Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Carrot napisał:

?

A tu obiecana dawno temu dupka? Niestety, światło już słabe.

 

 

Po takim czasie, to liczyliśmy z mężem na całą galerię ?

 

Musisz porozmawiać z @Masu i czerwcowy konkurs winien mieć temat przewodni "zegarek od d... strony", to będzie motywacja do robienia ładnych zdjęć, bo że umiesz ładne zdjęcia robić to my już wiemy... ?


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że na każdy konkurs muszę napstrykać kilkadziesiąt zdjęć, zanim wyjdzie coś nadającego się do pokazania? Jeśli w końcu uda mi się coś więcej o tym zegarku napisać, to wtedy już będzie trzeba się postarać o porządną galerię.

A co do konkursów, to pewnie kiedyś i do dekielków dojdziemy, tam czasami też jest co pooglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




A tu obiecana dawno temu dupka


Dziękuję, fajna dupka :)

Do mnie ostatnio przyleciała taka rzadka stalowa Czajka, damski nurek, i zrobiła furorę w dziale radzieckim :)c0857a47b72d177bfcb874467f5aff6d.jpgb92df0b56db9cb96d6bf9d1dbad03459.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawa ? Wygląda na dość masywną, jakie ma wymiary? I z jakich jest lat mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy tu macie, drogie panie. Muszę częściej zaglądać :) A ten Chronoswiss od @Carrot jest piękny. Co do diverka @Olciakk to nie dziwię się, że zrobił furorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie ciekawa  Wygląda na dość masywną, jakie ma wymiary? I z jakich jest lat mniej więcej?
Wymiary: 32 mm bk, 36mm l2l, wysokość 11mm, pasek 16 mm

Jest duża :)

Znalazłam ją w katalogu z 1976r więc coś koło tego.
@Masu dzięki :)564c63d7fdb6e41a484752e5b4fd2860.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kawał zegarka, biorąc pod uwagę lata produkcji i damską linię... Swoją drogą, chyba niewielu producentów w tamtych latach myślało o damskich nurkach. Radzieckie zegarmistrzostwo nigdy nie przestanie mnie zadziwiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o podziale na zegarki damskie/męskie w kontekście starych zegarków? Czy zegarki które kiedyś były modelami męskimi, a ze względu na ich stosunkowo małą wielkość (33-35 b/k) jak na dzisiejsze czasy, można by było potraktować jako damskie? Wiadomo że to też sprawa indywidualna ale podchodząc do tematu bardziej ogólnie. Czy jednak taki stary męski zegarek o dość małej średnicy, nadal jest typowo męskim i będzie wyglądał na damskim ręku wg Was dość dziwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem męskie zegarki sprzed lat mogą być z powodzeniem noszone i przez mężczyzn i przez kobiety. Sama nie mam nic przeciwko???? Warto zauważyć, że w czasach gdy modele męskie miały średnice trzydziestukilku milimetrów (obecnie to standard w kobiecych liniach), damskie były raptem kilkunasto lub dwudziesto milimetrowe. Z tego względu, dziś mogłyby być potraktowane bardziej jako element biżuteryjny niż w pełni funkcjonalny, codzienny zegarek. Stare męskie czasomierze, poza mniejszymi średnicami, miały zazwyczaj dość klasyczne, proste formy, co sprawia, że w dzisiejszych czasach mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Poza tym, mamy takie czasy, że granice między tym co męskie, a tym co damskie, się zacierają. Nikogo już nie dziwi kobieta w, niegdyś, typowo męskim zawodzie i pachnąca szyprowymi perfumami, to dlaczego miałaby dziwić z męskim zegarkiem na ręce?

Osobną kwestią jest to, że kobiety nie były i nie są główną grupą docelową dla producentów zegarków. Wybierając wśród damskich i części męskich modeli, możemy poszerzyć sobie krąg możliwości, zwłaszcza wśród modeli mechanicznych. 

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję że to przekona żonę do kilku zegarków ;)

PS

chodziło zapewne o mm a nie cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, już poprawiłam????

Co do żony, to ciekawa jestem czy jej "nieprzekonanie" wynika tylko z określenia tychże zegarków męskimi, czy po prostu niezbyt trafiają w jej gust. A tak w ogóle, to mógłbyś pokazać, jakie modele masz na myśli????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zbyt biżuteryjny, ale u żony ładniutko wygląda :)

EpVerso09.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Niezbyt damska kolekcja mojej żony...

 

 

25D5B29E-C985-4D16-A6B3-A9242E7D72F3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maritimeeng napisał:

Niezbyt damska kolekcja mojej żony...

 

Połowa ukradziona Tobie :lol:????‍☠️

E, więcej jak połowa :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
1 minutę temu, PiotrX napisał:

 

Połowa ukradziona Tobie :lol:????‍☠️

E, więcej jak połowa :o


2 (słownie: dwa) ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maritimeeng napisał:


2 (słownie: dwa) ????

Ops, zwracam honor, dwa to można podciągnąć pod przypadek :lol:

Fajnie, żeby moja tak chciała kraść (oczywiście chodzi o moje zegarki). ????‍☠️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemna kolekcja i fajnie, że możecie sobie co nieco podbierać???? A właściwie wszystko- same paski.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
2 godziny temu, Carrot napisał:

Całkiem przyjemna kolekcja i fajnie, że możecie sobie co nieco podbierać???? A właściwie wszystko- same paski.????


Żona ma awersję do bransolet.

U mnie znów - większość to kajdany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Zelos Mieczoryba...

 

 

7604254A-9FA0-42CF-9FC1-5D11C2386C0A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Zelos Mieczoryba...


Gdyby tylko sprzedawali je w damskich rozmiarach (tak z 34mm)... Bardzo mi się podobają te Zelosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Teraz, Olciakk napisał:


Gdyby tylko sprzedawali je w damskich rozmiarach (tak z 34mm)... Bardzo mi się podobają te Zelosy

 


43 to dla mojej małżonki „damski rozmiar” ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od ilu mm w takim razie zaczynają się męskie????? Całkiem  zgrabnie wygląda na jej nadgarstku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona kiedyś się śmiała z tego że zbieram zegarki. Już tak nie robi...

 

 IMG_4598.thumb.jpeg.b8a233af33517b18906eb49d97da2639.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, powiem Ci że takiej kolekcji to tylko pozazdrościć 😀 Najbardziej podoba mi sie Datejust, mimo, że fanką marki nie jestem i Jaquet Droz...😍

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żona i tak zapomni nakręcić i muszę to za nią robić. Wychodzi że najlepsze są kwarce, choć ma tylko jeden kwarcowy (Aquaracer) 😀. Generalnie, znajduję jakis zegarek, pokazuję jej i mówi mi czy go sobie kupi czy nie. Sama sobie kupiła Datejuste'a i generalnie wtedy mnie 'zirytowała', gdyż zadzowniła do mnie z lotniska i zapytała, czy Rolex Datejust to 'dobry' model. Powiedziałem, że tak, myśląc, że sobie ogląda je w butiku zabijając czas przed odlotem. A ona potem mi dzwoni, że sobie kupiła bo ładnie wyglądał na nadgarstku😄. Ja się przymierzałem do Rolka kilka lat, kombinowałem z modelami, a ona weszła i kupiła w 15 minut. Miałem cichą nadzieję nieco pokierować w kwestii wyboru, żeby wzięła np. DJ 36mm, żebym też sobie mógł poużywać. No ale wyszło inaczej 😄.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.