Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

volspaik

Błonie - Ale jaki zegarek wybrać ??

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/po...3123237651.html

 

Na tej aukcji znalazłem Bałtyka z :

MECHANIZM NIETYPOWO SYGNOWANY BIENNA A-4000

 

Na aukcji pisze , że zegarek może być 4000-TYSIĘCZNY wyprodukowanym egzemplarzem.

Czy to prawda , wydawało mi się , że "numer seryjny " przy mostku jest numerem egzemplarza.

http://allegro.pl/ze...3120835893.html

 

Mnie już powoli nic ,nie dziwi .Ten cudak poszedł za ponad 300zł. To właśnie drugi model Błonia w krabie ,ale orginał miał wypukłe indeksy ,napis "licencja zssr" ,a ten ma warszawską tarczę i jest koszmarkiem ,ale głupota nie zna granic .Twój ma tylko mostek sygnowany dziwnym napisem / nic mi to nie mówi / a nr bardzo wysoki , kolejny okaz dla frajerów

 

No i zegarek został sprzedany za 370 zł

Okazuje się że nie jest to żaden okaz dla frajerów.

Jest to zegarek posiadający jeden z rzadszych , jak nie najrzadszych mechanizmów.

Bienna jest to miejscowość w Szwajcarii , gdzie np. produkowane są jedne z sławniejszych zegarków marki Omega.

Nie wiem czy omega maczała w tym palce , ale swoją siedzibę ma tam od 1880 roku.

Nie można wykluczyć , że części mechanizmu ( może i cały mechanizm) pochodzi właśnie z Szwajcarii albo ma jej akcent.

Swoim skromnym okiem twierdzę , że śmiało możemy doliczyć kolejny rzadki okaz do Listy Cennych Okazów :

- BAŁTYK 17 RUBIS z mechanizmem Szwajcarskim Bienna 17 Jewels A-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltyk 17 Rubis z mechanizmem radzieckim 2409 Kirova bardzo dużym numerem fabrycznym , w nieorginalnej kopercie kopercie ,z nieorginalnym deklem i z dziwnym napisem na mostku , super ciekawy składak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wszedł do produkcji ale widziałem taki egzemplarz w kolekcji zegarmistrza z Błonia, niestety nie chciał sprzedać. Dowiedziałem się od niego przy okazji, że jest w Błoniu jakiś pan hydraulik, co chodząc do klientów pyta się ich o zegarki, ma podobno ponad 200 w kolekcji z czego wiele NOSów w pudełkach (leżaków regałowych). Kto wie, może nawet czyta to forum ale siedzi cicho ;) Jakiś czas temu pisałem nie pamiętam w którym wątku (chyba zeg. radzieckie), że ten zegarmistrz będzie likwidował zakład i wyprzedawał to co ma. Swojej kolekcji nie chciał sprzedać ale miał drugie pudełko z zegarkami z Błonia, niektóre na części a niektóre w całkiem przyzwoitym stanie o wiele lepszym niż to co teraz jest na allegro.

 

Byłem jakiś czas temu u tego zegarmistrza, oglądałem tego czarnego, naprawdę bardzo ładny, ale gdy wspomniałem, że słyszałem, że zamyka zakład to uśmiechnął się znacząco ;) więc chyba z tym zamykaniem to jeszcze trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem jakiś czas temu u tego zegarmistrza, oglądałem tego czarnego, naprawdę bardzo ładny, ale gdy wspomniałem, że słyszałem, że zamyka zakład to uśmiechnął się znacząco ;) więc chyba z tym zamykaniem to jeszcze trochę ;)

 

gdy byłem u niego ostatnio to już nie miał w gablocie zegarków tych co wcześniej (rosyjskie, szwajcarskie, itp) tylko wrzucił je w słoik i miał jechać na Koło wyprzedawać alb o zlecić to synowi. Pod szybą miał książkę o zegarkach Błonie, w której się zresztą pojawia jego osoba i do której swoje zegarki wypożyczał. Przy okazji wpisał mi się w mój egzemplarz książki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltyk 17 Rubis z mechanizmem radzieckim 2409 Kirova bardzo dużym numerem fabrycznym , w nieorginalnej kopercie kopercie ,z nieorginalnym deklem i z dziwnym napisem na mostku , super ciekawy składak

 

Szukałem wszędzie info. na temat mostku.

Ale nie znalazłem nic.

Żadne inne marki też nie pisały miejsca produkcji Bienna ani nic w tym stylu.

 

 

Na stronie http://polskie-zegarki.republika.pl doczytałem się tego że mechanizmy zegarków :

(...) Miały nowy wówczas mechanizm 2409, oparty na znanych szwajcarskich mechanizmach AS 1430 produkcji zakładów Adolfa Schilda. (...)

:mellow:

 

Co do koperty niebyłym pewien , czy nie jest oryginalna.

W sumie wyszło 8 modeli Bałtyka z czego 7 w złotej kopercie , czyli pozostaje nam jeden.

Znalazłem Bałtyka z identyczną tarczą i kopertą :

 

http://polskie-zegarki.republika.pl/mod/baltyk_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią zapolowałbym na Błonie kraba z importowaną ryflowaną tarczą. Kiedyś miałem i pogoniłem na Allegro, czego teraz żałuję :(

 

bonie042006027.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Znalazłem bardzo podobny zegarek z taką tarczą i kopertą krabową tyle , że Kirowa.

 

http://allegro.pl/stary-kirowski-pozlacany-20au-i3153703169.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie z tarczą Kirowa są łatwiejsze do namierzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.A ja uważam,że w polskich zegarkach coś jest i są warte zainteresowania.Takie były czasy i trzeba się cieszyć że takie zegarki powstawały,czy były chociaż montowane w kraju po takich przejściach.Z motoryzacją też nie było tak całkiem źle.Coś potrafiliśmy zrobić sami np:Junak,czy Syrenka która teraz ma wielu fanów.Wojna nas zniszczyła,Niemcy ograbili.Wielki brat też nie był lepszy.Nie mogliśmy się samodzielnie rozwijać.Warto ratować to co nawet tylko w części było nasze.Historia,to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki polskie brzmi dumnie.

Zawsze poszukujemy sukcesu i chcemy mieć "Polską kuturę odmierzania czasu"mocno zakorzeniona w europie jest Francuska i niemiecka.Już mieliśmy "sukces" w budowie samochodów póżniej te Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej,wydaje mi się,że to jest zła droga do fascynacji,interesujmy sie raczej zegarami kaflowymi sygnowanymi przez zegarmistrzów z terenów Gdańska Krakowa to jest nasze i prawdziwe.Pozdrawiam

O czym Ty bredzisz,kto co komu ukradł?Chłopie poczytaj trochę zanim coś napiszesz,bo błazna z siebie robisz.

ps

Reparacje,mówi Co to coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty bredzisz,kto co komu ukradł?Chłopie poczytaj trochę zanim coś napiszesz,bo błazna z siebie robisz.

ps

Reparacje,mówi Co to coś?

 

możesz się jaśniej wyrazić bo nie mogę rozszyfrować tych "bredni" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz się jaśniej wyrazić bo nie mogę rozszyfrować tych "bredni" ?

 

Buran'owi chyba chodzi o ten fragment:

" Błonie z ukradzionymi przez ZSRR mechanizmami z niemiec po II wojnie światowej "

Tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej kolekcji trafił Wars.

Różni się od innych zegarków , które mam i o których czytałem.

Zegarek nie posiada żadnych oznaczeń na mostku ani na kole zębatym ( 1M43 *** ).

Zegarek jest czysty , ma tylko numer seryjny.

Czy ktoś spotkał się z takim ewenementem ??

Czysty mostek ??

post-59390-0-28170100-1368437020_thumb.jpg

post-59390-0-01127100-1368437030_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-59390-0-60099500-1368210631_thumb.jpeg

 

 

 

A co tu fajnego ?

Warszawska tarcza , uszkodzony mechanizm ,pęknięte szkiełko, nieorginalne wskazówki / luma / , malowany mazakiem napis, radosna twórczośc i cena 200 zł . Do kupienia jako ciekawostka jak można popsuc zegarek max. za 30 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :)

co było robione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można w Warszawie odnowić tarcze i koperty zegarków z błonia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na oryginał, tylko tarcza odświeżona, co nie musi być problemem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta w krabie OK.

Sekundnik nieorginalny ,powinien byc z czerwonym grotem.

Tarcza malowanka i to niezgodna z orginałem.Inny napis Błonie i 16 kamieni ,zbyt  duży i zbyt wysoko napis Licencja zssr .

Zajrzył do tematu "Błonie nasze naj........."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję w imieniu kolegi, w którym się obudził lokalny patryiotyzm (Mieszka w Błoniach) i zachciało mu się mieć historyczną pamiątkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Nie w Błoniach tylko w Błoniu! Mówmy po polsku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przykład nowobytu po-odnawiającego.

Chyba zdecydowana większość tarcz, dostarczanych do odnowienia traci zbieżność z oryginałem.

Tu przynajmniej w efekcie wyszła wizualnie ładna tarcza ale firmy odnawiające potrafią wyprodukować takie cuda z szablonów, że potem można nimi straszyć. Baumowie i tak są chyba sensowniejsi niż Głowaccy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez kopernik18
      Wystawa  przygotowana w 70. rocznicę powstania ZMP Błonie późniejszej Mery -Błonie . Zegarki Produkowano tu od 1959 r do 1969r . Wyprodukowano łącznie około 1 200 000 szt.
      Ekspozycja zawiera przykłady produkowanych urządzeń .  Jedna z gablot poświęcona jest zegarkom. Prezentowane są różne modele zegarków  .   Są również oryginalne fabryczne części i różne elementy mechanizmu .
      Można obejrzeć archiwalne dokumenty  np. pismo powołujące zakład do istnienia i inne piśmiennictwo z epoki . Obszerna  kronika zawiera mnóstwo czarno -białych fotografii .
      Na dużych planszach zdjęcia z życia zakładu , hal produkcyjnych , Sylwetki pracowników podczas  pracy .
      Polecam , zwłaszcza miłośnikom Błoniaków  .
       Czynna do końca września
      https://muzeumblonie.pl/aktualnosci/ 
       









    • Przez krajcarek
      Sprzedam dwa zegarki polskiej produkcji z Błonia. Pierwszy to ikoniczny „Błonie”, a drugi to nieczęsto spotykana Alfa. Obydwa są w podobnym stanie. Nie były odnawiane. Tarcze mają spatynowane, ale czyste. Koperta „Błonie” jest w świetnym stanie, podobnie jak szkiełko (tylko na godzinie 4 jest rysa). „Alfa” na kopertę również dobrą (bez wżerów), tyle że na uchach są rysy od zmieniania paska. Szkiełko nadaje się do noszenia, ale przy bliższym oglądzie widać rysy. Ale to plastik więc nie ma problemu z wymianą. Alfa ma grube teleskopy, może oryginalne. Zegarki są sprawne, chodzą. Mechanizmy czyste, jak na zdjęciach. Zegarki sprzedaję tak jak na zdjęciach, bez pasków.

      Jeśli chodzi o stan, to w przypadku tak wiekowych zegarków trudno zastosować forumową skalę. Moim zdaniem ich stan jest bardzo dobry w porównaniu z tym co trafia się na rynku. Natomiast zgodnie ze skalą ocenił bym je na 6/10.

      Cena to 700 złotych za sztukę plus koszty wybranej przesyłki.

      W przypadku zakupu obydwu dodam książkę o nich.

      Zegarki wyglądają tak:











    • Przez pepco
      Witam, kupię kopertę do zegarka marki Błonie model Kurant.
      Pozdrawiam Piotr.


    • Przez pepco
      Witam, w szufladzie znalazłem stary polski zegarek. Koperta jest uszkodzona ( mocowanie teleskopów ), po nakręceniu zegarek " chodzi ".
      Mam pytanie w jaki sposób można naprawić kopertę ( czy tylko wymiana ) oraz prosiłbym o trochę informacji o tym zegarku bo chciałbym go odnowić i nosić na co dzień.
      Pozdrawiam Piotr.










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.