Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Grzy8ek

Zegarek do ok. 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Piękny  :wub:  Martwi mnie tylko czy nie będzie wyglądać zbyt masywnie na moim nadgarstku. Mam bardzo mały obwód (18cm). Chyba zaryzykuję tak czy siak  :D  

Będzie idealnie pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

18 cm to nie jest mały obwód nadgarstka, znam facetów z 16,0 - 16,5.

Wazny jest lug to lug,  nie patrzyłbym tylko na średnice koperty.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 cm to nie jest mały obwód nadgarstka, znam facetów z 16,0 - 16,5.

Wazny jest ług to ług,  nie patrzyłbym tylko na średnice koperty.

 

A co to jest ten ług? Do tej pory nosiłem Atlantica Worldmastera Automatic z 40mm kopertą i leżał b. dobrze. Niestety wczoraj nagle przestał działać  :(, a mnie naszła refleksja, że może warto kupić coś nowego. Oczywiście Atlantic poleci do naprawy i będzie noszony jak ten mi się znudzi i wice-wersa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUG to LUG. Od końca ucha do końca ucha. Chodzi o to jak są długie i jak ukształtowane uszy. Czasami z pozoru duże zegarki mają krótkie i świetnie zaprojektowane uszy, dzięki temu leżą lepiej na ręce niż inne, mniejsze srednicą zegarki. O to się rozchodzi. Mam nadzieję , że wytłumaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

A co to jest ten ług? Do tej pory nosiłem Atlantica Worldmastera Automatic z 40mm kopertą i leżał b. dobrze. Niestety wczoraj nagle przestał działać  :(, a mnie naszła refleksja, że może warto kupić coś nowego. Oczywiście Atlantic poleci do naprawy i będzie noszony jak ten mi się znudzi i wice-wersa.

 

Jak ten Casio co wkleiłem Ci przypasował to bierz. 18cm w łapie nie będzie najmiejszego problemu. Ja mam 16,5cm w nadgarzei taki zegarek bym nosił spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ten Casio co wkleiłem Ci przypasował to bierz. 18cm w łapie nie będzie najmiejszego problemu. Ja mam 16,5cm w nadgarzei taki zegarek bym nosił spokojnie :)

 

Właśnie kupiłem. We wtorek powinien być u mnie, to przekonam się naocznie. Dzięki za pomoc.

 

@Krist-off

 

I wszystko jasne  :)

Edytowane przez Wedelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

post-107466-0-12870900-1583096791_thumb.jpeg

 

Sorry powinienem wytłumaczyć - zerknij na powyższy szkic, poniżej fajny artykuł tłumaczący rozmiary zegarków i dobieranie ich pod rękę:

 

https://theslenderwrist.com/watch-case-size/

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif9B3239DB-9E23-4FDB-9ACA-D6D6B8B4055D.jpeg

 

Sorry powinienem wytłumaczyć - zerknij na powyższy szkic, poniżej fajny artykuł tłumaczący rozmiary zegarków i dobieranie ich pod rękę:

 

https://theslenderwrist.com/watch-case-size/

 

Dzięki za link, faktycznie fajny artykuł. Myślę, że warto go dopiąć do poradnika, który jest już przypięty. Na pewno pomogłoby to wielu amatorom takim jak ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem. We wtorek powinien być u mnie, to przekonam się naocznie. Dzięki za pomoc.

 

 

@Krist-off

 

I wszystko jasne  :)

Chyba nie kupiłeś w tej cenie? Jeśli tak to przeplaciles bo na watchshopie z Anglii jest ten model w cenie 360-400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kupiłeś w tej cenie? Jeśli tak to przeplaciles bo na watchshopie z Anglii jest ten model w cenie 360-400zl

 

No trudno. Wyszukiwarka nie pokazała mi tego sklepu. Z drugiej strony przepłaciłem relatywnie niewiele (zegarek nabyłem za 480zł), co w świetle Brexitu jakoś specjalnie mnie nie martwi. Ewentualna reklamacja na wypadek awarii będzie łatwiejsza/tańsza, a o 90zł kopii kruszyć nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno. Wyszukiwarka nie pokazała mi tego sklepu. Z drugiej strony przepłaciłem relatywnie niewiele (zegarek nabyłem za 480zł), co w świetle Brexitu jakoś specjalnie mnie nie martwi. Ewentualna reklamacja na wypadek awarii będzie łatwiejsza/tańsza, a o 90zł kopii kruszyć nie będę.

 

https://www.watchshop.com/casio-edifice-watch-efr-s107d-1avuef-p100032452.html

 

357 PLN, Zawsze przy zakupie sprawdzaj ten sklep, bo może być akurat w fajnej cenie coś co Ciebie interesuje. A polskie serwisy to śmiech na sali w takim przypadku. Jak już w ogóle do czegoś dojdzie to lepiej na swój kosz robić. A Brexit też jest demonizowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Napisano (edytowane)

No trudno. Wyszukiwarka nie pokazała mi tego sklepu. Z drugiej strony przepłaciłem relatywnie niewiele (zegarek nabyłem za 480zł), co w świetle Brexitu jakoś specjalnie mnie nie martwi. Ewentualna reklamacja na wypadek awarii będzie łatwiejsza/tańsza, a o 90zł kopii kruszyć nie będę.

 

Gratulacje, będziesz zadowolony :) To jest bardzo fajne Casio, dobrze wykonane i z dobrymi opiniami. Jak się na tym nie znasz to podejdź do jakiegoś zegarmistrza żeby Ci bransę skrócił. :)

 

A jak jutro dojdzie to wrzuć fotki na forum ;) http://zegarkiclub.pl/forum/topic/161501-klub-miłośników-zegarków-casio-edifice/page-6

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają do siebie, w kwestii jakości wykonania, dokładności chodu, etc., zegarki chińskie i rosyjskie?

 

Wpadły mi w oko dwa modele:

 

Vostok:

https://allegro.pl/oferta/vostok-komandirskie-24-hours-automatik-350623-6538819802

 

Parnis:

https://www.aliexpress.com/item/32812759496.html?spm=a2g0o.cart.0.0.8b223c00OJ87Ph&mp=1

 

Wiem, zaraz pojawią się zarzuty, że z Chin to dwa miesiące będzie trwała dostawa, etc. Niekoniecznie. Kupiłem kilka zegarków z Chin, również dla znajomych, i generalnie nie trwało to dłużej niż 2 tygodnie, zatem do "przełknięcia".

 

Pozostaje tylko kwestia wymieniona w pierwszym wersie... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do Parnisa się nie wypowiem, bo nie miałem. Ale jest to marka chwalona, niemniej jednak przez niektórych zaliczana do tzw. Wirtualnych.

Vostok jest zdecydowanie bardziej "koszerny" i w pełni "in house" . Reszta to detale i kwestia gustu. Ale jakość jak za tą cenę spoko.

Ps. Jako że wątek dotyczy zegarków do 400 zł. To poniżej masz link.

http://rosyjskiezegarki.pl/pl/p/Komandirskie-350623/267

Sprawdzony dostawca. Ekspresowa przesyłka itp. 3 razy u niego kupowałem za każdym razem transakcja wzorowa

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o duro na nadgarstku o obwodzie 16cm (szerokość ok 5cm)? Da rade czy raczej będzie wyglądało słabo ze względu na szeroką tarczę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o duro na nadgarstku o obwodzie 16cm (szerokość ok 5cm)? Da rade czy raczej będzie wyglądało słabo ze względu na szeroką tarczę? 

Ja tam bym spróbował i zobaczył jak leży. Kup przez neta i oddaj jak nie spasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jakiś świetny zegarek na lato? :unsure: 

Edytowane przez mmopera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jakiś świetny zegarek na lato? :unsure: 

Jest ich mnóstwo, tylko może sprecyzuj styl, napęd, wielkość nadgarstka lub przedział wielkości koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

 jakiś świetny zegarek na lato? :unsure:[/size] [/size]

Standardowo: Casio Efv-100 i do tego pasek nato bond z Blushark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo: Casio Efv-100 i do tego pasek nato bond z Blushark.

Dokładnie taki do mnie jedzie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fajne nato blue shark, które będzie pasować. Jak przyjdzie, fotka obowiązkowo wyląduje w japońskich nowościach :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.