Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze do górala można wpakować nieco bardziej szosowe opony, ja doceniam jednak możliwość pogonienia swojego błotem przez park, więc seryjne opony są ok, a i rower zdziwił mnie, jak małe opory stawia na kołach 29, choć przy wyższych prędkościach to mu bliżej do motocykla niż do roweru, taki efekt żyroskopowy kół. Z gorki na innej korbie, 175, 44 zęby puki co 48 pocisnąłem, ale jeszcze nie sprawdzałem z 3 razy dłuższej górki okolicy. Obrotów na korbie nie brakuje mi ale jednak stawy mam delikatne to muszę uważać z siłą nacisku na pedały. Ja rower stosuję głównie na dojazdy do pracy. Mam też całkiem fajne błotniki, chociaż tylny mógłby być minimalnie dłuższy, noi czymś bym zasłonił od opony tylnej okolice suportu bo szybko rower błoto w tym miejscu zbiera.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na snabbie z korbą 32 miałem z górki ponad 50.. Ale to już kręciłem potwornie.

Na szosie z korbą 50 miałem prawie 80..

 

A może cross ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem shimano tourney i... Jak to widzą, omijam (nowe generacje może lepsze, nie wiem). Albo się rozregulował, albo zaciął.

Heksagon 2.0 ma wolnobieg zamiast kasety (a to już trochę przeżytek).

Jak chcesz jeździć intensywniej, to  może być różnie. Lekko naginając budżet (na tym forum standard😎) masz: ROCK MACHINE MANHATTAN 70-29.

A w tych cenach co podajesz to dekatlonowy MTB ST 540 wygląda osprzętowo lepiej. (a zobaczymy co zaprezentują na nowy sezon).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych opcji to żaden.

W tych pieniądzach poszedł bym do decatlonu, jak wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, petruss napisał(-a):

Kiedyś miałem shimano tourney i... Jak to widzą, omijam (nowe generacje może lepsze, nie wiem). Albo się rozregulował, albo zaciął.

Heksagon 2.0 ma wolnobieg zamiast kasety (a to już trochę przeżytek).

Jak chcesz jeździć intensywniej, to  może być różnie. Lekko naginając budżet (na tym forum standard😎) masz: ROCK MACHINE MANHATTAN 70-29.

A w tych cenach co podajesz to dekatlonowy MTB ST 540 wygląda osprzętowo lepiej. (a zobaczymy co zaprezentują na nowy sezon).

Z mojegk doświadczenia widzę, że minimum to Altus, albo Alivio, powoli sobie podmieniam co się da.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

 

 

Na miasto....????? 

 

18 godzin temu, egzo18 napisał(-a):

Tak.

Ja sie sie po mieście poruszam szosówką wyłącznie.

Gravel, a poruszam się szosówką. To tak jak rozmowa chleb, ale wpierdzielam bułki. Gravel to nie szosa od tego trzeba zacząć, ale szosą wjeżdżam do lasu, w lesie jak mi odjedzie w dyni - jadę bez trzymanki i co? I nic

Zatem:

Typowemu Kowalskiemu niewytrenowanemu chcącemu sobie popykać rower odpowiedni polecałbym.

Tu jakiś budżetowy cross np.

A jak będzie chciał coś więcej to sobie ta hybrydę odpowiednio zmodyfikuje małym kosztem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, szuwi napisał(-a):

A ja jednak szukałbym holendra. 🙂 Wadą jest waga, bo ok 20kg, ale jest wygodnie. 

No dobra, ale Gazelle Eclipse to nie holender pomimo, że producent jest holenderski i tak, to jest dobry wybór nawet w lekki teren.

A jak chce się targać mniej to z tego x-a można zwalić zbędne graty i założyć inne koła.

14 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

Jak to będzie rower na codzień na miasto, do pracy, czasem na zakupy. To błotniki się przydadzą, bagażnik, oświetlenie, trochę mało info od poszukującego, to drugi rower w domu? 

Dokładnie!

Ludzie nie precyzują, ale też często nie wiedzą, że rower to więcej jak 2 koła ma i że ma większe i mniejsze ciaśniej usadowione, na długim ogonie , czy taczce z przodu. Stąd nie dziwie się , że w grę wchodzą nawet szosówki w... teren ;)

  

13 godzin temu, albiNOS 01 napisał(-a):

Zawsze do górala można wpakować nieco bardziej szosowe opony, ja doceniam jednak możliwość pogonienia swojego błotem przez park

 Z tym sobie w zupełności typowy x poradzi z dużym zapasem  i nie ma co tu wchodzić w temat, bo jest to typowy przerost formy nad treścią. Zrozumiałbym jakieś ostre góry, ale miasto i od czasu do czasu jakiś park.  Zdaję sobie sprawę, że góral to rower narodowy, no ale...

  

19 godzin temu, Kuba83 napisał(-a):

Sporo tu speców od rowerów więc może podpowiecie jaki rower kupić jako pierwszy? Cena do 2k ( wiem śmiech ) , jazda głównie po mieście plus leciutki teren. Wzrost 185cm waga 88kg. Liczę na to że podsuniecie mi jakis konkretny model , który nie rozsypie się po pół roku z góry dzięki

To powinno wystarczyć aż nadto.

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside900/_/R-p-300794?mc=8577823

 

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nowy nabytek, w kolorze takim, jaki lubię najbardziej 😉

IMG_20210215_174940.jpg

IMG_20210215_174925.jpg

IMG_20210215_174920.jpg

IMG_20210215_174911.jpg

IMG_20210215_174858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fidelio napisał(-a):

Nowy nabytek, w kolorze takim, jaki lubię najbardziej 😉

IMG_20210215_174940.jpg

IMG_20210215_174925.jpg

IMG_20210215_174920.jpg

IMG_20210215_174911.jpg

IMG_20210215_174858.jpg

 

tez rozważałem ten kolor, świetny jest ,ale u mnie wygrał biały rozmiar L

20200530_192519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi ostatnio po głowie szalony pomysł, nie do zrealizowania dopóki mieszkam w bloku, i zapewne tak już zostanie ale życie jak wiemy pisze najbardziej zaskakujące scenarisze. Rama rowerowa z włokna węglowego własnej roboty. Mam już nawet pomysł jakbym podszedł do sprawy. 

Dodam, że w przeszłości zajmowałem się nieco zbliżoną tematyką razem z kolegą, który to teraz ma na Mazurach firmę szkutniczą, ale i nie tylko. Korci mnie więc by spróbować.

 

Tak wiem, od Chińczyka można kupić za przyzwoitą cenę a i za rozsądną coś bardziej pewnego bym znalazł. Ale wiecie, że nie no to mi chodzi.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej szosa lub gravel, z nastawieniem bardziej na to drugie.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowy nabytek, w kolorze takim, jaki lubię najbardziej
IMG_20210215_174940.thumb.jpg.3c1b58842746dd2e0c755a4da6bccc49.jpg
IMG_20210215_174925.thumb.jpg.c55d8c55d173adaf8ed1f4dc49996ce8.jpg
IMG_20210215_174920.thumb.jpg.f85e3695fbf0f9111e9de83d19c804fc.jpg
IMG_20210215_174911.thumb.jpg.befc3a4aa3665a7b4eee000b22d281a1.jpg
IMG_20210215_174858.thumb.jpg.d9417ea3d6c3569383958c325d919b50.jpg

Zaszalałeś! Kolor-petarda!

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
6 minut temu, Teufel26 napisał(-a):


Zaszalałeś! Kolor-petarda!

 

Cóż, no lubię kolory 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fidelio napisał(-a):

 

Cóż, no lubię kolory 😜

No to życzę Ci tęczowej  koszulki w przyszłym sezonie :)

5CB93B7E-4413-4828-A1A6-4EE8867D1ECD.jpeg.374b82724940a5a3b778342b6c9b2be7.jpeg


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Cóż, no lubię kolory

Pomijając walory estetyczne, całkiem pożądny kask. Pewnie wybrałeś go ze względu na „szosę”. Ten poprzedni miał bardziej gravelowy styl.
Też brałem go pod uwagę, ostatecznie wygrał ABUS.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):


Pomijając walory estetyczne, całkiem pożądny kask. Pewnie wybrałeś go ze względu na „szosę”. Ten poprzedni miał bardziej gravelowy styl.
Też brałem go pod uwagę, ostatecznie wygrał ABUS.

 

Tak, typowo na szosę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglądają jak jakieś do koszykówki :) 

napewno się sprawdzą podczas "częstych" wizyt w bikeparkach i na wszelakich trasach enduro ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.