Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mateo

Pomoc w wyborze Rolexa

  

64 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

A moim zdaniem właśnie w Rolexie lupka musi być. I tylko w Rolexie. Lupka sama w sobie mi się nie podoba, ale skoro to Rolex to co można poradzić? ;)

Jak Ci się lupka nie podoba to nie bierz GMT ani Suba bo będzie Cię denerwowała z każdym dniem coraz bardziej. Coś o tym wiem ale ja znalazłem rozwiązanie jak ukoić moje nerwy :)

ROO super ale jako 3-4 zegar w kolekcji. Z tego co w ankiecie + to co napisałeś pozostaje jak dla mnie Deep Sea ale pod warunkiem, że kawał chłopa jesteś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo SUB czarny albo GMT. Sam nie wiem, którego bym wybrał.

GMT trochę taki bling bling, ale z drugiej strony fajne zielone akcenty no i 3 strefy czasowe. Czarny SUB to klasyka gatunku, pasuje do wszystkiego.

2 lata temu miałem ten sam problem. Wybrałem GMT i teraz jestem na etapie kupna SUBa. Tylko znowu pojawia się rozterka - z datą czy bez daty?

 

Naprawdę ciężki wybór. Jeżeli musisz jednak wybrać to bierz GMT, a jak ci nie będzie odpowiadać polerowana bransoleta to zawsze możesz zafundować szczotkowanie :)

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu sam to przerabiałem. Początkowa kolejność była taka: Deepsea, GMT II, czarny SUB, zielony SUB.

Odwiedziłem salon i zamierzyłem je wszystkie.

 

Deepsea odpadł natychmiast. Zdecydowanie za wielki i ciężki zegarek na moje 17,5cm. Do niego trzeba mieć łapę jak niedźwiedź ;)

 

GMT II wydawał się najrozsądniejszym wyborem. Ale na żywo ten zegarek mnie nie powalił. Te wielkie cyfry na bezelu przyciągają trochę zbyt wiele uwagi w stosunku do tarczy/indeksów. A przecież to tylko dodatkowy wodotrysk a nie podstawowa funkcjonalność. No i ta zielona wskazówka. Niby ładna, niby stonowana, niby użyteczna ale... jednak jakoś tam nie pasuje.

 

SUB. Tylko, który? Zielonego nie było w salonie. Oba czarne świetne. Bez daty = klasyk, ideał czytelności i harmonii. Ale data się jednak czasami przydaje i do lupki po 10 przyjrzeniu się zacząłem się przekonywać. A gdy kilka dni później zobaczyłem na żywo zielonego SUB to szczęka mi opadła. Wybrałem go choć do dziś mam lekką zadrę w sercu ponieważ czarnego też chcę ;)

 

Przyłączam się do głosów kilku moich poprzedników. Jeśli to ma być Twój podstawowy zegarek wtedy zdecydowanie czarny. Jeśli N-ty w kolekcji (tak jak w moim przypadku) wtedy zielony staje się baaardzo interesującym wyborem. Jeśli tylko masz taką możliwość to zobacz je wszystkie razem i po kolei przymierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja przy takich planach nie traciłbym czasu na Rolexa :)

 

Co do przedstawionych modeli mam podobne zdanie jak Artme

Plany planami, ale budżet sie nie spina :-(

A chciałbym coś nowego do kolekcji.

W tej chwili ex aequo GMT i czarny sub. W weekend drugie podejście do testu nadgarstkowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Ci się lupka nie podoba to nie bierz GMT ani Suba bo będzie Cię denerwowała z każdym dniem coraz bardziej. Coś o tym wiem ale ja znalazłem rozwiązanie jak ukoić moje nerwy :)

ROO super ale jako 3-4 zegar w kolekcji. Z tego co w ankiecie + to co napisałeś pozostaje jak dla mnie Deep Sea ale pod warunkiem, że kawał chłopa jesteś ;)

No wlasnie nie jestem... I mam juz dużego nurka (PO Chrono).

Nawet nie chodzi o wielkość Deepsea tylko o grubość. Chyba jednak za duża.

Najrozsądniejszym wyborem wydaje się GMT.

Millgauss też fajny, ale Rolexy z wąskim bezelem do mnie nie przemawiają.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nowe PO Chrono to DeepSea jest podobnym grubasem. Trochę cieńsze od DeepSea są ROO. Jak dla mnie w GMT za dużo się dzieje ale to są już indywidualne odczucia i cholernie ciężko doradzić. Ja na przykład jestem bardzo zadowolony z wymiany szkła i cieszę się Sub-em z datą bez lupki, która jak już gdzieś pisałem, jest nieco za duża do powierzchni szkła. Moja Mama ma Yacht-Mastera i tam lupki bym nie ruszył, jest subtelna i ma idealnie dobrany rozmiar. Gusta i guściki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze trochę o polerowanej bransolecie w GMT.

Jak kupiłem zegarek to pomimo tego, że uważałem bransoleta łapała ryski w szczególności zapięcie. Na początku każdą ryskę zauważałem i zaciskałem zęby ze złości.

Do tego stopnia mnie to wkurzało, że rozważałem różne opcje od szczotkowania całej bransolety do sprzedaży zegarka włącznie. Przetrzymałem, oswoiłem się z tym i zacząłem używać zegarek jak zwykły przedmiot, a nie jak eksponat muzealny. O dziwo przestałem zauważać nowe zarysowania. Jedne są, drugie się pojawiają, a jeszcze inne znikają ;)

Po prostu poziom zarysowań utrzymuje się na stałym poziomie. Z bliska widać, ale już z odległości 40/50cm jest OK.

 

Submariner ma IMO fajniejszą kopertę w porównaniu do GMT. Na pierwszy rzut oka są takie same, ale są pewne smaczki, które robią różnice, m.in. w SUBie są szersze uszy i osłony koronki przez co koperta wydaje się być bardziej kanciasta. W GMT koperta jest smuklejsza.

 

Poniżej zdjęcia z sieci kolesia, który miał dokładnie taki sam dylemat:

 

rol4c.jpg

 

rol1.jpg

 

jeżeli jesteście ciekawi, który w końcu wybrał to zapraszam tu:

 

http://forums.watchuseek.com/f20/pics-my-po-vs-gmt-ii-c-vs-sub-c-rolex-ad-662404-5.html

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia. Utwierdzają mnie w przekonaniu że GMT jest bardziej zgrabny. W SUBie dysproporcja między kopertą a bransoletą jest zbyt wyraźna jak na mój i tego kolegi ze zdjęcia nagdarstek? Na korzyść GMT przemawaia też praktyczna komplikacja i mniejsza powszechność....w normalnym świecie " każdy " kogo stać na Rolka ma SUBa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lupka zawsze sie w Rolexie podobała. A teraz z racji wieku i słabnącego wzroku jest świetnym rozwiązaniem. Daty nie potrafie zobaczyć w zegarkach przeze mnie posiadanych :)

(nie mają lupki)

Mój wybór, sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny sub bo sam tak wybrałem, ale przyznam, że zastanawiałem też się nad zielonym jednak nie dane mi było zobaczyć go na żywo i nie chciałem ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjęcia. Utwierdzają mnie w przekonaniu że GMT jest bardziej zgrabny. W SUBie dysproporcja między kopertą a bransoletą jest zbyt wyraźna jak na mój i tego kolegi ze zdjęcia nagdarstek? Na korzyść GMT przemawaia też praktyczna komplikacja i mniejsza powszechność....w normalnym świecie " każdy " kogo stać na Rolka ma SUBa.

 

A mi właśnie koperta SUBa aktualnie bardziej się podoba. Oczywiście to kwestia gustu, a o gustach wiadomo co...

Koperta masywniejsza, kanciasta o wyrazistym kształcie podkreśla surowy charakter SUBa. GMT smuklejszy, ale i zupełnie inny charakter zegarka.

 

Jednym słowem dla każdego coś miłego. I SUB i GMT mają swoje wady i zalety, ale z całą pewnością to świetne zegarki i wybór między nimi jest szalenie ciężki.

Jedynym rozsądnym wyjściem jest kupno obydwu ;)

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat. Brałem pod uwagę 3 modele poza deep sea.

 

Wziąłem GMT bo lubię połączenie satyny z polerką. Elementy satynowe wciąż wyglądają jak nowe, natomiast polerowane po 5 miesiącach są zmasakrowane, głównie zapięcie.

 

Jakoś mnie to nie rusza.

 

Zielony sub fajny, ale wydał się "sezonowy". GMT lub SUB będzie zawsze w modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może powinienem zrobić test nadgarstkowy Explorera II. Rozmiar 42mm by mi pasował bardziej niz 40mm. Nie brałem go pod uwagę bo nie bardzo podoba mi się bezel. Ceramiczny w Subie i GMT wygląda imho dużo lepiej.

 

jed mial taki dylemat gmt ii vs explorer ii i kupil explorera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deepsea zdecydowanie, dla mnie zegarek to nie tylko mechanizm ale też styl. Deepsea ma najlepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deepsea zdecydowanie, dla mnie zegarek to nie tylko mechanizm ale też styl. Deepsea ma najlepszy ;)

Fakt, piękny zegarek. Gdyby tylko był nieco cieńszy... Na mojej łapie wygląda trochę, jak budzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateo, w ankiecie wygrywa czarny SUB, a u ciebie który na pierwszym miejscu na ten moment?

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateo, w ankiecie wygrywa czarny SUB, a u ciebie który na pierwszym miejscu na ten moment?

 

RG

60% Czarny Sub

40% GMT

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój faworyt - SUB rulez ;)

A na poważnie to któregokolwiek nie wybierzesz to pewnie będziesz zadowolony i jednocześnie po cichu żałował, że nie masz pozostałych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie to któregokolwiek nie wybierzesz to pewnie będziesz zadowolony i jednocześnie po cichu żałował, że nie masz pozostałych...

 

A, to jest pewne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ośmiu miesiącach z subem date stwierdzam, że wolałbym wersję bez daty/lupki. Data nie jest mi potrzebna, a bardziej mi się podoba 14060m.

 

Ja wybrałbym Deep Sea, dla mnie rewelacja, duży, gruby prawdziwy tool diver. Zwężana bransoleta wydaje się kuriozalna, ale tylko przed zakupem (to piszę na podstawie Submarinera) potem jest arcywygodna.

Z Seadwellerem jest tylko taki problem, że od niego cenowo jest dość blisko do AP Divera, który jest moim gralem.

 

Sam jednak dość intensywnie myślę nad wymianą Submarinera na większego brata, kwestia wygody noszenia nie jest priorytetem. Priorytetem są emocje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo DS wcale nie jest jakoś specjalnie duży, tyle, że jego grubość jest nieproporcjonalna do tego rozmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i te nieszczesne napisy na ringu w DS...

Pablo DS mozesz spokojnie miec za 33 tys czyli okragla dyszke taniej niz za AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co polerowane na wysoki połysk się szybko rysuje, podejrzewam, że masz w tym doświadczenie, bo Reverso podobno się rysuje od samego patrzenia ;) Taki urok tej stali, niestety. Niemniej jednak mój GMT wciąż wygląda jak nowy i nie widać jakiś większych "koszulowych" rysek. Wszystko też zależy od tego jak owy zegarek użytkujesz.

 

Potwierdzam ze rysuje sie jak kazdy inny. Moj glos na GMT. Duzo podrozuje i jak sobie przypomne jak to bylo ze zmiana czasu poprzednio to podnosze dwie rece na GMT :-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Potwierdzam ze rysuje sie jak kazdy inny. Moj glos na GMT. Duzo podrozuje i jak sobie przypomne jak to bylo ze zmiana czasu poprzednio to podnosze dwie rece na GMT :-)

Jak pisalem wczesniej, lubie jak zegarek ma jakąś komplikację. Też sporo podróżuję i taka funkcja by się przydała.. Mam co prawda drugą strefę w Reverso, ale jest ona ze względu na wielkosć tarczki praktycznie bezużyteczna. Dlatego też początkowo byłem bardziej przekonany do GMT.

Po przymiarce GMT i Suba ten drugi zaczął mi się bardziej podobać.

Rysowanie też może być problemem szczególnie w przypadku bransolety. Zegarek ma być na codzień... Dbam o zegarki, ale nie chcę cały czas myśleć pilnowaniu zegarka, zeby sie nie porysował. A rysy mnie denerwują :-(

W weekend zrobię drugą przymiarkę... Dzięki za wszystkie rady i sugetie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko GMT :)

 

IMG_3218-3_zps7a830a64.jpg

 

IMG_3245-2_zps20768b5f.jpg

 

IMG_3198-2_zps83ef90e2.jpg

 

IMG_3239-3_zpsa8cae553.jpg

 

IMG_3188-2_zps22ef48fa.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.