Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
otho

Piękny tourbillon...

Rekomendowane odpowiedzi

Zart to był , każde pieniadze są prawdziwe, a każde dobre marzenie warte realizacji , niewazne czy kupujesz za 100 pln czy 100 000, ważne aby się umieć z tego cieszyć

 

Czy będzie mnie stać na taki zegarek ,czy nie to chcę być zdrowy , żyć długo i cieszyć się tym razem z rodziną , nie martwiąc się że jutro to już nie ma co jeść, a jak do tego będą jeszcze zegarki to super :)

 

nie ujął bym tego lepiej :!:

 

Widzimy się dziś ?

 

Już nie mogę się doczekać :oops:

Znowu nie przyjdę wcześniej, bo mnie znajdziecie wstawionego (bo cienki ze mnie zawodnik w piciu) i się wstydu najem... :roll:

 

Widzimy się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: :!:


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten powiększony model tourbillona w pudełku... (pewnie na prąd :) )

b07.jpg

oraz tourbillon w stanie 'rozłożonym' :)

b04.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Blancpain Semainier Tourbillon:

blancsema.JPG

i niestety - kolejny brzydki Zenith: Port Royal Tourbillon:

zent1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cos pieknnego i troche polskiego

http://img205.imageshack.us/img205/4522/img0002dt6.jpg

pozdrawiam

stani.swiss

Zdecydowanie, Patek Philippe ref. 5002, zwany Sky-Moon-Tourbillon to arcydzieło zegarmistrzowstwa (ma aż 12 komplikacji, w tym zaawansowane astronomiczne, minutowy tourbillon specjalnie certyfikowany, co rzadkie, PoiÓon de Genève oraz carillon na 3 młoteczkach; razem blisko 700 części werku!). Szkoda tylko, że kosztuje w żółtym złocie ponad 700.000 euro (produkcja - 2 szt. / rok, produkowany jest od 2001 r. - będzie jeszcze do 2010 r.).

Patenty w nim zaimplementowane sporo zawdzięczają kieszonkowemu "Star Caliber 2000" ---->>http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....iber+2000#78130

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....liber+2000#6597

 

Oto 5002 w całej krasie:

post-330-0-27429600-1330522382.jpg

Dodatkowo, każdy z potencjalnych klientów tego zegarka, wykazać musi się w rozmowie z szefostwem PP lojalnością wobec marki - nie wystarczą same pieniądze (co jest motywowane faktem, iż kilku właścicieli tego modelu zegarka zaoferowało go b. szybko na rynku wtórnym, sprzedając ze znacznym zyskiem. Jeden z nich, w platynie, sprzedany został na 'Sotheby's' kilka lat temu za ponad milion euro. PP wszczął podobno nawet wewnętrzne śledztwo w tej sprawie).

"Orbita" wykonała zaś specjalny model rotomatu dla PP 5002 (jest PDF o tym na stronie firmy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zauważyłem godzinę temu i nie wierzę, Zeno i Tourbillon to się po prostu nie mieści w głowie :roll:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filip, szok to będzie jak sie pojawi Swatch tourbillon :lol:


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W to już bym prędzej uwierzył, przynajmniej mieli by wybór, skąd brać tego tourbillona.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu nie wyszedł spod linii STT 8)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale - rzecz gustu - mnie on nie podoba się wcale, a wcale... :roll:

ZenoTourbillon72kk.gif

- tourbillon na '9', giloszowanie, wskazówki i generalnie śiakiś takiś :|

Niedługo łatwiej będzie wymienić markę, która NIE ma jeszcze tourbillona (albo nawet już)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Niedługo łatwiej będzie wymienić markę, która NIE ma jeszcze tourbillona (albo nawet już)...

 

Moser jeszcze nie ma :twisted:. A tak poza tym, to i mnie ten zegarek Zeno nie specjalnie się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto by go chciał za darmo :?: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@
A kto by go chciał za darmo :?: :twisted:

 

 

Marcin

To do działu OFERUJĘ trzeba- była taka chlubna tradycja:"Oddam zegarek w dobre ręce ale mam jeden warunek" czy jakoś tak to szło... :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż te zegarki i zegarki...ja mam kalkulator z tourbillonem :!:

post-36-0-87093100-1330522818.jpg

:D:D:D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo...! taki kalkulator z tourbillonem to jest to 8) chociaż wybrałbym (raczej :) ) zegarek... ale akceptuję Twój wybór - preferujesz kalkulator i tyle; oczywiście masz do tego prawo, :) :twisted: zwłaszcza, że Samsung to przecież in-house (w planach mają model z repetycją, a kto wie, może będzie i karilon - Claret ma im wykonać). :(

 

==================================================================

 

Greubel-Forsey ma oczywiście od 2004 r. perfekcyjny zegarek z tourbillonem na 2 osiach (koszyk ze stopu aluminium, miedzi i manganu - o technicznej nazwie Avional, 85 części - waga: 0,469 grama ! ! !):

post-330-0-62698000-1330523091.jpg

aktualnie pracują nad zegarkiem z 2 współzależnymi takimi tourbillonami (o czym już było, gdyż funkcjonujący prototyp jest od kilkunastu m-cy). W ostatnim "AU" (4/2006) jest spory reportaż, w tym szczegóły ich nowego projektu.

Fotka i przekrój:

post-330-0-09410900-1330523093.jpg

post-330-0-23041100-1330523094.jpg

(aby opisać zasadę jego działania, trzebaby zużyć sporo miejsca i czasu; więc może kiedyś indziej...).

To arcydzieło komplikacji ma kosztować ok. 700.000 euro!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.