Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Ale raczej szczupły. Żona ma jakieś inklinacje do męskich zegarków. Ma już 5 i wszystkie od 39 do 43mm :-) 2 eleganckie, kompresor i 2 nurki.

Kurczę, trochę mogę pozazdrościć, ma bardzo duży wybór skoro pasują jej takie średnice... mi w okolicach 40 mm robi się już za dużo...

Jeśli tylko ją namówię, to czemu nie  :) Choć ona nie jest takim zegarkowym freakiem jak ja  ;)

Fidelio, ale żona jakiś zegarek zapewne posiada? Czy Ty masz wyłączność w tej dziedzinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio, ale żona jakiś zegarek zapewne posiada? Czy Ty masz wyłączność w tej dziedzinie?

 

Posiada. Festinę i coś jakiejś marki modowej, której nazwy nawet nie pamiętam :) Choć i tak korzysta przede wszystkim z zegarka w telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie drogie koleżanki i koledzy. Ewidentnie zegarki męskie na forum dominują, podobnie jak i większość użytkowników forum, pasjonatów zegarmistrzostwa i mikromechaniki to mężczyźni. Tym fajniej, że taki temat się pojawił. Na forum mamy wspólny profil z mężem i nie ukrywam, że to właśnie on tu częściej zagląda, ale skoro temat dotyczy zegarków damskich to i ja się chętnie wypowiem.

Przez kilka lat życia zegarek był dla mnie biżuterią wskazującą czas ;-) i to oczywiście kwarcową... Później, wraz z nastaniem ery komórek, o smartfonach nie wspominając zegarka nie nosiłam.

Wszystko zmieniło się w zeszłym roku. Zegarek jako wskazywacz aktualnego czasu zaczął mi być potrzebny... i tak razem z mężem zaczęliśmy przeglądać oferty sklepów, interesować się rynkiem i... zauroczyły nas zegarki mechaniczne.

 

I tak lecą miesiące... i zainteresowanie przerodziło się u męża w pasję... i zagląda on na forum, pogłębia wiedzę, dyskutujemy, przeglądamy oferty sklepów...

 

A teraz do rzeczy, co noszę na nadgarstku: zegarki ;-). Ostatnio z ręki nie schodzi Spinnaker. Mój Orient w letniej stylizacji - na pasku nato, czasem też gości na nadgarstku. A do skóry zakładam męża Vis-a, duży, ciężki i niepowtarzalny :-).

 

post-108708-0-01381500-1559234147_thumb.jpg

post-108708-0-78632500-1559234181_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegarek jako wskazywacz aktualnego czasu zaczął mi być potrzebny...

To zdanie zaintrygowało mnie najbardziej

I bardzo chętnie zobaczyłabym jeszcze tego Visa na Twoim nadgarstku

Biorąc pod uwagę wszystko to, co zostało napisane wyżej, to generalnie nie mamy nic przeciwko, a wręcz lubimy męskie zegarki na naszych nadgarstkach.

No właśnie, lubimy, czy poniekąd jesteśmy zmuszone do wyboru męskiego tudzież uniseks, bo w typowo damskich liniach nie znajdujemy tego, czego szukamy?

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Siedzę na forum już rok ale tylko w "zegarach" znaczy się w dużych drewnianych, ściennych i podłogowych. Czyli "duże jest piękne"!!

To oczywiście pół, a nawet ćwierćprawda ;)

Piękne te Wasze zegarki- oczywiście te starsze - mechaniczne są najbardziej uwodzicielskie. I taki jeden czy nawet dziesięć chcialła bym "chcieć". Tylko jeszcze muszę poczekać, bo każda złotówka skrzętnie jest odkładana na naprawę i renowację moich linkowców czy bufeciaków.

Już i tak zrezygnowałam z wielu kobiecych przywilejów, a zaoszczędzone środki przeznaczam na materiały do renowacji. Ale, ale - jak już WSZYSTKO zrobię to może wreszcie kupię sobie coś takiego co tu nasze Koleżanki prezentują :D

Trzymam kciuki za Waszą pasję i poszukiwania, będę Wam kibicować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Siedzę na forum już rok ale tylko w "zegarach" znaczy się w dużych drewnianych, ściennych i podłogowych. Czyli "duże jest piękne"!!

To oczywiście pół, a nawet ćwierćprawda ;)

Piękne te Wasze zegarki- oczywiście te starsze - mechaniczne są najbardziej uwodzicielskie. I taki jeden czy nawet dziesięć chcialła bym "chcieć". Tylko jeszcze muszę poczekać, bo każda złotówka skrzętnie jest odkładana na naprawę i renowację moich linkowców czy bufeciaków.

Już i tak zrezygnowałam z wielu kobiecych przywilejów, a zaoszczędzone środki przeznaczam na materiały do renowacji. Ale, ale - jak już WSZYSTKO zrobię to może wreszcie kupię sobie coś takiego co tu nasze Koleżanki prezentują :D

Trzymam kciuki za Waszą pasję i poszukiwania, będę Wam kibicować. :D

Może pokażesz nam te linkowce i bufeciaki, które tak bardzo Cię uwiodły? Coś musi w nich być skoro kobieta dla nich jest zdolna do wyrzeczeń pełna podziwu jestem.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za zdjęcia TAG-a dziękuję jest super , ale tak jak pisałam wcześniej teraz u mnie królują ciemne tarcze- obecnie   noszę- certina ds action z ciemna tarczą jutro postaram się wrzucić zdjęcia( na żywo prezentuje się :wub: ).  Duże zegarki są super, tylko skąd brać miejsce  :), dobrze wiedzieć , że na forum  są także Panie, które zajmują się dużymi zegarami ( będę miała nawet kilka pytań  do Koleżanki- jeżeli oczywiście mogę )- mam właśnie do naprawy zegar Teścia.

Edytowane przez donika27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Donika27 - specem od napraw nie jestem - zegar powinien trafić do zegarmistrza na przegląd i diagnozę uszkodzenia :)

Owszem, rozbieram, czyszczę i oliwię mechanizmy, uczę się renowacji skrzyń ale specjalistą nie jestem ;)

 

To tak dla kontrastu wobec Waszych ślicznych naręcznych maleństw:

 

- podłogowa "baba" Kieningera rok 1929

- Borussia ok 1900 rok (przed renowacją jeszcze więc ma dziwne dodatki w koronie ;) )

- Lenzkirch ok. 1875-80 r. też jeszcze przed renowacją..

- i bufeciak już po "spa" ;)

 

Co do do miejsca - mieszkam z zegarami, mężem, dwoma kotami w mieszkaniu 41 m kw :P

 

Kiedyś i takie jak Wy macie będę musiała mieć :D

post-104610-0-94733200-1559244484_thumb.jpg

post-104610-0-46230100-1559244506_thumb.jpg

post-104610-0-14781100-1559244565_thumb.jpg

post-104610-0-54801700-1559244706_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary piękne , kiedyś i ja będę musiała mieć takie i szacunek za taką organizację  , że wszystko wygląda perfekt , co do zegara Teścia, oddam go do naprawy, ale nie wiem czy mu nie brakuje elementów. Bufeciak bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodek, piękne te Twoje zegary I szacunek wielki, że przywracasz je do stanu świetności. Ja bym pewnie zepsuła bardziej, a nie naprawiła, takie mam specyficzne zdolności

Na naręczny też kiedyś przyjdzie czas.

A propos kotów- nie próbują ostrzyć pazurków na Twoich skrzyniach?

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję Carrot i donika27 :)

Co do kotów - towarzyszą mi od wielu lat. Do pazurów mają specjalny drapak , a oprócz tego mają regularnie podcinane pazurki..

Miłego dnia Wam życzymy - Ja i kocury ;)

post-104610-0-80138500-1559272711_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość soir

Ale piękne zegary macie ( i koty :D) - te naręczne i stojące też. Taki naszafkowy miała moja babcia, pozostałość po ewakuujących się szybko Niemcach. Ale przepadł gdzieś po drodze, niestety.  Jako mały brzdąc nie lubiłam tykania takich wielkich zegarów - zabawne, bo teraz mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piękne zegary macie ( i koty :D) - te naręczne i stojące też. Taki naszafkowy miała moja babcia, pozostałość po ewakuujących się szybko Niemcach. Ale przepadł gdzieś po drodze, niestety.  Jako mały brzdąc nie lubiłam tykania takich wielkich zegarów - zabawne, bo teraz mi to nie przeszkadza.

Zabawne bo właśnie przez "tykanie" i hopnotyzujące wahadło kupiłam "babę" i resztę też, zegarów..

Wyciszają odprężają, wyłączają bieg myśli.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jako wskazywacz aktualnego czasu zaczął mi być potrzebny...

 

To zdanie zaintrygowało mnie najbardziej
 

 

...zaczął, gdyż z niemowlakiem na rękach czy przy piersi wygodniej odczytuje się czas z nadgarstka, niż z dużego, świecącego smartfona, który jak zwykle nie jest pod ręką... :)


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaa, a ja już sobie wydumałam, że jakimś Bondem w sukience zostałaś

To na pewno tak jest wygodniej

Chcąc nieco rozkręcić ten wątek, napisałam do kilku pań na tym forum. I okazuje się, że większość z nas (zarówno te które się wypowiedziały publicznie, jak i te które odpisały tylko prywatnie) gustuje w męskich zegarkach. Parę postów wyżej zastanawiałam się czemu tak jest. Co sądzicie na ten temat?

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo chętnie zobaczyłabym jeszcze tego Visa na Twoim nadgarstku

 

 

Mówisz, masz ;)

post-108708-0-31793300-1559310258_thumb.jpg

post-108708-0-57061700-1559310308_thumb.jpg

post-108708-0-51831600-1559310369_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mówisz, masz ;)

Naprawdę świetnie się prezentuje Zegarek sam w sobie ciekawy, prosty, czytelny, bardzo nietypowa czcionka cyfr arabskich. A w zestawieniu ze skórą, to już w ogóle miodzio uwielbiam skórzane kurteczki

U mnie weekend na Mazurach, więc tylko Tag Heuer się nadawał. Choć taplania się w wodzie jeszcze nie przewiduję 224fb4cd49c9e0fc693e9f840e716cf6.jpge1f84dfacd8eeca3a8d55a83e19cc522.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) lubimy, czy poniekąd jesteśmy zmuszone do wyboru męskiego tudzież uniseks, bo w typowo damskich liniach nie znajdujemy tego, czego szukamy?

 

 

Ja osobiście preferuję zegarki w rozmiarze 36-38 mm, maksymalnie 40 mm przy małym l2l. Kobieta dobrze wygląda w zegarku dedykowanym kobietom, ale może dobrze wyglądać w zegarku męskim jak i uniseks.

Mój Orient jest typowo damskim zegarkiem, Spinnaker jest uni (mąż ma ten sam model tylko w kolorze czarnym), Vis jest męski... wygląda świetnie, ale na dłuższą metę jest za ciężki...

 

Czy oferta zegarków mechanicznych dedykowanych dla nas, kobiet jest mała? Zdecydowanie mniejsza niż dla mężczyzn, ale ciekawych modeli kobiecych nie brak :)

 

Modele, które kwalifikuję jako mające "to coś":

 

- wszystkie zdjęcia ze stron dystrybutorów, linki poniżej.

 

https://steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-39-PINK/301

http://www.polpora.com/manufaktura/kolekcje/wena/polon-damski/ - mam słabość do brylancików ;-), choć wersja męska też jest ciekawa...

 

Podoba mi się także Tudor kolegi @fidelio w rozmiarze 36, który reklamuje notabene kobieta :D. Mężowi zaś podoba się Stowa Marine rozmiar 36, którą możesz obejrzeć razem z Tudorem na zdjęciach kolegi zamieszczonych w recenzji:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/175745-tudor-black-bay-36-mm-recenzja/

 

Podsumowując - kobiety mają lepiej. Możemy nosić zegarki bardzo kobiece, uniseks, męskie... i we wszystkich dobrze wyglądamy. Panowie mają gorzej, wyobraź sobie mężczyznę w typowo damskim zegarku  :rolleyes:

post-108708-0-58631900-1559312150_thumb.jpg

post-108708-0-28271700-1559312323_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tym mężczyzną w damskim zegarku to fakt, trochę słabo...

O ile uda nam się dopasować wielkość zegarka do naszych, zazwyczaj, szczuplejszych nadgarstków, to realnie mamy większy wybór niż panowie.

Co do Steinharta, w całości fajna propozycja, w moim przypadku w innej wersji kolorystycznej (nie jestem fanką różu), i nigdy nie przepadałam za tymi "mercedesowskimi" wskazówkami

Polpora to już zupełnie inna bajka. Zegarek ma coś w sobie, myślę, że na żywo musi robić mega wrażenie. I jest jakaś historia w tle, co zapewne będzie plusem dla wielu z nas.

Recenzję Tudora przeczytałam od deski do deski, fajny czasomierz i dobrze się czyta, to co kolega @Fidelio naskrobał. Stowa Marine to z kolei coś, co mam w głowie... ach... te niebieskie wskazówki...

Dwa zegarki które ostatnio mi się bardzo spodobaly: Armand Nicolet Tramelan, foto poniżej,

 

oraz, może nie pojedynczy zegarek, a wręcz cała marka- Minase

https://www.minasewatches.ch/webshop

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

e5ef88684d629e397558b3314e1f0660.jpg

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Steinharta (...)

 

...ze stajni Steinharta i tak najładniejszy zegarek to Baltic Sea - polska limitka niestety dostępna (a praktycznie niedostępna) z drugiej ręki. Piękny jest :wub: . I jak na pilota w akceptowalnym rozmiarze 42. Jak go kiedyś mąż upoluje to mu zabiorę ;)

 

Link do recenzji z pięknymi zdjęciami kolegi Mariusza Łysienia:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/135041-steinhart-nav-b-uhr-baltic-sea-limited-edition/


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słowo się rzekło ;-)

post-34987-0-25865800-1559393786_thumb.jpg

post-34987-0-56662600-1559393868_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słowo się rzekło ;-)

Udało się żonę namówić na sesję

Kurczę, naprawdę śliczna jest ta Festina Prosta, elegancka, niby niewiele się dzieje, ale robi wrażenie... Widziałbym coś takiego na swoim nadgarstku, tylko wygląda na maleństwo, zwłaszcza w zestawieniu z Omegą... A tak w ogóle to Twoja wina trochę, że mi kosteczki się spodobały Dziś oglądałam Tissot T-trend Love Square (w necie). Piękny zegarek, ale ma 20 mm raptem...

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bo dobra kostka nie jest zła :-) A ta Festina jest z moją żoną już 13 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam na imię Ola i mam 13 cm w nadgarstku. Chciałabym się pochwalić moją dotychczasową kolekcją :)

Jestem biedną studentką więc wyszło na to że stać mnie głównie na ruskie dziadostwo ;) choć jest też parę zegarków innego pochodzenia.

 

Musiałam troszkę pogrupować zegarki, bo na jednym zdjęciu nie byłoby widać nic. Zacznijmy od radzieckich. Prezentuję moje Zarie, Łucze, Sławy i Czajki.

 

Lubię nietypowe zegarki, dlatego mam pewne umiłowanie do wisiorków i pierścionków, lubię też śmieszne kolorki tarcz czy kształty kopert. Lubię szukać par i różnych rodzajów jednego modelu. Widać to po ilości podobnych Zarii czy Łuczów :)

 

Dodaję również moją Moskwę i Wostoka. Są pojedynczymi przedstawicielami swojej marki :)

 

Zielona Zaria jest złota. Kupiłam ją po cenie złomu. Bardzo mi się podoba :)

 

Pozostałe zegarki dodam w kolejnym poście.53ec8b7ce905e9570e09910977d63241.jpgce0271702f39c8450b040a0d048bbb05.jpgfad0b86f21240d769f24a659bd1f5063.jpgc4dbbabdca0d407bb93358a2e604c31c.jpg4545bf64d5dd6e49c3dab6911e22f212.jpg08e9b6d1b818e018430cc935bd9362b2.jpg8afceb321bad713d9c1f1687a7660a12.jpg781b57a667bbb9c490311babf7d7d80d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo fajna kolekcja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.