Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W wersji z wkładką żelową Dolomiti jest całkiem ok, wiadomo po 80-100km nic nie pomoże.

 Tzn?  U mnie wkładki suche niezależnie, czy klubowy Danielo, czy Kalisto. Wracając do Danielo, bo te jak na razie gruntowniej perzetestowałem pod względem różnych warunków pogodowych, to dużą zaletą ich jest bardzo szybkie schnięcie. Co do wygody to koszulka jak i krótkie bardzo dobrze leżą, pampers nie uwiera i nie ociera, nie złazi do przodu - wiadomo spodnie na szelkach. Przy spodenkach  Kalisto jest podobnie, z tym że pampers jest grubszy. Danielo kroje ma typowo szosowe, zaś Kalisto oprócz spodenek -  MTB - nawet koszulka i bluza  przy kroju race cut jest luźniejsza. Z naszych mam jeszcze Martombike`a i gdyby nie pozakańczane szwy było by ok.  Danielo i Kalisto zdecydowanie polecam.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Tzn?

 

Jest dokładnie jak mówisz, jednak ja przynajmniej mam tak że po 80km na szosie już tyłek dostaje i nie pomagają najlepsze wkładki...choć wiem że w dużej mierze to zasługa naszych lokalnych "super równych" dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak mówisz, jednak ja przynajmniej mam tak że po 80km na szosie już tyłek dostaje i nie pomagają najlepsze wkładki...choć wiem że w dużej mierze to zasługa naszych lokalnych "super równych" dróg.

 Nie we wkładce szukałbym problemu, a w siodle i jego ustawieniach. Na dziurach dostają  nadgarstki ze względu na to iż praktycznie przechodzi na nie cały ciężar ciała. Przy  dobrej owijce korkowej  i oponach( a nie kabanach) można zredukować to do minimum odczuwalnego niezależnie, czy rower z plastiku, rurek stalowych, czy amelinium. Na myśli mam rzecz jasna o rower szosowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Duch ;)

A to moja "testówka" służąca do sprawdzenia czy SR Epixon to rzeczywiście taka rewelacja:

 

 

I jakie wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie wnioski?

Wnioski takie że mocno zastanawiałbym się czy kupować Foxa 32 Evo bo nie warto przeplacac ;) 

Waga podobna, charakterystyka podobna, sztywnosc wyzsza i to znacznie. Ciekawe jak bedzie z awaryjnoscia, no ale tutaj sam sobie radze wiec w razie draki bedzie tanio bo czesci tanie.

Wkurza mnie manetka, irytująca dla kogos kto przesiadl sie z CTD za to blokuje na sztywno, bez nawet minimalnego luzu.

Regulacje: odbicia + niska predkosc kompresji, BARDZO fajny patent moze ktos kojarzy z Manitou.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cena półkowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wyrwac w okolicy 800-1100 zl w zleznosci od wersji, ten w powyzszym rowerze to ten najbardziej "wypasiony"


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski takie że mocno zastanawiałbym się czy kupować Foxa 32 Evo bo nie warto przeplacac ;)

Waga podobna, charakterystyka podobna, sztywnosc wyzsza i to znacznie. Ciekawe jak bedzie z awaryjnoscia, no ale tutaj sam sobie radze wiec w razie draki bedzie tanio bo czesci tanie.

Wkurza mnie manetka, irytująca dla kogos kto przesiadl sie z CTD za to blokuje na sztywno, bez nawet minimalnego luzu.

Regulacje: odbicia + niska predkosc kompresji, BARDZO fajny patent moze ktos kojarzy z Manitou.

A jak wypada awaryjność Foxa, powietrznych RShoxów-ów i powietrznych Maniutou?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada awaryjność Foxa, powietrznych RShoxów-ów i powietrznych Maniutou?

Trudno tu na coś konkretnego narzekać ostatnimi czasy. Albo tych serwisów nie przynoszą do mnie albo praktycznie nic się nie dzieje ;)

Manitou nie robię.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam kółek 26" pod oś 9 i tarcze(6 srub) do lekkiego ęduro ;)

nie szukam maniakalnej lekkości - możecie coś polecić w budżecie 800PLN

w alternatywnie do tego link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szukam kółek 26" pod oś 9 i tarcze(6 srub) do lekkiego ęduro ;)

nie szukam maniakalnej lekkości - możecie coś polecić w budżecie 800PLN

w alternatywnie do tego link

Sram Roam 30 ?


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie bardzo rozumiem ;) sram roam 30 sa w wersji 9mm z bębnem shimano i 6 srubami ale OK ;)

Edit:

ekhm sprawdzilem i DT E2000 takze sa w konfiguracji ktora spelnia Twoje wymagania ;)

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak czytam tu o rowerkach i postanowiłem się też pochwalić moim dwukołowcem...MBK XC 585..

Zacząłem od ramy kiedyś i sam składałem...do dziś niezawodny

 

 

moje%2Bkolo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Kolega nie lubi Srama.. Ja też go nie trawie w moim rowerze jest Sram XX i zdecydowanie wole shimano XTR zamiast tego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sram badziewie  -  to tak trochę jak parchowata Eta ( w innym wątku ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tyłu Srama X9 i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie bardzo rozumiem ;) sram roam 30 sa w wersji 9mm z bębnem shimano i 6 srubami ale OK ;)

Edit:

ekhm sprawdzilem i DT E2000 takze sa w konfiguracji ktora spelnia Twoje wymagania ;)

Nie mam tu żadnych uprzedzeń - mało info znalazłem o owych roam'ach - stąd nie doczytałem, że współżyje to z shimano.

Ja po prostu chcę chcę w miarę ogarnięte kółka w budżecie do 800 pln za komplet :)

Jak e2000 ogarnę takim budżetem nie będę wybrzydzał - poproszę o linka.

 

btw czy przypadkiem e2000 to nie jest niższy model piasty niż w podanym przeze mnie linku?

Edytowane przez fr4n3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nom jest ten sam ale kolega potrzebuje na 6 srub, choc w sumie kupisz adapter i masz to samo ;)

 

Roamy wlasnie testuje bo to nowosc, mam wersje 30 i 50, oba komplety na osiach 12/15 a testowane z xtr di2,

pierwsze wnioski takie ze shimano wypuscilo bubla kombinujac z trzecim z kolei systemem mocowania do manetek :/

jak pierwsze i-spec a czy b udawalo sie do siebie dopasowac w obie strony tak tutaj nie ma bata, porazka, majac hample xtr serii 9000

czlowiek jest skazany na manetki xtr 11 biegowe, lub oczywiscie manetki z obejmą kazdej innej grupy,

o kolach nie moge zbyt wiele napisac jeszcze, roamy 30 na pewno lekkie i jak na razie mocne ;P

 

co do sprzetu srama (nie koła na razie) to mam wielkie zastrzezenia co do trwalosci, bo technologii, wagi czy precyzji nie mozna im zarzucic.

 

 

Edyta:

koleczka E2000 waza chyba okolo 1900 g za komplet a roam 30 1780 g przy rozmiarze 27,5, wiec 26 pewno troche mniej. 

 

Edyta2:

nie doczytalem ze za kompet maja tyle kosztowac, wiec roam odpada ;(

Edytowane przez Marcinkowski

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktos ma wiedze i doświadczenie w tym w temacie i może polecić jakiś niedrogi, "uniwersalny" rower dla osoby o wzroście 195cm i chorym kręgosłupie :)  większość czasu użytkowany bedzie w mieście, trochę las, wycieczki...

nie podaję teraz estymacji ceny, gdyż nie ma pojęcia o cenach rowerów, w każdym razie nie potrzebuje hiper, super roweru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.