Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam model sigmy bc1212 sts i polecam.

Ten model różni się tym, że ma kabel i chyba jakaś funkcja dodatkowa jest. Dobry licznik.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak pięknych okolicznościach przyrody... i niepowtarzalnej.... co prawda nie na 2 kółkach, tylko 8 ;) ale w ramach zadośćuczynienia, idę na rower

Zbiornik Kuźni Warężyńskiej, zwanej potocznie Pogoria 4, 100km 

 

post-3565-0-67425600-1472461575_thumb.png

 

post-3565-0-31842100-1472461566_thumb.jpg

 

post-3565-0-86548100-1472461570_thumb.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie daje wiary w to co piszesz. Tour de France ma około 3200km i trwa 3 tyg. Po takim wyścigu kolarze zawodowi lezą tydzień kopytami do góry. Jako ze sierpień jeszcze trwa to musiałbyś robić po 200km dziennie. Raczej impossible. Podaj nick do Stravy to przeanalizujemy.

 

No właśnie, też nie bardzo mi się chce wierzyć :) 

Albo kolega pomylił jedno zero albo jest cyborgiem i nie wymaga regeneracji. Zakładając pełny miesiąc to ponad 165km dziennie :)

 

 

 Znam kolesia co w tamtym roku w rywalizacji o rower machnął miecha coś ponad  6,5k, średnia dniówka 250.

 

Zatem 5k?

 

miesieczne.JPG

 

( tydzień pauzy w Szwajcarii ;) )

 

2016rtywalizajex.JPG

 

 

 

Wczoraj na hopce już praktycznie na wlocie  do domu ;)

 

2016CzechyVysoka.JPG

 

I standard w tygodniu  - rozruch tu dzisiejszy, a po robocie ;)

 

2016endodzi%C5%9B.JPG

 

Miech z haczykiem temu wydrukowałem sobie bloki, co zresztą tu pokazywałem co i jak, i z czystej ciekawości założyłem sobie licznik by sprawdzić - " Ile jestem w stanie je zajeżdzać, zanim się rozsypią"

 

Bloki są już praktycznie na finiszu, choć jeszcze z tysiaka powinny przejechać ;)

 

bloki%20po%205%20ko%C5%82a.JPG

 

A licznik pokazuje?

 

liczniczek.JPG

 

Zatem  jest to do zrobienia i to w nienajgorszym tempie, jednak co innego jazda średnio 28-30 a co innego 35-40, choć też znam koni co tak nap...., bo są w stanie się tak szybko zregenerować , by na drugi dzień...

 

Przy avg 28-30 dst 200 to jest w sumie miki , ograniczeniem może się okazać jedynie możliwość przeznaczenia na to odpowiedniej ilości czasu.

 

I to by było chyba na tyle ;)

 

Acha,... rower do wszystkiego i do niczego :D

 

DSC_0324-1024x576.JPG

 

No dobra, już se ide ;)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Wczoraj trochę mocniej pojechałem i juz kolana czuje. Macie jakieś rady jak dbać o stawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletki jak np flexistav tylko trzeba brać te tabletki z 3-4 m-ce, stawy tak szybko się nie "naprawiają"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dbać o stawy.... hmmm...., nie tyle co żelki, ale  żelatyna w różnistych do przyjecia wydaniach jak najbardziej. Jednak  przedewszystkim nic na hurra, bo kontuzja rzecz murowana.

Pierwsza sprawa zanim....., to wypadało by ustawić rower pod siebie, w przypadku kolan siodełko na offsecie. Druga rzecz, żeby mocniej jeździć trzeba by się coś wyjeździć w 1-szej strefie, by przyzwyczaić organizm do pewnego trybu prosperowania. I trzecia rzecz jak chce się mocniej - warto znać swój organizm, dobrze jest też porobić ewentualne badania, by podczas przejażdżki nie zejść.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletki jak np flexistav tylko trzeba brać te tabletki z 3-4 m-ce, stawy tak szybko się nie "naprawiają"

Nie ma problemu. Mogę brać. Wcześniej jak biegałem to po 3-4 tyg. nie mogłem chodzić przed dwa dni.

Może jakieś inne dobre środki znacie?

 

Dbać o stawy.... hmmm...., nie tyle co żelki, ale  żelatyna w różnistych do przyjecia wydaniach jak najbardziej. Jednak  przedewszystkim nic na hurra, bo kontuzja rzecz murowana.

Pierwsza sprawa zanim....., to wypadało by ustawić rower pod siebie, w przypadku kolan siodełko na offsecie. Druga rzecz, żeby mocniej jeździć trzeba by się coś wyjeździć w 1-szej strefie, by przyzwyczaić organizm do pewnego trybu prosperowania. I trzecia rzecz jak chce się mocniej - warto znać swój organizm, dobrze jest też porobić ewentualne badania, by podczas przejażdżki nie zejść.

Proszę powiedź co oznacza siodełko na offset i dlaczego musi być tak ustawione? Po drugie co znaczy jazda w 1-szej strefie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej chemii.

Diete trzeba tylko urozmaicić.

 

galaretki z nóżek wieprzowych czy też cielęcych, auszpik

galaretki i zupy z kurzych łapek czy też owocowe

ryby w galarecie

sproszkowana chrząstka i płetwa rekina

gotowane chrząstki i głowizny

golonki, podroby

gotowane skrzydla z kurcząt

 

Aby synteza kolagenu przebiegała sprawnie, organizm potrzebuje jeszcze innych składników odżywczych, min.: witaminy C, która jest niezbędnym elementem do produkcji kolagenu i budowy chrząstki, witamina B6, która odpowiada za prawidłowe sieciowanie kolagenu oraz witamina D, która jest niezbędna do mineralizacji kości, a jednocześnie wspomaga przyswajanie wapnia i fosforu. W procesie gojenia się złamań kości mają wpływ także minerały: wapń, bor, a także magnez.

Antyzapalnie, łagodząco na stawy, chrząstki, działają: imbir, orzechy, oleje rybie, orzechy, awokado, soja. Stymulują proces naprawczy stawów, chrząstek, kości. Do pokarmów szczególnie wartościowych z punktu widzenia kondycji naszych kości, mięśni i stawów należą bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, tłuste ryby morskie – sardynka, łosoś, śledź oraz tuńczyk, a także oleje roślinne, takie jak oliwa z oliwek, olej lniany lub rzepakowy, które powinny zastąpić w naszej diecie tłuszcze zwierzęce. Negatywnie działają natomiast: czerwone mięso, słodycze, smażenie na oleju słonecznikowym.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej chemii.

Diete trzeba tylko urozmaicić.

Tutaj się zgodzę.

 

 

galaretki z nóżek wieprzowych czy też cielęcych, auszpik

galaretki i zupy z kurzych łapek czy też owocowe

ryby w galarecie

sproszkowana chrząstka i płetwa rekina

gotowane chrząstki i głowizny

golonki, podroby

gotowane skrzydla z kurcząt

Ale od samego czytania już mi się w żołądku gotuje :blink:  Galaretki to jest to co na sam widok mnie odstrasza. Może jakaś inna ciekawa dieta :D

Słodycze z miłą chęcią odstawię (chyba jestem anonimowym cukierkożercą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę powiedź co oznacza siodełko na offset i dlaczego musi być tak ustawione? Po drugie co znaczy jazda w 1-szej strefie?

Jeżeli chodzi o siodełko http://szosa.org/topic/1588-prawid%C5%82owa-pozycja-na-rowerze/

Musi być tak ustawione  jak na pierwszej stronie, by nie wyrąbać sobie kolan na dzieńdobry.

 

Odnośnie strefy http://szosa.org/topic/7987-trening-na-maksa-czy-dobry/page-2?do=findComment&comment=202142 , ale przejżyj tez cały temat ten jak i wiele innych w dziale trening i zdrowie.

 

 

 

Tutaj się zgodzę.

 

 

Ale od samego czytania już mi się w żołądku gotuje :blink:  Galaretki to jest to co na sam widok mnie odstrasza. Może jakaś inna ciekawa dieta :D

Słodycze z miłą chęcią odstawię (chyba jestem anonimowym cukierkożercą).

 bez kolagenu nie pobiegniesz/ nie pojedziesz, kto nie smaruje....

Spokojnie jest wiele produktów zawierających żelatynę ot np kisielki w proszku, tylko to średnio zdrowe jest.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz golonke, podroby, skrzydla z kurcząt, salcesonik jakiś...:)

Dodatkowo zupy gotowane na kościach wieprzowych ( schabowe).

Dodatkowo serniczek na zimno bez cukru...:) ( jest jako skladnik żelatyna)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo serniczek na zimno bez cukru... :) ( jest jako skladnik żelatyna)

Z tego co mówisz pasuje tylko serniczek. Ale słodycze są zakazane. Błędne koło.

Chyba trzeba spróbować tej galaretki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... serniczek na zimno BEZ CUKRU..:) ( jest jako skladnik żelatyna)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również ważna jest technika pedałowania. Staramy się nie pedałować siłowo tylko jeździć na większej kadencji ( pedałować dość szybko, a lekko).

Stopy równolegle do kierunku jazdy, jak masz nawet lekko pod kątem, to nadmiernie męczysz kolana.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Generalnie do końca roku pojeżdżę sobie w strefie pierwszej :) Postaram się lekko zmodyfikować dietę.

Z racji tego, że sytuacja rodzinna pozwala mi tylko na jazdę wieczorami to muszę sobie sprawić lampki. Polecacie jakieś sensowne modele, firmy?

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabletki jak np flexistav tylko trzeba brać te tabletki z 3-4 m-ce, stawy tak szybko się nie "naprawiają"

 

Niestety to placebo-  glukozamina i chondroityna nie zregenerują stawów.

 

Odnośnie bólu kolan, jak napisał kaido2- prawidłowa pozycja, a reszta to stopniowy trening.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozycja za kierownicą wydaje się prawidłowa. Pojezdze i zobaczę. Oddam na serwis i do końca roku wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Kona. Od roku w posiadaniu :) Trochę zmian już zrobionych plus serwis prawie wszystkiego. W planach jeszcze kilka drobnych modyfikacji i serwis amorów po sezonie. No i ma nadzieję, że w przyszłym roku wybiorę się z nim na jakieś fajne trasy, typu Kluszkowce albo Bielsko-Biała :)

 

post-61736-0-18482000-1472651580_thumb.jpg

post-61736-0-47214500-1472651587_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Pytanie nooba.

Chcę kupić opony na sezon jesienny aby dało się jeździć po błotku i mokrej nawierzchni. Bo to co mam teraz to są praktycznie slicki. Jeśli w moim rowerze jest fabrycznie dana opona 26x20 to czy będzie pasowała do moich felg opona 26x21?

Albo inaczej. Czy szerokość felg jest standardowa a druga cyfra oznacza jedynie szerokość opony a nie felgi?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze myślę to masz teraz 26x2.0 a chcesz 26x2.1 i powinno podejść bez problemu. pierwsza liczba to średnica, druga szerokość 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz. Tak chcę zrobić. Ale czy np. szersza mi podpasuje czy nie?


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka rama roweru. Ale myślę, że 2,1 cala wejdzie na luzie. Gdyby to było jakieś 2,5 lub 3 to mogło by nie wejść.

Zainteresuj się marką maxxis lub schwalbe ( mam schwalbe smart sam 2,25)

Polecam. Tacopoja radzi sobie jw mokrym i na błocie, a i po asfalcie leci całkiem lekko.

Pokaż zdjęcie tylnego trójkąta zrobione z ponad koła i wszystko będzie jasne

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana szerokości opony na 2.10 nie stanowi najmniejszego problemu. Schwalbe nie są najlepszym rozwiązaniem, są śliskie i szybko się zużywają. Mimo, że używam tylko powyższych, poleciłbym Micheliny albo Conti.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.1 cala to nie jest jakaś wielka różnica więc myślę, że nie będzie problemu.

a skoro przy oponach 

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-7/p/2040600-2016

tylna opona jest o 0.2 cala węższa. Szerszy przód ma dać lepsze prowadzenie?

 

kolejne pytanie - seryjnie łańcuch KMC X9, najprawdopodobniej wysypane jedno ogniwo ale nie wiem jeszcze które, raczej nie chciałbym bawić się ze spinkami. Kupić taki sam czy może jakiś inny? Jeżeli inny to dlaczego?

 

Co do opon conti to w sumie tylko jedna opinia mi się rzuciła w oczy ale gość "modlił" się żeby szybko się skończyły i mógł wrócić do maxxisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rama 21,5 cala i chcę kupić właśnie schwalbe smart sam. Zależy mi głównie na zachowaniu dobrych warunków na asfalcie oraz poprawieniu trakcji na błotku.

Dzisiaj nie byłem w stanie podjechać pod małą górkę na mokrej leśnej ścieżce.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.