Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
donika27

Damskie zegarki - kolekcje

Rekomendowane odpowiedzi

@Domi-nika  każda z nas chciałaby mieć takie dylematy:) Zarówno JLC jak i Cartier będą doskonałym wyborem. 

Dobrze by było jakbyś zamieściła post w dziale "jaki zegarek"   https://zegarkiclub.pl/forum/forum/141-jaki-zegarek/ i dokładniej opisała swoje wymagania, a dostaniesz sporo porad co i dlaczego warto kupić i to nie dlatego, że użytkownicy akurat mają takie modele na sprzedaż;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Domi-nika napisał(-a):

Potrzebuję pomocy, gdyż jestem laikiem co do wiedzy zegarkowej. Mianowicie chcę kupić sobie zegarek i zastanawiam się jakiej firmy... . Rozważam JLC, lecz na fb polecają mi cartier zegarki, lecz niestety nie mam inf. dlaczego. 
Może ktoś mi pomoże w wyborze firmy z której powinnam kupić sobie zegarek 🤞

Napisz jakie modele rozważasz. Koniec końców zegarek ma się Tobie podobac i to ma być argument za wyborem. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Domi-nika napisał(-a):

Potrzebuję pomocy, gdyż jestem laikiem co do wiedzy zegarkowej. Mianowicie chcę kupić sobie zegarek i zastanawiam się jakiej firmy... . Rozważam JLC, lecz na fb polecają mi cartier zegarki, lecz niestety nie mam inf. dlaczego. 
Może ktoś mi pomoże w wyborze firmy z której powinnam kupić sobie zegarek 🤞

Obie firmy są godne zaufania o Twoim wyborze powinny decydować budżet na zakup i gust. Jeżeli miałby to być zegarek jedyny albo najczęściej używany, najlepszym wyborem byłoby coś uniwersalnego, pasującego do zmienianego ubioru. Tarcza biel, srebro, ewentualnie czerń a koperta srebrna i raczej bransoleta, niż pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach, udało mi się namówić żonę do zamiany apple watch na coś tradycyjnego. Ostatecznie wybór padł na Grand Seiko.

IMG_6433.thumb.JPG.662e05bb97f8a576b5b7d343a4d07527.JPGIMG_6435.thumb.JPG.f656dc19fed6f219f568704f63c7e41c.JPG

Rozważany był jeszcze Tudor, jednak 39 mm okazało się zbyt duże.

Mam nadzieje, ze to będzie ciekawy wstęp dla mojej małżonki do świata klasycznych zegarków.

 


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):

Po wielu latach, udało mi się namówić żonę do zamiany apple watch na coś tradycyjnego. Ostatecznie wybór padł na Grand Seiko.

GS to kwarc? Jeśli tak to wygrała praktyczność i bezobsługowość. Gratulacje dla małżonki. I prośba o zdjęcia w lepszym świetle.


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

GS to kwarc? Jeśli tak to wygrała praktyczność i bezobsługowość. Gratulacje dla małżonki. I prośba o zdjęcia w lepszym świetle.

Tak to kwarc, wygrał rozmiar 😅

IMG_6446.thumb.JPG.8ebb654a3ffd1845ed233533974bd702.JPG


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):

Tak to kwarc, wygrał rozmiar 😅

Tudory są też mniejsze, więc jako ten drugi będzie jak znalazł, jak już się żona wciągnie w hobby...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małych perypetiach z dopasowanie bransolety, wczoraj udało się nareszcie znaleść odpowiednia długość.

IMG_6473.thumb.JPG.deeffd6afd089514a9c7e5513b88fade.JPG


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AK&AK napisał(-a):

 

Mieliście świetny rok, gratulacje 😍. Vis bardzo Ci pasuje 😍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AK&AK a ja nie mogę się dłużej oprzeć, aby nie napisać - iż moim zdecydowanym faworytem Waszej damskiej kolekcji jest Rado (mam tu na myśli, ten egzemplarz - z czarną / okrągłą tarczą & złotymi akcentami). Uwielbiam go (ze względu na wygląd, rozmiar / w mojej opinii - prezentuje się doskonale, wyśmienicie wręcz).


Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miała być trzyzegarkowcem, to zostałyby trzy Rado. Moje ulubione zegarki.

IMG_20230122_100937.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy automat to Mido i muszę powiedzieć że chyba najlepsze quality to price ratio :). Bardzo polecam na pierwszy zegarek. Teraz powoli dojrzewam do zakupu czegoś sportowego i chciałabym się podpytać czy są Panie które noszą męskie sportowe zegarki rozmiar 41 np. Czy to da się nosić czy jednak za duże?

 

Edytowane przez sogibugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się np nad Rolex gmt rootbeer ale teraz to nawet nigdzie nie dadzą przymierzyć... 

 

Edytowane przez sogibugi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2023 o 15:29, sogibugi napisał(-a):

 Teraz powoli dojrzewam do zakupu czegoś sportowego i chciałabym się podpytać czy są Panie które noszą męskie sportowe zegarki rozmiar 41 np. Czy to da się nosić czy jednak za duże?

Da się nosić. Wszytko jednak zależy od nadgarstka, budowy koperty zegarka i właściwego doboru paska (bądź dopasowania bransolety). Mam w nadgarstku mniej niż 15cm, a noszę Squale Onde, czyli zegarek męski. Tyle, że ten zegarek ma specyficzną (czytaj świetnie zaprojektowaną) kopertę. Oczywiście fabryczny pasek nie nadawał się do niczego (pomijając jakość raczej nikczemną) miał dziurki tak zrobione, że zegarek "latał" po moim nadgarstku.

Czasem (rzadko) noszę też Visa. To naprawdę duży zegarek, ale maks kilka godzin daję radę...

 

I przy okazji aktualizacja kolekcji - miesiąc temu dołączył Longines Equestrian.

IMG_20230210_124234.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.02.2023 o 13:03, AK&AK napisał(-a):

I przy okazji aktualizacja kolekcji - miesiąc temu dołączył Longines Equestrian.

 

Piękny klasyk, tutaj również pozwalam sobie pogratulować.

 

Za to w moim najbliższym otoczeniu pojawił się wczoraj taki błyskotek 😉 Mechanizm z certyfikatem COSC i odchyłką +/-10 sek. na rok, czyli prawie jak Longines V.H.P.

 

Naprawdę trudno nie być fanem Certiny 🥰

 

IMG_7526.thumb.jpg.5e2269aba099e05347047fbafd8f77a1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2022 o 18:26, AK&AK napisał(-a):

Nowość w kolekcji - Longines DolceVita :)

 

 

A nie miałaś problemu z dopasowaniem bransolety?

Moja żonka mierzyła ostatnio i była już zdecydowana (ale chyba na większy rozmiar). I ostatecznie nie kupiliśmy, okazało się, że nie da się dopasować bransolety. Tam są ogniwa i 3/4 ogniwa, a sam zegarek i bransoleta są ciężkie. 

Ale sam zegarek jest piękny. 

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fanfar19 napisał(-a):

A nie miałaś problemu z dopasowaniem bransolety?

Akurat DolceVita udało się dopasować bez najmniejszego problemu. Generalnie najwięcej problemu z dopasowaniem mam z Rado w białej ceramice. Sporo "kombinowania" było też z Longinesem VHP... 

22 godziny temu, rads napisał(-a):

Piękny klasyk, tutaj również pozwalam sobie pogratulować.

Tutaj też podziękuję :) 

Gratuluję kolejnej Certiny w gospodarstwie domowym. Fajne zegarki i dzięki systemowi DS z bardzo dobrym WR. 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.