Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
otho

Piękny tourbillon...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie z trochę innej bajki czy ktoś zna może coś podobnego do pokazanego wcześniej IWC tylko w jakiejś rozsądniejszej cenie tak powiedzmy do 3k?

Będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wśród eposów z open heart


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wśród eposów z open heart

 

szukałem ale nic nawet nie zbliża się do tego IWC niestety a 20k czy więcej na zegarek to nie dla mnie jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować taki tańszy tourbillon? Nie siedzę za długo w zegarkach, stąd to pytanie, a bardzo mi się podobają takie wynalazki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma nic tańszego? :) Tourbillon pozostanie tylko marzeniem ;)

 

Ale tak poważnie to tutaj koledzy rozmawiają o znacznie niższych cenach, to może jednak nie będzie to 50K euro :) Firma nie jest specjalnie ważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy Tourbillon mozliwy do kupienie :)

 

Sekonda Tourbillon

 

414_tourbillon-v1-Main.jpg

 

Cena 1295 GBP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagulle są znacznie tańsze

Eee, te ceny są chyba w juanach, a nie w jenach.

A to oznacza że podstawowy Seagull nie jest trzy razy tańszy od Liaoninga, tylko pięć razy droższy od niego. To zresztą by było logiczne, bo turbiny Seagulla są lepiej wykonane od Liaoninga..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja mam plugin który automatycznie konwertuje mi waluty i widzę ceny w okolicach 2.000 zł :) Z drugiej strony, na WUS podane są ceny w dolarach http://forums.watchuseek.com/f461/2012-wus-tourbillon-project-design-2-a-774937.html i faktycznie ten najtańszy wychodzi drożej niż na stronie Sea-gulla ale mimo to ponad połowę taniej niż wspomniana Sekonda


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny na WUS bodajże dotyczą samych mechanizmów, nie zegarków. I to jeszcze chyba oferowanych wus-owi do limitki, po bardzo korzystnej cenie (coś jakby dumping.. wus to dobra reklama;), przy zakupie minimum 30szt

Natomiast powyższa strona powinna Ci konwertować na pi razy drzwi 20-30 tys złotych za sztukę. Ostatnio interesowałem się pięknym podwójnym tourbillonem Seagulla, nie to że chciałem kupić, ale trochę poczytać, ale i tak przy okazji natykałem się na ceny oscylujące w okolicach 150 tysięcy złotych. Tak że nie ma to tamto, za dobrze wykonaną chińską turbinkę też troszkę trzeba by było zabulić ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot-Internationial miał w ofercie tourbillona za 2500 EUR.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak są tańsze, mimo wszystko na razie to i tak za dużo, może za parę lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breslauer

mi taka imitacja chodzi po głowie , tylko te ceny ...

post-41858-0-19559300-1438193751_thumb.jpg

Edytowane przez breslauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtanszy Tourbillon mozliwy do kupienie smile.gif

 

Sekonda Tourbillon

 

414_tourbillon-v1-Main.jpg

 

Cena 1295 GBP

świetnie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekonda Tourbillon. Gdzie ten zegarek można nabyć i myślicie że jest wart swojej ceny ??

Tak naprawdę od Ciebie zależy czy jest wart tej ceny.. Ważne aby Ci się podobał i dobrze nosił, a opinie wart nie wart nie będą wtedy istotne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę od Ciebie zależy czy jest wart tej ceny.. Ważne aby Ci się podobał i dobrze nosił, a opinie wart nie wart nie będą wtedy istotne :)

 

Czy ktoś jest w stnie wyjaśnić czy to jest prawdziwy tourbillon czy wychwyt karuzelowy? Jeśli prawdziwy to jaki rodzaj tourbilona, w sensie z czym to porównać w odniesieniu do konstrukcji znanych producentów albo wspomnianego tu jednego z najtanszych na rynku szwajcarskich tourbillonów Frederique'a Constanta.

 

Jeśli chińczycy stworzyli coś innego i nazwali to tourbillon nie koniecznie znaczy, że można to odnosić do innych konstrukcji i mówić, że okazja cenowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny a zapomniany..

Dziś wpadł mi pod obiektyw Jorg Hysek Ultra Light Titanium Tourbillon. Tutaj zbliżenie na samo urządzenie, ale pewnie w wolnej chwili zrobię ciekawszą sesję.OI000618.jpgOI000619.jpgOI000621.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten temat. Śledziłem kilkanaście lat temu z wypiekami na twarzy, będąc na początku mojej fascynacji zegarkami mechanicznymi.  Swoją drogą, szkoda, że na naszym forum nie jest już aktywny użytkownik Otho, którego posty były cennym źródłem wiedzy.

Nie pamiętam, czy był już tutaj prezentowany Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Extra-Thin in Black Ceramic. Mamy tu do czynienia z ciekawą wersją tarczy Royal Oak, w tym wypadku nazwaną "Tapisserie Evolutive".

Źródło zdjęć  : Hodinkee

 

 

AP ceramic 2.jpg

AP tourbillon ceramic.jpg


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.