Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Cenna uwaga, szkoda tylko że testowanie wchodzi w grę dopiero po zakupie :( poszukam może gdzieś w okolicy będzie do zobaczenia na żywo. A może ktoś poleci coś jeszcze w podobnej cenie.

Testowanie po zakupie , dobre .

Kaucja 100% , bezzwrotna :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma opcji zobaczenia go na żywo i przejechania się nim wcześniej, a jak znam życie to sprzedawca nie przyjmie zwrotu testowanego roweru. Dlatego z radą kolegów odpuszczę tą okazję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie ma opcji zobaczenia go na żywo i przejechania się nim wcześniej, a jak znam życie to sprzedawca nie przyjmie zwrotu testowanego roweru. Dlatego z radą kolegów odpuszczę tą okazję :)

Nie słuchaj kolegów którzy mają hopla, jeżeli rower potrzebny Ci do w miarę spokojnych wycieczek to bierz Krossa, moim zdaniem bardzo dobry stosunek ceny do jakości osprzętu. Jeżeli nie zależy ci na nowinkach jak koła 29 to bierz spokojnie, tylko chyba trochę rama dla ciebie za duża, jak dobrze pamiętam, tu dobrze zrobić przymiarkę.

A co najważniejsze, kupujesz "polski" rower.

Moja żona ma od 9 lat Krossa i nic się nie dzieje z ramą, ja mam szosę Krossa właśnie ze względu na relacja cena jakość, ale już mtb mam coś innego bo lubię poszaleć i połamałem nie jedną ramę, więc szukałem czegoś z dożywotnią gwarancją na ramę.

A pompkę do amora będziesz sobie musiał dokupić, bo ta do opon nie będzie pasować :D


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w opisie jest błąd . Piszę, że dźwignie elixir, a zacisk shimano tak się nie da .

jeśli chodzi o hamulce, to polecam od shimano od deore wzwyż .

Do avida mam uraz.

 

Pompka do widła musi być oczywiście specjalna.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie w "miarę spokojne wycieczki" jest dość pojemne :) z mojego punktu widzenia wypad na jurę, beskid czy inne górki to też spokojna wycieczka :) skakać na nim nie planuję ale trochę szybkich zjazdów po różnym terenie niewątpliwie się przydarzy. To trochę powrót do górala po dłuższej przerwie, kiedyś KTM i Merida i dość regularne wypady weekendowe :)  Co do wielkości ramy to 20 będzie OK, jeździłem na takiej. Oczywiście co producent to inna rozmiarówka :)

Kross nie będę ukrywał był w kręgu zainteresowania ze względu na cenę jak również polskie pochodzenie. Jak pisałem wcześniej kolega ma od kilu lat i nie narzeka :)

 

Znalazłem sprzedawcę z Wawy więc będę miał szansę zobaczyć go na żywo :) najbardziej niepokoi mnie info o widelcu, na co powinienem zwrócić uwagę?

 

26" mi nie przeszkadza :)

Edytowane przez john.doe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model ma ten kolega ?

No właśnie , od kilku lat. Kross robił dobre ramy , robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Jeszcze mógł trafić na ramę nie " plastikową "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tą ramą martwisz :( Jeździłem na jego rowerze i nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię , że najlepiej się przejechać przed zakupem ( jeśli jest taka możliwość )

Od siebie polecam takie marki rowerów jak :

Merida

Ktm

Gt

Giant

Orbea

Lapierre

Superior

Kellys

Specialized

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widelec w tym Krossie wygląda na wersje 32mm więc powinno być ok ale nie mogę nigdzie znaleźć dokładnych danych.

Np taki rower jeżeli jesteś w stanie wydać odrobinę więcej:

http://swiatrowerow.com.pl/pl_PL/p/Kellys-THORX-10-2015/1848

 

Bardzo sztywna rama, szczególnie przy główce. Osprzęt więcej niż przyzwoity. Hamulce jeśli chodzi o siłę podobne do Elixirów natomiast są już bezproblemowe w obsłudze. Jeden minus to widelec ze zwykłą rurą 1 1/8 założony z przejściówką do ramy taperowanej.

 

ewentualnie Unibike Flite 

lub:

http://www.radon-bikes.de/bikes-2016/mountainbike/hardtail/zr-team-275/zr-team-275-60/

 

Radon ma dość dobrą wagę jak na ten przedział cenowy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kellys wygląda ciekawie choć jak zawsze przekracza budżet :) muszę się poważnie nad nim zastanowić.

 

Dzięki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z budżetem to wiesz jak jest ...

Ja zakładałem ,że kupię rower za 1000 .

Kupiłem superiora za 2000

Poten kupiłem widelec foxa za 1100 i hamulce deore xt z tarczami za 750 .

Teraz będę kupować ramę za 800 i koła za tyle samo . Na końcu planuję napęd slx czyli następne 1100.

A zaczynałem od 2K :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jest, jak kupiłem KTMa to już w tym samym sezonie dołożyłem do niego polowe wartości, a potem przestałem liczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MTB to piękny sport , ale kurde drogi ... :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, jeden z moich klientów planował zakupy zdaje się amora SR XCT czy XCR (jakos około 300 zł). Okazało się że ma to być sprzęt do lekkiego enduro, więc nieśmiało zaproponowałem nieco inne rozwiązanie w podobnych pieniądzach... skończyliśmy na Rock Shoxu Pike (3600 zł).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież xcm, xct, to są tylko uginacze.

Do jakiej ramy wrzucił tego pike?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo widelec o takim skoku jak pike ( chyba 150 , albo 160 )

mógł by taką ramę do xc ( pracująca z widelcem 100 ) zwyczajnie ubić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym zastapić wysłużony manitou six. Prosta rura 1 i 1/8 cala, pod v-brake. Co polecilibyście jako współczesny zamiennik, kryterium jak najlepszy stosunek cena/ jakość, może być używka. Może SR epicon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epion, to dobry wybór .

A nie myślałeś się rozwijać i przejść na tarczę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rower to stary góral przygotowany pod dłuższe wycieczki po płaskim i lekkim terenie (bagażnik, sakwy itp). Nie widzę zasadności wchodzenia w tarcze i ładowania kolejnych setek, skoro V-brake do tej pory bardzo dobrze się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz epicona i będziesz zadowolony . Tylko kup od razu pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy coś jeszcze warto rozważyć z dobrym stosunkiem cena/jakość, mogą być używki w stanie co najmniej bdb.

 

albo czy nieco tańszy raidon jest dużo gorszy, albo axon dużo lepszy? Jak stoją współczesne Manitou, bo Fox, czy RS chyba odpadaja ze względu na cene?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.