Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki, przyznam fajne rowerki. Realny jest zakup czegoś podobnego do ~1300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedłem z bikeshop I jestem w szoku, oglądałem rower za $5.5k I juz chciałem kupić ale nie byłem pewny czy będzie pasował do mojej cery :-).

Okazalo.sie ze maja tez rower za $12k :-0.

A mi się wydawało ze $500 za rower to jest bardzo dużo. Niesamowite, nie miałem pojęcia ze ten sport może kosztować tyle kasy


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedłem z bikeshop I jestem w szoku, oglądałem rower za $5.5k I juz chciałem kupić ale nie byłem pewny czy będzie pasował do mojej cery :-). Okazalo.sie ze maja tez rower za $12k :-0. A mi się wydawało ze $500 za rower to jest bardzo dużo. Niesamowite, nie miałem pojęcia ze ten sport może kosztować tyle kasy

Wiele ludzi niezwiązanych z branżą ma takie odczucie. Dla kogoś kto się trochę interesuje, to raczej normalne, że dobry rower musi kosztować.

(Ceny z Polskich Salonów / sklepów) Skoro ogólnie mówiąc dobry samochód (klasa średnia, z silnikiem ok 180 KM, ładnie wyposażony) kosztuje ok 130 000 zł, dobry motor ok 50 000 zł, to dlaczego dobry rower miałby nie kosztować np. 6000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, przyznam fajne rowerki. Realny jest zakup czegoś podobnego do ~1300zł

jeśli używka to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszedłem z bikeshop I jestem w szoku, oglądałem rower za $5.5k I juz chciałem kupić ale nie byłem pewny czy będzie pasował do mojej cery :-). Okazalo.sie ze maja tez rower za $12k :-0. A mi się wydawało ze $500 za rower to jest bardzo dużo. Niesamowite, nie miałem pojęcia ze ten sport może kosztować tyle kasy

 

.. i mówi to osobnik wydający 30 tysi co miesiac na zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. i mówi to osobnik wydający 30 tysi co miesiac na zegarek :D

:)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy  nabytek dla znajomego polecony przez Kolegę Marcinkowski :

post-410-0-27557300-1432111077_thumb.jpg

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele ludzi niezwiązanych z branżą ma takie odczucie. Dla kogoś kto się trochę interesuje, to raczej normalne, że dobry rower musi kosztować.

(Ceny z Polskich Salonów / sklepów) Skoro ogólnie mówiąc dobry samochód (klasa średnia, z silnikiem ok 180 KM, ładnie wyposażony) kosztuje ok 130 000 zł, dobry motor ok 50 000 zł, to dlaczego dobry rower miałby nie kosztować np. 6000 zł?

 

Prawdę mówiąc to rower za 6.000 to dopiero taki entry level do naprawdę fajnych rowerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to rower za 6.000 to dopiero taki entry level do naprawdę fajnych rowerów :)

 

Zgadzam się. Odpowiednik passata czy mondeo w świecie samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, choć gotowiec za 10-14k lub składany na własną rękę za 8-10k, to jest już top-owy rower, o ile nie chcemy sięgać po carbon ;)

 

Szukam dwóch rowerów:

1-szy dla brata - 178cm wzrostu, rower ma być trwały i wygodny, nic ponadto. Przeznaczenie: wyłącznie miasto. Zatem myślę, że powinien kupić trekking'a. Budżet: 2000pln(dlatego najlepiej by był z promocji/wyprzedaży z poprzedniego sezonu. 

Liczę na to, że osprzęt byłby(w tej kasie możliwe?) Shimano Deore, bo, przynajmniej gdy "siedziałem" w rowerach(prze 2008-mym), był to bardzo dobry napęd. 

Co polecacie? Najlepiej z oferty Ski-Team, Cyklotour czy Giant'a. 

Myślałem o tych: 

http://www.cyklotur.com/rowery/miejskie-city/p,rower-rapid-2015-czarno-pomaranczowy-200-zl-do-wydania-na-akcesoria-gratis-author,436242.html

www.rowery-colex.pl/rowery/408-Rower-TREK-8-2-Dual-Sport-14-23106001514.html

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/cypress.dx/18836/76305/

http://skiteam.pl/rowery/2249-rower-hercules-trekking-lite-comp.html

 

 

2-gi dla mnie - 175cm wzrostu, co do osprzętu wszystko wiem(waham się jedynie między Shimano XTR a SAINT, z którymi mam dobre wspomnienia z przeszłości, widelec FOX, piasty i stery Chris King), jednak nie jestem pewien w kwestii ramy: 

Santa Cruz Bronson alu vs Nomad alu vs Heckler alu vs 5010 alu 

Różnią się geometrią, technologią zawieszenia i masą. 

Przeznaczenie: las, góry(wakacje), głównie las, MTB/XC, czasem zjazd/FR.

Najważniejsze by był trwały i możliwie najbardziej uniwersalny. 

W grę wchodzi wyłącznie Santa Cruz, bo te ramy znam i bardzo cenię ;)

Oferta cenowa Crazy Crank z Zakopanego jest bardzo dobra, dlatego nie będę się bawił w sprowadzanie.  

 

Co polecacie wybrać? 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie miasto w tym pierwszym rowerze? Jak coś w miarę płaskiego to bym jakiegoś singla szukał. Odpada babranie się z przerzutkami, no i zawsze trochę wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakub,

 

Odnośnie roweru dla Ciebie - jeśli GŁÓWNIE las i XC to wybierz raczej rower z jak najmniejszym skokiem. Optymalne by było 120 mm. Pchanie się w więcej niż 150 mm skoku dla okazjonalnej jazdy po górach moim zdaniem nie ma sensu. Poleciłbym Ci Tallboya LT ale to 29er. Dla Ciebie optymalny będzie 27,5er, więc z tych które podałeś wybrałbym 5010. Geometria W MIARĘ uniwersalna - da radę nawet zjechać ;)

Zawieszeniowo to tylko Heckler odstaje, bo to jednozawias. Reszta jest identyczna. VPP u Santy działa bardzo dobrze, więc tu nie ma się co martwić ale nie żałuj na dumpera.

Nomad to straszna koza, dodatkowo z agresywną, zjazdową główką.

Bronson i Heckler mają praktycznie taką samą geo ale Heckler jest na jednozawiasie, natomiast Bronson to VPP.

5010 bazuje na Bronsonie. Ma mniejszy skok, minimalnie ostrzejszą główkę, niżej suport i krótszy ogon, a to sumarycznie moim zdaniem robi z niego rower najbardziej uniwersalny ze wszystkich, które wymieniłeś. Oczywiście biorąc pod uwagę teren w którym będziesz go używał. Jeśli jednak planujesz dużo gór, to wtedy Bronson. No i przestań bać się tego karbonu ;) U Santy to już szczególnie :)

 

Dla brata weź crosa albo jakiegoś singla. Wybór ogromny.

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takim, z synkiem na ramie

c0e854a63d80c7edc3b8e63343512339.jpg

 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile według Was jest wart ten rower ? http://allegro.pl/jedyny-canyon-grand-canyon-comp-full-xt-super-stan-i5398740292.html

Czy w kwocie ok. 1000 zł jestem w stanie złożyć/kupić lepszy sprzęt ?

za 1000 zl napewno nie zlozysz nic lepszego. szukasz z rama 22 cale czy to tylko aukcja pogladowa?

Edytowane przez ollencjush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy rama 22 nie będzie dla mnie za duża, mam 183 cm wzrostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim wzroscie 22 cale to duzo za duzo - zwlaszcza przy mtb. Ja mam 185 i jezdze na 19.5. Czegos z tych rejonow szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Enkil, wiedzę, że nie tylko w zegarkach lubisz vintage. ;) Stylowy pojazd! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil, wiedzę, że nie tylko w zegarkach lubisz vintage. ;) Stylowy pojazd! :)

dzięki, rower też sam złożyłem z części ze złomu ;)

Ed. W domu miałem ramę i jedno koło :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złomiarz piękny rowerek poskładałeś...ładnie się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złomiarz piękny rowerek poskładałeś...ładnie się prezentuje.

Bardzo dziękuję , cieszę się, że nie tylko ja widzę piękno w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.