie "plastikowe" imitacje mocno popsuły odbiór tourbilonów.

IWC wygląda świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.