Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sir_cassius

Tudor Pelagos vs. new Ingenieur Automatic

Tudor vs IWC  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chciałbym zaproponować taki nietypowy pojedynek:

 

Tudor Pelagos

 

http://www.tudorwatch.com/en/pelagos/#

 

vs.

 

new Ingenieur Automatic IW323902

 

http://www.iwc.com/e...genieur/IW3239/

 

jestem bardzo ciekawy jak wypadłyby te zegarki w bezpośrednim porównaniu, chciałbym tez zasugerować kryteria wyboru jako zegarek na lato.

 

Moim zdaniem:

 

mechanizm, - to samo, w obu siedzi ETA

prestige marki - tutaj raczej IWC wygrywa

pasek-tutaj przewaga Tudora bo jest dodatkowo dodawana guma (dla mnie to wazne na lato)

materiał - raczej skłaniam się w strone IWC (stal) niż Tudor (tyan)

jakość wykonania - nie widziałem jeszcze nowego IWC ale po zdjęciach zakładam ze jakość wykonania jest porównywalna

cena - zdecydowanie wygrywa tudor (okolo 3000 EUR vs IWC pewnie około 5000 EUR)

wodoszczelność - tutaj Tudor jest gora

no i na koniec wrażenia estetyczne - tez tutor lekko jest (moim zdaniem) ładniejszy

 

podsumowując z mojej strony punkt dla Tudora i czekam tylko na wynik mojego rozliczenia podatkowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mechanizm, - to samo, w oby siedzi ETA

Nie to samo, bo w Tudorze masz 2824, a w IWC ... Sellita SW300.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to samo, bo w Tudorze masz 2824, a w IWC ... Sellita SW300.

 

jesteś pewien ? pytam bo może myślisz ze nie będą mieć dostępu do mechanizmów SWATCH group, a czytałem ze do tego modelu IWC ma zapewnione dostawy ETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien ? pytam bo może myślisz ze nie będą mieć dostępu do mechanizmów SWATCH group, a czytałem ze do tego modelu IWC ma zapewnione dostawy ETA

Jeżeli tak czytałeś to ok, bo ja piszę na podstawie ostatnich sytuacji gdzie pakowano sellitę do portofino i innych podstawowych modeli. Jeśli zmienili i jest taka informacja, że będzie ETA to ok.

 

No i zdecydowanie wolałbym mieć zegarek na 2892 niż 2824.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Gdybym miał wybierać to wybrałbym IWC pomimo tego, że Tudor trochę ładniejszy.

No i stalowy będzie mniej się rysował niż standardowy tytan.

Dla mnie jedyny minus "inżyniera' to problem z założeniem normalnego paska.

 

PS

Jeśli jednak Tudora to może z czerwonym bezelem?


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS

Jeśli jednak Tudora to może z czerwonym bezelem?

 

to juz nie Pelagos tylko Black Bay - nie ma gumy, no i brazowa tarcza sprawia ze jest mniej uniwersalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Bay ma czarną matową tarczę.. zresztą nawet jakby inną to przez myśl by mi nie przeszło, że jest mniej uniwersalny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Bay ma czarną matową tarczę.. zresztą nawet jakby inną to przez myśl by mi nie przeszło, że jest mniej uniwersalny.

 

ok, powinno być tarcza o lekko brązowym zabarwieniu. Nie ma gumy, daty no i duuuuzo bardziej "swieci" na rece vs Pelagos - dlatego jest mniej uniwersalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tarcza jest czarna tylko w takim wintydżowym odcieniu, pod kątem może rzeczywiście sprawiać wrażenie brązowawej.

Poza tym jak cos jest do wszystkiego...wiadomo.

Poza Tudor tym wygląda nietuzinkowo a to dla mnie duża zaleta :)

 

Zerknij tu: http://www.relojistas.com/threads/12315-Tudor-Pelagos-amp-Black-Bay-Baselworld-2012-full-report


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor. Coś ma w sobie ten zegarek, moim zdaniem fajniejszy od nowego Inge, który to mnie zawiódł w tym roku - spodziewałem się po tej lini czegoś więcej. A pozatym z tego co pamiętam, to masz już IWC, więc wydaje mi się, że Tudor byłby trafniejszym wyborem, urozmaiceniem kolekcji.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Tudor. Inge z roku na rok coraz droższe i zdecydowanie za swoją cenę za mało oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozatym z tego co pamiętam, to masz już IWC, więc wydaje mi się, że Tudor byłby trafniejszym wyborem, urozmaiceniem kolekcji.

 

dobra pamięć R22 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Ja bym wziął IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na Tudora, ponieważ bardziej podoba mi się wizualnie. 5000 euro za zegarek na 2824 (bez znaczenia co z nim w IWC robią) to gruba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor.

Przymierzałem ostatnio 3 różne modele (Classic,HeritageChrono i Pelagos) i każdy z nich zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

Inge po prostu mi się nie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kilku miejscach w sieci co w tym Inge siedzi. Wszędzie zgodnie twierdzą, że jest to cal: 30110 czyli modyfikowana ETA 2892A2. Różnica w bazowych mechanizmach jest więc oczywista i istotna.

 

Pelagos wizualnie bardzo mi się podoba, najbardziej Black Bay Heritage. Ale 14-15k zł za ten zegarek na pewno bym nie dał. Zresztą 18-19k zł za tego Inge również nie. W tym budżecie polowałbym na używanego SUB'a albo na nowego Inge z poprzednich kolekcji opartego o cal: 80110/80111. O ile to jeszcze w ogóle możliwe najlepszy byłby Inge ref: IW322701. W tym budżecie obydwa (czarny SUB i IW322701) to dla mnie niemal ideał najwyższej jakości mechanicznego zegarka EDC.

Inna i na pewno jeszcze dostępna alternatywa to Inge ref: IW323401 (koperta 43,5mm). To mój ulubiony zegarek EDC. Sprawuje się fantastycznie i nosi bardzo komfortowo (nadgarstek 17cm). Jedyna jego wada to tandetny pasek, który u mnie nie wytrzymał nawet roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w ogole nie wiem, jak mozna porownywac IWC do Tudor, ale co kto lubi.

IWC vs Omega, Rolex - OK.

A cena powinna byc ostatnim kryterium w tym porownaniu.

Dla mnie Tudor, to taka Skoda - ma czesci VW, ale to Skoda.

najlepszy byłby Inge ref: IW322701

Fakt, piekny i ma klase.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w ogole nie wiem, jak mozna porownywac IWC do Tudor, ale co kto lubi.

IWC vs Omega, Rolex - OK.

 

Też tak uważam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w ogole nie wiem, jak mozna porownywac IWC do Tudor, ale co kto lubi.

IWC vs Omega, Rolex - OK.

A cena powinna byc ostatnim kryterium w tym porownaniu.

Dla mnie Tudor, to taka Skoda - ma czesci VW, ale to Skoda.

 

 

Można porównywać moim zdaniem bo IWC w tym modelu użyło części od Skody ustalając cenę z segmentu Audi jeśli miałbym się trzymać motoryzacyjnych odpowiedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie to ujales, ale powstaje petla, bo Skoda ma czesci od VW. :)

Poza tym, JA wolalbym doplacic i jezdzic VW niz, moze nawet lepszym Seatem czy Skoda - indywidualna sprawa.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu konkluzja : kto co lubi :)

Ja po prostu nie lubię jak ktoś próbuje robić mnie w balona. IWC wkłada ETA do zegara za 22 tysiące gdzie jeszcze rok temu mieli ten sam model w tej samej cenie na własnym werku.

To tak jak z BMW ostatnio. Mam E92 Touring, fajne kombi i np. światła przód i tył w technologii LED. Wyszedł jakiś czas temu nowy model serii 3 i oczywiście kierunkowskazy z pięknymi żółtymi żarówkami :wacko:

Oczywiście, jak przyjdzie lifting za 4 lata, wsadzą LED-y i pokażą jak mocno zmienili model. To jest robienie klientów w ciula...

 

Tudor mi się podoba bo niczego nie udaje. Jest tańszą wersją Rolexa i zgodnie z polityką marki super solidnie wykonanym zegarem na tańszym mechanizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bylo-nie bylo, nie jest to chyba taka ETA prosto z polki?

Poza tym, wszedzie czytam, ze ETA jest OK, wiec nie ma jej co "dolowac".

Ale z powyzszego wynika, ze jednak rzadzi Rolex, bo ma in-house, za podobna cene (po rabatach, etc.).

Chociaz ja ciagle wybralbym IWC z ETA niz Tudor (nawet z in-house) - dla mnie sa to strasznie brzydkie zegarki, a do tego znane, jako

"tani Roleks".

 

A o co chodzi z tymi kierunkami w 3-ce, to naprawde nie rozumiem...Oszczednosc czy moze okazalo sie, ze slabo znosza wl/wyl?

Piekne sa te w E92...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rolexie i IWC modyfikują te ETY ale fakt jest faktem. ETA do dobry mechanizm ale rozmawiamy tu o ETA w kontekście do historii modelu i cen.

Z BMW chodzi mi o to, że cofają się z pewnymi rozwiązaniami które wcześniej stosowali żeby podczas liftingów przy kolejnych modelach mieć argumenty jakich to zmian dokonali. Odniosłem to do IWC. Najpierw in-house teraz nowy model ETA a jak za parę lat będą odświeżać linię Inge wsadzą in-house, podbiją jeszcze raz cenę i kupować kupować ludziska bośmy się w fabrykach napracowali ;)

BTW LED-y pracują bardzo dobrze, przez 3,5 roku żadnych problemów z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kronikarsko: w Tudorze modyfikuja. ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zdecydowanie wolałbym mieć zegarek na 2892 niż 2824.

 

eye_lip - czy możesz kilka slow uzasadnienie napisać ? czy jest miedzy nimi aż taka różnica ?

 

O ile to jeszcze w ogóle możliwe najlepszy byłby Inge ref: IW322701.

niestety nowego juz nie znajde...

 

Inna i na pewno jeszcze dostępna alternatywa to Inge ref: IW323401 (koperta 43,5mm). To mój ulubiony zegarek EDC. Sprawuje się fantastycznie i nosi bardzo komfortowo (nadgarstek 17cm). Jedyna jego wada to tandetny pasek, który u mnie nie wytrzymał nawet roku.

zdecydowanie za duży jak dla mnie

 

Ale bylo-nie bylo, nie jest to chyba taka ETA prosto z polki?

 

no taka prosto z polki to raczej nie jest...

pelagoseta.png

 

Ale z powyzszego wynika, ze jednak rzadzi Rolex, bo ma in-house, za podobna cene (po rabatach, etc.).

 

to ostatnie zdanie o rabatach to rozumiem porownianie SUB do IWC bo do 3000 EUR poziomu TUDORA to raczej SUB nie schodzi ;)

 

PS

porównanie do Skody boli...boli jak cholera. Mimo najbardziej racjonalnych argumentów, które mogą być "za" nigdy nie kopiłbym skody.

ja na Tudora patrze raczej jak na osobną markę nic nie udającą, czy serio myślisz ze Tudor ma tak "tani" image jak Skoda ???. Czy to raczej nie jest marka "no name" dla ludzi którzy niewiele wiedza o zegarkach, a marka którą doceniają miłośnicy tego tematu ?

PSS

jak Rolex zrobi mniej błyszczącego SUBa ustawie się pierwszy do kolejki po niego. Ze względu na wykonywany zawód nie mogę mieć zegarka rzucającego się w oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.