Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadło mi niedawno w ręce cos takiego:

0001.jpg

 

Marka Romani Italia.

Piękna konstrukcja vintage na osprzęcie Shimano RX100 czyli poprzedniku 105. Rocznik trudno mi oszacować. Każdy element made in france, made in italia itp, żadnej chińszczyzny.

Postanowiłem poddać go gruntownej renowacji a efekty zaraz Wam wkleję.

Rower został rozebrany na części i złożony od nowa. Praktycznie jest w 100% oryginalny gdyż nawet odrestaurowałem pancerze z czerwonym logiem Shimano SIS.

Nieoryginalne części: linki, opony schwalbe lugano, dętki, owijka Easton, siodło.

Długość rury podsiodłowej 55,5, wysokość od ziemi do rury 80, długośc rury górnej 55,5.

Wszystko działa jak z fabryki ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaśmiecę temat ale myślę że warto obejrzeć bo takich rowerów się już nie robi.

0002.jpg

0003.jpg

0005.jpg

0006.jpg

 

Efekt finalny:

0007.jpg

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie sprzed 8 lat, ale wtedy mniej więcej rower poszedł w odstawkę (ten z prawej). W międzyczasie jechałem na nim z 10 razy, teraz się tylko kurzy....

post-3565-0-13532200-1374004359_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio pojezdzilem troszkę szosą i naprawdę zastanawiam się nad zamianą mtb na szosę. Prędkość robi swoje. Choć MTB jest bardziej uniwersalny, bo szosą w lesie raczej nie pośmigam. Niemniej patrząc na wskazane przez Was wyżej rowery znowu włączyła mi się lampka szosowa :) Stawiam Michał, ze nie będziesz takim rozwiązaniem zainteresowany, ale mozna kupić fajną szosę używaną za mniej niż 1k i za niewielką kasę doprowadzić taki rower do stanu idealnego. Mój kumpel tak zrobił, rower z przełomu lat 80 i 90. Sprzęt świetny i bardzo wdzięczny. Zdecydowanie za mniejszą kwotę.

 Podobnie zrobiłem przed tym jak kupiłem nówkę. Kupiłem za totalne grosze szosę wypoczynkową z przełomu 80/90, gdzie miło zaskoczyła mnie ona  wagą pomimo wyglądu. Można to cudo  zobaczyć stronę wcześniej.  Zmieniłem jej opony, wózek,kasetę bo była wysypana i łańcuch. Teraz to jest diabeł wcielony, lekko się na niej wykręca 45 i nie jest problemem tą prędkość utrzymać. Jak wieje  w przód to niestety tylko 35, a pod górkę 25-30 w zależności od długości odcinka i kąta nachylenia.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się świetnie, można go gdzieś we Wrocławiu obejrzeć?

Na ul. Pomorskiej w nowej plombie jest sklep rowerowy po stronie ulicy Kurkowej/Kaszubskiej widziałem tam kilka modeli Ghosta, ale czy akurat ten z postu ... to nie wiem ;)

Edytowane przez MartinoTopolino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy chce kupić rower trekkingowy lub crossowy.

mam 174 cm wzrostu, więc rama to 18-19 cali, chyba?

kwota do ca. 3000 zł

Pozdr Zbyszek

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły oszust. Rowery mają niepełna specyfikacje producenta.

Na dodatek Ghost którego wkleiłeś na pewno nie jest z roku 2013, co więcej prawdopodobnie nie jest też z 2012.

Świadczy o tym choćby brak stożkowej rury sterowej, brak hydroformingu oraz siodło ze starego rocznika modelu crossowego. Mocno kombinowane rowery.

Aż strach pomyśleć co ludzie kupują na allegro.

Oto model SE8000 z 2013 roku:

http://www.ghost-bikes.com/bikes-2013/bike-detail/se-8000/

aaaa no i cena detaliczna wynisi 4699 a nie 5599 ;) A dla klubowiczów jest jeszcze lepsza.

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za ostrzezenie. Podjade jutro do sklepu i sie przymierze do roweru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjęcie sprzed 8 lat, ale wtedy mniej więcej rower poszedł w odstawkę (ten z prawej). W międzyczasie jechałem na nim z 10 razy, teraz się tylko kurzy....

post-3565-0-13532200-1374004359_thumb.jpg

 

Czesc Melon :-) to już 8 lat minęło od tamtych czasów? Kto by pomyślał, że Cię znajdę na tym forum :-) ja nadal jeżdżę...

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez darmar41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza nadmorska eskapada:

 

z9dt.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dorobiłem się G-Schocka. Chociaż przymierzam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja od paru miesięcy śmigam Meridą Crossway 100-D i złego słowa nie powiem. Kusi mnie jednak  zmiana paru rzeczy w osprzęcie. Ogólnie polecam jako wybór do 2000 z hakiem (dobra rama).


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to proszę o wskazanie roweru dla mnie :)

 

Jazda 90% w cyklu miejskim, po chodnikach, ulicach i ścieżkach. Czasami po ścieżkach trawiastych, raczej bez ekscesów :)

 

Możliwe, że będzie zamontowany fotelik dla 16kg klocka. (dodatkowo możecie doradzić, czy taki 3 latek pojeździ jeszcze w takim foteliku i jaki warto kupić?)

 

Ogólnie chodzi o w miarę uniwersalny rower, z nastawieniem na miejski cykl, ale z jakimiś możliwościami na skromny/delikatny dekiel.

 

Cena to tak najlepiej poniżej 3k.

 

PS: Dla żony coś podobnego, tylko damka, ale to może w przyszłym sezonie.

Edytowane przez kroll_czarli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że będzie zamontowany fotelik dla 16kg klocka. (dodatkowo możecie doradzić, czy taki 3 latek pojeździ jeszcze w takim foteliku i jaki warto kupić?)

Nie warto.

Kup:

 

przyczepka2.jpg

 

masz super wózek i przyczepkę


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

na płask.

Odczepiasz koła, boki się kładą na płasko a tył jest szmatą z rurką.

Rurka tez się kładzie.

To jest lepsze od wózka.

Generalnie do 3 chudych dzieci może jeździć.

Moje jeździły do 6 roku życia.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rowerów to ja polecam cruisery, szkoda zdrowia na MTB i podobne


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.