Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

też tak myślę, pytanie czy Ty dasz  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się dopiero okaże.

Ale jak to mówią? Co cię nie zabije, to cię wzmocni...

Poza tym trasy zjazdowe mają różny poziom trudności, nie będę zaczynał od czarnej.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje bądź użytkował ktoś Scotta CR1 Comp ?

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=711&id_prod=4594

 

Mocno się zastanawiam nad tym rowerkiem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie śmigam takim:

 

post-57150-0-41922000-1373869890_thumb.jpg

 

choć śmigam to za dużo powiedziane, rowerek mam jakieś 4 lata a przejechał może 200km heh...pojechałem na serwis to gość powiedział że to nowy rower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje bądź użytkował ktoś Scotta CR1 Comp ?

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=711&id_prod=4594

 

Mocno się zastanawiam nad tym rowerkiem.

 

Michał, jeśli szukasz jakiegoś wygodnego rowerku szosowego (wytrzymałościowego) zastanów się jeszcze nad rowerkiem Specialized z serii Roubaix.

Np ten:

http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/road/roubaix/roubaixelitecompact#specs

Osprzęt w całości 105. Nie jestem zwolennikiem mieszania osprzętu, chociaż o samej Tiagrze złego słowa nie powiem, zrobiłem na niej bezawaryjnie 12 tys. km.

 

Specialized jeździłem, po przesiadce ze zwykłej szosy (Merida 903) miałem wrażenie, że dołożyli mi amortyzatory, wkładki Zertz czynią (prawie) cuda.

Jak się na tle tego prezentuje Scott nie wiem, bo nie jeździłem, ale pewnie gdzieś pośrodku.

 

Pozdrawiam

Tomek 

Edytowane przez cer_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje bądź użytkował ktoś Scotta CR1 Comp ?

 

http://www.scott.pl/product.php?id_cat=711&id_prod=4594

 

Mocno się zastanawiam nad tym rowerkiem.

Fajny rower, pomysl tez o limitowanym Ghoscie.

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/race-lector-20th/

 

Cały na ultegrze, niezwykle komfortowy a do tego przystępny cenowo (można nabyć w granicach 7,5-8 tys zł.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał! Przekojot! Masz go u siebie w sklepie? Użytkowałeś ten rower?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał - jeździłeś na szosówce? Jak nie to polecam najpierw wypożyczyć taki rower i spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim nie dobierać po kolorze lakieru, naklejek i przerzutkach tylko po geometrii ramy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie osprzęt w szosie czy to 105 czy ultegra ma mniejsze znaczenie. Natomiast w tym "scocie" wyjątkowo słabe są koła a to wg mnie jest bardzo istotnym elementem roweru szosowego. W swoim mam chorusa 10s i biegi regulowałem po 2 latach bardziej z ciekawości niż potrzeby.

Kupowanie szosy w ciemno to średni pomysł, jednak każdy ma inna geometrie i warto przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jeździłem na szosówce. Kiedyś nawet bardzo często.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał! Przekojot! Masz go u siebie w sklepie? Użytkowałeś ten rower?

Oczywiscie mam go ;) a jeśli mam to nie omieszkałem się przejechać ;)

Michał a nie wolałbyś czegoś takiego:

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/speedline-lector-9000/

 

To jest po prostu demon prędkości a jednocześnie jest mega komfortowy.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jeździłem na szosówce. Kiedyś nawet bardzo często.

 

Skoro masz doświadczenie w szosie i decydujesz się na karbonowy rower świadomie to ten Scott wydaje mi się słaby bo osprzęt jest w stosunku do ramy taki sobie - zwlaszcza koła.

Gdyby to wszystko było w ramie alu i kosztowało mniej to miałoby to sens na początek. 

To ma być na jakieś wyścigi, poważniejsze treningi pod kontem kolarstwa rower? :)

 

...korba taka sobie ;):P

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie Michał na te rowerki - http://www.wilier.it/it/

fajne włoskie rowerki z duszą, na mnie zrobiły bardzo pozytywne wrażenie, Ghost też bardzo fajne rowerki.  :)

Ja osobiście stałem przed wyborem szosy Scotta i w końcu kupiłem Lapierre w barwach FDJ i wykonanie w stosunku do Scotta z tej samej półki jest sto razy lepsze a i rowerki mniej oklepane i ciekawe :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To ma być na jakieś wyścigi, poważniejsze treningi pod kontem kolarstwa rower?

Żadne wyścigi, żadne poważniejsze kolarstwo, poprostu kiedyś dużo jeździłem na rowerku i teraz znów mnie wzięło. Kolega mnie zaszczepił.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po prostu szosa na miasto?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne wyścigi, żadne poważniejsze kolarstwo, poprostu kiedyś dużo jeździłem na rowerku i teraz znów mnie wzięło. Kolega mnie zaszczepił.

 

To może Ty popatrz za takim fitnesowym rowerkiem bo lepiej zniesie miejską jazdę a i po szosie pojedzie gładko - np takie coś: http://www.lapierre-bikes.co.uk/road/fitness/shaper-900-0#onglets

 

nie wiem jak tam chcesz ale jeśli geometria wyścigowa nie jest potrzebna to chyba jest tochę wygodniej i wszechstronniej na takim :)

Ja z górskich przesiadłem się na szosę i jestem zachwycony - polecam ale po plecach czuję jak zrobię powyżej 100km - wygodne to jakoś specjalnie nie jest ale wciąga :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pojezdzilem troszkę szosą i naprawdę zastanawiam się nad zamianą mtb na szosę. Prędkość robi swoje. Choć MTB jest bardziej uniwersalny, bo szosą w lesie raczej nie pośmigam. Niemniej patrząc na wskazane przez Was wyżej rowery znowu włączyła mi się lampka szosowa :)

 

Stawiam Michał, ze nie będziesz takim rozwiązaniem zainteresowany, ale mozna kupić fajną szosę używaną za mniej niż 1k i za niewielką kasę doprowadzić taki rower do stanu idealnego. Mój kumpel tak zrobił, rower z przełomu lat 80 i 90. Sprzęt świetny i bardzo wdzięczny. Zdecydowanie za mniejszą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taką starą to można w stali kupić, komfort bez porównania.

 

A co do dylematów MTB vs. szosa, ja ostatnio dochodzę do wniosków że na podlaskie warunki powinienem był kupić przełajówkę. Może kiedyś :)

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się świetnie, można go gdzieś we Wrocławiu obejrzeć?

Nie ;) Dealerów Ghosta jest sporo ale tych realnie posiadających rowery jest niewielu.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.