Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kierownik

Program CAD do 2D

Rekomendowane odpowiedzi

Narzeczona zakłada firmę i chce zakupić jakiś program CAD'owski do pracy w 2D.

 

Za czasów studenckich korzystała z Autocada i była bardzo zadowolona.

Do niedawna pracowała na gStarCadzie v2009 i jest trochę rozczarowana jego pracą.

Najczęstszym problemem było zwieszanie się programu, co skutkowało utratą danych od ostatniego zapisu.

Mocno irytujący problem jeżeli zdarza się niemal codziennie.

Do tego raz się zdarzyło, że wcięło wszystkie paski narzędzi i pomoc techniczna nakazała dokonać ponownej instalacji programu.

 

Teraz czas na własny program i pytanie brzmi - jaki?

Autocad bezwzględnie za drogi.

Najpopularniejsza konkurencja (w sensownej cenie) to:

- intellicad,

- bricscad,

- zwcad,

- gstarcad v2012 (może się poprawili),

 

Ktoś pracował na tych programach?

Fajne, niefajne?

Poleca, nie poleca?

A może jeszcze inny program w porównywalnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem swego czasu na IntelliCAD, kiedyś tam w PC World wersja domowa była za darmo, wrażenie pozytywne. Menu było intuicyjne, sposób wykonywania poleceń też.

Ale że zgubiłem instalkę to aktualnie gdy muszę przygotowac sobie dwg lub dxf w 2D np jako mapę do MES używam darmowego HYCADa.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie ze ZW Cadem- AutoCad to to nie jest ale bardzo niewiele brakuje. Zdecydowanie polecam.


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto również sprawdzić możliwości programu DraftSight. Kiedyś zrobiłem kilka rysunków w tym programie, nie było tragicznie chociaż oczywiście startu do AutoCADa nie ma. Jeśli na przestrzeni roku nic się nie zmieniło to oprogramowanie jest darmowe ale wymaga aktywacji, która w określonych przypadkach była odpłatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję od jakichś 3 lat na IntelliCadzie i chwalę sobie. Osobiście polecam.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę ZW Cada, na codzień pracuje na AutoCadzie, ale moja kobieta dla swojej działalności kupiła ZWCada i miałem okazję na tym popracować trochę i powiem szczerze, że praktycznie nie ma różnic i pracowało mi się bardzo dobrze. Właściwie nie wymagało żadnego przestawiania się. Ja w pracy używałem różnej metryki Auto Cadów głównie od 2009 w górę w wersjach angielskich - nie miałem żadnej potrzeby aklimatyzacji w ZW Cadzie. Mnie program działał sprawnie i szybko zarówno w 2D jak i 3D.

Nie mam porównania do innych tańszych zamienników Cada ale z ZW jesteśmy zadowoleni.

 

Spróbujcie triala i przekonajcie się sami :)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam doświadczenie ze ZW Cadem- AutoCad to to nie jest ale bardzo niewiele brakuje. Zdecydowanie polecam.

 

Przy pracy w 2D chyba nie zauważa sie różnicy.

 

Menu było intuicyjne, sposób wykonywania poleceń też.

 

Dla wprawnego rysownika to chyba bez znaczenia bo szybie rysowanie to używanie skrótów, ja przynajmniej nie wiem nawet gdzie szukać niektórych odpowiedników skrótów :)

Swoją droga podziwiam ludzi którzy mają cierpliwość rysować samym klikaniem a znam nawet kilku czynnych architektów którzy rysuja tylko myszką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie IntelliCad. Troszke w nim dłubię i niewiele mu brakuje do Autocada. Aczkolwiek kasa wydana na autocada nie będzie stracona. Świetne wsparcie, mnóstwo wtyczek, najlepsze exporty i z tego co mi wiadomo, autocad pozwala na najwieksza ilosc warstw i najlepszy do nich dostep. Ja patrze z punktu widzenia goscia, który później i tak kazdy projekt eksportuje do dialuxa. Tu autocad jest bezkonkurencyjny i oba programy wspierają sie bezpośrednio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo, autocad pozwala na najwieksza ilosc warstw i najlepszy do nich dostep

 

Co masz na myśli pisząc o dostępie? Nie wiem czy jest jakiś limit warstw, ja się nie spotkałem z takim przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na stronie, że ZWCAD przechodzi na nowy silnik.

Nowy ZWCAD+ ma być zauważalnie droższy, a wsparcie dla poprzednika ma niedługo się zakończyć.

Intelli jednak 2 razy tańszy, a skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku można sprawdzić darmowego DraftSight'a. Pracowałem też kiedyś w BricsCadzie - nie było tragedii.

Oczywiście najlepiej i najdrożej AutoCad.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid Edge Free 2D Drafting o ile wiem jest darmowe, a kosztuje dopiero wersja 3D. Jednak obadaj temat bo ja tylko hobbystycznie z niej korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZW CAD jest sporo tańszy a tak samo dobry jak Autocad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.