Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Takiego "orzecha" jak miałeś na głowie to na pewno nie założę. Jeżeli kask rozpadł się na trzy części, a Ty żyjesz to znaczy że był on zupełnie do niczego, uderzenie które rozwala porządny kask zabije i Ciebie, chociażby łamiąc kark.

 

Kaski rowerowe (w przeciwieństwie do motorowych, ale to już zupełnie inna konstrukcja i waga) przy mocniejszych uderzeniach pękają absorbując energię.

 

 

Moim zdaniem, jak mnie trafi samochód z wystarczającą prędkością, to kask mi nie pomoże,, a gdy prędkość będzie mniejsza od wystarczającej, to sobie dam radę bez kasku.

 

Co do pierwszego członu - tak, kask zazwyczaj nie pomoże jeśli trafi w nas rozpędzony samochód - nie taka jego rola.

Co do drugiego - to takie trochę oderwane od rzeczywistości myślenie życzeniowe. Moment wypadku nie jest czasem, w którym możemy sobie z czymś radzić bądź nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego sam placisz? Przeciez w Polsce chyba jest darmowa nadal sluzba zdrowia w sensie z ubezpieczenia? A propos kasku Piotr uwierz badz nie ale bysmy tu a raczej ja nie wymieniali pogladow gdybym w nim nie jezdzil a tez uwazam ze niezle jezdze i to dosc duzo, zarowno zwykly cross country jaki i enduro czy downhill. Nie mowie o niedzielnej przejazdzce z koszykiem do Powsina sciezka rowerowa bo oczywiscie prawdopodobienstwo wypadku jest nizsze co nie znaczy ze nie ma w ogole

Darmowa służba zdrowia polega na tym, że moje pieniądze lekarz nie dostaje ode mnie, tylko od pośrednika ( czyli państwa) obojętnie czy mnie wyleczy czy nie i dlatego ma mnie głęboko w "poważaniu", chyba więcej nie muszę tłumaczyć?

A kask nie likwiduje prawdopodobieństwa wypadku, daje tylko często złudną nadzieję, że się wyjdzie z wypadku cało. Większość rowerzystów obecnie jeździ w kaskach, dlatego też w większości wypadkom ulegają ci w kaskach. Ją nie twierdzę, że to źle, gdy się jeździ na rowerze w kasku, ale twierdzę, że w moim przypadku jest to niepotrzebne. W każdym razie w mojej młodości nikt, dosłownie nikt nie jeździł na rowerze w kasku nawet zupełnie małe dzieci, które obecnie wychodzą na rower ubrane w zbroję. Sytuację zmienia uprawianie wyczynowo jakiegoś sportu rowerowego, wtedy kask założyłbym i ja. Ale przecież nikt nie chodzi po mieście w kasku budowlanym, tyko dlatego że mu może spaść na głowę kawał muru, a przecież takie wypadki się zdarzają.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego - to takie trochę oderwane od rzeczywistości myślenie życzeniowe. Moment wypadku nie jest czasem, w którym możemy sobie z czymś radzić bądź nie.

Mam zupełnie inne zdanie na ten temat, na dowód mam siebie, bo radzę sobie z różnymi wypadkami na rowerze, motorowerze, a i motocylklu już prawie od 50 lat. Może być oczywiście też pewnie kiedyś i taki z którym sobie nie poradzę, no cóż nie jestem durniem i się z tym liczę, ale brak kasku na pewno nie będzie tego powodem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Js też dokładnie tak uważam - z moich obserwacji wynika, że ludzie jeżdżący w kaskach po mieście jeżdżą bardziej brawurowo. Ja kask zabieram w góry. Natomiast po mieście ograniczam sie do porządnych okularów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie jazdy bez kasku szosą. Po mieście co prawda jeźdże bez ale wiem, że nie jest to mądre bo raz się o tym przekonałem. Jazdę w kasku doceniają m.in. Ci którzy traktują ten sport na poważniej, którzy mieli nie jedną kolizję w peletonie, czy z autem... ja swoje już na L4 przeleżałem nie jeden miesiąc i niejeden mój kolega też. Kask to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ja uprawialem freeride  /gora Skrzyczne w Beskidzie Slaskim/  bez kasku do momentu az mialem maly przelot przez kierownice i bezwladnie zatrzymalem sie glowa na kamieniu..uapdek raczej smieszny niz tragiczny ale dalo do myslenia i od tego zdarzenia musze miec kask

Panie Piotrze,prosze mnie zle nie odebrac..ale po 50 latach organizm nie bedzie sie zawsze zachowywal z ta sama 'gibkoscia i refleksem'

 

a wracajac do przyjemniejszego zagadnienia

 

panowie,scott fr 20 zostal w pl i z racji tego poluje na jakiegos fajnego hardtaila na wyspach..mam dwa modele na oku i chcialbym przeczytac wasze zdanie o nich

 

Pierwszy to CUBE LTD 29 z 2014 http://www.addiktioncycles.com/products.php?plid=m1b0s389p7840

 

oraz rower BOARDMAN 29er z 2014 http://www.halfords.com/cycling/bikes/mountain-bikes/boardman-mountain-bike-pro-hardtail-29er-2014

 

przyznaje ze pod wzgledem technicznym ten boardman jest fajnusi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze,prosze mnie zle nie odebrac..ale po 50 latach organizm nie bedzie sie zawsze zachowywal z ta sama 'gibkoscia i refleksem'

Już od dawna się "nie zachowuje"  ;)  , ale wystarczy to przyjąć do wiadomości i dostosować rower oraz styl jazdy do swoich możliwości.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja powiem tak:

Jeżdzę na rowerze w kasku po zmroku ,by być bardziej widocznym,  ma światełka :D ,w ciągu dnia wrecz mi przeszkadza...

Generalnie jazda na rowerze w mieście jest niezdrowa,,to kobieta rozmawiająca przez telefon i jeszcze żrąca jakąś bułe wyjedzie z parkingu, lecisz przez maskę,rower do kasacji,a to jakiś "dres" zepchnie cię autem na pobocze[krzaki],a to na ścieżce rowerowej nad Zalewem Zemborzyckim jakaś piz.a wyjedzie terenową Toyotą -kilkanaście osób w krzakach ,w tym kilkoro niepełnosprawnych dzieci[w kaskach]-"bo mi się droga pomyliła" :angry: ,a to wyjeżdzasz z zakrętu [ścieżka rowerowa] 40km/h a na środku emeryt ze sr**..ym psem......

To tylko z ubiegłego sezonu i początku tego....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zakupiłem trzecią, niby "szosę" ;) . Fotka stokowa, ja mój używany odbieram w mieście przedpiszcy Cooka.

 

kV5ZywO.jpg

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie? ,jeśli nie tajemnica... :)

Rower dobrze się prezentuje


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie? ,jeśli nie tajemnica... :)

Rower dobrze się prezentuje

 

U kumpla w garażu :D A później sruuu na Wrotków ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem unikać ścieżek rowerowych bo sporo rowerzystów jest kompletnie nieprzewidywalnych w swoich zachowaniach. Zachowania typu jazda i smartfon w dłoni są nagminne. Inna sprawa, że większość ścieżek poprowadzona jest bez większego sensu. Zaczynają się i kończą niespodziewanie, w dodatku jazda nimi też wcale przyjemna nie jest. Frezowana na krawędziach kostka i krawężniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U kumpla w garażu :D A później sruuu na Wrotków ;)

:D

Nie doczytałem,myślałem że ze sklepu :)

To i zajedż na Dziesiątą...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej, na Kunickiego?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej, na Kunickiego?

Boczna ;) Kunickiego,bliżej Zemborzyckiej,prawa strona ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, fajny ten spec, to singiel? Bardzo podobają mi się te błotniki… Nigdzie nie można ich dostać.

 

Ja dzisiaj nieco przesadziłem na swoim fixie... ułamek sekundy zamyślenia, pod nogami młynek i śmierć w oczach. Dobrze, że mam szczęki na przednim, bo nie mam pomysłu, w jaki sposób można inaczej wyhamować z takiej prędkości, bez kontaktu z pedałami. Chyba czas na noski.


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu teraz dopiero zobaczyłem :D nie 300zł nie wcisnąłem jednego "0" :) , chciał bym się zmieścić w 3000zł powiedzmy że na 2 mogę przeznaczyć 4000-5000 zł max maxów ( rowery nie będą czesto używane , lub prawie wcale :) )

haha wymagania spore i 300zł :D

 

I tak jak wcześniej pisałem nie zamykam się tylko na nowe .

Jeśli to mają być trekkingowe rowery - takie polecam do tego typu przejażdżek ze względu na ich uniwersalność i praktyczność, wiele przydatnych dodatków jak choćby oświetlenie. Za ok. 2500 zł kupisz spokojnie 2 rowery na pełnym osprzęcie deore, 2-4 letnie, w bardzo dobrym stanie, z dobrej jakości oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Filip, fajny ten spec, to singiel? Bardzo podobają mi się te błotniki… Nigdzie nie można ich dostać.

 

Ja dzisiaj nieco przesadziłem na swoim fixie... ułamek sekundy zamyślenia, pod nogami młynek i śmierć w oczach. Dobrze, że mam szczęki na przednim, bo nie mam pomysłu, w jaki sposób można inaczej wyhamować z takiej prędkości, bez kontaktu z pedałami. Chyba czas na noski.

 

Seryjnie ma piastę z wolnobiegiem i fix z drugiej strony, można przekładać koło o 180 stopni, haki są otwarte.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Inna sprawa, że większość ścieżek poprowadzona jest bez większego sensu. Zaczynają się i kończą niespodziewanie, w dodatku jazda nimi też wcale przyjemna nie jest. Frezowana na krawędziach kostka i krawężniki.

 

A to niestety prawda :-( . Robią ścieżki rowerowe a krawężniki obniżone owszem są ale i tak wystają 0,5-1cm nad ścieżkę. No ale Ci co to wykonują nie rozumieją, że w rowerze szosowym najmniejsze takie nierówności cholernie czuć. A nie każdy w mieście chce się katować góralem.

Tu znowu niestety wina po stronie ludzi którzy taką prace odbierają...są po prostu niekompetentni. Nie trzymają się standardów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takiego "orzecha" jak miałeś na głowie to na pewno nie założę. Jeżeli kask rozpadł się na trzy części, a Ty żyjesz to znaczy że był on zupełnie do niczego, uderzenie które rozwala porządny kask zabije i Ciebie, chociażby łamiąc kark.

Po pierwsze to spełnił on swoje zadanie, bo właśnie żyję. Widzisz Piotrze, celowo zaznaczyłem iż był to kask wykonany  w technologi In-Mold. Zapewne nie chciało się Tobie zapoznać z tą tematyka , ale ja to rozumiem, nie używasz i używać nie będziesz, to tez po co. Twoja sprawa. Wiedz jedno że taki kask jest naprawdę ciężko rozje..ć, bo chociażby powłoka zewnętrzna nie jest ceratą klejoną do  styropianu za pomocą taśmy, a szkieletem poliwęglanowym(jak wiemy poliwęglan jest dość elastyczny i  ciężko jest to złamać) o grubości nawet do 3mm w który to wtryskiwany jest styropian.  To nie są kaski z marketa za 20 pln :D Sytuacja  która doprowadziła do rozbicia tego typu  kasku przeze mnie była niby błacha, ot skoczyła mi sarna w przednie koło przy  mojej prędkości tylko 35km/h, z czego z samych kół z konkretnymi obręczami dwukomorowymi nie było co zbierać. Sam rower jak się ocknąłęm  oddalony był ode mnie ok 20 m. Lot był na bara, jednak przy tej prędkości czacha musiała poczuć asfaltu.

 

 

A kask nie likwiduje prawdopodobieństwa wypadku, daje tylko często złudną nadzieję, że się wyjdzie z wypadku cało. Większość rowerzystów obecnie jeździ w kaskach, dlatego też w większości wypadkom ulegają ci w kaskach.

Piotrze , ale ja i  zapewne wielu kolegów tutaj są doskonałymi przykładami, że jednak ten kask na coś się jednak zdaje. Uwierz jeżdżę na rowerze praktycznie codziennie i nie po bułki, tak więc coś mogę o tym powiedzieć. Miałem sytuacje że stałem niemalże w miejscu, a gość samochodem się we mnie wje..ł, bo mnie nie zauważył i gdyby nie ten kask to, głowy by mi nie poskładali(resztę się udało) :D . Ot takie pierdoły, a jakie mają znaczenie. Oczywiście na chodniku wystąpienie kolizji jakiejkolwiek jest dużo mniejsze i kasku nikt nie nosi, choć z dnia na dzień przybywa co nie oznacza że taki obowiązek  w życie wejdzie :D Należy pamiętać że nawet przy prędkości ścieżkowo rowerowej obce ciało w przednim kole = lot na ryj i nawet wytrenowany akrobata nie zdąży w tym czasie machnąć salta na nogi z uwagi  na niespodziewane zdarzenie.

 

 

Już od dawna się "nie zachowuje"  ;)  , ale wystarczy to przyjąć do wiadomości i dostosować rower oraz styl jazdy do swoich możliwości.

Wszystkiego nie jesteś w stanie przewidzieć, dlatego lepiej chuchać na zimne. Życia nie kupisz za 300 pln, a 250 gram dodatkowe na głowie nie boli.  Świat się zmienia i już nie będzie taki jak kiedyś niestety, dlatego wiatr we włosach lepiej układać suszarką kosmetyczną z wyłączonym grzaniem,  bo te nowoczesne to jak się trzyma za blisko to włosy palą.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to spełnił on swoje zadanie, bo właśnie żyję. Widzisz Piotrze, celowo zaznaczyłem iż był to kask wykonany  w technologi In-Mold. Zapewne nie chciało się Tobie zapoznać z tą tematyka , ale ja to rozumiem, nie używasz i używać nie będziesz, to tez po co. Twoja sprawa. Wiedz jedno że taki kask jest naprawdę ciężko rozje..ć, bo chociażby powłoka zewnętrzna nie jest ceratą klejoną do  styropianu za pomocą taśmy, a szkieletem poliwęglanowym(jak wiemy poliwęglan jest dość elastyczny i  ciężko jest to złamać) o grubości nawet do 3mm w który to wtryskiwany jest styropian.  To nie są kaski z marketa za 20 pln :D Sytuacja  która doprowadziła do rozbicia tego typu  kasku przeze mnie była niby błacha, ot skoczyła mi sarna w przednie koło przy  mojej prędkości tylko 35km/h, z czego z samych kół z konkretnymi obręczami dwukomorowymi nie było co zbierać. Sam rower jak się ocknąłęm  oddalony był ode mnie ok 20 m. Lot był na bara, jednak przy tej prędkości czacha musiała poczuć asfaltu.

 

Technologia klejenia styropianu do plastiku ma mnie przekonać do noszenia kasku? Specjalnie napisałem „łamiąc kark” a nie rozbijając głowę, bo to że kask ratuje głowę, to nie ulega żadnej wątpliwości, ale czy ratuje życie, to zdania są już tutaj podzielone. Nikt w Polsce nie przedstawił jeszcze jakiś wiarygodnych i przekonujących danych, ilu to rowerzystom tak naprawdę kask uratował życie.

 

 

Piotrze , ale ja i  zapewne wielu kolegów tutaj są doskonałymi przykładami, że jednak ten kask na coś się jednak zdaje. Uwierz jeżdżę na rowerze praktycznie codziennie i nie po bułki, tak więc coś mogę o tym powiedzieć. Miałem sytuacje że stałem niemalże w miejscu, a gość samochodem się we mnie wje..ł, bo mnie nie zauważył i gdyby nie ten kask to, głowy by mi nie poskładali(resztę się udało) :D . Ot takie pierdoły, a jakie mają znaczenie. Oczywiście na chodniku wystąpienie kolizji jakiejkolwiek jest dużo mniejsze i kasku nikt nie nosi, choć z dnia na dzień przybywa co nie oznacza że taki obowiązek  w życie wejdzie :D Należy pamiętać że nawet przy prędkości ścieżkowo rowerowej obce ciało w przednim kole = lot na ryj i nawet wytrenowany akrobata nie zdąży w tym czasie machnąć salta na nogi z uwagi  na niespodziewane zdarzenie.

 

Muszę się powtarzać, bo nie dociera - żyłem (już) w czasach gdy nikt, dosłownie nikt, nie jeździł na rowerze w kasku, nawet zawodowi kolarze szosowi, torowi i podobni, dorośli i dzieci, starzy i młodzi, a jakoś nie pamiętam żeby z tego powodu na zawodach, czy na szosach były jakieś pogromy rowerzystów. Może mam sklerozę i gdzieś znajdziesz jakieś stare doniesienia prasowe, które by mnie przekonały, że się mylę? Oczywiście i drogi wtedy były inne i samochody, ruch dużo mniejszy, ale nawet biorąc to pod uwagę nie da się udowadniać tego, że Twoi koledzy i Ty wychodzicie szczęśliwie z wypadków dlatego, że jeździcie w kaskach, a bez kasków wszyscy byście już dawno nie żyli. Najgroźniejszy wypadek bez kasku miałem na motorowerze (dawno) zdecydowanie szybszym od roweru (Jawka), gdy kierowca palant jadąc po rondzie uważał, że ma pierwszeństwo, pomimo że światła mówiły co innego. Nawet go nie zauważyłem, motorower skasowany, ja oczywiście w szpitalu, ale na głowie nie miałem nawet zadrapania, skończyło się na zerwanych wiązadłach między lewą ręka a barkiem, przez który zrobiłem przewrót, a zdecydowanie nie jestem akrobatą. Pomimo wielu upadków nigdy nic nie złamałem i nie uszkodziłem sobie głowy. To było oczywiście wtedy gdy byłem dużo sprawniejszy niż teraz, ale nawet obecnie na ścieżce rowerowej padając jak piszesz na ryj, zawsze jak do tej pory jakoś ten ryj z całą resztą pada na trawnik, abo na coś o równie obniżonej twardości, chociaż przed rowerem jest paskudny asfalt. Widocznie mam już takie szczęście, ale za to coraz częściej ranię sobie głowę o otwartą klapę bagażnika samochodu, czy to nie jest czasem powód do noszenia kasku podczas jazdy samochodem? :P

 

Wszystkiego nie jesteś w stanie przewidzieć, dlatego lepiej chuchać na zimne. Życia nie kupisz za 300 pln, a 250 gram dodatkowe na głowie nie boli.  Świat się zmienia i już nie będzie taki jak kiedyś niestety, dlatego wiatr we włosach lepiej układać suszarką kosmetyczną z wyłączonym grzaniem,  bo te nowoczesne to jak się trzyma za blisko to włosy palą.

 

Wszystkiego nie jestem wstanie przewidzieć, ale nie mam zamiaru z tego powodu np. nie wychodzić z domu, żeby nie wpaść pod samochód itp. To, że nie mam kasku na głowie jadąc rowerem nie ma nic wspólnego z jego ceną, a suszarki do układania włosów jakoś nie używam, te na klacie zwyczajnie nawijam sobie na palce przed snem. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stanowczo wole wiatr we włosach niż skorupę na głowie. Zreszta nikt z moich kolegów po mieście nie jeździ w kasku. Tak jak pisałem w górach ma to uzasadnienie -podczas szybkich zjazdów rowerem mtb np. ze Skrzycznego. - oczywiście mie po szosie. Bo po szosie to i Babcia zjedzie gożej z podjechaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Technologia klejenia styropianu do plastiku ma mnie przekonać do noszenia kasku? Specjalnie napisałem „łamiąc kark” a nie rozbijając głowę, bo to że kask ratuje głowę, to nie ulega żadnej wątpliwości, ale czy ratuje życie, to zdania są już tutaj podzielone. Nikt w Polsce nie przedstawił jeszcze jakiś wiarygodnych i przekonujących danych, ilu to rowerzystom tak naprawdę kask uratował życie.

 

Prawdopodobieństwo złamania karku przy 40 km/h jest dużo mniejsze jak  przy 80-ciu czy nawet 60-ciu , bo chociażby siła uderzenia wprawiająca chociażby głowę w stan bezwładności też jest mniejsza. Nie mówię że ktoś może mieć mniej szczęścia i uderzyć głową centralnie w latarnie, wtedy to co innego. Oczywiście argumenty nie muszą Ciebie do niczego przekonywać, jednak ci na co dzień praktykujący co raz doświadczyli pewnych zdarzeń mają już inne zdanie.

 

 

 

 

Muszę się powtarzać, bo nie dociera - żyłem (już) w czasach gdy nikt, dosłownie nikt, nie jeździł na rowerze w kasku, nawet zawodowi kolarze szosowi, torowi...

 

 

Zatem tu niech wypowiedzą się Ci zawodowcy i amatorzy z tamtych lat.

 

http://szosa.org/topic/4309-sk%C3%B3rzane-paskowe-kaski-banany/

 

OtwKol.jpg

 

Jeżeli dobrze poszukać to znajdzie się  materiały dużo, dużo starsze gdzie chopy pomykali w tego typu bananach. Nie mówie że wszyscy amatorzy mieli, jednak jeżeli istniała taka możliwość to zakładali bez gadania. Zresztą  pogadaj z kimś kto się ścigał w tamtych czasach. Odnośnie dzieci i innych to się zgodzę, to były inne czasy(tak jak napisałeś mniej samochodów, nie każdy miał rower a jak miał to zwracał na niego większa uwagę by " nie popsuć" i jechał 5km/h  itd...) Dziś sytuacja jest zupełnie inna gdzie wiele starych wzorców nie ma praktycznie już prawa bytu:

 

programowanie.jpg

 

 

Pomimo wielu upadków nigdy nic nie złamałem i nie uszkodziłem sobie głowy.

 

 

Też kiedyś byłem szczęściarzem pod tym względem, aż pewnego pięknego dnia i na mnie przyszła kolej. :)

 

 

Wszystkiego nie jestem wstanie przewidzieć, ale nie mam zamiaru z tego powodu np. nie wychodzić z domu, żeby nie wpaść pod samochód itp. To, że nie mam kasku na głowie jadąc rowerem nie ma nic wspólnego z jego ceną, a suszarki do układania włosów jakoś nie używam, te na klacie zwyczajnie nawijam sobie na palce przed snem. :D

 

 Przecież trudno byś siedział zamknięty w domu z jakiegoś durnego powodu, ot chociażby braku kasku trekingowego na spacery do bagażnika ;) Włosy na klacie  drastycznie wpływają na aerodynamikę także  nie mam tej  przyjemności i doświadczenia  w tych sprawach. Niestety muszę golić :(

:lol::D :D

 

 

 - oczywiście mie po szosie. Bo po szosie to i Babcia zjedzie gożej z podjechaniem.

Zależy jak rozumiesz zjazd.  Przy sportowej jeździe szosowej  nie tylko trzeba umieć wjechać ale także i zjechać i nie jest to  taki " lajt" jak to się wielu może wydawać.

 

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.