Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

WItam szanownych kolegów, własnie w starych szpargałach wujka przy okazji sprzątania starego domu odnalazlem zegarek kieszonkowy niestety z uszkodzoną tarczą ale mechanizm dziala:D

Proszę Was o pomoc w jego identyfikacji, trudno znaezc jakiekolwiek informacje na temat firmy depose/derose a tylko tyle udało mi sie ustalic.

poniżej wrzucam kilka zdjęć:

http://www.picshot.pl/public/view/323150

http://www.picshot.pl/public/view/323151

http://www.picshot.pl/public/view/323152

Z góry dziekuje za jakiekolwiek informacje i pozdrawiam

O firmie "depose" nie znajdziesz informacji, bo to nie jest firma. Oznacza to mniej więcej "wzór zastrzeżony"

Zegarek ma mechanizm z wychwytem cylindrowym. Takie mechanizmy ostatecznie wycofano z produkcji ok 1925 - przegrały z wychwytem kotwicznym, powszechnie stosowanym do dzisiaj. Naciąg korobką, nastawianie też koronką po naciśnięciu przycisku (w sumie to sie nazywa stem wind pin set).

Mechanizm być może został wyprodukowany przez firmę Phenix. Wskazuje na to charakterystyczny kształt mostków. Głowy jednak za to nie daję, bo nie znalazłem takiego samego, a podobych konstrukcji mogło być wiele.

Jeśli chodzi o wiek, to myślę, ze to okolice przełomu XIX i XXw - dokładna data raczej nie do ustalenia.

Jesli mechanizm chodzi, to warto ożywić staruszka, jako rodzinną pamiątkę. Co prawda materialna wartośc ma raczej znikomą, ale sentymentalna - bezcenna ;)

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Super :D Dzieki Wielkie za pomoc

mam jeszcze pytanie czy znacie kogoś godnego polecenia, kto zajmuje sie renowacja takich zegarków ??

Widze ze do renowacji jest tarcza, do wstawienia szkielko i oczywiscie wskazówki

I jaki może być orientacyjny koszt takiej usługi??

Super :D Dzieki Wielkie za pomoc

mam jeszcze pytanie czy znacie kogoś godnego polecenia, kto zajmuje sie renowacja takich zegarków ??

W związku z tym, że już od dawna te zegarki nie są produkowane, to i chętnych do naprawy jest trudno znaleźć, raz że o części trudno, a dwa, że umiejętności brak.

Ale napisz post w dziale Fachowiec poszukiwany, że szukasz fachowca do naprawy cylinderka, może się ktoś znajdzie.

Widze ze do renowacji jest tarcza, do wstawienia szkielko i oczywiscie wskazówki

I jaki może być orientacyjny koszt takiej usługi??

Moim zdaniem koszt naprawy przekroczyłby wartość zegarka, ale tak konkretnie, to naprawę może wycenić Tobie tylko ten co się jej podejmie.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By berbecki
      Witam wszystkich! To mój pierwszy post i pierwszy zegar jaki kupiłem. Podobał mi się jego styl ArtDeco ale nic więcej o nim nie wiem.
      Skąd może pochodzić, kiedy mógł być wyprodukowany? Na tarczy napis Grenoble czyli francuz a mechanizm Made in Germany więc zagwozdka

Z zakupu jestem zadowolony bo zegar idzie dobrze i super wygląda, natomiast blokuje się losowo melodia (westminster) gdy ma wygrywać kurant z godziną i wtedy przestaje grać choć nadal idzie.
      Ciekaw jestem czy jest brudny czy wadliwy. Może ktoś wie jak można rozpoznać czy wymaga czyszczenia?

• By Patrycjab28
      Witajcie, znaleźliśmy w starej szopie taki zegarek kieszonkowy. Tarcza, jak widać, już w kiepskim stanie, mechanizm ma rdzę. Prawdopodobnie jest posrebrzany.  Przekopałam już Internet wzdłuż i wszerz, przejrzałam Wasze forum, jednak nigdzie nie znalazłam w sumie żadnych informacji na ten temat.

Chciałabym wiedzieć cokolwiek. Każda informacja i określenie jakie przychodzi Wam do głowy, każdy kawałek Waszej wiedzy i opinii.
      Będę wdzięczna za pomoc

• By Auslander_Krzych
      Wybaczcie że jestem trochę nie na miejscu, powinienem wpisać ten post w subforum, ale Pan Server nie pozwolił nie podając powodu. Jestem tu nowy i nie wiem, jak mam z nim rozmawiać, więc póki co spróbuję tutaj. A pytanie mam takie: Przybłąkał mi się BADUF, Trochę zdezelowany i zdekompletowany, za to tanio. Problem zaczął się z identyfikacją: Co prawda logo ma tarczy i plecach jest jednoznaczne, wahadło tym bardziej, jednak według Terwillingera do tego wahadła należy płyta 1019, moja ze względu na wybite logo bardziej przypomina 1015, do tego obydwa mechanizmy mają być wyposażone w „Lantern Pinions” i wahadło 3-kulkowe lub dysk, a moje jest 5-kulkowe (podobno rzadkie i wg. Terwillingera „Not Well Designed”, a może te kulki na dole i u góry się nie liczą?) i solidne frezowane zębniki. Nie byłby to problem, tylko mechanizm 1019 wymaga włosa 0,114mm a 1019 włosa 0,089mm, który wybrać? Zegar dostałem bez włosa i okuć, w tej chwili wahadło wisi na ścinku puszki od piwa o szerokości ok. 1mm – w trzecim podejściu szerokość wyszła i zegar chodzi, nazwijmy to, wiarygodnie ;-) Najchętniej wysłałbym ten pasek aluminium do firmy Horolovar i zamówił włos „Taki jak ten tylko skompensowany...” Ma ktoś już doświadczenie z tym modelem i wie, jaki włos zainstalować? Z góry dziękuję!

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.