Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam sentyment do cannondale - kierując się komfortem na pewno nie kupiłbym go, kierując się wdziękiem byłby już moj - nie tylko ze względu na markę ale i śliczny kolor. Dla mnie mało jest komfortowy rower o sportowym zacięciu (przejażdżka w marynarce odpada) i bez błotników, kiedy znowu dostawienie błotników całkiem zepsułoby linie akurat tego roweru. W podobny stylu ale już upright i z błotnikami ma Electra Ticino 7D Midnight Blue, tylko kierownica z marną regulacją i troszkę za mocno wygięta, co może odbijać się na precyzji.


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przełajówka Ridleya, najniższy model kupiony w zeszłym roku "na spróbowanie" sprawuje sie całkiem nieźle.

 

unq8.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Poniżej podczas eksploracji Puszczy Bialowieskiej:

 

a po zmianie kól na typowo szosowe daje rade jako niezly substytut szosowki :)

 

puhd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Żona natomiast użytkuje rower typu fitness Ridleya, na dojazdy do pracy w mieście + przejażdżki rekreacyjne jest naprawde ok (daje rade przejechać 50-60km):


sq77.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam

Tomek
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przełajówka Ridleya, najniższy model kupiony w zeszłym roku "na spróbowanie" sprawuje sie całkiem nieźle.

 

[

To jest chyba idealne połaczenie roweru, ma wszystkie zalety szosówki jej lekkość i zwinnośc, z domieszką komfortu szerszych kół przy jezdzie po mieście

 

Fajny :)


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobre rozwiązanie na długą trasę po dobrej nawierzchni oraz jeśli jedna osoba ma pod opieką więcej niż 1 dziecko... W innym wypadku jednak znacznie wygodniej z fotelikiem. Wszędzie gdzie wjedziesz sam wjedziesz i z dzieciakiem ( górka, furtka itd )

A fotelik dobrze by był na tyle elastyczny, odchylany i wysoki by dziecko które zaśnie miało oparcie głowy.

A powyżej 4 roku życia to już sam powinien jeździć ; )

To dobre rozwiązanie dla każdego dziecka od momentu jak siedzi do praktycznie momentu aż nie wystaje mu głowa po za pałąk.

Jako wózek i przyczpkę używaliśmy tego prawie 4 lata.

Dziecko jest chronione przed deszczem, owadami. Siedzi nisko, więc nie spadnie. Jest chronone przez pałąki i materiał.

Jest na tyle wąska, że wchodzi do sklepu, furtki i na chodniku.

 

Pamietaj, że nie każde dziecko zaczyna jeździć jak ma 4 lata [moje nie zaczęły]

pomijam, że bałbym się jechać z dzieckiem 4 letnim np.: po zakupy.

 

 

Fotelik imo to bezsens [bzdura/debilizm] - pomijam, że można się wywalić i nieźle poturbować z dzieckiem - trzeba na prawde super utrzymywać równowagę, żeby 20kg za plecami trzymac.

U nas foteliki skończyły się po kilku jzadach bo okazało sie, że dziecko jest za duże i się boi.

 

W załączeniu masz kilka pic

post-2912-0-62938400-1375090912_thumb.jpg

post-2912-0-96661400-1375090950_thumb.jpg

post-2912-0-35703800-1375091005_thumb.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tegoroczny nabytek, w zasadzie nie planowany ale jak się w sklepie przymierzyłem to stwierdziłem, że trzeba brać:

 

62x.jpg

 

dlaczego full ? Bo ostatnie kilanaście lat jeździłem na fullu (złożonym na ramie Meridy Redskins) i przywykłem do luksusu.

Edytowane przez teston

Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje coś błotnik zamontowany w tej odległości od bieżnika?


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że pytasz o tylny ? Już dobrałem inny, coś takiego:

 

2.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przedni w sumie też, kiedyś znalazłem fajne które pracują razem z amortyzatorem więc nie ważne w jakiej pozycji byłby amortyzator zawsze blotnik byłby te ~ 2cm od koła. Choć nie wiem czy coś takiego szło by zamontować u Ciebie - o ile oczywiście bierzesz pod uwagę jazdę w deszczu. 

94_1.jpg

Myślę, ze wizualnie coś takiego by pasowało, gorzej z tyłem, bo musiałby być montowany też dwu punktowo.  


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój pomykacz-składak. Poza kołami wszystko składałem sam, satysfakcja z jazdy takim rowerem jest nie do opisania. ;) Mam też pewność, że nigdzie nie spotkam takiego samego. :P

 

Trzeci sezon służy mi niezawodnie, w tym roku przeszedł drobne modyfikacje z przodu - nowe koło, hamulec i manetka do przedniej zmieniarki (wcześniej była tam V-ka na klamkomanetce Dual Control).

 

iqjRimH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nóżkę mógłbyś sobie darować,  :P

pewnie wszystko kwestia przyzwyczajenia, ale jak się czujesz z inną modulacją V na tył a prawdopodobnie tarczową hydrauliką na przód ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komentarzy o nóżce już się przyzwyczaiłem, dla mnie to duża wygoda, a nie liczę każdego grama w osprzęcie. ;)

 

Przód to hydrauliki Deore, różnica mi nie przeszkadza bo i tak przeważnie używam tylko przedniego, zwłaszcza po przesiadce na tarczę tył stał się w zasadzie zbędny w większości sytuacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownik
  • 2010 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano dziś, 15:34

A to mój pomykacz-składak. Poza kołami wszystko składałem sam, satysfakcja z jazdy takim rowerem jest nie do opisania.  ;)Mam też pewność, że nigdzie nie spotkam takiego samego.  :P

Trzeci sezon służy mi niezawodnie, w tym roku przeszedł drobne modyfikacje z przodu - nowe koło, hamulec i manetka do przedniej zmieniarki (wcześniej była tam V-ka na klamkomanetce Dual Control).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum chwalic ,się składakiem  :rolleyes:

Super rower !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum chwalic ,się składakiem  :rolleyes:

 

 

To i tak lepiej, niżby wrzucił zdjęcie Krossa  :rolleyes: 

 

IMO nóżka jest ok, choć faktycznie przez to nie wiadomo czym kierował się autor tworząc swoją maszynę. najwyraźniej autor ma specyficzne potrzeby i dobrze o ile faktycznie jest świadomy swoich potrzeb i tworząc rower dla siebie przede wszystkim brał pod uwagę jak będzie mu to służyć, a nie jakie wrażenie będzie powodować u osób postronnych (marketing). Ja swego czasu widzialem cruisera z pedalami w systemie SPD..


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak lepiej, niżby wrzucił zdjęcie Krossa   :rolleyes: 

IMO nóżka jest ok, choć faktycznie przez to nie wiadomo czym kierował się autor tworząc swoją maszynę. najwyraźniej autor ma specyficzne potrzeby i dobrze o ile faktycznie jest świadomy swoich potrzeb i tworząc rower dla siebie przede wszystkim brał pod uwagę jak będzie mu to służyć, a nie jakie wrażenie będzie powodować u osób postronnych (marketing). Ja swego czasu widzialem cruisera z pedalami w systemie SPD..

 
Miałem na myśli tylko to/ oczywiście jako żart/ ,że to forum zegarkowe gdzie wszelkie sładaki ,cudaki i repliki są niemile widziane.
A sam rower jak dla mnie extra /nawet z nóżką /.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę kto robi karbonową szosową ramę z uchwytami do tarcz? Nie interesują mnie rowery bo te znam, szukam firmy w której można kupić samą ramę.

Obecnie do głowy przychodzi mi tylko Orbea.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie możliwe.. jak można nie chcieć zrobić dobrze lobby rowerowemu kupując cały rower. 
Jakiś  odchylony dewiant.


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa tegoroczne „customy”, pierwszy na mój użytek:
 

LGTxpo7.jpg

 

Bazą był stary niemiecki Hercules 

 

sIg81y5.jpg

 

Obecnie ma wprowadzonych trochę zmian względem pierwszego zdjęcia, m.in. kierownica typu „bycze rogi”, usunięta tylna przerzutka którą uznałem za zbędną i dodałem kilka skórzanych detali (w tym mocowanie bidonu)

A tutaj rower który robiłem dla znajomego:

 

L9cE5eZ.jpg

 

Baza za stówę z hakiem

uz3AKFm.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Piękny, Osobiście bym bycze rogi zamienił na motylka coby plecy mogły odpocząć na łagodniejszych odcinach a tyle przerzutki bym wymienił na nexusa 7. A tak z ciekawości ile masz ząbków z przodu na tarczy?
 


Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie możliwe.. jak można nie chcieć zrobić dobrze lobby rowerowemu kupując cały rower. 

Jakiś  odchylony dewiant.

Czytaj ze zrozumieniem i całe tematy a nie od końca ERUDYTO ;)

Dziękuję za jakże pomocnego posta ERUDYTO ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobre rozwiązanie dla każdego dziecka od momentu jak siedzi do praktycznie momentu aż nie wystaje mu głowa po za pałąk.Jako wózek i przyczpkę używaliśmy tego prawie 4 lata.Dziecko jest chronione przed deszczem, owadami. Siedzi nisko, więc nie spadnie. Jest chronone przez pałąki i materiał.Jest na tyle wąska, że wchodzi do sklepu, furtki i na chodniku.Pamietaj, że nie każde dziecko zaczyna jeździć jak ma 4 lata [moje nie zaczęły]pomijam, że bałbym się jechać z dzieckiem 4 letnim np.: po zakupy.Fotelik imo to bezsens [bzdura/debilizm] - pomijam, że można się wywalić i nieźle poturbować z dzieckiem - trzeba na prawde super utrzymywać równowagę, żeby 20kg za plecami trzymac.U nas foteliki skończyły się po kilku jzadach bo okazało sie, że dziecko jest za duże i się boi.W załączeniu masz kilka pic

Bezsens, bzdura, debilizm...sporo tych argumentów aż nie wiem do którego się odnieść ; )

Co do lęku dziecka czy ryzyka wywrotki ...najwięcej zależy tu od umiejętności kierującego ...ja spędziłem kawał dzieciństwa jeżdżąc na dziadkowym bagażniku ( kto tam wtedy słyszał o foteliku...a taki wiklinowy to był high -end) holenderki i mam same dobre wspomnienia. Fakt że sam nie musiałem wozić dzieciaków powyżej 20 kg bo same wcześńiej zaczęły kręcić. Wzmożona uwaga wskazana przy ruszaniu, zatrzymywaniu i zsiadaniu z roweru. Co do ryzyka wypadku ...zgadzam się że wózek daje tu większą ochronę choć najwięcej w tym zakresie może zdziałać przezorność rodzica i typ wypoczynku na rowerze. Ja jadąc z dzieckiem preferuję drogi zbliżone do naturalnych nad miejską ścieżkę rowerową czy jezdnie z samochodami i tu sprawdził mi się bliski kontakt z dzieciakiem i osłanianie go przed żywiołami natury własnym ciałem. Z tego co pamiętam z dIeciństwa czy zaobserwowałem niedawno choćby we Włoszech to bardzo popularny sposób wożenia dzeci na codzień, nawet starszych i nawet przez kobiety. ..we wszytkich wariantach - fotelik na kierę, ramę , bagażnik ...nadal uważam że w moich rękach to bezpieczny i wygodny sposób przewożenia dziecka ale nie powiedziałbym że przyczepka to debilzim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desmo z racji uzwania roweru prawie cąły rok i prób używania go rownież jako transportu dzieci do przedszkola, żłobka i sżkóły mam jakies wyrobione zdanie.mozliwe ze subiektywne

nie udąło nam [mi]przystosować fotelika do tego celu.

na pocztaku dziecko bylo za mąłe, potem sie balo, a potem było za duze. realnie musialbym kupić ze 2 albo 3 foteliki

w wiekszosci krajów rowerowych raczej widywałem albo bardzo małe na siodełku przy kierownicy ew. skrzynie za albo przed rowerem.

bardzo czesto tez przyczepki jak wkleiłem.

 

Nie twierdze ze nie da sie w ogóle używać fotelika ale nie jest to rozwiazanie ani bezpieczne ani wygodne.

Szczegolnie ruszeniei hamowanie takim zestawem jest ćężkie z razcji przesuniecia środka ciężkosci.

Pomijam juz sytację awaryja w stylu ominięcie czegos kogoś.

 

Z drugiej strony przyczepka na pewno nie jest panaceum na wszystko ale ma wiecej zalet niz wad.

Po za tym mozesz ja używać jako wózka.

wiec odpada Ci koszt zakupu nawet 2 sztuk.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lawnowerman, ,

Definiuję to podobnie jeśli miałbym żyć na rowerze z rodziną przyczepka ma sens , dla mojego weekednowego rowerownia wybierałem fotelik.

Choć argument o podwójnym zastosowaniu wózka mnie przekonuje ; ) Najważniejsze że pytający znalazł kilka punktów widzenia i argumntów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fotelikiem pamietam jeszcze taki problem ze do niektorych rowerow go ogole nie udalo sie zamontowac a przynajmniej w dwoch jakie mialem trzeba bylo go montowac bardzo wysoko bo udezalem pietami w nogi dziecka. A wtedy jechalo sie jeszcze trudniej.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.