Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie napisane, widać wiele emocji... Świetny zegarek, niech cieszy jak najdłużej!


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję spełnienia marzenia - piękny zegarek! :) dobrze Cię mieć na pokładzie Karotko! Doceniam i podziwiam że Ci się ciągle chce :)

Ja z nowymi nabytkami przeniosłam się ostatnio na wątki że tak to ujmę "unisex", choć zbieram same damki. Jak znajdę chwilę to w tym wątku również zaktualizuje co mi tam ciekawego powpadało :)

 

PS. Pokaż tyłek :D (zegarka)

Edytowane przez Olciakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podobało Chyba chwilowo jestem spełniona.

@Olciakk, kto jak kto, ale Ty na pewno mogłabyś regularnie tu coś wrzucać.

A tyłeczek kiedyś zapewne pokażę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, Ewa, gratulacje!!! Gratulujemy i zegarka, i wstępu jakim poprzedziłaś jego prezentację. Świetna lektura.

 

Chyba chwilowo jestem spełniona.

Chwilo trwaj :)

 

 

A tyłeczek kiedyś zapewne pokażę

Czekamy na tą chwilę z niecierpliwością :P

 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie przeczytałam tego wpisu nie wiedziałam o istnieniu tej marki. To tylko potwierdza to, że powinnam czytać, oglądać, przeglądać bo wiem że nic nie wiem. Zegarek jest bardzo ciekawy, ma taką retro nutkę, która przyciąga. Gratuluję spełnionego marzenia.

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny To miłe, że komuś się chce czytać moje wynurzenia. Ale jak temat przemyśleń jest zacny, to i pisać się chce.

 

Czekamy na tą chwilę z niecierpliwością :P

Oby nie było rozczarowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, piękna pasja. Gratuluję, podziwiam i "zazdraszczam" lekkości pióra, a właściwie klawiatury ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że przypasował, u mnie to też było spełnienie pasji i do tego jeden z najdłużej posiadanych zegarków:)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, piękna pasja. Gratuluję, podziwiam i "zazdraszczam" lekkości pióra, a właściwie klawiatury ????

Dziękuję

Cieszę się że przypasował, u mnie to też było spełnienie pasji i do tego jeden z najdłużej posiadanych zegarków:)

Filip, może niezbyt ładnie to zabrzmi, ale cieszę się, że postanowiłeś się z nim rozstać. Teraz mi da dużo radości Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy przedstawiam nowość w naszej kolekcji. Boldr Venture - koperta z tytanu 38mm, malutkie L2L - 42mm, zakręcana koronka na godzinie czwartej, WR 200m, szafir, w środku NH35a. Przybył do nas wczoraj z inicjatywy męża...  Jak tylko mąż zmienił fabryczne czarne nato (czyli od razu po odpakowaniu paczuszki) na szare, przymierzyłam go i z ręki nie schodzi. Jak na ten moment jestem nim oczarowana.

post-108708-0-18506500-1582900029_thumb.jpg

post-108708-0-37665600-1582900081_thumb.jpg

post-108708-0-34103800-1582900111_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, gratuluję nowego nabytku Wygląda na to, że ma świetne proporcje. Bardzo podoba mi się koperta. Jeden mały zegarek, a radość dla dwojga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja zaktualizuję tu moje ostatnie zbiory :)

 

Głównie to miałam Certinowy zawrót głowy, bo w krótkim czasie przyszło mi kupić kilka fajnych zegarków tej firmy. Mam do nich duży sentyment, bo mój pierwszy mechaniczny zegarek to była właśnie Certina :)

 

No to tak. Wpadła stara DSka z 1969 roku:

 

f78f9f5a32e0f7d1d807b58e72e59b91.jpg

 

Ma żółwika na dekielku

bb8c53a25c06d6fd3cc4b66c50038084.jpg

 

Zegarki Certina DS charakteryzowały się autorskim pomysłem wrzucenia mechanizmu w kapsułę otoczoną gumowym amortyzatorem, która "unosi się" wewnątrz koperty. Tym sposobem uzyskano wyższą wytrzymałość na wstrząsy, według reklam zegarki Certina DS miały wytrzymywać upadek z 6 metrów. Dodatkowo zastosowano pogrubiony zakręcany dekiel o budowie przedziwdziałajacej wgniotkom, solidną uszczelkę pod deklem, dwie uszczelki na koronce, dwuczęściowy wałek (w sumie nie wiem dlaczego), a także specjalny pierścień rozporowy pod szkiełkiem aby ciągle utrzymywała się szczelność między szkłem a kopertą. Gdy dowiedziałam się, że oprócz męskich wersji były również damskie, to natychmiast zapragnęłam zdobyć taki zegarek. Szczęśliwe zrządzenie losu sprawiło, że właśnie coś takiego pojawiło się na sprzedaż, więc jako wierna fanka marki zakupiłam ten egzemplarz. Jestem bardzo zadowolona - zegarek chodzi dokładnie, charakteryzuje się ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, no i jest damką :D

 

Następna Certinka to współczesny, kwarcowy wypust. Nazwa modelu według producenta to Certina DS Action Lady, ale ja najczęściej mówię na nią "Gwiezdny Monster" ;)

76150748f8c2dc2ae5ef1a1530f9b6fd.jpg

 

 

Oprócz tego wpadła również okazja na zakup malutkiej złotej Certiny. Próba 9k. Fajnym smaczkiem było oryginalne pudełeczko z adresem sklepu w którym był kupiony :)

b2cf7825c4a6166d47b0f6957d1d9758.jpg

 

Jeszcze doszła taka podobna w stali ze złoconą lunetą:

d7c50339480aab72bb039e0521a8faa2.jpg

 

No i (prawie) cała gromadka razem:

3c117f2a1446399b4be66e1df466bb69.jpg

 

 

Poza Certinami doszedl do mnie taki bliźniak do kwarcowego Tisoka:

e62747e389c06ce54d82c326b5b965c8.jpg

 

A także Le Locle, do którego zrobiłam własnoręcznie pasek. Zdjęcie mam razem z Omegą do której również zrobiłam pasek

5dc0c64b5b03897d3070f27d1cb97d06.jpg

 

Innym fajnym trafem było też kupno złotej Doxy z 1935 roku za 86 zł :)

069607c97e1d65d51895ebb8ce40aa81.jpg

27790ce221e9f35db424b832d9557fb6.jpg

e15d3971af89c11f4086d870f007718c.jpg

 

Dwa stalowe zegarki na bransoletkach. Citizen "zboczony" zrobił na mnie bardzo duże wrażenie - ma krzywą kopertę, dopasowaną do jej kształtu bransoletkę, tarcza ma szlif słoneczny o środku na indeksie 9, a same indeksy są pochylone w bok. Jest super :)

0878674fa52e718765e6b240e9f1098e.jpg

 

Parę dni temu doszedł taki mały Enicar

d773c9d31d74af0c9bc1bb946a9431e9.jpg

 

I podobny do Enicara złocony Pallas, którego sprezentowałam koleżance na urodziny :) koleżanka ma niecałe 13 cm w nadgarstku więc taki maluszek fajnie się u niej komponuje.

1d85d07d70fc57492d32e0daf1a9a9c3.jpg

 

Chyba wszystkie najciekawsze zegarki wymieniłam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola, Twoje prezentacje to zawsze wysyp ciekawostek Począwszy od informacji o certinowym systemie DS, a skończywszy na samych nowych nabytkach, które zawsze są dość oryginalne i nietuzinkowe Najbardziej podoba mi się chyba Enicar i Pallas, choć Certiny też trafiają w mój gust. Tylko nie wiem jak ugryźć tego krzywego Citizena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych Świąt Wielkanocnych i wesołego Alleluja mimo trudnych dni Wam życzymy Koleżanki i Koledzy.

post-108708-0-59217700-1586678055_thumb.jpg

post-108708-0-35853800-1586678085_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popołudniem dotarł. Poznajemy się. Jest dobrze, tarcza zachwyciła mnie od pierwszego promyka słoneczka, pięknie się mieni :-)

post-108708-0-20059900-1587475881_thumb.jpg

post-108708-0-16329200-1587475984_thumb.jpg

post-108708-0-46396600-1587476027_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, rewelacja Dobrze wygląda na Twoim nadgarstku i oby też dobrze się nosił. I muszę przyznać, że odważna decyzja z kolorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, rewelacja Dobrze wygląda na Twoim nadgarstku i oby też dobrze się nosił. I muszę przyznać, że odważna decyzja z kolorem

Dzięki. Kolor mój ulubiony. Od jakiegoś czasu polowałam na mechanika z takim kolorem tarczy :-).

post-108708-0-35134500-1587492684_thumb.jpg

post-108708-0-07072200-1587492721_thumb.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło ze strony MV, że zrobili serię w "noszalnym" przez nas rozmiarze 36. I do tego ta kolorystyka, miałabym problem z wyborem, wszystkie po kolei mi się podobają Fajnie, że udało Ci się kupić zegarek zgodny z założeniami, bo to wcale nie jest takie proste, zwłaszcza jeśli się szuka automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy zegarek. Może to wreszcie coś co mógłbym mej lepszej połowie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2020 o 09:25, Nocny duch napisał:

Bardzo ciekawy zegarek. Może to wreszcie coś co mógłbym mej lepszej połowie kupić.

 

To musisz się spieszyć, model wyszedł już z bieżącej produkcji i z każdym dniem ubywa dostępnych wersji kolorystycznych (rozważałam dokupienie kanarkowej lub pudrowej, ostatnio skończyła się też błękitna...).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek żony:

500cb32ceacb2230d3b8d414765bd3c3.jpg

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Zelos Swordfish 

 

 

070DE9BA-C559-4AF8-A069-ED4DDE1BE29F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zegarki mają Wasze małżonki panowie?

A tu obiecana dawno temu dupka? Niestety, światło już słabe.

 

20200514_184947~2.jpg

20200514_184801~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.