Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Mateo

Pomoc w wyborze Rolexa

64 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sub zielony, ale tylko jeżeli posiadasz kilka zegarków. Jeżeli chcesz mieć tylko 1 to GMT albo Sub.

Bartek

Wczesniej myslalem o ROO lub PP Aquanaut, ale chyba jeszcze nie jestem gotowy na zmierzenie sie tymi zegarkami ;-)

Ja przy takich planach nie traciłbym czasu na Rolexa :)

Co do przedstawionych modeli mam podobne zdanie jak Artme

A moim zdaniem właśnie w Rolexie lupka musi być. I tylko w Rolexie. Lupka sama w sobie mi się nie podoba, ale skoro to Rolex to co można poradzić? ;)

Jak Ci się lupka nie podoba to nie bierz GMT ani Suba bo będzie Cię denerwowała z każdym dniem coraz bardziej. Coś o tym wiem ale ja znalazłem rozwiązanie jak ukoić moje nerwy :)

ROO super ale jako 3-4 zegar w kolekcji. Z tego co w ankiecie + to co napisałeś pozostaje jak dla mnie Deep Sea ale pod warunkiem, że kawał chłopa jesteś ;)

Albo SUB czarny albo GMT. Sam nie wiem, którego bym wybrał.

GMT trochę taki bling bling, ale z drugiej strony fajne zielone akcenty no i 3 strefy czasowe. Czarny SUB to klasyka gatunku, pasuje do wszystkiego.

2 lata temu miałem ten sam problem. Wybrałem GMT i teraz jestem na etapie kupna SUBa. Tylko znowu pojawia się rozterka - z datą czy bez daty?

Naprawdę ciężki wybór. Jeżeli musisz jednak wybrać to bierz GMT, a jak ci nie będzie odpowiadać polerowana bransoleta to zawsze możesz zafundować szczotkowanie :)

RG

Kilka tygodni temu sam to przerabiałem. Początkowa kolejność była taka: Deepsea, GMT II, czarny SUB, zielony SUB.

Odwiedziłem salon i zamierzyłem je wszystkie.

Deepsea odpadł natychmiast. Zdecydowanie za wielki i ciężki zegarek na moje 17,5cm. Do niego trzeba mieć łapę jak niedźwiedź ;)

GMT II wydawał się najrozsądniejszym wyborem. Ale na żywo ten zegarek mnie nie powalił. Te wielkie cyfry na bezelu przyciągają trochę zbyt wiele uwagi w stosunku do tarczy/indeksów. A przecież to tylko dodatkowy wodotrysk a nie podstawowa funkcjonalność. No i ta zielona wskazówka. Niby ładna, niby stonowana, niby użyteczna ale... jednak jakoś tam nie pasuje.

SUB. Tylko, który? Zielonego nie było w salonie. Oba czarne świetne. Bez daty = klasyk, ideał czytelności i harmonii. Ale data się jednak czasami przydaje i do lupki po 10 przyjrzeniu się zacząłem się przekonywać. A gdy kilka dni później zobaczyłem na żywo zielonego SUB to szczęka mi opadła. Wybrałem go choć do dziś mam lekką zadrę w sercu ponieważ czarnego też chcę ;)

Przyłączam się do głosów kilku moich poprzedników. Jeśli to ma być Twój podstawowy zegarek wtedy zdecydowanie czarny. Jeśli N-ty w kolekcji (tak jak w moim przypadku) wtedy zielony staje się baaardzo interesującym wyborem. Jeśli tylko masz taką możliwość to zobacz je wszystkie razem i po kolei przymierz.

Ja przy takich planach nie traciłbym czasu na Rolexa :)

Co do przedstawionych modeli mam podobne zdanie jak Artme

Plany planami, ale budżet sie nie spina :-(

A chciałbym coś nowego do kolekcji.

W tej chwili ex aequo GMT i czarny sub. W weekend drugie podejście do testu nadgarstkowego...

Jak Ci się lupka nie podoba to nie bierz GMT ani Suba bo będzie Cię denerwowała z każdym dniem coraz bardziej. Coś o tym wiem ale ja znalazłem rozwiązanie jak ukoić moje nerwy :)

ROO super ale jako 3-4 zegar w kolekcji. Z tego co w ankiecie + to co napisałeś pozostaje jak dla mnie Deep Sea ale pod warunkiem, że kawał chłopa jesteś ;)

No wlasnie nie jestem... I mam juz dużego nurka (PO Chrono).

Nawet nie chodzi o wielkość Deepsea tylko o grubość. Chyba jednak za duża.

Najrozsądniejszym wyborem wydaje się GMT.

Millgauss też fajny, ale Rolexy z wąskim bezelem do mnie nie przemawiają.

Jeśli masz nowe PO Chrono to DeepSea jest podobnym grubasem. Trochę cieńsze od DeepSea są ROO. Jak dla mnie w GMT za dużo się dzieje ale to są już indywidualne odczucia i cholernie ciężko doradzić. Ja na przykład jestem bardzo zadowolony z wymiany szkła i cieszę się Sub-em z datą bez lupki, która jak już gdzieś pisałem, jest nieco za duża do powierzchni szkła. Moja Mama ma Yacht-Mastera i tam lupki bym nie ruszył, jest subtelna i ma idealnie dobrany rozmiar. Gusta i guściki... ;)

A i jeszcze trochę o polerowanej bransolecie w GMT.

Jak kupiłem zegarek to pomimo tego, że uważałem bransoleta łapała ryski w szczególności zapięcie. Na początku każdą ryskę zauważałem i zaciskałem zęby ze złości.

Do tego stopnia mnie to wkurzało, że rozważałem różne opcje od szczotkowania całej bransolety do sprzedaży zegarka włącznie. Przetrzymałem, oswoiłem się z tym i zacząłem używać zegarek jak zwykły przedmiot, a nie jak eksponat muzealny. O dziwo przestałem zauważać nowe zarysowania. Jedne są, drugie się pojawiają, a jeszcze inne znikają ;)

Po prostu poziom zarysowań utrzymuje się na stałym poziomie. Z bliska widać, ale już z odległości 40/50cm jest OK.

Submariner ma IMO fajniejszą kopertę w porównaniu do GMT. Na pierwszy rzut oka są takie same, ale są pewne smaczki, które robią różnice, m.in. w SUBie są szersze uszy i osłony koronki przez co koperta wydaje się być bardziej kanciasta. W GMT koperta jest smuklejsza.

Poniżej zdjęcia z sieci kolesia, który miał dokładnie taki sam dylemat:

rol4c.jpg

rol1.jpg

jeżeli jesteście ciekawi, który w końcu wybrał to zapraszam tu:

http://forums.watchuseek.com/f20/pics-my-po-vs-gmt-ii-c-vs-sub-c-rolex-ad-662404-5.html

RG

Fajne zdjęcia. Utwierdzają mnie w przekonaniu że GMT jest bardziej zgrabny. W SUBie dysproporcja między kopertą a bransoletą jest zbyt wyraźna jak na mój i tego kolegi ze zdjęcia nagdarstek? Na korzyść GMT przemawaia też praktyczna komplikacja i mniejsza powszechność....w normalnym świecie " każdy " kogo stać na Rolka ma SUBa.

Mi lupka zawsze sie w Rolexie podobała. A teraz z racji wieku i słabnącego wzroku jest świetnym rozwiązaniem. Daty nie potrafie zobaczyć w zegarkach przeze mnie posiadanych :)

(nie mają lupki)

Mój wybór, sub.

czarny sub bo sam tak wybrałem, ale przyznam, że zastanawiałem też się nad zielonym jednak nie dane mi było zobaczyć go na żywo i nie chciałem ryzykować.

Fajne zdjęcia. Utwierdzają mnie w przekonaniu że GMT jest bardziej zgrabny. W SUBie dysproporcja między kopertą a bransoletą jest zbyt wyraźna jak na mój i tego kolegi ze zdjęcia nagdarstek? Na korzyść GMT przemawaia też praktyczna komplikacja i mniejsza powszechność....w normalnym świecie " każdy " kogo stać na Rolka ma SUBa.

A mi właśnie koperta SUBa aktualnie bardziej się podoba. Oczywiście to kwestia gustu, a o gustach wiadomo co...

Koperta masywniejsza, kanciasta o wyrazistym kształcie podkreśla surowy charakter SUBa. GMT smuklejszy, ale i zupełnie inny charakter zegarka.

Jednym słowem dla każdego coś miłego. I SUB i GMT mają swoje wady i zalety, ale z całą pewnością to świetne zegarki i wybór między nimi jest szalenie ciężki.

Jedynym rozsądnym wyjściem jest kupno obydwu ;)

RG

Miałem ten sam dylemat. Brałem pod uwagę 3 modele poza deep sea.

Wziąłem GMT bo lubię połączenie satyny z polerką. Elementy satynowe wciąż wyglądają jak nowe, natomiast polerowane po 5 miesiącach są zmasakrowane, głównie zapięcie.

Jakoś mnie to nie rusza.

Zielony sub fajny, ale wydał się "sezonowy". GMT lub SUB będzie zawsze w modzie.

Może powinienem zrobić test nadgarstkowy Explorera II. Rozmiar 42mm by mi pasował bardziej niz 40mm. Nie brałem go pod uwagę bo nie bardzo podoba mi się bezel. Ceramiczny w Subie i GMT wygląda imho dużo lepiej.

jed mial taki dylemat gmt ii vs explorer ii i kupil explorera :)

Deepsea zdecydowanie, dla mnie zegarek to nie tylko mechanizm ale też styl. Deepsea ma najlepszy ;)

Deepsea zdecydowanie, dla mnie zegarek to nie tylko mechanizm ale też styl. Deepsea ma najlepszy ;)

Fakt, piękny zegarek. Gdyby tylko był nieco cieńszy... Na mojej łapie wygląda trochę, jak budzik.

Mateo, w ankiecie wygrywa czarny SUB, a u ciebie który na pierwszym miejscu na ten moment?

RG

60% Czarny Sub

40% GMT

Mój faworyt - SUB rulez ;)

A na poważnie to któregokolwiek nie wybierzesz to pewnie będziesz zadowolony i jednocześnie po cichu żałował, że nie masz pozostałych...

A na poważnie to któregokolwiek nie wybierzesz to pewnie będziesz zadowolony i jednocześnie po cichu żałował, że nie masz pozostałych...

A, to jest pewne ;)

Po ośmiu miesiącach z subem date stwierdzam, że wolałbym wersję bez daty/lupki. Data nie jest mi potrzebna, a bardziej mi się podoba 14060m.

Ja wybrałbym Deep Sea, dla mnie rewelacja, duży, gruby prawdziwy tool diver. Zwężana bransoleta wydaje się kuriozalna, ale tylko przed zakupem (to piszę na podstawie Submarinera) potem jest arcywygodna.

Z Seadwellerem jest tylko taki problem, że od niego cenowo jest dość blisko do AP Divera, który jest moim gralem.

Sam jednak dość intensywnie myślę nad wymianą Submarinera na większego brata, kwestia wygody noszenia nie jest priorytetem. Priorytetem są emocje!

Dziwne trochę to narzekanie na gabaryty DSSD przy jednoczesnej niechęci większości forumowiczów do "damskich rozmiarów" czyli <42mm. Nie wspomnę już o porównaniu DSSD z Pamami, przy których nierzadko rolek wygląda na nieduży zegarek, a do Pamów jakoś nikt się nie przyczepia.

Bo DS wcale nie jest jakoś specjalnie duży, tyle, że jego grubość jest nieproporcjonalna do tego rozmiaru

No i te nieszczesne napisy na ringu w DS...

Pablo DS mozesz spokojnie miec za 33 tys czyli okragla dyszke taniej niz za AP

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.