Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem i looki i time... dla mnie jeden kij :). Teraz znowu mam jakieś karbonowe looki bo trafila sie jakas okazja 50%. Dla mnie istotne były bloki, w niektórych ciężko nawet 3 kroki przejść i łatwo o wywrotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i looki i time... dla mnie jeden kij :). Teraz znowu mam jakieś karbonowe looki bo trafila sie jakas okazja 50%. Dla mnie istotne były bloki, w niektórych ciężko nawet 3 kroki przejść i łatwo o wywrotkę.

Rozumiem :) Co do bucików, to chce te :

 

post-27475-0-24526400-1402227620_thumb.jpg

 

Podobno bardzo wygodne, jutro będę miał okazje przymierzyć, zobaczymy. Podpytam też jeszcze w sklepie o te pedały Time Xpresso, ale myśle, że będą ok.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, jaki rower ostatecznie kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na widelcu ma amortyzator w stylu Cannondale'owego Headshocka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie istotne były bloki, w niektórych ciężko nawet 3 kroki przejść i łatwo o wywrotkę.

 

To prawda, mozna dokupić nakładke na bloki do chodzenia ale i tak chodzić się w tym nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, taki jak w linku poniżej (jestem na etapie dobierania idealnego dla mnie rozmiaru) :

 

https://www.canyon.com/_en/roadbikes/bike.html?b=3502

 

Będę chciał teraz w następnej kolejności dokupić jakieś fajne karbonowe koła, do tego karbonowa kiera+ mostek, nowe lżejsze siodło i rowerek jak tralala. Zrobie z niego konkretną maszyne, a zarazem będzie wciąż bardzo przyjazna i wygodna. Doczekać się już nie mogę, napewno popełnie jakąś galerie :)

 

Początkowo chciałem tego Canyona :

 

https://www.canyon.com/_en/roadbikes/bike.html?b=3295

 

Ale nie jest to chyba zbyt dobry pomysł jako pierwsza szosa - geometria zbyt zaawansowana. Zdecydowanie jest to rower bardziej do ścigania, a ja szukałem czegoś bardziej komfortowego i Endurace taki właśnie jest, cieszy się opinią bardzo wygodnego rowerka. Tylko koła chciałbym takie jak w Ultimate CF SLX 7.0 :)

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canyon fajne rowery. Cena/jakość bardzo odpowiednia. Jak ktoś zaczyna to czy wziąłby ten tańszy czy droższy moim zdaniem nie odczuje różnicy, zwłaszcza jak ma sobie dla przyjemności tylko jeździ. Oczywiście u mnie górę wziął kaprys., czego wszystkim życzę :D

Ja najbardziej odczułem wymianę kół. Osprzęt mniej istotny ale ja shimano nie lubie, jestem wielkim fanem Campy :). Jak jeszcze sporo jeździłem to ustawiałem na początku sezonu, robiłem 15 tysiecy i dalej chodziło jak pierwszego dnia.

Geometria ramy, buty, siodło - to wszystko bardzo subiektywna ocena, nie sugerowałbym się opiniami w necie.

Uważaj na auta, ja swoje kilka miesięcy przeleżałem na zwolnieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła bankowo będę chciał dokupić. Dzięki za rade, będę się starał uważać :) Też jeździsz na Canyonie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na fajny, nawet nie wiedziałem, że Canyon robi szosy z taką geometrią.

Osprzęt pierwsza klasa, u Speca za to samo zapłaciłbyś 50% więcej.

Nawet kółka, jak na sprzęt za 2k Euro całkiem, całkiem...

 

Gratuluję

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. Ze Specem miałem jeden problem - widziałem je dosłownie na każdym kroku, czasami mam nawet wrażenie, że je rozdają za darmo gdzieś za rogiem :D Dlatego zdecydowałem się na Canyona, jest mniej oblatany, a do tego bardzo zachwalany. Przedewszystkim ma też super relacje cena = jakość.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę TREK-iem

I nawet go sobię chwalę. Tylko myslę że ramę większa powinienem mieć.

Ile cali polecacie na wzrost 190cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sie też pochwalić: Cannondale SL2 na pełnej grupie XT

post-40451-0-91031600-1402258361_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat na Ridleyu na chorusie i eurusach od campy. Koledze teraz do triatlonu polecałem Canyona. Wydaje mi się, że w tej cenie trudno o lepszy rower, ale nie chce się mądrzyć bo trochę wypadłem z nowinek rowerowych :).

Ja zmieniłem kupe sprzętu przez kaprys a nie dlatego, że taki dobry jestem :). Ten rower co wybrałeś to świetny sprzęt i póki co to pewnie większą różnicę poczujesz nie przy zmianie kół ale przy większej liczbie treningów :). Ale zdaje sobie sprawę, że człowiek chce miec lepsze bo po prostu chce i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprzęcik :) Też będę w nim zmieniał koła nie ze względu na wyniki w jakiś wyścigach, tylko pod wływem kaprysu (chce w nim z biegiem czasu poprawić wszystko co się tylko da). Pozatym bardzo mi się podobają rowery z karbonowymi kołami o wysokich obręczach. Oczywiście zamierzam na nim bardzo dużo jeździć.

 

Tak się prezentuje ten rowerek na żywo :

 

ugapu9en.jpg

 

Panowie, użytkuje ktoś z Was liczniki, a w zasadzie komputerki Garmina ? Warte to rzeczy są swoich pieniędzy ? Szukam już od jakiegoś czasu czegoś fajnego pod kolor rowerka, najlepiej w kolorze czarno-czerwonym :) Zależy mi najbardziej na podstawowych funkcjach licznika + bardzo chętnie licznik spalania kalorii. Bezprzewodowy. GPS nie zaszkodzi, ale nie jest to coś niezbędnego bez czego się nie obejdzie. Najbardziej przypadł mi do gustu Garmin Edge 500 w takim zestawieniu kolorystycznym :

 

post-27475-0-49012800-1402307153_thumb.jpg

 

Znacie coś podobnego w takich barwach ?

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przewodowy ? Nic mnie tak nie denerwuje jak kable :) Co do Sigmy, to przegladalem ich ofertę, ale nic mi specjalnie nie przypadło do gustu. Fajne jeszcze liczniki oglądałem u takich producentów jak VDO i Ciclomaster.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczniki bezprzewodowe często mają problemy w miastach, z uwagi na gubienie segnału (tramwaje, linie wysokiego napięcia, sammochodowe CB i wiele innych w dzisiejszych czasach).


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Karol, właśnie sobie czytam na ten temat. Mimo wszystko zdecyduje się na bezprzewodowy, moja niechęć do kabli jest jednak silniejsza.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ja mam licznik GPS i nie narzekam ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówie chyba ostatecznie tego Garmina Edge 500, ma dość dobre recenzje w sieci, a do tego świetnie wygląda.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki , chciałbym kupić rower szosowy/uliczny. Może być używany wtedy za max 1000zl lub nowy za max 1800zl.

Mam 186cm wzrostu, więc rama 20-21. Najważniejsze kryteria:

Wygodne, szersze siodełko

Lekki: max 12kg

Przerzutki- dobrze by było aby miał chociaż 3 biegi.

Rama aluminiowa lub naprawdę lekka konstrukcja stalowa.

Wygodna pozycja za kierownicą. Nie szukam kolarzówki ani górala. To ma być taki uniwersalny rowerek ale raczej z przeznaczeniem na asfalt i miasto oraz miejskie krawężniki ( wzmacniane obręcze).

 

Obecnie mam górala Meridę z nieco za dużą ramą jak dla mnie bo 22cale w dodatku w Meridzie 22 cale to tak jak w Giant 23cale.

Jestem trochę za bardzo rozciągnięty na tym rowerze, i na dalszych trasach jazda mnie męczy, nie dlatego, że brakuje sił ale dlatego że pozycja jest niezbyt wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QuadrifoglioVerde,

 

Skontaktuj się przez PM z Kolegą StaryWilk. On ma do sprzedania za symboliczne pieniądze bardzo fajnie złożonego używanego trekinga. Jesteś podobnego wzrostu jak on, więc rozmiar powinien być ok. Wszystkie Twoje wymagania rower spełnia. To Twój krajan z Wrocławia, więc pewnie się dogadacie ;)

Jeśli zdemontujesz bagażniki, błotniki, oświetlenie, to będziesz miał komfortowego crossa na pełnym XT, przygotowany do sezonu, który świetnie sobie poradzi zarówno w mieście, jak i poza miastem :) Za te pieniądze to naprawdę BARDZO DOBRA propozycja.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przewodowy ? Nic mnie tak nie denerwuje jak kable :) Co do Sigmy, to przegladalem ich ofertę, ale nic mi specjalnie nie przypadło do gustu. Fajne jeszcze liczniki oglądałem u takich producentów jak VDO i Ciclomaster.

 

Bezprzewodowych hamulców jeszcze nie robią. ;) Za to Sram planuje/wdraża bezprzewodowe przerzutki to miałbyś w co celować z kolejnymi zakupami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.