Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rzydek1990

Pomoc w identyfikacji zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

WItam szanownych kolegów, własnie w starych szpargałach wujka przy okazji sprzątania starego domu odnalazlem zegarek kieszonkowy niestety z uszkodzoną tarczą ale mechanizm dziala:D

 

Proszę Was o pomoc w jego identyfikacji, trudno znaezc jakiekolwiek informacje na temat firmy depose/derose a tylko tyle udało mi sie ustalic.

 

poniżej wrzucam kilka zdjęć:

http://www.picshot.pl/public/view/323150

 

http://www.picshot.pl/public/view/323151

 

http://www.picshot.pl/public/view/323152

 

Z góry dziekuje za jakiekolwiek informacje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O firmie "depose" nie znajdziesz informacji, bo to nie jest firma. Oznacza to mniej więcej "wzór zastrzeżony"

Zegarek ma mechanizm z wychwytem cylindrowym. Takie mechanizmy ostatecznie wycofano z produkcji ok 1925 - przegrały z wychwytem kotwicznym, powszechnie stosowanym do dzisiaj. Naciąg korobką, nastawianie też koronką po naciśnięciu przycisku (w sumie to sie nazywa stem wind pin set).

Mechanizm być może został wyprodukowany przez firmę Phenix. Wskazuje na to charakterystyczny kształt mostków. Głowy jednak za to nie daję, bo nie znalazłem takiego samego, a podobych konstrukcji mogło być wiele.

Jeśli chodzi o wiek, to myślę, ze to okolice przełomu XIX i XXw - dokładna data raczej nie do ustalenia.

Jesli mechanizm chodzi, to warto ożywić staruszka, jako rodzinną pamiątkę. Co prawda materialna wartośc ma raczej znikomą, ale sentymentalna - bezcenna ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :D Dzieki Wielkie za pomoc

 

mam jeszcze pytanie czy znacie kogoś godnego polecenia, kto zajmuje sie renowacja takich zegarków ??

Widze ze do renowacji jest tarcza, do wstawienia szkielko i oczywiscie wskazówki

 

I jaki może być orientacyjny koszt takiej usługi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :D Dzieki Wielkie za pomoc

 

mam jeszcze pytanie czy znacie kogoś godnego polecenia, kto zajmuje sie renowacja takich zegarków ??

W związku z tym, że już od dawna te zegarki nie są produkowane, to i chętnych do naprawy jest trudno znaleźć, raz że o części trudno, a dwa, że umiejętności brak.

Ale napisz post w dziale Fachowiec poszukiwany, że szukasz fachowca do naprawy cylinderka, może się ktoś znajdzie.

 

Widze ze do renowacji jest tarcza, do wstawienia szkielko i oczywiscie wskazówki

 

I jaki może być orientacyjny koszt takiej usługi??

Moim zdaniem koszt naprawy przekroczyłby wartość zegarka, ale tak konkretnie, to naprawę może wycenić Tobie tylko ten co się jej podejmie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Mrzon
      Witam mam prośbę o pomoc z ustaleniem modelu bądź rocznika zegara. Na zdjęciu z lewej strony na mechanizmie tylko znak bez żadnych numerów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Więcej zdjęć nie posiadam. Pozdrawiam Maciej 


    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.