Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

chronos24.pl Test: ROLEX Submariner

Rekomendowane odpowiedzi

JED zgadza się, indeksy i wskazówki są z białego złota.

 

Krystian, powiedz, jakie Ty masz zdanie o Subie. Tym obecnie produkowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to fajnie, wiele zyskal ten zegarek w moich oczach ;).

A ktos potrafi wytlumaczyc po co stosowac biale zloto i je pozniej zamalowywac?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, powiedz, jakie Ty masz zdanie o Subie. Tym obecnie produkowanym.

Nie nosiłem tego zegarka więc nie mogę się wypowiedzieć odnośnie jego walorów technicznych.

Wizualnie mnie się nie podoba, ale to osobista opinia i każdy ma inną.

Mogę jedynia napisać, że prawie każda współczesna Omega, którą miałem spokojnie dawała radę tak wychwalanemu Rolexowi pod względem pomiaru czasu. Czas mierzyłem w następujący sposób. Ustawiałem zegarek dokładnie z czasem atomowym i kolejno po 1, 12, 24, 48 godzinach sprawdzałem odchyłkę. Sprawdzanie w tygodniowych czy większych odstępach jest moim zdaniem bez sensu, bo nic nie mówi o dokładności pomiaru czasu w ciągu doby. Rówie dobrze zegarek może robić jednego dnia na plusie 16, a drugiego minus 14. Oczywiście podaję tu dość ekstremalne wartości żeby pokazać ile ma wspólnego odchyłka dobowa z odchyłką tygodniową.

Ja gdyby mnie było stać i gdyby była okazja kupiłbym któregoś z pierwszych SUBów, które byly bardzo fajne mimo dużo gorszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, szczerze, nie rozumiem tej calej "nagonki" na dokladnosc zegarkow...

No, chyba ze to ma byc miara jakosci wykonania, ale czy to mozna odniesc do zegarkow tak masowo produkowanych jak Rolex?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metale szlachetne stosowane są w celu ochrony przed korozją. Można wskazówki rodować, pozłacać itp. lub wykonać całe ze złota.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik tez nie koroduje ;).

Albo tytan.

Dzieki bardzo za rozjasnienie umyslu - w zyciu bym o tym nie pomyslal.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze jak w kazdym temacie przy kontrowersyjnych markach i ich drogich produktach czesto nie dla wszystkich dostepnych (aparatow/obiektywow, komputerow np. mac, samochodow czy chocby iPhone'ow) najwiecej negatywnych emocji mozna naczytac sie od tych, ktorzy nigdy ich nie uzytkowali, aby miec obiektywna ocene - od razu ataki i agresja - bawi mnie to coraz bardziej :D

 

ps

zupelnie jak jedna partia polityczna, ktora robi wojne dla samej wojny a argumenty sa czesto absurdalne B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czyjej wypowiedzi sie konkretnie odniosles (nawet jesli nie do mojej, to jestem ciekawy)?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED,

nie bede zasmiecac watku wytykaniem palcami bo nie o to chodzi. To juz nie pierwszy raz (i nie ostatni niestety), ze kiedy porusza sie temat zegarkow tej marki, jest pelno zastrzezen, kontrowersji i wylewania wielu "brudow" - szkoda, bo to forum milosnikow zegarmistrzostwa a animozji tu pelno, jak w rozmowie ze zwyklymi smiertelnikami, dla ktorych zegarki i ich historia nie wiele znacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak, jak mowisz - ja najbardziej "lubie" czytac, kto nosi takie zegarki, etc.

To dopiero jest zal.

Ja sobie kupilem Rolexa, bo zawsze chcialem miec, ot, taka tam legendarna marka.

"moja" marka jest Breitling (tez spelnilem swoje marzenie) - to dopiero jest marka wiesniakow, hehe.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę jedynia napisać, że prawie każda współczesna Omega, którą miałem spokojnie dawała radę tak wychwalanemu Rolexowi pod względem pomiaru czasu.

Coz - pewnie miales duze szczescie, bo jesli dobrze pamietam, to bylo dosc sporo watkow o niedokladnosciach/odchylkach czasowych nowej Omegi PO czy Speediego a jakos sobie nie przypominam takich watkow w zwiazku z nowymi zegarkami Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bij mistrza, wiesz ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Coz - pewnie miales duze szczescie, bo jesli dobrze pamietam, to bylo dosc sporo watkow o niedokladnosciach/odchylkach czasowych nowej Omegi PO czy Speediego a jakos sobie nie przypominam takich watkow w zwiazku z nowymi zegarkami Rolexa.

 

Nie miałem to nie piszę. Piszę o Omegach, które miałem i użytkowałem dzień w dzień minimum przez kilka miesięcy, a nie przez tydzień. Jeżeli odnosiłeś się wcześniej do moich wypowiedzi to jakby to powiedzieć śmieszne jest to co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wybacz, ale dawno wiekszej bzdury nie czytalem... :blink:

 

 

Kolego JED - ja wiem, że niektórym kulturalna wymiana poglądów na pewnym poziomie przychodzi z bolesnym trudem... ale

 

Tym, którzy dalej słabo ogarniają, powtarzam raz n-ty

Całą recenzja to moja opinia, moje zdanie, mój osąd i moje obserwacje (na podstawie jakiegoś tam doświadczenia, śledzenia branży i rynku oraz rozmów z ludźmi).

Pewnie da radę się domyślić, że moje opinie o ROLEXIE w załączonym artykule nie są napisane tak o, tak se, żeby były, tylko jest to moja ocena.

Także ta o statusie majątkowym i "pożądaniu" - tak jest moim zdaniem, dokładnie tak jak napisałem (co wynika z czynników wspomnianych przed momentem).

 

P.S. Test IWC Aquatimera pisał kto inny, nie ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian, z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej wiedzy (a ten mam ogromny), ale na oko to "chłop umarł w szpitalu"...

 

Ja już dawno sobie odpuściłem pisanie o odchyłce "na oko" - bo większego sensu to nie ma.

 

Testowałem 3 OMEGI - obie wersje PO i nowego Speedmastera - były dokładne, owszem, ale przy ROLEXACH (a testowałem 2) miałem daleko większe poczucie idealnego wręcz trzymania czasu. Podkreślam słowo poczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę potwierdzić świetną dokładność Rolka. Miałem 3 Omegi z COSC i każda trzymała się w zakresie tolerancji tego certyfikatu robiąc średnio +- 2-3sek/doba. Rolek natomiast chodzi mega precyzyjnie. Sprawdzając go po zakupie przez 2 tygodnie wykazywał wahnięcie max 1sek na dobę. Nie podniecam się tymi danymi ale trzeba im oddać szacunek, że przy tak duże produkcji są w stanie robić jedne z najbardziej dokładnych mechanizmów na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecam się tymi danymi ale trzeba im oddać szacunek, że przy tak duże produkcji są w stanie robić jedne z najbardziej dokładnych mechanizmów na świecie.

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego JED - ja wiem, że niektórym kulturalna wymiana poglądów na pewnym poziomie przychodzi z bolesnym trudem... ale

 

Tym, którzy dalej słabo ogarniają, powtarzam raz n-ty

Całą recenzja to moja opinia, moje zdanie, mój osąd i moje obserwacje (na podstawie jakiegoś tam doświadczenia, śledzenia branży i rynku oraz rozmów z ludźmi).

Pewnie da radę się domyślić, że moje opinie o ROLEXIE w załączonym artykule nie są napisane tak o, tak se, żeby były, tylko jest to moja ocena.

Także ta o statusie majątkowym i "pożądaniu" - tak jest moim zdaniem, dokładnie tak jak napisałem (co wynika z czynników wspomnianych przed momentem).

 

P.S. Test IWC Aquatimera pisał kto inny, nie ja.

Kolego SphinX.

Nie wiem z jakiego powodu chcesz mi zarzucic brak kultury w wymianie pogladow, ale...

Jesli cos jest bzdura, to jak to nazwac?

Jak mam napisac, zebys zrozumial, ze tak jest?

Twoje zdanie? OK, ale to CHYBA nie jest Twoj blog (wtey wiedzialbym, ze Twoje prywatne opinie, a nie "recenzja"), a strona, ktora po cos jest stworzona, prawda?

Paru znawcow wytknelo Ci kardynalne bledy (co juz o czyms swiadczy), czego ja, niestety, nie moge zrobic w zwiazku ze swoja niewiedza, ale

na tyle sie orientuje w "swiecie" i w jego realiach, zeby miec pojecie, ze takie stwierdzenie jest bzdura.

I to kompletna.

Nie wiem, gdzie byles, co i kogo widziales, ale tak, jak Ty zapewniales o dokladnosci wspomnianego zegarka, to ja zapewniam Cie o tym.

 

Nie napisalem tego na przyklad w odniesieniu do Twojego stwierdzenia o uniwersalnosci tego zegarka na skale swiatowa, bo akurat to, pozostaje kwestia gustu, a nad tym sie nie dyskutuje.

 

Co z tego, ze tekst o IWC pisal ktos inny, skoro Ty napisales:

Przez 4 lata naszej egzystencji, w trakcie których przetestowaliśmy ponad 30 zegarków nigdy nie miałem do czynienia z tak dokładnym mechanizmem.

Czyjej wiec egzystencji?

Bo chyba nie Twojej, skoro piszesz "naszej"?

A skoro naszej, to jak wyzej.

 

Tyle ode mnie.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba im oddać szacunek, że przy tak duże produkcji są w stanie robić jedne z najbardziej dokładnych mechanizmów na świecie.

 

To mi się właśnie podoba w Rolku. We współczesnym świecie najnowsze rozwiązania techniczne po roku stają się "przestarzałe" i zastępowane nowszymi. Nie zawsze jednak ten wyścig technologiczny idzie w parze z jakością i niezawodnością coraz nowszych produktów. Rolex doprowadził starą sprawdzoną konstrukcję do perfekcji. Tak trzymać.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie ma sensu się denerwować. Łukasz zrobił błędy w recenzji, przyznał się, poprawił i gra muzyka. Recenzja jest ciekawa, mimo wszystko zawiera dużo ciekawej treści i za ciekawy artykuł należy podziękować. JED ja wiem,że jesteś kulturalnym człowiekiem więc się nie denerwuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to jest Tomka i moja strona, na której to wyrażamy, szczególnie w recenzjach NASZE opinie. Zdawało by się, że to dość oczywiste, a jednak...

 

Widocznie się inaczej w świecie orientujesz niż ja, bo w moim odczuciu ROLEX SUB jest mega-popularnym i bardzo pożądanym zegarkiem, przez pasjonatów i kompletnych laików zegarkowych. Nie bez powodu ROLEX jest najpopularniejszą marką zegarkową na świecie. I chyba mogę zostać przy swojej opinii, czy raczej powinienem wziąć pod uwagę głownie Twoją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o udokumentowaną dokładność chodu nowych mechanizmów Omegi (serii 8xxx) oraz Rolexa to zestawiłem testy z prasy branżowej, które odnalazłem i opracowałem w poniższej tabeli.

 

testydokadnoci.jpg

 

Próba nie jest duża jednak pokazuje rzetelne pomiary zarówno na komparatorze chodu jak i na ręku. Tabelę posortowałem rosnąco wg kolumny największe wahanie, gdyż uznałem ten parametr za najistotniejszy w analizach dokładności mechanizmów. Największe wahanie pokazuje różnice pomiędzy największymi odchyłkami dziennymi z różnych położeń, więc wynika bezpośrednio z dziennych odchyleń, które mają wpływ na największą odnotowaną różnicę. Uznałem że dobrze oddaje istotę bo określa stabilność mechanizmu względem położeń, czyli poniekąd izochronizm mechanizmu.

 

Jeśli największe odchylenie to niska wartość np 2, 3 sek to oznacza że mechanizm pracuje w poszczególnych pozycjach bardzo dokładnie, równomiernie i nie wykazuje znaczących średnich dziennych odchyleń. Jego praca jest stabilna, odchyłki dość przewidywalne, w miarę stałe a zegarek jest mało wrażliwy na sposób użytkowania i położenie, czyli charakteryzuje się stabilną, izochroniczną pracą.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to jest Tomka i moja strona, na której to wyrażamy, szczególnie w recenzjach NASZE opinie. Zdawało by się, że to dość oczywiste, a jednak...

 

Widocznie się inaczej w świecie orientujesz niż ja, bo w moim odczuciu ROLEX SUB jest mega-popularnym i bardzo pożądanym zegarkiem, przez pasjonatów i kompletnych laików zegarkowych. Nie bez powodu ROLEX jest najpopularniejszą marką zegarkową na świecie. I chyba mogę zostać przy swojej opinii, czy raczej powinienem wziąć pod uwagę głownie Twoją ?

1. To pomysl czasem, ze piszesz dla na przyklad laikow - takich jak ja - jednak w czyms tam zorientowanych. Ja traktowalem Twoja strone jako zrodlo wiedzy.

2. W moim odczuciu, Rolex jest takim zegarkiem, jak napisales teraz (m.in. dlatego wybralem inny model), a nie jest to tozsame z tym, co napisales wczesniej.

3. Moja opinie mozesz miec gdzies. Ale mojej opinii, jako uwaznego czytelnika tego, co piszesz, miec nie powinienes.

No, chyba ze piszesz dla siebie.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak - to jest Tomka i moja strona, na której to wyrażamy, szczególnie w recenzjach NASZE opinie. Zdawało by się, że to dość oczywiste, a jednak...

 

Nie dla wszystkich, bo tylko z sobie znanego powodu pominąłeś spostrzeżenia z moich recenzji. Mam na myśli tę część recenzji, która odnosi się do dokładności pomiaru czasu. I na to JED słusznie zwrócił uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla wszystkich, bo tylko z sobie znanego powodu pominąłeś spostrzeżenia z moich recenzji. Mam na myśli tę część recenzji, która odnosi się do dokładności pomiaru czasu. I na to JED słusznie zwrócił uwagę.

Mariusz,a co moja spostrzeżenia z Twoich recenzji IWC czy innych modeli do recenzji ROLEXA ??

 

Wyraźnie napisałem (widocznie za mało wyraźnie), że ocenę bazuje na zegarkach które testowałem JA.

 

Zresztą Ty swój "pomiar" też robiłeś na oko prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.