Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Ile masz wzrostu? - Fajna maszyna :)

dzięki :)

Mam dokładnie 197cm


Seiko_BM + GW-9200 + GW-M5610 + Citizen_CB0011-18E + DAMASKO_DC_56 = WNM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypoziomowałem-tak mi wygodnie.

W piaście 8 "biegów" ;)

to nawet ja gupia wiem że tyle biegów to musi być kaseta? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby to, że nie pochłania żadnych drgań. Ma oczywiście wiele zalet i nie chodzi mi o zniechęcanie do karbonu, po prostu każdy medal ma dwie strony.

no mój mówi iż faktycznie bardzo sztywna- podobno naj. ale to podobno ma swoje zalety- bo przyspiesza na tym że ho ho, ale tyłek?

no aby odpowiedzieć na Twoje zarzuty to muszę napisać co mój powiedział: są nowe ramy karbonowe co doskonale tłumią drgania

to nie pisz bzdur- prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

moze sie myle..ale od poczatku wdrazania karbonu do rynku rowerowego przyswiecaly dwa najwazniejsze argomunenty : waga i pochlananie drgan

 

tak mi sie wydaje

 

kukuleczka,a co ma twoj wybranek?? llub o czym sie wyraza w ten sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma, co miał (z jakich materiałów), ile jeździ rocznie? Bo "kukułeczka" kreuje go tu na jakiegoś eksperta. Ale może faktycznie to zawodowy kolarz czy triatlonista?

Poza tym "kukułeczka" nie czytała jeszcze regulaminu, bo nawet nie dubluje, a tripluje (?) swoje posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o karbon chodzi to jest zupełnie inny komfort jazdy.Wiadomym jest że jedna rama nie jest równa drugiej.za dobrą ramę z carbonu trzeba zapłacić. Jeździłem pewien okres szosą bmc (rower nie był mój tylko pożyczony}W moim odczuciu jazda sprawiała mi ogromną przyjemność,Leciutki,rama świetnie pracowała co dodatkowo poprawiało komfort jazdy.Czy ma jakieś wady?W moim odczuciu nie uważam ze ma wady tylko wymaga wiecej dbałości. Na pewno dużo łatwiej ją uszkodzić,trzeba uważać na wywrotki,na pewno nie można nim rzucać czy nie dbale i byle jak kłaść na ziemi.Znam takich co przejechali tysiące kilometrów i do tej pory pedałują na jednej ramie bez żadnych uszkodzeń.Ale nam też magika który uszkodzil już kilka.Ja osobiści na tą chwilę bym carbonu nie kupił.NIe dla tego że że jest zły tylko mi akurat taka rama nie jest potrzebna.Większy dylemat mam teraz czy kupić kolejne 26cali czy 29er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

ja bym kupil 29 :)  zwlaszcza jak masz juz 26,no chyba ze to bedzie 'profesjonalne 26' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem dość niski.mam 172cm wiec rama 17cali.W cenie 29er kupie 26 z lepszym osprzętem.Muszę jeszcze przetestować 27,5cala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory bo nie jestem panem tylko panią- mam nadzieję iż to Ci nie przeszkadza, kup sobie raczej coś z ramą karbonową- tak mój men mówi,

bo aluminium to mało wytrzymałe, pozdrawiam

Plastik( zwany " karbonem") leci niekoniecznie przy mocnym dzwonie, no i jego żywotność, amelinium często to wytrzymuje, ale też ta żywotność. Mnie jednak zdobyła stal, wyścigowa stal!!! Maszyny na Reynoldsach i Columbusach..... , każdy kto jest w temacie wie o co biega. Małżowinek dorośnie i też się przesiądzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie myle..ale od poczatku wdrazania karbonu do rynku rowerowego przyswiecaly dwa najwazniejsze argomunenty : waga i pochlananie drgan

 

tak mi sie wydaje

 

kukuleczka,a co ma twoj wybranek?? llub o czym sie wyraza w ten sposob?

 

W prawdziwie wyścigowych karbonach to chodziło głównie o wagę i sztywność bo karbon to nie zawsze tłumienie drgań, wszystko zależy od ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mnie jednak zdobyła stal, wyścigowa stal!!! Maszyny na Reynoldsach i Columbusach..... , każdy kto jest w temacie wie o co biega. Małżowinek dorośnie i też się przesiądzie ;)

 

Co racja to racja :)

Albo tytan - np takie Passoni:

http://cyclefit.co.uk/uploads/PassoniForce2013.jpg

 

coś pięknego :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie nie było a tu same ciekawostki i rarytasy ;)

 

A czego brakuje Nexusowi ?

 

 

Jeśli można, na jakiej podstawie men twierdzi że alu jest słabsze ;) ;)

 

 

To najciekawsze jest ;) Karbon który nie pochłania drgań... Proszę kliknąć:

http://www.rmi.org/RFGraph-Advanced_composite_energy_absorption_vs_other_materials

 

Composites have dramatically higher specific energy absorption than steel or aluminum.

I jeszcze z innej beczki. Czy aluminium pochłania drgania zatem lepiej niż karbon ?

Dla mnie  pochłanianie jest już tematem pomijanym, jednak chciałbym zaznaczyć, że tu dużą robotę robią też kabany. Jedne przy tym samym ciśnieniu chłoną i toczą inne zaś tylko wqr... O kołach nawet nie wspominam. Przykładowo: pełen ameliniak szosowy lepiej ogarnia temat na Michelin Dynamic Sport 700x28 jak plasticzan na tych samych oponach, ale o szerokości 23, podobnie stal na nich może dać po d*pie, koła wszędzie te same, jak i ciśnienie.  Sama ochrona nadgarstków jak i zadu też się na to wszytko przekłada.  Ale! :

 

11262222_2111304742343583_13012404020727

 

  i tak można to wszystko sobie w buty wsadzić gdy trafi się przejazd przez kamienie zrzucone z samolotu, wyratować co jedyne może technika. Żeby nie było dalszego dłubania, używam 6-ciu rowerów szosowych przeznaczonych do różnorakich zagadnień, robię rocznie ok 20 kkm dla funu i jak jadę w klubie to tylko z zawodnikami.

 

no mój mówi iż faktycznie bardzo sztywna- podobno naj. ale to podobno ma swoje zalety- bo przyspiesza na tym że ho ho, ale tyłek?

no aby odpowiedzieć na Twoje zarzuty to muszę napisać co mój powiedział: są nowe ramy karbonowe co doskonale tłumią drgania

to nie pisz bzdur- prosze.

Jest plastik i plastik, a przyspieszenie zależy od nogi, na gejach i bywa że jest to dodatkowo gra przełożeń, choć na wyjeżdżoną nogę na twardzielach często nie ma bata!

 

Edit: Scalam , bo z telefonu wczoraj było.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych kolegów  :)

 

Nadszedł czas na nowy rowerek. Budżet to max 4000tyś

Ze względu na mój niski wzrost (173cm i waga 78kg] rozważam rozmiar koła 27,5cala

29er na ramie 17cali troche mnie niepokoi.

Firmy jakie rozważam to scott,specjalized i lapierre

Moje Pytanie do znawców jak wydać rozsądnie i którą firmę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma ma małe znaczenie. Szukaj tego co oferuje najwięcej w danym przedziale. Na 99% Spec będzie oferował najmniej z porównywalnych cenowo rowerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhm...wydaje mi się że firma jednak ma znaczenie.Spec oferuje mniej to juz wiem ale za to ma dobre ramy .osprzęt zawsze można zmienić.najbardziej mi na ramie zależy i dobrej geometrii.Może jakieś propozycję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma ma małe znaczenie. Szukaj tego co oferuje najwięcej w danym przedziale. Na 99% Spec będzie oferował najmniej z porównywalnych cenowo rowerów.

 

To prawda w Specu sporo płacimy za markę, Lapierre osobiście polecam i myslę, że więcej w nim znajdziesz za te same pieniążki niż w Specu (Canyon albo Ghost prawdopodobnie dadzą jeszcze więcej).

Jedyny plus to kwestia ewentualnej odsprzedaży - podejrzewam, że Spec lepiej będzie trzymał cenę. 

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od roku czasu, giant defy. szosa z niższej półki.

w tym roku przeszedł kilka modyfikacji, nowe opony, tarcze na większe, siodełko wyliczone pod moje wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhm...wydaje mi się że firma jednak ma znaczenie.Spec oferuje mniej to juz wiem ale za to ma dobre ramy .osprzęt zawsze można zmienić.najbardziej mi na ramie zależy i dobrej geometrii.Może jakieś propozycję?

 

A Scott, Ghost, Giant, Trek, cokolwiek innego sensownego nie ma dobrych ram? W tej cenie nie oczekuj cudów i myślę, że 90% ram będzie na tej samej półce. Wszystko jest i tak klepane masowo w Azji. Oczywiście jeśli któryś producent czymś się tutaj wyróżni na plus, to warto się temu rowerowi przyjrzeć. Tylko ciężko porównać np. masę ramy, bo tego nikt nie podaje. Można się przyjrzeć jakości wykonania, lakierowi, obróbce spawów. To coś może powiedzieć. Standard środka supportu czy jest sztywna oś z tyłu (w tej cenie chyba nie ma co marzyć o tym), nie wiem czy coś jeszcze. Oczywiście geometria, ale to jest subiektywny parametr. Ja bym po ramie zwrócił uwagę na amortyzator. Fajnie jakby był pod sztywną oś, ale to chyba też nie ta cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One po 4k kosztują? 27,5 fajny, szkoda, że geometria bardziej trailowa, niż xc. 29 trochę pomyłka z brakiem sztywnej osi w amorze i szkoda, że 3 blaty z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosztują na priv ;)

nie pamietam czy przypadkiem nie ma sztywnej osi (obrazki klamia czesto) ;) niech sie wypowie ktos z kolegow ktorzy na nich jezdza ;) a wiem ze tu zagladaja.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.