Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy tu jednego kolegę latającego na facie. Nie pamiętam niku. Pewnie się odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja. Fata eksploatuje cały rok.

Latem na asfalcie będziesz sie męczył bardziej niż na cienkich oponach ale nie tak żeby nie dać rady. Problem jest inny. Opona do fata to koszt 300-400 zł. Szkoda jej na asfalt.

 

Asfaltu wiec staram sie unikać. Jak planujesz jeździć cały rok i nie tylko po piachu i śniegu warto rozważyć amortyzowany widelec. Na trasach typu enduro czy trail sprawdza sie super. Zimą tez jest pomocny przy ubitym śniegu i szybszej jedzie w dół.

 

Jeździłem na fatboyu speca, sztywnym i amortyzowany, super rower polecam.

 

Generalnie to jest rower do fanu i umiarkowanej prędkości, do ścigania sie nie nadaje bo Cię objadą, choć znam takich co startują w maratonach na faktach i zajmują pierwsze miejsca ale to wyjątki potwierdzające regule. W mieście nadaje sie na dziury, schody i krawężniki. Dla mnie to najfajniejszy rower jaki kiedykolwiek miałem i uzywałem.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za pomocną odpowiedz. Trochę mnie zmartwiłeś tym asfaltem. Jak tak sobie pomyślałem na spokojnie to procentowo główną drogą jest asfalt w moim przypadku. Być może ten rower zachęci mnie do częstszego opuszczania takiej nawierzchni ale tak czy siak to w moim przypadku nawet do lasu muszę pokonać jakiś odcinek asfaltowy. Bywają też takie dni że tylko jeżdżę po asfalcie. Ale jest też inna strona medalu a mianowicie to ile ty jeździsz kilometrówm a ile ja. U mnie średnio wychodzi to tak że jeżdżę w sumie rzadko, powiedzmy 2-3 razy w tygodniu i robię na raz  +- 15-20km. Ty piszesz że używasz roweru cały roku wiec myślę ze jeździsz dużo i  korba ci nie stygnie  :D. I tu jest pytanie czy jeżeli ja zrobię powiedzmy  200km w miesiącu jazdą mieszaną to czy szybko załatwię tą oponę czy nie? W obecnym Krosie R3 który używam 2 lata nie widzę specjalnie ubytku bieżnika a gdzieniegdzie nawet cycki jeszcze wystają. Czy ta opona w facie jest jakaś bardziej ścierna? Oczywiście liczę się z wymiana ale żeby to nie było np. po miesiącu. Wiem że te opony nie do końca się pompuje i może tu tkwi przyczyna większej ścieralności na asfalcie? Może na asfalcie należny je dopompować a w terenie spuszczać powietrze. Już sam nie wiem co mam myśleć. Rower optycznie mi się bardzo widzi. Zrobiłem nim kilkanaście kółek po sklepie i nie chciałem zsiadać, tak mi się dobrze i miękko jechało. Hm... pojadę jutro jeszcze raz się przymierzyć i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę cały rok tzn. eksploatuje go przez cały sezon. Nie koniecznie dużo kilometrów robiąc w roku. Zimą co weekend lub co drugi trasa całodzienna 30-40 km po górach ok 1000m a latem wybrzeże, plaże bałtyckie, pustynia bledowska i ścieżki typu enduro trails bielsko. Zużywanie sie bieżnika na asfalcie wynika z niskiego ciśnienia na którym sie jeździ i szerokiej powierzchni styku. W głębokim śniegu w górach to ok 0,4-0,5 bara. Na gorskie zimowe warunki potrzebny jest niezużyty bieżnik i wystające klocki gumy aby łapać przyczepność. Dlatego pisałem ze szkoda opony na asfalt. Oczywiście można napompować opony sporo powyżej jednego bara ale zaczynasz sie wtenczas odbijać jak piłka od przeszkód zamiast je płynnie pokonywać. Jak nie planujesz jeździć po śniegu i trudniejszych warunkach to zużywanie sie klocków bieżnika nie będzie miało aż takiego znaczenia. Na startych nieco klockach tez pojedziesz po asfalcie czy szutrem tylko po co fatbike do tego.

 

Jak będziesz miał możliwość wypożyczenia do testów to koniecznie wypożycz. Z tego co piszesz o warunkach w których jeździsz lepszym wyborem mógłby być 27+ z oponami 3 calowymi. To taki sami Fat o właściwościach roweru trailowego. Lepiej sprawdzi sie na asfalcie, nie będziesz czuł znaczących oporów toczenia jak na facie, ale na sypkim głębokim piachu już nie pojeździsz.

 

Mój syn ma takiego speca młodzieżowego na oponach 2.8 cala i jest zachwycony. Jeździmy razem po plażach, lesie i w sumie każdym terenie.

Edytowane przez TeJot

"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wybieram jednak met forte

Już miałem zamówić... Ale zobaczyłem catlike whisper :) chyba będę jednak miał tego szeptacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeptacz jest bardzo ok ;) Jak dla mnie to zielony najlepszy. Ale to już gust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za latarki masz?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mactronic Roy.02

Solarstorm X3

Sigma Buster Sport 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że 3/4 tego światła to solarstorm


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to widać :)


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-81019-1471706995,8071_thumb.jpg

A ja się zaraz wybieram

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj z Helu do Gdyni, prawie 80 km :)

W tle zamek w Rzucewie

Ja tyle (80km) to robię tygodniowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ładnie. Jak Ci się te hamulce sprawują? Jaki to model?

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jutro ładną ( w miarę) fotkę, to sobie sam znajdę ;)

 

Na tym zdjęciu migło mi " alfine ". Czyżby jakieś shimano alfine?

Tylko,że ich jest kilka modeli. A ciekawi mnie, bo pierwszy raz takie widzę, a wiedzę rowerową ( tak jak zegarkową i każdą inną) trzeba pogłębiać ;)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i jeszcze 'mineral oil" ;)

Dobre?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisałem. Fotkę jutro wrzuć. Olej mineralny jest w każdych hamulcach shimano ( również w tektro i magurach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.