Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sir_cassius

Tudor Pelagos vs. new Ingenieur Automatic

Tudor vs IWC  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja Turcja, istanbul

 

dzieki za fatygę, tez szukalem na chrono24 ;) ale az takim wariatem nie jestem aby za 5000EUR kupować zegarek z Turcji

 

Pewnie duży wpływ na to ma fakt ze wszystkie zegarki (nie było tego dużo fakt bo 2) kupiłem w autoryzowanym salonie lub Wempe i wole zapłacić kilka stówek więcej ale mieć 100% pewności ze nie ma i nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir cassius kupujesz dla siebie czy dla innych zegar? Jakie to ma znaczenie jak postrzegany jest Tudor i martwisz się porównaniami do Skody? Skoro piszesz, że nie może Twój zegar rzucać się w oczy to właśnie Tudor będzie najlepszym wyborem bo dla laików marka totalnie nieznana a dla obeznanych marka doceniana.

Nie wydaje mi się również, że Inge jest mniej błyszczący, jak to napisałeś, niż Sub. To raczej Sub ma więcej matowych elementów (bransoleta i front koperty), w Inge bransoleta świeci się jak psu jajka.

Wiem bo mamy w rodzinie Inge na takiej bransolecie. Do Suba zakładasz gumę RubberB i masz cichociemny zegar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir_cassius, sa takie czasy, ze lekarze juz nie musza sie wstydzic swoich zarobkow ;).

 

Co do marki, to uwazam tak, jak napisalem.

 

I KOMPLETNIE nie rozumiem sensu kupowania czegos, co wyglada jak Rolex, ale nim nie jest.

Chyba ze jakis kompletnie inny model, do niczego nie nawiazujacy, to OK.

 

Bartek79, jak oceniasz te gume RubberB? Bo wlasnie sobie pomyslalem, ze moze bym do Explorera kupil, ale nie wiem, czy to bedzie dobrze wygladac z tym zegarkiem...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guma jest świetna. Idealnie przylega do koperty, jest miękka i bardzo dobrze wykonana (zapięcie idealnie dobrane do koperty). Uważam ją za lepszą niż w w AP. Polecam. Ja na lato kupię jeszcze niebieską do Suba. Jak burak to pełną gębą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowales? EU czy z US sciagales?

Do EXPII, to chyba tylko pomaranczowa, co?

NO BO PRZECIEZ NIE BIALA!!! :ph34r:

EXPLORER%20II%2042mm%20or.jpg

 

sir_cassius, wybacz prywate.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir cassius kupujesz dla siebie czy dla innych zegar? Jakie to ma znaczenie jak postrzegany jest Tudor i martwisz się porównaniami do Skody?

 

kupuje dla siebie i nie przejmuje się innymi tylko sobą ;) bo mam jednoznaczne zdanie co do Skody i zastanawiam się czy mamy tutaj podobny przypadek i aż do dzisiaj nie patrzyłem na Tudora jak na Skode (i mam nadzieje ze nie będę patrzył) ;)

sir_cassius, sa takie czasy, ze lekarze juz nie musza sie wstydzic swoich zarobkow ;).

 

gratuluje ;) ale w mojej działce (zakupy) ostentacyjne dodatki do stroju nie pomagają... (no chyba ze kupic SUBa i nosic na weekend ....ale to temat na inna dyskusje ;) )

 

wydaje mi sie ze Pelagos, przez ten tytan i bardzo monochromatyczną tarcze nie udaje SUBa a tylko ma inspirowany design jak większość diverow, sa przeciez modele Tudora ktore w 99% wyglądają jak SUB i tu się zgadzam, że takiego bym nie kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC AT Tobie nie podchodzi?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC AT Tobie nie podchodzi?

 

chodzil i nadal chodzi ...ale tutaj (no dobra przynam sie ) jest stanowcze NIE od mojej zony ;) a bardziej powaznie mam za maly nadgarstek na ten zegarek - ale fakt jest piekny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir_cassius, chcialbym Ci teraz jakos pomoc...

Seat? :P


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sir_cassius, chcialbym Ci teraz jakos pomoc...

Seat? :P

 

no dobra...wygrałeś ;) jak znajde argument przeciwko to dam znac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JED pomarańcz jak najbardziej ok. Z pomarańczową wskazówką robi dobrą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eye_lip - czy możesz kilka slow uzasadnienie napisać ? czy jest miedzy nimi aż taka różnica ?

 

Oj elaboraty już o tym napisano.. ;)

 

Ze strony praktycznej, to mam wrażenie, że 2892 dużo efektywniej się nakręca, a poza tym jest to bardziej płaski mechanizm, imo ma dużo ciekawsze walory wizualne no i nie bez powodu stosowany w droższych zegarkach.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje, w IWC siedzi Selita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj głos na IWC z tej dwójki. Niestety bardziej ze względu na to ze Tudora nigdy nie widziałem na żywo więc raczej średnio mi go oceniać.

Natomiast jeśli chodzi o IWC to zdecydowanie starsze modele Inge bardziej do mnie trafiają.

Ideałem jest IW323401 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzil i nadal chodzi ...ale tutaj (no dobra przynam sie ) jest stanowcze NIE od mojej zony ;) a bardziej powaznie mam za maly nadgarstek na ten zegarek - ale fakt jest piekny

BADZ MEZCZYZNA.

 

A zona widziala na zywo?

Na co masz za maly, na 44mm?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast jeśli chodzi o IWC to zdecydowanie starsze modele Inge bardziej do mnie trafiają.

Ideałem jest IW323401 ;)

Racja, do dziś żałuję,że opyliłem go Tacie :) Super zegar. Na szczęście pozostał w rodzinie. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, do dziś żałuję,że opyliłem go Tacie :) Super zegar. Na szczęście pozostał w rodzinie. B)

 

No to przynajmniej możesz czasem ponosić B)

Moim zdaniem to ideał zegarka codziennego.

Jedyne negatywne opinie jakie słyszałem to że pasek jest średni znaczy nietrwały a gumy zdaje się nie ma do niego dostępnej w ofercie IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Tacie się już przetarł i pękł (po 2 latach). Na szczęście kiedyś kupiłem do niego bransoletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na bransolecie też świetnie wygląda :)

Mega zegar jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tudor, to taka Skoda - ma czesci VW, ale to Skoda.

 

Przy takim porównaniu wychodzi na to, że Rolex jest VW (zegarki z jednej grupy).

Ciekawe.

 

 

PS

porównanie do Skody boli...boli jak cholera. Mimo najbardziej racjonalnych argumentów, które mogą być "za" nigdy nie kopiłbym skody.

ja na Tudora patrze raczej jak na osobną markę nic nie udającą, czy serio myślisz ze Tudor ma tak "tani" image jak Skoda ???. Czy to raczej nie jest marka "no name" dla ludzi którzy niewiele wiedza o zegarkach, a marka którą doceniają miłośnicy tego tematu ?

 

Twój sposób postrzegania Tudora jest słuszny. W przypadku nowych diverów Tudora nie ma mowy o udawaniu Rolexa, tym bardziej, że w BB i Pelagosie mamy więcej nawiązań do historycznych Subów Tudora niż Rolexa.

 

Porównanie Pelagosa do Skody świadczy wyłącznie o ignoranctwie. Poza mechanizmem Pelagos niczym nie ustępuje droższym i dużo droższym kolegom. A są przypadki, że jest o krok do przodu. Wg mnie mechanizm to nie wszystko.

Poczytaj testy i recenzje.

 

Patrze na Pelagosa i poza czarno-białą tarczą i stylem zegarka nurkowego nie widzę podobieństw do Rolexa. No dobra, dekiel jest "identyczny".


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj glos na IWC, ale chyba do tudora lepiej porownac Omege Aquaterra z mechanizmem 8500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim porównaniu wychodzi na to, że Rolex jest VW (zegarki z jednej grupy).

Ciekawe.

Porównanie Pelagosa do Skody świadczy wyłącznie o ignoranctwie.

Porownanie Rolexa do VW jest jeszcze wiekszym.

Poza mechanizmem Pelagos niczym nie ustępuje droższym i dużo droższym kolegom. A są przypadki, że jest o krok do przodu.

Jakies konkrety?

 

A przy okazji - pierwsze lekcja (jak zawsze darmowa):

skoda_tudor_49%20copy.jpg

SKODA Tudor.

Dziekuje za uwage.

:lol:


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownanie Rolexa do VW jest jeszcze wiekszym.

 

Nie ja to wymyśliłem, tylko poszedłem Twoim tokiem rozumowania. Jeśli tak dobrze znasz się na zegarkach i samochodach to powinieneś wiedzieć, że takie porównania nie mają najmniejszego sensu.

 

 

Jakies konkrety?

 

Skoro oceniasz dany model, wyrażasz swoją opinię i dodatkowo doradzasz osobie zainteresowanej zakupem to wydaje mi się, że powinieneś wiedzieć o danym zegarku więcej niż można wyczytać z folderu reklamowego.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Porownanie Rolexa do VW jest jeszcze wiekszym.

Ale ono wynika z porównania Tudora do Skody.

Tudor. Inge mi jakoś nie podchodzą. Chodź z drugiej strony IWC widziałem na żywo, Tudora nie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.