Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

volspaik

Błonie - Ale jaki zegarek wybrać ??

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyczny przykład nowobytu po-odnawiającego.

Chyba zdecydowana większość tarcz, dostarczanych do odnowienia traci zbieżność z oryginałem.

Tu przynajmniej w efekcie wyszła wizualnie ładna tarcza ale firmy odnawiające potrafią wyprodukować takie cuda z szablonów, że potem można nimi straszyć. Baumowie i tak są chyba sensowniejsi niż Głowaccy.

Wybacz ,ale dla mnie nie ma czegoś takiego jak "Tu przynajmniej w efekcie wyszła wizualnie ładna tarcza".

Mój odnowiony Blonex Antymagnetyczny ,też wizualnie wyszedł ładny.

Był robiony w Łodzi ,czyli jeszcze inna firma.

Tu pomyłka w napisach jest duża , "Ale" w miarę zgodna z modelem 1101 ,czyli pierwszym modelem w historii Błonia .A były tylko dwa z napisem Licencja zssr. Czyli zakład pomylił szablony ,albo dał co miał .Natomiast napis "licencja zsrr ,to już totalnie radosna twórczośc".

Ale masz absolutną rację ,że zakłady robią absolutne cuda , dla kasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że to nowobyt i traci zbieżność z oryginałem - czyli przestaje być oryginalny.

"Wizualnie" odnosi się tylko do kwestii ogólno-renowacyjnych - estetycznych, plastycznych - oderwanych od tematu oryginalności tarczy. Widziałem po prostu tarcze po renowacji a wyglądające wizualnie tragicznie. 

 

W pełni się zgadzam - "Licencja.." to dramat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, że to nowobyt i traci zbieżność z oryginałem - czyli przestaje być oryginalny.

"Wizualnie" odnosi się tylko do kwestii ogólno-renowacyjnych - estetycznych, plastycznych - oderwanych od tematu oryginalności tarczy. Widziałem po prostu tarcze po renowacji a wyglądające wizualnie tragicznie. 

 

W pełni się zgadzam - "Licencja.." to dr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale "nie załapałem" o co chodzi z napisem "licencja ZSRR" mam takie BŁONIE 16 kamieni. Oryginał z importowaną tarczą czy radosna twórczość lub składak? Mechanizm 2409 SEVENTEN 17 Jewels bez napisów na kole zapadkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale "nie załapałem" o co chodzi z napisem "licencja ZSRR" mam takie BŁONIE 16 kamieni. Oryginał z importowaną tarczą czy radosna twórczość lub składak? Mechanizm 2409 SEVENTEN 17 Jewels bez napisów na kole zapadkowym.

Sam sobie odpowiedziałeś .Napis na tarczy 16 kamieni ,a mechanizm na 17 :) .

Co do napisu "licencja zssr' ,to przejrzyj sobie temat "Błonie nasze naj..........".

Tam są zdjęcia jak powinien wyglądac napis orginalny,a nie malowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby warszawska tarcza? :)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kolega mi nie odpuszcza i chce mieć zegarek ze swojej rodzinnej miejscowości.

Czy ten poniżej jest w porządku?

http://allegro.pl/zegarek-blonie-dukat-rarytas-nie-do-zdobycia-i4075028798.html

 

Ewentualnie poszukiwany jest do kupienia błonie w dobrym stanie (może taki jak poniżej?). Proszę o propozycje na PW.

 

post-29341-0-46712200-1395250087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dukat był raczej poddany renowacji, a więc jego wartość kolekcjonerska nie jest najwyższa. No ale jeżeli ktoś chce mieć po prostu zegarek użytkowy z napisem made in poland, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, kolega mi nie odpuszcza i chce mieć zegarek ze swojej rodzinnej miejscowości.

Czy ten poniżej jest w porządku?

http://allegro.pl/zegarek-blonie-dukat-rarytas-nie-do-zdobycia-i4075028798.html

 

Ewentualnie poszukiwany jest do kupienia błonie w dobrym stanie (może taki jak poniżej?). Proszę o propozycje na PW.

Ten Dukat miał ewidentnie odnawianą tarczą ,a sprzedający to chyba kolega z forum ,który nawet pisał kiedyś tam,że daje swoje  tarcze do renowacji.

A czego chce Twój kolega ? .Ten Dukat jest odnowiony ,ale pójdzie nie tanio.Taka malowanka to ok .150 zł., i znajdzie chętnych.

Koperta raczej nie orginalna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dukat miał ewidentnie odnawianą tarczą ,a sprzedający to chyba kolega z forum ,który nawet pisał kiedyś tam,że daje swoje  tarcze do renowacji.

A czego chce Twój kolega ? .Ten Dukat jest odnowiony ,ale pójdzie nie tanio.Taka malowanka to ok .150 zł., i znajdzie chętnych.

Koperta raczej nie orginalna .

Kumpel chce błonie ale żaden przeszczep, ani odpicowany tylko coś w oryginale. Chce ulokować pieniążki w historię ale nie oszukaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel chce błonie ale żaden przeszczep, ani odpicowany tylko coś w oryginale. Chce ulokować pieniążki w historię ale nie oszukaną :)

Witam,

 

Tomaszek mając na myśli kolegę z Błonia pisał o mnie.

Jestem zainteresowany zakupem orginalnego zegarka Błonie, Błonie Super, w dobrym stanie. Zegarka poszukuję gdyż od dziecka wychowuje się w tym mieście, a dziadek uczestniczył w ich produkcji, lecz nie zostały po nim pamiątki w postaci zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziadek miał  super dojscie do Błoniaków  ,zapewne jeśli by wiedział ze tak bedzie to zostawił by kilka sztuk dla potomnych  .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w innym temacie już pojawiły się wątpliwości co do tej tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam tu bo nie macie odpowiedniego tematu

Piękna sztuka ciekawe za ile się sprzeda - stan godny pozazdroszczenia pewnie juz większość z was widziała http://allegro.pl/blonie-zodiak-made-in-poland-przepiekny-stan-i4608434699.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

710 trzy dni przed końcem. Racjonalna granica już dawno przekroczona. Gdzie jest emocjonalna? Chciałbym powiedzieć, że 1000 ale cóż, zobaczymy w weekend. Na szczęście osobiście zdążyłem jeszcze coś przygarnąć kiedyś tam, nie przekraczając tej pierwszej granicy ;)

 

Moim zdaniem niebagatelne znaczenie dla kolekcjonerów ma książka p. Mellera. Teraz jest punkt podparcia do kryteriów ocen i weryfikacji oryginalności. Pewność że zegarek jest oryginalny zasadniczo wpływa na cenę ostateczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do "oceny" książki p. Mellera. Cena za zegarek to sprawa umowna i nie musi współgrać z ogólnie przyjętą wartością zegarka. Kto śledzi ten rynek z pewnością wie za ile poszedł ostatnio zegarek z "polskim" mechanizmem, a nie były to małe pieniądze.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez kopernik18
      Wystawa  przygotowana w 70. rocznicę powstania ZMP Błonie późniejszej Mery -Błonie . Zegarki Produkowano tu od 1959 r do 1969r . Wyprodukowano łącznie około 1 200 000 szt.
      Ekspozycja zawiera przykłady produkowanych urządzeń .  Jedna z gablot poświęcona jest zegarkom. Prezentowane są różne modele zegarków  .   Są również oryginalne fabryczne części i różne elementy mechanizmu .
      Można obejrzeć archiwalne dokumenty  np. pismo powołujące zakład do istnienia i inne piśmiennictwo z epoki . Obszerna  kronika zawiera mnóstwo czarno -białych fotografii .
      Na dużych planszach zdjęcia z życia zakładu , hal produkcyjnych , Sylwetki pracowników podczas  pracy .
      Polecam , zwłaszcza miłośnikom Błoniaków  .
       Czynna do końca września
      https://muzeumblonie.pl/aktualnosci/ 
       









    • Przez krajcarek
      Sprzedam dwa zegarki polskiej produkcji z Błonia. Pierwszy to ikoniczny „Błonie”, a drugi to nieczęsto spotykana Alfa. Obydwa są w podobnym stanie. Nie były odnawiane. Tarcze mają spatynowane, ale czyste. Koperta „Błonie” jest w świetnym stanie, podobnie jak szkiełko (tylko na godzinie 4 jest rysa). „Alfa” na kopertę również dobrą (bez wżerów), tyle że na uchach są rysy od zmieniania paska. Szkiełko nadaje się do noszenia, ale przy bliższym oglądzie widać rysy. Ale to plastik więc nie ma problemu z wymianą. Alfa ma grube teleskopy, może oryginalne. Zegarki są sprawne, chodzą. Mechanizmy czyste, jak na zdjęciach. Zegarki sprzedaję tak jak na zdjęciach, bez pasków.

      Jeśli chodzi o stan, to w przypadku tak wiekowych zegarków trudno zastosować forumową skalę. Moim zdaniem ich stan jest bardzo dobry w porównaniu z tym co trafia się na rynku. Natomiast zgodnie ze skalą ocenił bym je na 6/10.

      Cena to 700 złotych za sztukę plus koszty wybranej przesyłki.

      W przypadku zakupu obydwu dodam książkę o nich.

      Zegarki wyglądają tak:











    • Przez pepco
      Witam, kupię kopertę do zegarka marki Błonie model Kurant.
      Pozdrawiam Piotr.


    • Przez pepco
      Witam, w szufladzie znalazłem stary polski zegarek. Koperta jest uszkodzona ( mocowanie teleskopów ), po nakręceniu zegarek " chodzi ".
      Mam pytanie w jaki sposób można naprawić kopertę ( czy tylko wymiana ) oraz prosiłbym o trochę informacji o tym zegarku bo chciałbym go odnowić i nosić na co dzień.
      Pozdrawiam Piotr.










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.