Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Cat

Jak zostać zegarmistrzem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarozlaw

tutaj sprawdzi się stara zasada - chcesz się czegoś nauczyć? idź do terminu, za darmo. niegdyś za wikt i opierunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie temat. :)

 

Żeby zostać dobrym zegarmistrzem trzeba przejść przez przynajmniej trzyletni cykl nauczania teoretycznego i praktycznego.

Dotarło do mnie wczoraj najnowsze opracowanie dotyczące wyposażenia pracowni dla nauki zawodu zegarmistrz.

Jest to opracowanie które uwzględnia wszystkie obecnie obowiązujące przepisy i normy przy tworzeniu szkoły i warsztatów szkolnych jako samodzielnego bytu, lub w ramach Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie przy ul. Spartańskiej 1B.

 

Szkoła.doc

 

Wrzuciłem to tutaj, bo może się komuś przyda.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, na razie szkoły jeszcze nie otwieram, ale na emeryturze... ;) Wykładowców jeszcze jestem w stanie pozbierać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, na razie szkoły jeszcze nie otwieram, ale na emeryturze... ;) Wykładowców jeszcze jestem w stanie pozbierać.

Gdybyś zmienił zdanie i przrwidział formę zaoczną to ja kandyduję mimo wieku na ucznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracając do tematu sztuki zegarmistrzowskiej, to może szkoła mechaniki precyzyjnej. Czy macie jakieś doświadczenia na ten temat? Znalazłem u siebie szkołę prowadzącą taki kierunek tylko zastanawiam się czy to nie strata czasu. Wiem, że "jak nie spróbujesz to się nie dowiesz", ale może któryś z kolegów miał większą lub mniejszą przyjemność uczestniczyć współcześnie w takich zajęciach? Może wręcz mieliście styczność ze szkołą GCE Gliwice?, w której prowadzone są właśnie takie zajęcia.

Pozdrawiam

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz odkopię temat, ale może ktoś się orientuje, bo mnie konkretów nie udało się znaleźć - czy w razie chęci potwierdzenia swoich umiejętności i zdobycia tytułu czeladnika w zawodzie zegarmistrza byłoby w ogóle gdzie zdawać ten egzamin? Jest opcja na zebranie komisji? Czy jest gdzieś na tyle dobrze działający cech zrzeszający zegarmistrzów? Komuś znane są aktualne wymogi? 

 

Wiem, że umiejętności umiejętnościami, a papierek papierkiem, ale czasem może się przydać. Orientuję się jak wygląda ogólna procedura, bo jestem czeladnikiem, ale w innej dziedzinie, i w tym przypadku droga była nieco inna, bo poprzez szkoły i kursy, a z zegarmistrzostwa jak wiadomo obecnie się tego nie uświadczy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice, Warszawa, Rzeszów...i chyba Wrocław. Ja się wybieram do Katowic. :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice, Warszawa, Rzeszów...i chyba Wrocław. Ja się wybieram do Katowic. :)

Gdzie w Rzeszowie?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja że strony izby rzemieślniczej,być może nieaktualna, ale Katowice i Wawa na 100%


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, że w piątek 23.02 br. w Izbie Rzemieślniczej w Katowicach zdałem egzamin mistrzowski w zawodzie zegarmistrz...  :)  Tego samego dnia nasze forumowe grono wzbogaciło się też o zegarmistrza czeladnika...  :)

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko nadmienić, że w piątek 23.02 br. w Izbie Rzemieślniczej w Katowicach zdałem egzamin mistrzowski w zawodzie zegarmistrz...  :)  Tego samego dnia nasze forumowe grono wzbogaciło się też o zegarmistrza czeladnika...  :)

Po raz kolejny (tym razem na stole :) ) dziadek składa gratulacje!

 

To chyba pierwszy taki przypadek że użytkownik aktywnie piszący na tym forum zdał egzamin mistrzowski w zawodzie zegarmistrz. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny (tym razem na stole :) ) dziadek składa gratulacje!

 

To chyba pierwszy taki przypadek że użytkownik aktywnie piszący na tym forum zdał egzamin mistrzowski w zawodzie zegarmistrz.

A o ile wcześniej by zdał jakby nie pisał:D

 

Gratulacje Kiniol


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gdy zegarmistrzowstwo stało się twoim zawodem, będziesz musiał sobie znaleźć nowe hobby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny (tym razem na stole :) ) dziadek składa gratulacje!

 

To chyba pierwszy taki przypadek że użytkownik aktywnie piszący na tym forum zdał egzamin mistrzowski w zawodzie zegarmistrz. 

Nie, wiem o jeszcze jednym... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gdy zegarmistrzowstwo stało się twoim zawodem, będziesz musiał sobie znaleźć nowe hobby :D

Zbieranie znaczków pocztowych ? Do czasu aż nie zostanie listonoszem ... :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chciałem tylko nadmienić, że w piątek 23.02 br. w Izbie Rzemieślniczej w Katowicach zdałem egzamin mistrzowski w zawodzie zegarmistrz...  :)  Tego samego dnia nasze forumowe grono wzbogaciło się też o zegarmistrza czeladnika...  :)

Wielkie gratulacje Kolego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa  :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cornelius

Bardzo dziękuję za miłe słowa  :)

 

Częstotliwość odpowiedzi w tym wątku jest niezwykła ;) (pierwszy post w 2019!)

 

Przyłączając się do gratulacji dla użytkownika @Kiniol - czy zechciałbyś opisać jak wygląda taki egzamin? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.