Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

A oto i moja koza (na pierwszym planie :P Na drugim pozowała moja córcia).

Okazuje się, że jest to Kross. Według mnie części są w słabym stanie. Ale myślę, że do końca roku dociągnę. Najwyżej na początek sezonu coś pomyślę. Chyba, że doradzacie zmianę na nowy. Co o nic sądzicie. Jeździło mi się na nim super, dopóki nie usiadłem z dupskiem przed komputerem.

Przepraszam za słabe foty. 

 

20160821_132833.jpg

20160821_132852.jpg

20160821_133618.jpg

20160821_133858.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2678-0-56412100-1471800911_thumb.jpg

post-2678-0-14605000-1471800930_thumb.jpg

Wilanów jeziorko dzisiaj.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz Rose. I można je obejrzeć u nas :) Jak ci się coś z nim stanie musisz pakować i wysyłać. I czekasz parę tygodni na rower.

 

No jak jesteś z Wrocławia to możesz. ;)

 

Jeśli chodzi o marki to moim zdaniem obecnie wyróżnia się tylko jedna. Mimo mojej miłości od czasów szkolnych do Cannondale, to jednak rządzi Trek. Po pierwsze ma prawdziwą, sprawdzoną dożywotnią gwarancję. Nie to co się słyszy o jajach z uznaniem w Cannonach czy Specach. I po drugie ich ceny są całkiem normalne za to co oferują jak się porówna ze Specem czy innym BMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dożywotniej gwarancji poszedłbym w stronę Orbey. Osobiście uważam że trek ma to coś w sobie ;) Przy Specu czy BMC płacimy za dobry marketing. 

Edytowane przez ptakug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT ma również dożywotnią gwarancję, ale nie wiem jak w praktyce wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT ma również dożywotnią gwarancję, ale nie wiem jak w praktyce wygląda.

Giant podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forumowicza poznasz po jego zegarku :D

 

post-26987-0-78692000-1471814886_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ktoś po Tarnowie lub okolicach? Chętnie bym kogoś na " żywo " poznał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś z Was miał do czynienia z rowerami Canyon ? można to gdzieś w Polsce obejrzeć, przymierzyć ? :)

na ich stronie jest tylko sprzedaż wysyłkowa

 

kłopotliwe serwisowanie - czyli tylko w Niemczech, o to Ci chodzi ?

 

W mojej ocenie najbardziej problematyczną sprawą w przypadku Canyona jest dobór przy zakupie na odległość właściwego rozmiaru. Pomocny jest kalkulator na stronie ale to tylko pewna wskazówka. Koniecznie trzeba poczytać opinie na forach rowerowych dotyczące doboru optymalnej ramy względem siebie w odniesieniu do poszczególnych modeli rowerów. Opinii jest aż nadto. Warto poświęcić czas na przestudiowanie dostępnych w sieci doświadczeń osobistych użytkowników.

 

Co do serwisowania to wygląda sprawa tak, że na maila (zdjęcia + szczegółowy opis) ustalany jest sposób realizacji naprawy/serwisu i jeśli zapadnie konkluzja wysyłka roweru bądź jego komponentu (bo to też jest możliwe) to Canyon Polska przysyła kuriera po sprzęt, naprawia po czym odsyła tą samą drogą. Jedynym minusem jest ewentualny czas całej operacji, który zazwyczaj jest dłużysz niż wizyta osobista w serwisie, ale to zależy od konkretnej sytuacji bo sama przesyłka to ok dwa,trzy dni. 

Inną ewentualnością, z którą się spotkałem osobiście jest możliwość zwrotu poniesionych kosztów naprawy/serwisu wykonanego w rowerowym serwisie lokalnym. Przypadek taki musi być wcześniej ustalony i zaakceptowany przez Canyon Polska.

 

Co do samych rowerów to: konsekwentny dobór osprzętu, systemowe komponenty, przemyślane i sprytne konstrukcje ram oraz ich cechy użytkowe i budowy pozwalające na sensowną rozbudowę/modyfikację w przyszłości pozwalają na osiągnięcie bardzo dużego współczynnika zadowolenia z roweru. Zadowolenie z użytkowania roweru przewyższa wg mnie niedogodności związane ze sposobem zakupu i dystrybucji.         


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie najbardziej problematyczną sprawą w przypadku Canyona jest dobór przy zakupie na odległość właściwego rozmiaru. Pomocny jest kalkulator na stronie ale to tylko pewna wskazówka. Koniecznie trzeba poczytać opinie na forach rowerowych dotyczące doboru optymalnej ramy względem siebie w odniesieniu do poszczególnych modeli rowerów. Opinii jest aż nadto. Warto poświęcić czas na przestudiowanie dostępnych w sieci doświadczeń osobistych użytkowników.

 

Co do serwisowania to wygląda sprawa tak, że na maila (zdjęcia + szczegółowy opis) ustalany jest sposób realizacji naprawy/serwisu i jeśli zapadnie konkluzja wysyłka roweru bądź jego komponentu (bo to też jest możliwe) to Canyon Polska przysyła kuriera po sprzęt, naprawia po czym odsyła tą samą drogą. Jedynym minusem jest ewentualny czas całej operacji, który zazwyczaj jest dłużysz niż wizyta osobista w serwisie, ale to zależy od konkretnej sytuacji bo sama przesyłka to ok dwa,trzy dni. 

Inną ewentualnością, z którą się spotkałem osobiście jest możliwość zwrotu poniesionych kosztów naprawy/serwisu wykonanego w rowerowym serwisie lokalnym. Przypadek taki musi być wcześniej ustalony i zaakceptowany przez Canyon Polska.

 

Co do samych rowerów to: konsekwentny dobór osprzętu, systemowe komponenty, przemyślane i sprytne konstrukcje ram oraz ich cechy użytkowe i budowy pozwalające na sensowną rozbudowę/modyfikację w przyszłości pozwalają na osiągnięcie bardzo dużego współczynnika zadowolenia z roweru. Zadowolenie z użytkowania roweru przewyższa wg mnie niedogodności związane ze sposobem zakupu i dystrybucji.         

bardzo Ci dziękuję za obszerną i fachową odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6E8BDEF7-8A24-42D5-AEFC-CA592788B4BE_zps

Zadowolony użytkownik Canyona ;-)

Z wyborem rozmiaru, tragedii nie ma. Geometria dostępna, wiedząc co się mniej więcej lubi spokojnie można dokonać wyboru. W lesie wolę zwrotność stąd rozmiar M (miejski Spec L dla porównania).

Odnośnie serwisu nie pomogę (5 lat już... (przynajmniej wydaje mi się, że 5) pełen spokój i zero problemów.

Edytowane przez Keniutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatbike jest super na snieg, piach i grzaski teren lub jako drugi albo trzeci rower jako odskocznia do zabawy. Jesli myslisz aby go kupic i robic zwykle xc to nie jest dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatbike jest super na snieg, piach i grzaski teren lub jako drugi albo trzeci rower jako odskocznia do zabawy. Jesli myslisz aby go kupic i robic zwykle xc to nie jest dobry pomysl

Jestem dopiero od tygodnia w temacie fatbike'a. Poczytałem różne opinie przez weekend i trochę ostygłem. Nie powiem, rower podoba mi się bardzo ale wiem już że do codziennego użytku i jako jedyny to on się nie nadaje przynajmniej w moim położeniu geograficznym. Szkoda żeby stał lub był rzadko używany. Na razie chyba zawieszam temat zakupowy. Poza tym mimo że utargowałem już jakiś tam rabat ze sprzedawca to wciąż uważam jego cenę z kosmiczną. Ehhh... sam nie wiem, miota mną jak przy zakupie zegarka ;)

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeździć w terenia, to bierz rower na kołach 27,5 albo nawet 29 do tego opona 2,3 i uwierz mi, że idzie jak zwariowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-92504-0-18926700-1471968249_thumb.jpg

 

Melduję się jako posiadacz Treka 4300 (zdjęcie niestety z internetu - nie mam go przy sobie).
 
Ogólnie polecam, kupiłem jako używany i dosyć tanio, raczej nie oszczędzałem go (przez 3 lata codziennie - wiosna, lato, jesień, zima) jeździłem nim 5 kilometrów do szkoły, stał na zewnątrz przypięty i w sumie nigdy nie miałem z nim większych problemów. Aktualnie czeka go mały remont :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeździć w terenia, to bierz rower na kołach 27,5 albo nawet 29 do tego opona 2,3 i uwierz mi, że idzie jak zwariowane.

 

Mam Krosa na 27,5 a fatbike miał być jako drugi  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.giftrek4300.jpg

 

Melduję się jako posiadacz Treka 4300 (zdjęcie niestety z internetu - nie mam go przy sobie).

 

Ogólnie polecam, kupiłem jako używany i dosyć tanio, raczej nie oszczędzałem go (przez 3 lata codziennie - wiosna, lato, jesień, zima) jeździłem nim 5 kilometrów do szkoły, stał na zewnątrz przypięty i w sumie nigdy nie miałem z nim większych problemów. Aktualnie czeka go mały remont :)

To dlatego, że mój znajomy sprzedaje dobre rowery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Krosa na 27,5 a fatbike miał być jako drugi  :D

 

Może coś pomiędzy, czyli 27,5+ lub ewentualnie 29+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś pomiędzy, czyli 27,5+ lub ewentualnie 29+?

 

Dziękuje kolego za zaangażowanie ale nie interesuje mnie nic innego oprócz fatbike'a na dzień dzisiejszy. Generalnie nawet nie myślałem o zakupie roweru bo mój jest właściwie nowy ale po prostu natknąłem się przypadkiem w sklepie na pewien egzemplarz fata i najzwyczajniej w świecie się rozchorowałem. A z Krosa R3 na 27,5 jestem zadowolony i myślę że do mojego wzrostu jest to rozmiar optymalny.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha,

Tak to już jest z fatem, że jak sie raz wsiądzie i zaskoczy to nie ma zmiłuj się. Też planowałem inny rower zanim ... no właśnie :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie planowałem bo mam od roku nowy rower. Wszedłem po prostu do sklepu pooglądać kaski, patrze a tu piękny pomarańczowy fat, no i od paru dni nie mogę o nim przestać myśleć  ;) Spotykałem już te rowery wiec nie jest to dla mnie jakaś nowość ale ten jakoś wyjątkowo mnie zahipnotyzował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje spełnić zachciankę i cieszyć się jazdą albo wybić z głowy żeby nie męczył.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zachciankę wybić z głowy ;) Wiem po sobie ( rewolwer czarnoprochowy remington) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz albo poczekaj na dni testowe w swojej okolicy i spróbuj czy to dla ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.