Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Geometria i możliwość założenia szerszych opon. Poza tym chciałem hamulce tarczowe a Roubaix w podobnej konfiguracji kosztuje prawie 2x tyle. Czyli, w sumie, cena - nie chcialem wydawać za dużo na pierwszy rower szosowo/przełajowy.

Poza tym czytałem gdzieś, że Diverge w wersji karbonowej jest przyjemniejszy od Roubaix, więc pomyślałem, że alu też da radę. Mimo wszystko Roubaix to świetna szosa karbonowa w super cenie....

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przez chwilę takim pojeżdżę.

Edytowane przez tom76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geometria i możliwość założenia szerszych opon. Poza tym chciałem hamulce tarczowe a Roubaix w podobnej konfiguracji kosztuje prawie 2x tyle. Czyli, w sumie, cena - nie chcialem wydawać za dużo na pierwszy rower szosowo/przełajowy.

Poza tym czytałem gdzieś, że Diverge w wersji karbonowej jest przyjemniejszy od Roubaix, więc pomyślałem, że alu też da radę. Mimo wszystko Roubaix to świetna szosa karbonowa w super cenie....

Spy, fajny, gdzie takiego Speca w dobrej cenie mozna wyrwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena aktualnych modeli jest wszędzie taka sama jak na stronie producenta. Jedyny problem z dostępnością. Spece cieszą się niezłym wzięciem - do tego sklepy nie domawiają towaru. Ja ostatnią sztukę w Krakowie wyczaiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Któryś z Kolegów pomóc w wycenie roweru?

Oczywiście PW

:(

Edytowane przez tom76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jak TU kiedś wspomniałem na co dzien jeżdżę CUBE SL ROAD PRO w wersji szosowej na Tiagrze ale za całkiem niedługo będzie CANYON

 

https://www.canyon.com/pl-de/bikes/bike-detail.html?b=3589

 

nie mogę się wprost doczekać

 

pozdrawiam wszystkich roweromaniaków


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

co do ewentualnego kupna CUBE to proponuje potencjalnemu kupcowi przymierzyc sie do danego modelu

Bo Cube ma zanizona rozmiarowke ram :)

 

I ogolnie spolecznosc rowerowa narzeka ze to troche malo sportowe ramy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co powiecie na temat tego roweru ?

 http://foffabikes.com/shop/urban-7-speed-nexus-bicycle-range/urban-7-speed-nexus-hybrid-city-bicycle-white/?pr=toprod&sec=93

 

maja teraz znizke do 550e, Pytanie czy te specyfikacje / jakosc jest na tyle ok zeby zaplacic za rower - wizualnie mi sie bardzo podoba ale nie wiem czy osprzet i reszta daje rade.

dziekuje za sugestie i informacje!

 

pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za drogo i to konkretnie. Zrezygnował bym z nexusa, kierował bym się w kierunku piasty kasetowej. Konfiguracja napędu 3x8. Minimum klasy alivio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój rumak  :D Fotka jeszcze bez akcesoriów. 

Giant Roam 2

 

e06cyU6.jpg

 

 

A w planach budowanie single speed  :)

Edytowane przez Sopel808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie, bo nie wiem co teraz jest warte zakupu:

mam w moim rowerze już opony do wywalenia, chciałbym kupić komplet czegoś do max 200zł (lepiej 150). Trasa głównie miejska, szutry, lasy.

Rower był zmontowany dawno temu i przejechał ze mną kilkadziesiąt maratonów, bikechallengów, nawet i pudło na mistrzostwach polski się zdarzyło :), teraz wraz ze mną relaksuje się na jeździe. Generalnie dość wypasiony, więc nie chciałbym też zakładać mu tandety (jamis xlt, fox rl x 2, xtr, avidy hydro, cross max)

 

edit: foto z czeluści sieci przed ostateczną modyfikacją

post-977-0-71771200-1330653924.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatnio zadowolony z Maxxisów Crossmark. Na suche, niezbyt ciężkie warunki bardzo spoko i cenowo około 70zł/sztuka płaciłem (zwijanka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cynk, recenzje dość pozytywne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak niedawno zacząłem się zastanawiać nad zakupem roweru, to myśli krążyły wokół szosówek, w ogóle nie brałem pod uwagę górskich czy crossowych (po prostu lubię szybkość, jeśli tylko są warunki, czyli głównie jazda po asfalcie). Jednak czasem trzeba przejechać szutrem, polną czy leśną ścieżką i tak odkryłem przełajówki. Fajna sprawa, bo można założyć grubsze opony, albo cieńsze jak sam asfalt w planie. Rozpoznając temat stwierdziłem, że jednak przełajówka to zbyt sportowa geometria, a ja nie mam ambicji, aby jeździć tak: https://vimeo.com/89689947

No to szukam dalej, mamy rowery typu endurance road bike - czyli długodystansowe - z wygodniejszą geometrią, można założyć opony nawet do 32c. Potem znalazłem tzw. gravel bike, czyli szutrowce - i to było coś, o co mi chodziło (występują też pod nazwą adventure road bike). Podstawowa różnica, od razu rzucająca się w oczy - typowe szosówki mają hamulce szosowe, a przełajówki i inne szosopodobne rowery mają v-brake lub tarczowe.

Zrobiłem przegląd dostępnych rowerów tego typu i znalazłem w pobliskim sklepie rower GT Grade, obejrzałem, pomacałem, niestety nie mieli dostępnego rozmiaru 60, ale jakby co, to polecam - porządna maszyna! Okazało się też, że wcale nie tak łatwo znaleźć duży rozmiar ramy. W końcu, ze względu na promocję i cenę zakupiłem trochę w sumie w ciemno, w evansie Norco Search S2 http://www.norco.com/bikes/road/adventure/search-steel/search-s2/ - stalowa rama, fakt że cięższy od aluminiowych (11 kg rozmiar 60.5), ale ja nie mam fetysza jak najmniejszej wagi roweru. Przejechałem na razie 100 km (fabryczne opony 28c) i dobrze jest na asfalcie, jak i na szutrach/polnych ścieżkach. Nie mam porównania z innymi tego typu rowerami, ale na razie mogę powiedzieć, że kupiłbym ponownie (biorąc pod uwagę cenę i wyposażenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój men jeździ na Scott Adict R1 , ja sama go na jednym palcu podnoszę taki lekki- a to jak to On mówi szosówka jest- taki baranek na kierownicy :) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ;)

Już kupilem i jestem zadowolony.

No i nie wierz tak ślepo we wszystko co "meni" mówią bo żle na tym wyjdziesz..... ;)

 

 

P.S A menowi powiedz że kadłub samolotu którym wracaliście z USA jest zbudowany ze stopu aluminium :Dprawdopodobnie....

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ;)

Już kupilem i jestem zadowolony.

No i nie wierz tak ślepo we wszystko co "meni" mówią bo żle na tym wyjdziesz..... ;)

 

 

P.S A menowi powiedz że kadłub samolotu którym wracaliście z USA jest zbudowany ze stopu aluminium :Dprawdopodobnie....

no masz rację ale to lotnicze i trochę inne jak w twoim rowerku? a przeca już odbył się lot w kosmos na karbonowym letadle? chyba wiesz?

bez urazy ja ciemna jestem ale dowiedziałam się od mojego kochanego- wiesz takiemu się wieży- przynajmniej na razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ;)

Już kupilem i jestem zadowolony.

No i nie wierz tak ślepo we wszystko co "meni" mówią bo żle na tym wyjdziesz..... ;)

 

 

P.S A menowi powiedz że kadłub samolotu którym wracaliście z USA jest zbudowany ze stopu aluminium :Dprawdopodobnie....

przepraszam, nie wiem czy tak można zapytać : dlaczego używasz LaLinea- kreseczki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz rację ale to lotnicze i trochę inne jak w twoim rowerku? a przeca już odbył się lot w kosmos na karbonowym letadle? chyba wiesz?

bez urazy ja ciemna jestem ale dowiedziałam się od mojego kochanego- wiesz takiemu się wieży- przynajmniej na razie ;)

kufa jesteś uważnym czytelnikiem, lubię jak muszczina słucha żenszcziny :) , kobitki muszą Cię lubić- pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza ;)

Już kupilem i jestem zadowolony.

No i nie wierz tak ślepo we wszystko co "meni" mówią bo żle na tym wyjdziesz..... ;)

 

 

P.S A menowi powiedz że kadłub samolotu którym wracaliście z USA jest zbudowany ze stopu aluminium :Dprawdopodobnie....

Znikam, co sądzisz o Aparcie- kupować- czy nie, pozdrawiam i znikam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama karbonowa ma też wady, więc nie idealizowałbym jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama karbonowa ma też wady, więc nie idealizowałbym jej.

na dziś nie jestem przygotowana- powiedz jakie masz zarzuty to pogadam z moim i odpowiemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.