Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mateo

Pomoc w wyborze Rolexa

  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zastanawiam się nad wyborem pierwszego w kolekcji Rolka.

Chcę zegarek pasujący zarówno do stroju sportowego jak i do garnituru półformalne spotkania, do codziennego noszenia.

Wystarczy mi wodoszczelność na poziomie 100M. Nie wymagam żadnych specjalnych funkcji, choć lubię gdy zegarek ma jakąś komplikację (np. drugą strefę).

Mam średni nadgarstek, ale do tej pory wybierałem spore zegarki (np. PO Chrono)

Biorę pod uwagę następujące modele (wszystkie stalowe):

 

Deepsea

 

post-22361-0-19265600-1365514010_thumb.jpgpost-22361-0-82310200-1365514454_thumb.jpg

 

 

 

GMT-Master II

 

post-22361-0-07336900-1365514011.jpg

 

 

Submariner (czarny)

 

 

post-22361-0-37820300-1365514011.jpg

 

 

Submariner (zielony)

 

 

post-22361-0-66785200-1365514011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia modeli ja bym się skłaniał ku GMT-Master II


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli masz więcej niż dwa zegarki, to ja na Twoim miejscu bym się zastanawiał pomiędzy zielonym Submarinerem, a GMT M. II - super zegarki jako uzupełnienie kolekcji. Osobiście posiadam GMT i go uwielbiam, naprawde polecam. Takie smaczki jak bransoleta, bezel i zielone akcenty, robią z tego zegarka coś wyjątkowego, niepowtarzalnego. Moim zdaniem GMT jest ciekawszym modelem od Submarinera. Natomiast troszeczkę inaczej się to ma do zielonego Suba, dla mnie bomba, zegarek kompletny, ale tylko w przypadku któregoś z kolei - świetny kolor, który mimo wszystko napewno nie do wszystkiego będzie Ci pasował. Deepsea też kozak, ale strasznie gruby i proporcje między zwężaną bransoletą a grubością koperty są w moim odczuciu zachwiane, koniecznie przymierz. Jeżeli Ci podpasuje, to bierz :) Zależy też jak się nosisz, bo Deepsea pod mankiet eleganckiej koszuli średnio w moim odczuciu pasuje, tutaj napewno lepszym wyborem będzie Submariner bądź GMT. Co do zwykłego (czarnego) Submarinera, to moim zdaniem jest to idealny zegarek dla jednozegarkowca, pasuje w zasadzie do wszystkiego, jest to jeden z najbardziej uniwersalnych czasomierzy. Powodzenia w wyborze. Którego byś nie wybrał, to i tak będzie to słuszny wybór :) Rolex to Rolex, klasa.

 

Mój głos leci na GMT Master II, choć zielony Submariner też będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Tutaj moja galeria GMT :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69606-rolex-gmt-master-ii/

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSSD jest dosyc uniwersalny ale do jednego stroju do ktorego na 100 % sie nie nadaje to koszula i garnitur . Jest zdecydowanie zbyt masywny


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, już 4 posty i jeszcze nikt nie próbuje odwieść Cię od wyboru Roleksa na rzecz "wyższego zegamistrzostwa" ? ^_^

 

Czarny Sub, moim zdaniem, świetnie sprawdzi się w roli zegarka do wszystkiego, jednak moje serce bije szybciej za każdym razem gdy widzę jego zieloną wersję i to w niego będąc na Twoim miejscu zapewne bym celował.

 

Udanego zakupu życzę i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli masz więcej niż dwa zegarki, to ja na Twoim miejscu bym się zastanawiał pomiędzy zielonym Submarinerem, a GMT M. II - super zegarki jako uzupełnienie kolekcji.

Mój głos leci na GMT Master II, choć zielony Submariner też będzie bardzo dobrym wyborem.

 

Tutaj moja galeria GMT :

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/69606-rolex-gmt-master-ii/

 

 

Teraz na co dzień noszę Reverso Squadra Chrono na pasku skórzanym i PO Chrono na kauczuku. Rolex miałby uzupełniać te zegarki i nieco się od nich różnić.

Dlatego też od początku skłaniałem się do GMT.

Kilka dni temu u Kruka mierzyłem GMT, czarnego Suba i Deepsea.

Na ręce najbardziej jednak mi się podobał czarny Sub. Może ze względu na jednolitą, satynowaną bransoletę. GMT też fajny, ale bransoleta z polerowanym środkiem mniej mi pasowała.

Chyba wybiorę się na przymiarkę jeszcze raz. Jeżeli będzie, to przymierzę też zielonego Suba - ale tu chyba Carlito ma rację - jest trochę zbyt mało uniwersalny.

Fajne zdjęcia w Twojej galerii. Czy bransoleta w GMT łatwo się rysuje? Szczególnie ten polerowany środek?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co polerowane na wysoki połysk się szybko rysuje, podejrzewam, że masz w tym doświadczenie, bo Reverso podobno się rysuje od samego patrzenia ;) Taki urok tej stali, niestety. Niemniej jednak mój GMT wciąż wygląda jak nowy i nie widać jakiś większych "koszulowych" rysek. Wszystko też zależy od tego jak owy zegarek użytkujesz.

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musi być Rolex, to sub no-date, ewentualnie starszy SD, jak koniecznie ma mieć datę. Lupki są dobre dla dziewczyn. ;)

A moim zdaniem właśnie w Rolexie lupka musi być. I tylko w Rolexie. Lupka sama w sobie mi się nie podoba, ale skoro to Rolex to co można poradzić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Rolex, to tylko z lupą. Prześwietnie to wygląda i idealnie pasuje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski w białym złocie - najpiękniejszy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy tylko nie deepsea... na fotach super ale w realu słabo

ja bym bral z tej listy albo GMT albo Suba zielonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gmt master jeśli już musisz :P

No nie musze... Ale jakoś mnie tak naszło na Oystera. Wczesniej myslalem o ROO lub PP Aquanaut, ale chyba jeszcze nie jestem gotowy na zmierzenie sie tymi zegarkami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego wynikają te opinie, że jak Rolex, to lupka musi być? Sub bez lupki to klasyka gatunku i zegar zdecydowanie bardziej "charakterny" i surowy. Z lupką jakiś taki zniewieściały i ozdobny się wydaje. ;)

Ale jak ktoś lubi lupkę, to kupować, w końcu stringi są dostępne nie tylko w damskim wydaniu. :lol: Tak czy inaczej dobrze, że jest wybór.

Od razu zapytam w temacie - czy są suby w innej kolorystyce niż czarny lub zielony (mowa o oficjalnych wersjach i nie bicolore)

Wiadomo iż o gustach się nie dyskutuje i bardzo dobrze,że podoba nam się co innego.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie Rolexa bez lupki która to w/g mnie dodaje mu charakteru,drapieżności i swoistego uroku.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na co dzień noszę Reverso Squadra Chrono na pasku skórzanym i PO Chrono na kauczuku. Rolex miałby uzupełniać te zegarki i nieco się od nich różnić.

Dlatego też od początku skłaniałem się do GMT.

Kilka dni temu u Kruka mierzyłem GMT, czarnego Suba i Deepsea.

Na ręce najbardziej jednak mi się podobał czarny Sub. Może ze względu na jednolitą, satynowaną bransoletę. GMT też fajny, ale bransoleta z polerowanym środkiem mniej mi pasowała.

 

Odpowiem może nietypowo lecz przyszło mi to go głowy po powyższej odpowiedzi i wpisie na temat GMT; rozważ Explorera II bądź bardziej purystycznie Explorera. Wedle Twoich kryteriów winny się sprawdzić i będą odróżniać od posiadanych.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner (czarny) - natomiast zielony jak najbardziej ale tylko pod warunkiem, że masz np. pow. 5 zegarków z wyższych marek i jest zerowa praktyczna presja na konieczność noszenia akurat tego non-stop. Czyli zakładasz go tam gdzie pasuje - czyli do konkretnych okazji, ubioru, sytuacji itp. Zielony Rolex jest zegarkiem wymagającym stylowo i smakowo i trzeba będzie mieć to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odpowiem może nietypowo lecz przyszło mi to go głowy po powyższej odpowiedzi i wpisie na temat GMT; rozważ Explorera II bądź bardziej purystycznie Explorera. Wedle Twoich kryteriów winny się sprawdzić i będą odróżniać od posiadanych.

 

Może powinienem zrobić test nadgarstkowy Explorera II. Rozmiar 42mm by mi pasował bardziej niz 40mm. Nie brałem go pod uwagę bo nie bardzo podoba mi się bezel. Ceramiczny w Subie i GMT wygląda imho dużo lepiej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy nie potrafię tego rozkminić który lepszy... Skłaniam się do GMT ll, ale dla mnie jednak bicolor ciekawszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych...

 

 

 

Milgauss.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które bierzesz pod uwagę, czarny SUB, albo GMT master. Mam tego drugiego i jestem bardzo zadowolony, ale czarny SUB też mnie korci.

Minusem w GMT jest polerowany środek bransolety - niestety łapie rysy (zapięcie również).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem od siebie:

- GMT za dodatkowa komplikacje - ale monstrualne indeksy i zielona strzalka jak u Adama Słodowego na wieeeeelki minus... ;)

 

- Submariner black - za historie, tradycje, konserwatywnosc i wspanialy wytrzymaly/niezawodny mechanizm oraz za totalna uniwersalnosc i ponadczasowosc. Zielona wersja piekna, jednak jak juz Koledzy wspominali - jako jedna z wielu w kolekcji, gdyz brak jej uniwersalnosci.

 

Ocena koncowa - Submariner czarny B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub zielony, ale tylko jeżeli posiadasz kilka zegarków. Jeżeli chcesz mieć tylko 1 to GMT albo Sub.


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczesniej myslalem o ROO lub PP Aquanaut, ale chyba jeszcze nie jestem gotowy na zmierzenie sie tymi zegarkami ;-)

 

Ja przy takich planach nie traciłbym czasu na Rolexa :)

 

Co do przedstawionych modeli mam podobne zdanie jak Artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.