Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

A tak poważnie należy zmierzyć szerokość tyłka w sklepie rowerowym i dobrać siodełko. Ja przesiadłem się z siodełka o szerokości 130 mm na 143mm . Zniknął problem z ocieraniem się i z drętwieniem palcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do twardości to już w zależności czy na rowerze jeździsz w bawełnianych spodenkach czy sportowych z pampersem. Do tych pierwszych miękkie siodełko najlepiej z wkładka żelowa. Natomiast do drugich może być twarde siodełko karbonowe. W większych miastach są sklepy z siodełkami testowymi i można ich popróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rower traktuję jak środek transportu a nie sprzęt sportowy. Od jedenastu lat ujeżdżam Kronana z trzybiegową piastą. Ciężki, ale wygodny i nie do zdarcia.

post-78636-0-78350200-1427268738_thumb.jpg


Za zegarek Ruhla jednej nocy nie przehula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

chodzi mi po głowie budżetowa szosówka. Nie mam absolutnie żadnego doświadczenia z takimi sprzętami i nie wiem, czy na dłuższą metę taki rower sprawdzi się w moim przypadku (jeżdżę rowerem krossowym). Sprzęt używany odpada. Zakładam, że zrobię do 2 tys km w tym roku. Jeśli się spodoba, to pewnie przesiądę się na coś lepszego, ale w tym momencie nie chcę topić dużych pieniędzy. Wytypowałem dwa modele:

 

Kross Vento 1.0

 

http://www.kross.pl/pl/road/vento-1-0

 

i

 

Merida Race 80

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt968/race-80-rower-merida.html

 

Co sądzicie? Czy budżetowa szosówka ma w ogóle sens? Czy Merida, poza widelcem, jest lepszą propozycją? Różnica w cenie jest dość istotna i zastanawiam się, czy warto dopłacać? A może jakiś inny rower?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rozmiar (57 cm) niedostępny :(

 

Ale za to ma być 520 za 2 tygodnie. Co o tym rowerze sądzicie?

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Juz wcześniej przeczytane :) Wszyscy polecają.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam do listy tych, do których musze sie przymierzyc.

 

Dlaczego?

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez KamilZlg

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparta Marathon 3.0 dla dużego - mam 196cm :-)

Edytowane przez olej27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szukam roweru do jazdy po mieście, w ładniejsze dni dojazd do pracy + weekendowe wypady. Budżet 2000 zł. 

 

Do tej pory jeżdżę podobnym rowerem (giant escaper), ale ma on już ponad 10 lat i najwyższe czas na zmianę. Kupiłem go w erze "górali" (przepraszam za takie uproszczenie, ale tak to postrzegam) i będę bardzo dobrze wspominał jazdę na nim, chociaż poruszałem się w 99% przypadków tylko po mieście.

 

 168903035.jpg

 

Jeździłem ostatnio trochę na ostrym kole, i nie jest to do końca to, ale mógłbym się przyzwyczaić. Chyba wolałbym jednak małą ilość przełożeń lub single speed.

 

Trafiłem na stronę polkabikes.pl i cremecycles.com (trochę ponad budżet) i szukam czegoś w podobnym klimacie. 

 

Podobają mi się tego typu rodzime projekty, ale boję się jakości tych rowerów. 

 

Czy ktoś miał do czynienia z ich wyrobami? Możecie ewentualnie polecić podobne inicjatywy/ lub rowery miejskie w takiej stylistyce, mogą być też "dużych" producentów. Może coś używanego?

 

Najlepiej jeżeli byłby to krajowy wyrób :)

 

Nie zależy mi jakoś specjalnie na osiągach, jeżeli chodzi o komfort to też nie jestem wybredny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie widziałem. W każdym razie dawno nie pisał jak tam rower i nagle ta oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie widziałem. W każdym razie dawno nie pisał jak tam rower i nagle ta oferta.

Może po prostu jednak stwierdził że to nie to.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kulki na szprychy nie pasowały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kupił lepsze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i u mnie w końcu otwarcie. Jak na pierwszy raz nie jest źle chociaż powrót dał mi trochę w kość niby ciepło ale wiatr dość mocno mnie spowalniał.

 

DqRsDuE.jpg

Hk3SYb9.jpg

N5Z8He6.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie koło 70km na singlu. Najdłuższy dystans jak na razie na tym rowerze. Pogoda dzisiaj miazga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj zrobiłem około 40 km. Było cieżko, ostatnia przejażdżka miesiąc temu skończyła sie zapaleniem płuc. Także trochę się rozruszałem ale klatkę piersiowa na sam koniec pobolewała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.