Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

Ano śmieszne ale pomyślałem sobie, że sie spodobają. 300-400USD. Są też automaty ale innego modelu i w innych cenach. Chyba nie tak tragicznych jak na Vulcaina. wink.png

 

 

Jeśli mogę szczerze. Nie obrażając nikogo, bo każdy ma prawo do własnego zdania.

To dla mnie są tylko śmieszne. Szczególnie ten róż jak u świnki Pigi i te kwiatki masakra jakaś.

Może mogą się podobać  dziesięciolatkom, (znana mi 13- latka już by tego nie założyła mówi, że obciach), i ja też bym w życiu tego nie założyła choćby mi dopłacali. A wydać na to śmieszne coś 400$ ??? 

Śmiech, po prostu śmiech ;)

 

Znana mi 13-latka nosi coś takiego

 

https://www.youtube.com/watch?v=NogewIqsUFE

 

Ja też bym go ponosiła, ale w tamtych  Vulcainach wyżej ani ja stara ani ona młoda na ulice byśmy nie wyszły.

Szczerość, tylko szczerość :)

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzynastolatka to jakaś gotka? ;) Ten pierwszy jeszcze nie taki najgorsiejszy. Przez te kopertę z daleka pomyślałbym, że to coś od Hermesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwiatkami faktycznie przesadzili Ale ten pierwszy, w innej kolorystyce i z gładką tarczą byłby całkiem całkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwiatkami faktycznie przesadzili Ale ten pierwszy, w innej kolorystyce i z gładką tarczą byłby całkiem całkiem...

 

ale on nie jest w innej kolorystyce i właśnie dlatego wyszła masakra jakaś. To jajo wiekanocne też śmieszne :)

A trzynastolatka to jakaś gotka?  

 

Nie, nie gotka, normalna dziewczynka. Zegarek miał być dla jej wujka, ale jej się spodobał i dostała.

Żałuję, że nie byłam pierwsza. 

Edytowane przez Lazur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że znajdzie się sporo kobiet, które założą zarówno pierwszą jak i trzecią propozycję. Jeśli chodzi o ten z kwiatami, to mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie żadna gotka, ale też wolałabym tego Citizena przy czym u mnie pokazane zegarki Vulcain odpadają przede wszystkim ze względu na kolor, no i z kwiatków też wyrosłam dawno temu. Wiadomo, gusta są różne, choć akurat róż i kwiatki w pewnym wieku to już chyba nie tylko kwestia gustu

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nie są nudne. Ileż można nosić monochromatyczne okrągłe zegarki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biggrin.png

Nie promuję tu Vulcaina. Co to kolorów i kwiatków to akurat takie pierwsze z brzegu warianty wstawiłem. Są też i z czarną i srebrną tarczą i sporo innych wariacji. I okragłe Presidents też.

 

Zgodzę się z Olciakk. Zegarki to nie tylko te z okragłe. Tak samo myśle o męskich zegarkach. Odziwo wśród damskich kolekcji częściej spotyka się inne koperty niz oklepane okrągłe. 

 

 

Edit:

W miejsce tego z kwiatkami wstawiłem bardziej poważny i dojrzały. wink.png

 

Citizen fajny tylko pewnie odczytanie czasu... No cóż.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PistolPete leee teraz to są nudne, kwiatki były wesołe a ten kolor to jak na pogrzeb.

A narzekające panie zachęcam do pooglądania katalogów radzieckich zegarków z sekcji damek. Tam to dopiero mieli polot. Koperty w różne wzorki, kształty, kolory, na rękę, palec czy szyję. I jednak się podobało :) dla przykładu wrzucę moje ostatnie nabytki. Tylko to niebiesko-żółte to akurat nie zegarek, a gadżet reklamowy.99b4abea5e049db0f3b496333331c5bb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola, ja jednak dostrzegam różnicę między radzieckimi, a tym Vulcainem. I radzieckie ze swoim wschodnim polotem bardziej mi pasują niż Vulcain w kwiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest różnica, to inne style są. Chodzi mi bardziej o podejście, że jak zegarek wygląda nietypowo to nie nadaje się do noszenia. Ja bardzo cieszę się widząc różne dziwaczne, "śmieszne" zegarki damskie. Może to też kwestia tego, że zaczęły mnie nudzić zwykłe nudne okrągłe zegarki. Po prostu już mam wystarczająco "zwykłych". Takiego Vulcaina chętnie bym ponosiła, tylko trochę drogi ;)

 

A co dziewczyny sądzicie o takich bąbelkach? Ostatnio odkryłam ich istnienie. Corum Bubble Mini 17mm z mechanizmem kwarcowym i okrągłym bąbelkowym szkiełkiem szafirowym. Bez indeksów. Cena ok 1,8k euro.

Ja sądzę, że są super, ale finansowo poza moim zasięgiem. Szkoda tylko, że kwarc, ale w tym rozmiarze jestem w stanie zrozumieć. Gdyby ktoś wypuścił chińskiego homarka to bym się mogła skusić :)9e335d2ab70979e4e29b2deedc75ff9b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homary Corum istnieją, ale nie mam pewności, czy te małe rozmiary również klepią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zegarkow Vulcain, to ten "pogrzebowy" jest najbardziej "mój" choć też nie jest to zegarek, który chciałabym mieć. I nie chodzi o kształt koperty a całościowy wygląd, coś mi w nich nie gra i tyle.

Podobnie jak "bąbelki" - może one mają jakiś urok ale to nie ten typ luzu który chcialabym nosic na nadgarstku. Są dla mnie za słodkie w odbiorze. Gdybym miała wybierać dla siebie jakis zegarek "z przymrużeniem oka" to z tych które znam byłby to któryś Undone- nie wiem czy monopoly czy Muminki czy jeszcze inny

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest różnica, to inne style są. Chodzi mi bardziej o podejście, że jak zegarek wygląda nietypowo to nie nadaje się do noszenia. Ja bardzo cieszę się widząc różne dziwaczne, "śmieszne" zegarki damskie. Może to też kwestia tego, że zaczęły mnie nudzić zwykłe nudne okrągłe zegarki.

Nie mam nic przeciwko nietypowym zegarkom, wszystko zależy od tego w którą stronę ta ich niezwykłość idzie. Te kwiatki Vulcaina zupełnie do mnie nie przemawiają, ale może inne, w odmiennym wydaniu... Kto wie?

 

Bubble Mini są całkiem przyjemne, i chyba nawet te kamyczki w ringu, przy tak niewielkim rozmiarze, by mi nie przeszkadzały ????

Z kolekcji Bubble bardziej mi się podobają 42, np. ten poniżej.

To jak mamy mniej typowe zegarki, to co powiecie na Hamilton Ventura?

post-108363-0-37037100-1578767723_thumb.jpg

post-108363-0-47451900-1578767737_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj jeszcze pozostałe wersje na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wychodzi na to, że jestem bardziej klasyczna niż myślałam, bo tego Hamiltona też u siebie nie widzę. Może oh to jedyne szaleństwo na jakie było mnie stać

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzień wolę proste formy, klasyczne wzory i raczej minimalizm, ale czasem można zaszaleć Nie to, żebym miała zaraz kupować propozycje powyżej, ale z pewnością bym nimi nie pogardziła i znalazła parę okazji do założenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie lubię mieć tego samego co wszyscy-paskudna cecha, ale tak mam.

U mnie w pierwszej kolejności zbieranie na coś z jasna tarcza co dobrze będzie wyglądać na brązowym pasku.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu TapatalkaIza, którą kostkę masz?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Na razie tylko zwykłe w-59 :)

 

post-64264-0-01537900-1578829178_thumb.jpg

Edytowane przez iza121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak mamy mniej typowe zegarki, to co powiecie na Hamilton Ventura?

 

Ventura fajna choć to dziwak i klasyk w jednym.

Mało kto pamięta, że pierwsza Ventura była modelem typowo męskim. Obecnie Hamilton produkuje wersje dla kobiet i mężczyzn ale dziś Ventura na męskim nadgarstku nie wszystkim przypada do gustu.

Ventura zdobyła popularność dzięki Elvisowi, który w filmie "Blue Hawaii" z 1961r. nosił własnie ten model. Swoją droga Hamilton ma spory "zegarkowy wkład" w kinematografii. 

 

Blue-Hawaii-Elvis-Watch-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venturę nosił też sierżant Batista w serialu Dexter. Spotkałem się z kilkoma opiniami, że ten zegarek to szczyt bezguścia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ventura fajna choć to dziwak i klasyk w jednym.

Mało kto pamięta, że pierwsza Ventura była modelem typowo męskim. Obecnie Hamilton produkuje wersje dla kobiet i mężczyzn ale dziś Ventura na męskim nadgarstku nie wszystkim przypada do gustu.

Ventura zdobyła popularność dzięki Elvisowi, który w filmie "Blue Hawaii" z 1961r. nosił własnie ten model. Swoją droga Hamilton ma spory "zegarkowy wkład" w kinematografii.

 

Blue-Hawaii-Elvis-Watch-.jpg

Nie zagłębiałam się w historię, ale na pewno warto poczytać

Venturę nosił też sierżant Batista w serialu Dexter. Spotkałem się z kilkoma opiniami, że ten zegarek to szczyt bezguścia. ;)

Na pewno jest dość kontrowersyjny. A z gustem sam wiesz jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu ciekawych zegarków, trafiłam na cudeńka poniżej. Może wcześniej Wam znane, dla mnie to nowości. Wrzucam w ramach ciekawostek :) 

 

 

Zatrzymać czas

 

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło nam się tak pomyśleć. Gdyby tak się dało...

F.P. Journe spróbował wcielić ten pomysł w życie.

Tak powstał zegarek Élégante.

 

lCtPzk7.png

 

Dzieło Journe'a to zegarek elektromechaniczny. Na godz. 4:30 umieszczono detektor ruchu. Po 35 min. bezczynności (nieporuszania zegarkiem), wskazówki zatrzymują się. Zegarek przechodzi w tryb "standby", aby oszczędzać energię. W tym czasie mikroprocesor dalej utrzymuje poprawny pomiar, natomiast wszystkie mechaniczne elementy zostają zatrzymane. Po poruszeniu zegarkiem, wskazówki automatycznie przestawiają się na aktualny czas, wybierając najkrótszą drogą (mogą poruszać się dwukierunkowo).

 

https://www.fpjourne.com/en/collection/elegante-collection/elegante-40mm-titanium

 

 

Kocha, nie kocha, kocha...

 

Panowie może nie wiedzą, ale dawno dawno temu, chyba większość z nas, kobiet, przerabiała taką wróżebną wyliczankę. Służył do tego kwiatek, z którego wyrywałyśmy płatki. Pierwszy płatek- kocha, drugi- nie kocha, trzeci- kocha, itd. Ostatni płatek był oczywiście najważniejszy. Pewnie niektórym zdarzyło się oszukiwać i wyrywać jeszcze liście, żeby wyszło, to co trzeba ;) 
W każdym razie, dziś możemy powtórzyć te zabawę z zegarkiem Christophe'a Clareta nazwanym Margot.

 

rmOybVc.jpg

 

Te cudeńko ma na tarczy płatki, które po każdym naciśnięciu pushera na godzinie drugiej, chowają się. Czasami pojedynczo, czasem podwójnie, nie można tego przewidzieć. Natomiast na godzinie 4 wyświetlają się odpowiedzi na pytanie "czy kocha". Od "ani trochę" do "namiętnie".

Żeby było romantyczniej, wszystko jest po francusku

Claret nie zapomniał również o dużych chłopcach ;) Z myślą o nich powstała kolekcja Gaming. Panowie mogą wybierać w zegarkach nawiązujących do gier karcianych i zagrać zegarkiem w  Pokera, Baccarata czy BlackJacka.

https://www.christopheclaret.com/en/collection-ladies-complications-watches-margot-c13-p16.php

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.