Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Smart samy polecam. 1500 km u mnie. W lesie, na asfalcie, nw błocie.

Conti nie polecam.

Jeśli to zewnętrzne ogniwo, to spinka załatwi sprawę. Jeśli wewnętrzne to już nie. Ja bym kupił łańcuch xt jeśli zajdzie potrzeba.

Ja mam spinke na moim 10 rzedowcu i sobie chwalę

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpowiadając na pytanie w temacie wątku... ja chwilowo takim ;)

 

57a48542807a0_o,size,933x0,q,70,h,86919b

/zdjęcie z sieci/

 

Dziś spróbowałem pierwszy raz (do tej pory jeździłem wyłącznie własnym, ale że wyparował, a nowego jeszcze nie zakupiłem...) i muszę powiedzieć, że jest to ciekawa alternatywa dla innych form komunikacji w mieście. W Łodzi chyba się sprawdza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Pytanie nooba.

Chcę kupić opony na sezon jesienny aby dało się jeździć po błotku i mokrej nawierzchni. Bo to co mam teraz to są praktycznie slicki. Jeśli w moim rowerze jest fabrycznie dana opona 26x20 to czy będzie pasowała do moich felg opona 26x21?

Albo inaczej. Czy szerokość felg jest standardowa a druga cyfra oznacza jedynie szerokość opony a nie felgi?

 

Różnica między 2.1 a 2.0 faktycznie jest bardzo mała i raczej na pewno nie będzie problemu (pomijam ilość miejsca w ramie na oponę), ale chcąc mieć na 100% pewność sprawdź jakie masz oznaczenia na feldze w skali ETRTO i oznaczenia również w tej skali na nowej oponie. A później zobacz sobie w tabelach czy taki zestaw powinien dobrze współgrać.

Tu masz fajny artykuł i gdzieś w artykule jest taka tabela:

http://roweroweporady.pl/jaka-opona-do-obreczy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce nie ma to większego znaczenia, a zmiana 2.0 na 2.1 to żadna różnica. Może się nawet okazać, że nowa opona będzie węższa od starej, bo producenci dość luźno podchodzą do podawanej przez nich wartości. Jedynie musisz sprawdzić czy szersza opona zmieści się w tylnym widelcu ramy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi mam 19 oznaczone 559-19. Stare opony 559-50 a smart samy 54-559. Mam ok 1cm luzu w tylnym widelcu. Czy opony przypasują? Chcę kupić przez neta więc trudno o przymierzenie.

Edytowane przez kkwpk

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obręcze. Felgi, to są w samochodzie. Tak wiem czepiam się ;)

Powinny przypasować. Ja nie siedzę w tych oznaczeniach więc poczekajmy :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,,

 

 

Edytowane przez Repsak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nowy nabytek  :lol:  Trek X-caliber 7 2016

DSC_1519.jpg

 była też pierwsza pojeżdżawka - 2 treki i cube ;)

DSC_1527.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turkusowy? Męskich nie było? Super maszyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Treka od 11.2015. Na budziku 3,5 kkm i do tej pory nic się nie zepsuło (poza tylną przerzutką ale tą złamalem na wyścigu). Pamiętaj o dbaniu o osprzęt, nie polecam mycia karcherem bo tylne piasty są podatne na wpychany myjką piesek i się blokują. Koniecznie smaruj wideł.

Szerokich ścieżek!

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turkusowy? Męskich nie było?

błotem i kurzem się oblepi to nie będzie widać  :lol:

 

karcherem na pewno mył nie będę, smary mam ;)

 

ktoś wie gdzie szukać albo poleca jakichś uchwyt rowerowy na samochód? W grę wchodzi tylko uchwyt na dach, mam kombiaka z relingami, brakuje tylko samego uchwytu 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej obręcze :) Świeży jestem.

Powinny przypasować :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

błotem i kurzem się oblepi to nie będzie widać :lol:

 

karcherem na pewno mył nie będę, smary mam ;)

 

ktoś wie gdzie szukać albo poleca jakichś uchwyt rowerowy na samochód? W grę wchodzi tylko uchwyt na dach, mam kombiaka z relingami, brakuje tylko samego uchwytu

Polecam Thule. Sam mam i belki do relingów i uchwyty na rower. Belki mam te aerodynamiczne WingBar - bez płóz na rowery nie zauważyłem, żeby głośność się jakoś zwiększała strasznie. Samo mocowanie musisz już dobrać pod swoje relingi.

A płozy polecam ProRide 591. Najtańsze nie są, ale jakość wykonania jest bardzo dobra i łatwo się to obsługuje :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy polecicie jakieś opony przełajowe pod szosowa ramę? Myślę że 30 spokojnie wejdzie pod ramę Specialized Langster.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Thule. Sam mam i belki do relingów i uchwyty na rower. Belki mam te aerodynamiczne WingBar - bez płóz na rowery nie zauważyłem, żeby głośność się jakoś zwiększała strasznie. Samo mocowanie musisz już dobrać pod swoje relingi.

A płozy polecam ProRide 591. Najtańsze nie są, ale jakość wykonania jest bardzo dobra i łatwo się to obsługuje :)

 

będę musiał się przyjrzeć ofercie Thule. Jakościowo firma raczej kichy nie robi a 300zł to jeszcze nie tak wiele, wolałbym uniknąć historii jaką opowiadał mi kumpel z tego fulla treka - jego znajomy wiózł na dachu treka za kilkanaście tys w jakimś lipnym uchwycie i niestety trek w pewnym momencie opuścił pokład ;) Belki mam więc szukam samego uchwytu rowerowego. Nie chcę tez wydawać nie wiadomo ile kasy bo roweru raczej nie będę woził zbyt często ale kto wie, jak będzie możliwość go wozić w ludzkich warunkach to pewnie będę to wykorzystywał. Raz krossa upychałem do bagażnika w kombiaku i mi wystarczy.

 

Na uchwyt z mocowaniem za widelec chyba trzeba wydać więcej?

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój własnoręczny "składak" na ramie GIANT'a XTC z osprzętem Shimano. Ma już ładnych parę lat, ale nadal cieszy :)

 

A'propos Thule, też mam na belki model który polecił kolega powyżej i jestem bardzo zadowolony. Na widelec jest niezbyt funkcjonalny, bo co z kołem, do bagażnika, a jak jest zapchany?

Na hak z kolei polecam ATERĘ.post-33253-0-09954500-1472991759_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny przypasować :)

 

 

 

Dzięki. Zamawiam.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę musiał się przyjrzeć ofercie Thule. Jakościowo firma raczej kichy nie robi a 300zł to jeszcze nie tak wiele, wolałbym uniknąć historii jaką opowiadał mi kumpel z tego fulla treka - jego znajomy wiózł na dachu treka za kilkanaście tys w jakimś lipnym uchwycie i niestety trek w pewnym momencie opuścił pokład ;) Belki mam więc szukam samego uchwytu rowerowego. Nie chcę tez wydawać nie wiadomo ile kasy bo roweru raczej nie będę woził zbyt często ale kto wie, jak będzie możliwość go wozić w ludzkich warunkach to pewnie będę to wykorzystywał. Raz krossa upychałem do bagażnika w kombiaku i mi wystarczy.

 

Na uchwyt z mocowaniem za widelec chyba trzeba wydać więcej?

Poszukaj tych uchwytów na Allegro. Opel ma jakieś powiązania z Thule (sprzedają ich rzeczy u siebie). I ja właśnie kupiłem w dobrej cenie wszystko i odbierałem w jednym z salonów Opla :) Uchwyt jest naprawdę solidny i łatwy w obsłudze. Spokojnie samemu bez pomocy można załadować rower. A co do jakości to zerknij na filmik jak testują swoje produkty:

 

https://www.youtube.com/watch?v=VW-1nrvzyFs

 

A co do uchwytu z mocowaniem za widelec to kwestia gustu i roweru trochę. Przy rowerach górskich z hamulcem tarczowym, to jak nie masz sztywnej ośki, to prawie zawsze po wyjęciu i zapięciu koła będziesz szybko musiał delikatnie podregulować zacisk hamulca. I trzeba coś zrobić z kołem :) Niemniej jednak napewno rower siedzi w czymś takim bardzo sztywno i pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będę kupował to na pewno thule 591, wcześniej nie zwracałem uwagi a wczoraj okazało się że kumpel ma taki uchwyt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto bryczka mojej żonki. Cossack Tercia. Dzisiaj zakupiona. Jutro jazda ze sklepu do domu; od razu swój oddam na serwis :)

Jutro mogę real foto wrzucić.

 

A tak przy okazji. Liczni Sigma 16.12 w sklepie 216 zł a w necie 96 zł ;)

 

cossack-tercia-43000-2015.jpg

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za bc 12.12 sts dawałem w sklepie niecałe 160 na internecie jakieś 130. Za 16.12 na kabelku 200 zł to jest zdzierstwo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wole na kabelku. A co do samego roweru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.