Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny osprzęt ( przyzwoity ) . Hydrauliczne V, to jest rzadkość ( może być problem z serwisem ). Rama z normalnego , czyli dobrego alu.Fajnie, że hydroformowana. Rama pewnie klepana na Tajwanie , jak prawie wszystkie . Tego się nie bać. Za tą cenę ja nie mam zastrzeżeń .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki...

 

Bergamont to niemiecka marketówka czy raczej porzadniejszy sprzęt.

 

Wpadł mi w oko używany Helix 7.1 

 

http://www.bergamont.com/ch_it/bikes/archiv/2011/helix-71-gent/

 

Jest sens ?

Czy coś innego do 1500 pln.

 

Firma istnieje od 1993 roku, siedziba w Hamburgu.

tutaj ciekawe opracowanie producentów:

https://de.wikipedia.org/wiki/Liste_von_Fahrradherstellern

 

Czy cena opłacalna? Zależy od stanu. Moim zdaniem dobrą ceną za taki model (5 letni) w oryginale, w stanie bdb (czyli wszystko sprawne, wyregulowane, napęd nie przejechał więcej niz kilka tyś km, rower zadbany, niepoobijany itd) byłaby cena ok 1000 zł.

Fajny osprzęt ( przyzwoity ) . Hydrauliczne V, to jest rzadkość ( może być problem z serwisem ). Rama z normalnego , czyli dobrego alu.Fajnie, że hydroformowana. Rama pewnie klepana na Tajwanie , jak prawie wszystkie . Tego się nie bać. Za tą cenę ja nie mam zastrzeżeń .

Magura HS jest bardzo popularna, szczególnie w niemieckich rowerach, ja miałem w prawie każdym rowerze właśnie hs-y, obecnie mam hs33.

Ciekawe porównanie do V-braków:

http://forum.retromtb.pl/viewtopic.php?t=1037&postdays=0&postorder=asc&start=15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to są magurgi . To brać. Dobre , sprawdzone hamulce.

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki...

 

Bergamont to niemiecka marketówka czy raczej porzadniejszy sprzęt.

 

Wpadł mi w oko używany Helix 7.1 

 

http://www.bergamont.com/ch_it/bikes/archiv/2011/helix-71-gent/

 

Jest sens ?

Czy coś innego do 1500 pln.

Przy zakupie zwróć uwagę na widelec. Uwielbiają łapać luzy nawet po parę cm. Ogólnie dość solidny sprzęt.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jakiej marki narzędzia rowerowe polecacie ? Tak żeby nie zbankrutować i żeby dobre były . Na użytek amatorski.

( Bacik, rozpychacz do tłoczków, klucze do pedałów , suportów , klucze do rozkręcenia piast dt, klucze do kaset, skuwacz, nożyce do pancerzy...) ???

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bacik bardzo fajny ma Pro albo Icetoolz. Rozpychacz chyba najsolidniejszy Park Tool. Kluczy do pedałów jest multum, osobiście używam BBB i Park Toola. Do kaset i skuwacz to zdecydowanie PRO, podobnie jak obcinak do pancerzy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . W środę odbieram rower i jeszcze muszę uzbierać na dobrej klasy napęd.( teraz jest ze starego roweka klasy acera / alivio )

Planuję taki :

przerzutki slx, kasta xt , manetki slx i korba deore. A potem sobie warsztat wyposażę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nadszedł czas wyboru izakupu. Chciałbym coś na miasto/ pole/ lekki teren i nie odbić sobie nerek, prócz tego mam dyskopatie w okręgu lędźwiowym - czyli mogę jeździć na rowerze :-)))

Wybór padł na cztery modele:

Scott sub sport 30

Orbea carpe 30

Orbea sport 30

Orbea Urban 10

... I tu zaczynają sie schody czyli widelec "jakiś tam", kasseta " jakaś tam"- nie mam pojecia o tym.pomozecie z tych 4,coś wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrał bym pierwszą albo trzecią orbee. Są sztywne. Widelec autoryzowany w tej klasie będzie ciężki i ogólnie marność nad marnościami i wszystko marność. Sprzętowo są ok ( szału nie ma, ale jest ok). Ramy orbei są bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ewentualnie można juz wymienić żeby komfort psychiczny ( i fizyczny) tez odczuć? Tylko żebym na raty nie musiał brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny rower? Czy części ? I ile do wydania ?

Ja bym został przy orbei dla takich zastosowań i rower raczej crosowy lub XC. Możesz też spojrzeć na markę GT

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wydania max. 2.6 k.Z rowerami jak z zegarkami- marek jest tyle ze trudno wybrać jak sie człowiek nie zna.Jezeli są jakies sprawdzone modele to chętnie je wezmę po uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wytłumaczcie mi jedno. Na mojej wiosce widzę dużo ludzi jeżdżących na rowerach 26MTB wyłącznie po asfalcie/ chodniku.

Część z nich jest nawet ubrana jak zawodowiec  :huh:

 

Jaki jest sens kupowania takiego roweru?

Edytowane przez b_easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda rowerem xc wyłącznie po asfalcie jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech moc będzie z WAMI

 O to to to..

 

cross%20las%20b%C5%82oto%20szuter.JPG

 

Panowie, wytłumaczcie mi jedno. Na mojej wiosce widzę dużo ludzi jeżdżących na rowerach 26MTB wyłącznie po asfalcie/ chodniku.

Część z nich jest nawet ubrana jak zawodowiec  :huh:

 

Jaki jest sens kupowania takiego roweru?

Bo na chodnikach zwrotniejsze od klasycznych żegoczących  różnymi dźwiękami ukrain, bo obecnie tańsze ;)

Cześć z tych zawodowców rower zapewne ma od zarania dziejów, a skoro spełnia swe zadania to po co zmieniać?

 

Czy jest sens kupna takiego w sumie już przestarzałego roweru? Podobne pytanie zadałem sobie  jakiś czas temu  -  Zapier....ć na starych "przestarzałych" stalowych szosach 7s, czy iść w nowoczesność?

 

Zostałem przy poklubowych starych ścigaczach z kilku przyczyn, nawet nie zniechęciło mnie  iż z czasem będzie coraz gorszy dostęp do podzespołów. W kazdym bądź razie  przy moich zabawach i przebiegach jest to chociażby dużo tańsze rozwiązanie. I podobnie będzie w przypadku xc na kołach 650.

 

Jazda xc po szosie, czy chodniku? No tak znam to z czasów jak górale były modne - Nie masz górala, jesteś nikim. Praktycznie to wygląda tak jakby na muchę wybrać się z karabinem. Po chodniku szosa spokojnie przejedzie tempem wyścigowym :D

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się z Waszych odpowiedzi bo już myślałem że jestem świadkiem fetyszu o którym nie mam zielonego pojęcia  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wytłumaczcie mi jedno. Na mojej wiosce widzę dużo ludzi jeżdżących na rowerach 26MTB wyłącznie po asfalcie/ chodniku.

Część z nich jest nawet ubrana jak zawodowiec :huh:

 

Jaki jest sens kupowania takiego roweru?

Jeżdżę głównie na rowerze szosowym, ale jeśli mam jechać po mieście, to biorę mtb, bo trzeciego roweru nie widzę sensu kupować, i tak, jadę na full'u po mieście, bo to wygodne, przyzwyczailem sie już do strojów kolarskich, ich wygody i nie wyobrażam sobie jazdy w normalnych ciuchach. Tak że można mtb po asfalcie i wcale się tego nie wstydzę :-) pozdrawiam i jak najwięcej km na rowerze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ty jesteś świadomym użytkownikiem. A większość jeżdżących na mtb po mieście czy polnych drogach nie wie, że są lepsze alternatywy jak choćby rower crossowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Mam jeden rower typu xc. ( No poskładałem drugi ) Kupowałem rower z myślą o amatorskich szaleństwach w lesie . I jeżdżę w ten las. Ale także jeżdżę długie trasy asfaltem i poruszam się po mieście . Powód ? Kasa . Nie stać mnie na kupno szosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 10 lat crossa i jeżdżę nim bardziej niz rekreacyjnie (w weekendy do piekarni po bułki). Juz nawet zamocowałem kierownicę zespoloną z koszem i powiem że jest extra. Szczególnie że nawet sześciopak wchodzi  :lol:

 

CLASSIC_CARGO.jpg

Edytowane przez b_easy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem.

Narazie fotka domowa. Może w sobotę wyjadę w teren

No i jak się podoba ? :) :)

post-81019-1461173104,0187_thumb.jpg

 

Pozdrawiam chłopaków z bikebrothers .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kartofel dał radę , jest dobrze jaki skok amora?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.