Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wiem. Ja na 40/11 osiągnąłem 64km i pedałowanie juz nic nie dawało. Moze 2 zeby roznicy nie robia az tak znaczenia. A jaki masz rower?


www.opal.za.pl www.brykietlodz.za.pl www.drewno-opalowe-detal.gsi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony ( albo trzy) Jest fota. Biały " składak " bazowany na ramie gt.

Również kadencja jest ważna. Warto się wprawić w szybkim, nie siłowym kręcenia.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83698cffe6898f9ce1f7c02d19ad693e.jpg

Temat fatbike'a narazie zawieszony aczkolwiek nie skreślony. Dziękuje wszystkim kolega za doradztwo. Na razie zostanę przy starym sprzęcie.

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ( jeśli masz chęć), go przerobić nieco Dać lepszy amorek chociażby, hamulce, napęd... Wtedy, to dopiero pokaże pazur w terenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub dobre platformy, co kto lubi. Ja bym zaczął od widelca, potem pedały, hamulce, koła i na końcu napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie jestem żaden sportowiec zawodowiec. Jeżdżę wyłącznie rekreacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój B3 fizycznie jeszcze u mnie ale już sprzedany. Jak wszystko będzie ok to w przyszłym tyg będę miał B3 z taką samą okleiną jak na obecnym tylko na ramie M. Myślę że to rozwiąże wszystkie problemy ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@trollu wrzuć fotę po odpakowaniu.

 

Prosze powiedzcie mi jak sprawdzić czy rower jest dla mnie dobry? Chodzi o rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja.

Start spod świateł, zablokowane tylne koło, prawie gleba. Jakoś się wybroniłem-spojrzenia samochodziarzy bezcenne.Co się okazało - zerwana śruba mocująca przerzutkę do widelca. Straty : przerzutka, pokrzywione szprychy, scentrowane koło i 20 km do domu. Na szczęście żonka mogła pospieszyć z pomocą. Pan w serwisie stwierdził, że pierwszy raz z czymś takim się spotkał. Mało widział, czy mogę czuć się wyróżniony :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @trollu. U mnie pewnie będzie rąk samo. 186cm wzrostu. Tyle, ze 105 kg.

 

@Ajko nieprzyjemnie. Ja kiedyś ukrecilem support, ale to chyba norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zielony sup, to było 19 cali :) i na moje niecałe 170, to było dużo.

Aktualnie mam 16 cali i jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80km\h? , przy 56 miałem wrazenie ze jak uderzę to się rozsypię na atomy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak przekraczam 60. 65 km/h to moje maks. Więcej się boję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 5km w tym roku zrobione Ciekawe co mnie będzie rano bolało.

Co do ramy to mam niby 21.5''. Według mnie jest spoko. Jutro się zmierze i sprawdzę. Może żona pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem 35 tylko.

Od stycznia zrobiłem 1700 malutko. Z czego 1200 od kwietnia na rowerze GT. Resztę pięćset do kwietnia na superiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 5000 km rowerem w samym sierpniu, takiego wyniku jeszcze nigdy nie miałem, no ale wypadły dwa długodystansowe wyścigi.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne wyniki ☺ Mnie po wczoraj nic nie boli. Kolejny sukces. Jutro troszkę więcej pojadę.

 

Po pomiarach stwierdzam, że rozmiar ramy jest dobry. Zaawansowane działania matematyczne dały wynik 21' a rama jest 21,5. Teraz pytanie co w nim wymienić. Stawiałbym na kasetę i łańcuch (łańcuch przeskakuje. Najczęściej na tej najmniejszej). Tylko pytanie czy jest sens wymieniać tylko to skoro kaseta ma 7 zebatek. Może od razu na 9 czy 10. Tylko wtedy manetki i nie wiem czy wcisna te dodatkowe 2 czy 3 zębatki. Nie znam się. Koła tez słabo chodzą. Lata na pasie z tyłu, krzywe. A przednie samo zatrzymuje się po 10 sec po rozpedzeniu koła. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno remont  :) łańcuch pewnie wyciągnięty, zębatki mogłyby zostać o ile łańcuch ich już nie zniszczył. W kołach pewnie koronki/łożyska do wymiany a same koła do centrowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za łożyska i centrowanie sam się nie biorę. Także chyba musze go oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kół. Jeśli jest 7 koronek, to może być wolnobieg, nie kaseta. Nie założysz wtedy kasety. Musisz mieć inne koła ( pod kasetę) aby założyć 9 lub 10 koronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Rower ma 15 lat. A z tego ci czytalem to wszystk9 wskazywaloby na wolnobieg. W takim razie czy jest sens przechodząc na kasetę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.