Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu bardzo mi się spodobał model Fiaba Moonphase od ML. Tyle, że występują chyba tylko z kwarcowymi mechanizmami. 

 

fiaba_899x1200_fa1084_pvp13_150_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lejdipik napisał:

Jednym z najciekawszych zegarków jakie widziałam na kobiecej ręce jest Maurice Lacroix. Seria trochę przypomina wspomnianego Carter. 

Jeśli chodzi o omegi to polecę inną drogę. Dobry zegarmistrz który zaproponuje model po przeglądzie i powiedzmy znanej historii. Czasem te zegarki są w idealnym stanie. Np widziałam constelation damskie i unisex w cenach około 5tys bez zarzutu. Tak też można mieć "coś wspaniałego i innego niż zdroworozsądkowy wybór" 😉

 

 

Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ArtiP napisał:

 

Trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać  ;)

Polecam Warszawę. Byłam kilka razy. 5tka zegarmistrz na grochowie, zdecydowanie warte uwagi miejsce. Przepiękne kolekcje. (także te mocno współczesne np Luis erard damski w automacie lub podobne marki) tam cała gablota omeg zenithow.. albo fizyczna obecność albo telefon i propozycje wg gustu na zdjęcia itd. 

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to u mnie pojawił się taki obiekt westchnień.

Oczywiście poza zasięgiem, ale może kiedyś 😉

Copy of 1-39-22-20-02-44_WDV.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa to moje miasto i faktycznie,  miejsce , które proponujesz jest jak najbardziej godne polecenia  👍

Teraz, Carrot napisał:

A tak w ogóle, to u mnie pojawił się taki obiekt westchnień.

Oczywiście poza zasięgiem, ale może kiedyś 😉

 

 

Trzeba wierzyć w marzenia . Tez miałem jakiś czas temu cel nie do zdobycia , ale wystarczy  wybudować ołtarzyk dla zegarkowej wróżki , złożyć ofiarę ze starych zegarków  i proszę... mam to , co chciałem  :) a że w planach mam jeszcze trzy inne zegarki..... 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę sprawdzić czy za kilka miesięcy będzie mi się podobał równie mocno, bo to wcale nie jest takie oczywiste😉 Jeśli tak, wtedy można myśleć o źródłach finansowania🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj przy okazji lustrowania na żywo dokonań zegarkowych VC widziałem Certinę DS-8 Lady i powiem, że całkiem ciekawie się prezentuje. Dzięki [mention]OperatorkaKosiarki [/mention]
Mam DS-8 i polecam :) przydaje się te 80 godzin rezerwy chodu

c96adb23a1ee385328b057b58cf9515b.jpg

Fajna jest też DS Action Lady z tą tarczą. Co prawda nie jest two tone ale ta wersja kolorystyczna jest genialna i brokacik robi dobrą robotę :)

d9bec89b1a1a43b24b825486bba6829a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki [mention]Olciakk [/mention]! Patrzyłem wczoraj na kwarca ale i 80h rezerwy chodu to ciekawe rozwiązanie być może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2020 o 06:23, Carrot napisał:

Oczywiście, już poprawiłam????

Co do żony, to ciekawa jestem czy jej "nieprzekonanie" wynika tylko z określenia tychże zegarków męskimi, czy po prostu niezbyt trafiają w jej gust. A tak w ogóle, to mógłbyś pokazać, jakie modele masz na myśli????

 

W końcu porobiłem zdjęcia tego co kupiłem ale jakoś nie podeszło.

Jutro postaram się wrzucić zdjęcia udanych w końcu zakupów a było to Seiko Bellmatic i Hamilton 300.

 

Seiko Q1.jpg

Seiko LM1.jpg

Seiko First.jpg

Seiko Automatic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to się człowiek musi natrudzić, żeby w końcu zadowolić kobietę;) Grunt, że udało się znaleźć coś, co przypadło do gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, w końcu będzie coś o nas i dla nas:

Panów śledzących ten wątek również zapraszam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) forum podczytuję od kilku lat, ale dopiero teraz postanowiłam podzielić się swoją skromną kolekcją. 

Zegarki na samej górze kupiłam wieeeele lat temu, już ich nie noszę i tak leżą...

Górny rząd w szkatułce to zegarki, które nie działają i prawdopodobnie nie będą. Leżą jednak u mnie, bo część to pamiątki, a reszty nie mam sumienia wywalić.

Zegarki z dolnego rzędu noszę, choć z różną częstotliwością, niektóre zakładam kilka razy w roku. Najczęściej w użyciu jest Fossil - uniwersalny dla mnie i granatowy G. Chciałabym dokupić coś fajnego z ciemniejszą tarczą, może jakiś prostokąt, ale póki co nie umiem się zdecydować ;) Niesamowicie podobają mi się Nomosy, ale to nie moje progi cenowe ;)

20201117_155747.jpg

Edytowane przez agn31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem pokaźna kolekcja, a te granatowe G super:D Widziałam Twój wątek w "jaki zegarek", masz trudny orzech do zgryzienia, ale w końcu pewnie się trafi coś, co skradnie serce;) 

I fajnie widzieć kolejną koleżankę na pokładzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agn31 napisał:

Cześć :) forum podczytuję od kilku lat, ale dopiero teraz postanowiłam podzielić się swoją skromną kolekcją. 

Zegarki na samej górze kupiłam wieeeele lat temu, już ich nie noszę i tak leżą...

Górny rząd w szkatułce to zegarki, które nie działają i prawdopodobnie nie będą. Leżą jednak u mnie, bo część to pamiątki, a reszty nie mam sumienia wywalić.

Zegarki z dolnego rzędu noszę, choć z różną częstotliwością, niektóre zakładam kilka razy w roku. Najczęściej w użyciu jest Fossil - uniwersalny dla mnie i granatowy G. Chciałabym dokupić coś fajnego z ciemniejszą tarczą, może jakiś prostokąt, ale póki co nie umiem się zdecydować ;) Niesamowicie podobają mi się Nomosy, ale to nie moje progi cenowe ;)

 

 

Można poszukać czegoś w stylu Nomosa, żeby nie napisać homara :) Kolekcja świetna 👍 Popsuty rządek można niedrogo naprawić... będą bardziej cieszyć  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Carrot napisał:

Całkiem pokaźna kolekcja, a te granatowe G super:D Widziałam Twój wątek w "jaki zegarek", masz trudny orzech do zgryzienia, ale w końcu pewnie się trafi coś, co skradnie serce;) 

I fajnie widzieć kolejną koleżankę na pokładzie:)

 

Napisałam wątek a potem przeczytałam chyba wszystkie wątki z ostatnich miesięcy z zapytaniami o damskie zegarki. I jeszcze mniej wiem niż na początku... 😁 Tyle róznych zegarków mi się podoba, tak odbiegających od siebie, że ciężko dokonać wyboru jednego. Ale może coś się po prostu trafi 😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ArtiP napisał:

 

Można poszukać czegoś w stylu Nomosa, żeby nie napisać homara :) Kolekcja świetna 👍 Popsuty rządek można niedrogo naprawić... będą bardziej cieszyć  ;)

 

Masz coś konkretnego na myśli (zamiast Nomosa)?

Niestety nie mam sprawdzonego zegarmistrza, poza tym nie wiem czy nosiłabym te zegarki, czy w ogóle opłaca się je naprawiać. Glashutte to stary zegarek mojej mamy, przywieziony lata temu z Niemiec, ale to chyba nie jest to samo Glashutte, które teraz kosztuje milion milionów. Roamer w kolorze złotym to stary zegarek mojej babci, jest nakręcany, chyba nawet działa ale niezbyt dobrze chodzi. 

Tissot to także zegarek po babci, nie mam pojęcia czy oprócz baterii coś jeszcze mu dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się okazać, że przywrócenie tych zegarków do życia wcale nie będzie takie trudne i kosztowne. Warto to sprawdzić. 

A co do poszukiwań, to doskonale Cię rozumiem. Mnie już też coś ciągnie do zakupów, na razie się rozglądam i pierwsze wnioski są takie, że przydałoby się mocno  rozciągnąć budżet...;) Albo szukać alternatyw, które mogą się okazać niewystarczającym produktem zastępczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z damskich ostatnio w oko wpadło takie cudo :)

 

pobrane.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzina grzechotników rośnie w siłę - najnowsze zdobycze żony.

 

Białego ustrzeliłem chyba za 25 PLN (ale wymaga nieco troski, bo przyszedł uświniony, jakby go górnik używał w pracy).

 

Żółtego upolowałem po 3 latach poszukiwań, bo w obrocie to praktycznie biały kruk. Chyba jeszcze nigdy nie kliknąłem czegokolwiek na allegro tak szybko. :P

 

Tenisowy to prezent od koleżanek z pracy, stąd różnica w rozmiarze i niezrozumiała dla mnie sportowa inspiracja, ale dziewczęta pewnie po prostu stwierdziły, że ładny. :)

 

 

 

IKOunat.jpg

 

 

 

ArtiP, ciekawy ten Moryc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też super, ale mojej jakoś nie ciągnie do tej małej G-serii. Ma za to takiego kaźmirza, jak ten na zdjęciu poniżej, więc w sumie żółty elektronik też jest odhaczony. :)

 

TS_Classic_Mustard_Yellow_Watch_F_91WC_9

 

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do głosowania. Może znajdziecie przy okazji jakieś inspiracje:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam kilka archiwalnych zdjęć moich Casio G. Trochę się ich przewinęło, ale i tak nie mam zdjęć wszystkich :P Aktualnie zostały dwa ;)

 

received_10212488261515855.jpeg

received_546249559130431.jpeg

received_10215012899190219.jpeg

received_10215088279314675.jpeg

received_10214365892535457.jpeg

20201120_224317.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.