Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chcę prosić o pomoc w zakupie nowego roweru.Planuję zakup głównie do codziennej jazdy do pracy 2x4 km (jeżdżę również zimą ).Teren miejski -głównie chodnik jakieś krawężniki po drodze tak więc fajnie by było jakby był wytrzymały.Mam 192 cm wzrostu i 95-100 kg wagi.Budżet do 3tys.zł.Kolega podpowiedział mi abym zainteresował się rowerami z Decathlonu z ramą xl na kołach 29.Chciałbym podpytać czy to dobry kierunek czy może macie jakieś alternatywy?Może są osoby o moich gabarytach, które mogłyby doradzić jakiś konkretny model?Bardzo będę wdzięczny za wszelkie porady.

Edytowane przez surovy77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem średni kierunek Ci kolega podpowiedział. Wyśmiewałem tą polską starą modę kilka stron temu, że jak nie wiadomo co kupić to najlepiej kupić rower MTB. Może i pewnie mają tam coś trekingowego, ale to dokładnie poprosimy co miał na myśli.
Szukaj czegoś co cytuję niżej o co pyta kolega...
Można też taniej za 300-600 zł starszą, ale tańszą "holenderkę" w ten sam deseń, jak buchną, mówi się trudno i żyje dalej...

 

Panowie zapytanie, członek rodziny szuka trekking'a/mieszczucha do swobodnego przemieszczania się - ścieżki rowerowe/twarde leśne dukty/park.
Ja nie znam się zbytnio, w okolicy wysypało sporo tego typu sprzętów z Niemiec.
Potencjalny właściciel podchodzi pod 190cm więc rozmiarowo 60 podejdzie tak myślę.
Poniżej pozwolę sobie wkleić kilka linków z ofertami.
https://www.olx.pl/oferta/sliczna-winora-talparo-na-alfine-8-stan-idealny-CID767-IDDRNmF.html
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-trekkingowy-rabeneick-ts5-stan-idealny-deore-10-CID767-IDDRMow.html
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-stevens-cf-city-flight-stan-idealny-nexus-8-CID767-IDDRJXS.html
Dlaczego ten sprzedawca - ponieważ mamy go pod nosem, w razie zakupu powrót na kołach.
Wystawia faktury oraz spisuje umowy kupna-sprzedaży.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam.


2x 4km to na wszystkim przejedziesz od Wigry3, przez Ukrainę po XC z Deca... pytanie tylko, szybciej - wolniej, taniej - drożej, ubłocony - sterylny... ;)

 

ludzie np coś takiego kupują i każą se dołożyć bagażnik, błotniki lampki, bidon itd.

https://www.decathlon.pl/rower-trekkingowy-riverside500-id_8550466.html

 

no ale ...!!! jakoś mi to z decathlon nie przypomina roweru jak pokazane powyżej https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-rower-trekkingowy-rabeneick-ts5-stan-idealny-deore-10-CID767-IDDRMow.html

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Takie tam z soboty ;-)

post-34987-0-55351800-1583785175_thumb.jpg

post-34987-0-41017400-1583785192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, rowerek do jeżdżenia i jeżdżony, a nie do pokazywania...

To ja też wczorajsze z dedykacją

 

89790231_208504693542317_200005406802155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojeździłem trochę na torze. Ciekawe doświadczenie. Pierwszy raz na ostrym kole.

 

post-34848-0-13461800-1583785800_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak było? Na torze musi być ciekawa jazda, szczególnie na winklach  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie tam z wczoraj

 

 

widzę że ostatnio częściej na sztywnym niż na fulu Kolega pomyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fullem w sumie teraz tylko jakieś wypady na górki, wiosna się robi to będę znowu uderzał do Szczyrku  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego

Dojazdy do pracy w mieście ,może jakieś pogonie w lesie w weekendy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co chce xc na rower codzienny.

Dla mnie to jest średni pomysł.

 

Podaj budżet. Coś doradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak było? Na torze musi być ciekawa jazda, szczególnie na winklach  :)

Było ciekawie. Pierwsze kilkanaście okrążeń po płaskim. Ale po wjechaniu na parkiet jakoś już poszło. Musiałem tylko cały czas przypominać sobie, że nie można przestać pedałować. Do tego i braku hamulców chyba najciężej się przyzwyczaić. Niezłe uczucie na zakrętach jak na wysokości twojej głowy przelatuje ktoś na wyciągnięcie ręki. Jako dodatek do treningów zimowych bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizja przedobrzenia z prędkością na zakręcie pewnie bezcenna? Spd czy platformy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedobrzyć się nie da. Czym szybciej w zakręcie tym lepiej. Czasami jak było wolniej to już widziałem jak się ześlizguję. Poza tym wysoko (nad niebieską linię) jeszcze się nie wspinałem.

Jeździłem na spd - na platformach bym się bał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co chce xc na rower codzienny.

Dla mnie to jest średni pomysł.

Podaj budżet. Coś doradzimy

No to powiedzmy do 3tys. Mam 192 wzrostu 95-100kg wagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy do 3tys. Mam 192 wzrostu 95-100kg wagi

Głównie miasto i sporadycznie w las?

 

To nic ciekawego jak xc raczej nie.

Treking / cros wchodzi w grę? Gravelem też po ścieżkach pojeździ, a na miasto rower szybki.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie miasto i sporadycznie w las?

To nic ciekawego jak xc raczej nie.

Treking / cros wchodzi w grę? Gravelem też po ścieżkach pojeździ, a na miasto rower szybki.

Dokładnie głównie dojazdy do pracy (krawężniki śnieg, dlatego myślałem o jakimś wytrzymałym rowerze)Czy byłbyś w stanie podlinkować jakiś konkretny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie głównie dojazdy do pracy (krawężniki śnieg, dlatego myślałem o jakimś wytrzymałym rowerze)Czy byłbyś w stanie podlinkować jakiś konkretny model?

 

Śnieg ? :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

gdyby ktoś nie zauważył  :lol:  :D  :lol:  :D cytuję:

 

"W strukturze sprzedaży największym powodzeniem cieszy się segment rowerów górskich , przy czym – jak zaznaczają eksperci – należy zauważyć, że ogromną liczbę tej sekcji stanowią tanie rowery, które nie są tak profesjonalne i służą raczej do jazdy turystycznej. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie głównie dojazdy do pracy (krawężniki śnieg, dlatego myślałem o jakimś wytrzymałym rowerze)Czy byłbyś w stanie podlinkować jakiś konkretny model?

Nie odpowiadasz na moje pytanie.

Gravel wchodzi w grę?

https://www.greenbike.pl/rower-szosowy-kross-esker-20-2019-p-3637.html?gclid=Cj0KCQjw9ZzzBRCKARIsANwXaeLcRSus9qJEEiCPn1mcuvePWJRNh-CckoBLJ_TKpgvzL-6rKxkeeE8aAkKtEALw_wcB

 

Pojedzie to sprawnie po ścieżkach i szybko po mieście.

 

 

 

@Burns, czy kogoś to jeszcze dziwi? :P

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to taki odpowiednik SUVa na drodze - ani to bardziej pakowne niż klasyczne duże kombii, w teren się nie nadaje (a z resztą i tak nikt w terenie nie jeździ no chyba że uznajemy jako "teren" dziurawy wjazd do lidla) ale niby uniwersalne bo duże i wysokie to wszyscy kupują  ;)

gravel jeśli bardziej sportowe zacięcie, pasowałby też fitnes

https://www.canyon.com/pl-pl/fitness-bikes/

https://www.canyon.com/pl-pl/urban-bikes/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektóre modele Canyona ciekawe obniżki, przykładowo Roadlite AL 6.0 w dobrej cenie.

Sam się zastanawiam nad zakupem.


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.