Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sir_cassius

Tudor Pelagos vs. new Ingenieur Automatic

Tudor vs IWC  

40 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

VW NIE jest najlepsza marka w grupie Volkswagena, to tak dla scislosci.

 

Ja nikomu nic nie doradzam, tylko wyrazam SWOJE zdanie.

Za to Ty, jak masz COS do powiedzenia, to powiedz, albo w ogole nie zaczynaj.

 

ps. strasznie podobaja sie mnie opinie tych, ktorzy wybieraja Tudora, nawet go nie widzac :thumbup:


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co niektórzy mają kompleksy na punkcie Skody. A to naprawdę dobre samochody za rozsądną cenę. Nawiasem mówiąc Skoda ma jedną z ciekawszych historii motoryzacji - polecam sobie zobaczyć jakie cudeńka kilkadziesiąt lat temu robiła Skoda.

 

Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie Tudor, ale BB chyba ciekawszy i koniecznie na pachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli do mnie piles, to nie, nie mam kompleksu Skody, znam jej historie i wiem, ze byla zacna marka.

Ba, moze i nawet chcialbym miec Skode?

Bo stosunkowo niedroga, za to, co oferuje i niebrzydka (np. Octavia).

Finalnie wybralem jednak produkty z poludniowych Niemiec...


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mieszkał w Niemczech i zarabiał jak Niemiec to pewnie nie chciał bym nawet spojrzeć na Skodę tylko brał bym BMW czy Mercedesa. Ale mieszkam w Polsce zarabiam jak Polak jeżdżę po dziurawych polskich drogach i stoję w korkach więc Skoda daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie jest porównywać zegarki które nie "leżą na tej samej półce". Głos oddaję na Inge bo w 60% moje wybory zegarkowe determinują emocje ( historia, skojarzenia z marką, itd )a nie chłodna kalkulacja. Choć połowa uroku tego zegarka tkwiła zawsze w inhousowym mechanizmie stworzonym dla tool watcha. Jego posiadanie słodziło nawet absuradalny ( ostatnio ) rozmiar, nietrwałe paski czy śrubowane ceny. Z perspektywy czasu i tego co i za ile proponuje obecnie IWC coraz bardziej cieszę się że kupiłem tamtego prawdziwego Inżyniera ...w wersji AMG a zaletą tytanu jest stonowana koperta i dobra współpraca z paskiem. Swoją drogą przywołanym przez autora latem w polskich warunkach wolę nosić lżejsze zegary na syntetyku niż takiego potwora wagi ciężkiej ...choć branzoleta ,to prawda ,nie poddaje się upałowi.

Tudor ma łatkę Rolexa dla ubogich ale daję mu plusa za fajne zegarki dla Ducati...czyli raczej daleko od Skody ; )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Desmo, to byla tylko analogia, nic wiecej.


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Tudor. Generalnie związek tej marki z Rolexem jest dla mnie in plus. Rolex to zacna firma i jeżeli jest marka, która dorównuje mu jakością, za znacznie mniejsze pieniążki to super! IWC zawsze były dla mnie "przewartościowanymi" zegarkami. Ale nie jest to wada ogólna, tylko taka dla mnie. Poprostu jak dla mnie to są one za drogie i tyle :) Tudor ma też da mnie wizualnie więcej smaku i w swojej formie z pewnością jest bardziej uniwersalny. Ingenieur jest na nadgarstku jak GShock :) Ogromny i niepraktyczny. Ja mam 17cm nadgarstek i jak go założyłem to troszke tak, jakbym założył cegłę. Tudora nie mierzyłem, ale wszystko co mniejsze od Inge jest pewnie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingenieur jest na nadgarstku jak GShock :)

No to ja nie mam wiecej pytan... :lol:


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj, nowy Inge ktorego bierze pod uwage autor watku to wersja 40mm wiec na nadgarstku bedzie wygladala dobrze choc podzielam Twoje zdanie, ze coraz wiecej zegarow IWC jest mocno przewartosciowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC - dlaczego? Dlatego, ze niczego nie udaje i niczego nie przypomina - po prostu ma swoj ciekawy i niepowtarzalny styl i jest... ladny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wiadomo, ze Rolex jest najbardziej przewartosciowany ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga, Kolego - damski w takiej cenie? Phi!

:)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celna uwaga, Kolego - damski w takiej cenie? Phi!

:)

.

To ja chętnie odkupię tego damskiego suba no date 14060m od nieszczęśliwego posiadacza marzącego o większym choćby i optycznie ( nowy sub) czy innym GMT/DSSD ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikując etę do swoich wiodących linii IWC stacza się po równi pochyłej..To Daniel z sercem żaby...Miałem pelagosa,jest świetny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie Pelagos też się bardziej podoba.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyposażenie Inge w manufakturowy mechanizm (chociaż w ten "trochę" manufakturowy 80110) duuużo ujmuje temu zegarkowi. Ale ponieważ patrząc na Tudora widzę "prawie" Rolexa, a jak wiemy "prawie robi dużą różnicę", to wybrałbym jednak Inge z jego własnym stylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewyposażenie Inge w manufakturowy mechanizm (chociaż w ten "trochę" manufakturowy 80110) duuużo ujmuje temu zegarkowi. Ale ponieważ patrząc na Tudora widzę "prawie" Rolexa, a jak wiemy "prawie robi dużą różnicę", to wybrałbym jednak Inge z jego własnym stylem.

 

A dlaczego uważasz 80110 za "trochę" manufakturowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo przetoczyła się kiedyś dyskusja na forach ze to dobrze podpicowana Eta jest( dużo podobieństw).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo przetoczyła się kiedyś dyskusja na forach ze to dobrze podpicowana Eta jest( dużo podobieństw).

Znam tę dyskusję ale z tego co pamiętam modyfikowana eta znalazła się w równoległej wersji chrono natomiast ten kaliber "oczyszczono z zarzutów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Temu mechanizmowi zarzucano kopiowanie Ety. Ja tego zdania nie podzielam choć pewnie trzebaby się zapytać madrzejszych w zakresie mechanizmów jakie maja zdanie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.