Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Baranek, to ma nawet cztery chwyty.

Górny normalny, górny na klamkach, dolny z operowaniem klamkami i dolny do sprintu

 

Baranek to ma w zasadzie nieskończoność chwytów, bo takie klamki to na kilka różnych sposobów złapiesz, to samo na górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak ;)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Częstochowy do Krakowa niedaleko, można się umówić na wypad i przetestować fata.

 

 

o ile bym wytrzymał kondycyjnie  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile bym wytrzymał kondycyjnie  :lol:

Nieprecyzyjnie się wyraziłem.

Umówić się z ekipą na wypożyczenie na miejscu fatbike (są takie formacje), dojechać samochodem na umówione miejsce i pojechać z nimi na jakiś beskidzki wypad jednodniowy  :)   


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha nie no, do krakowa na rowerze na razie się nie wybieram, jak już to samochodem  :P

dużo km po górach robicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wychodziło 30-40 km jednorazowo. Ale można krótsza trasę zaplanować.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przeżycia tylko ja raczej jeżdżę po płaskim, jakieś podjazdy to już inna historia  :)

 

słyszał ktoś o takiej akcji?

http://tropiciel.org/index.php

 

wybieram się z trójką znajomych na trasę rowerową

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz zapytam.

Czy jedzi ktoś amatorsko MTB W Tarnowie lub okolicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

a co do manetek - muszę wymienić swoje od Acery na deore czy Acera obsłuży przerzutkę deory? Jakie miałbym profity z manetki deory? Kumpel w treku remedy ma chyba XTR, ma fajny bajer z dwukierunkową dźwignią pod kciukiem

Nie tylko XTR ma dwukierunkową dźwignię, XT też. I to nie bajer.

Wcześniej miałem manetkę tylną slx do przerzutki xt. Po zmianie manety na xt czuć różnicę na plus.

Dodatkowo zyskuje się też że zmiana przełożenia jest na raz, czyli naciskam dźwignię i bieg zmieniony. Klasę niżej bieg się zmienia po zwolnieniu powrotnym dźwigni czyli na dwa razy.

Podsumowanie takie, do zestawów: manetka xt i przerzutka xt warto dopłacić, do xtr nie, chyba że to Twój zawód i każdy gram zbijamy. Konfiguracja taka, tył xt, zmieniarka acera /aliwio/deore nie ma sensu. Dopiero w zestawie widać różnicę.

 

 

One M9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetka xt ma natychmiastowy zrzut. A slx, deore ... Nie mają.

Dzwigienka dwukierunkowa jest od deore wzwyż.

 

Napisałem to samo co ty.... :) :)

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszej jeździe (a nawet dwóch).

Oto i mój aktualny rower https://www.giant-bicycles.com/pl/argento-rs-3-2014.

Dokładnie ten model.

 

Najgorsze wrażenie robią na mnie manetki... MASAKRA. Irytująca jest też bardzo skacząca na wybojach przerzutka tylna.

Ale suma summarum jeździ się w miarę OK.

 

Taka już mi zrobił pierwszego psikusa i spuścił powietrze z koła. Licząc na szczęście chciałem na pompować koła na stacji - tyle, że wentyle rowerowe... Głupi ja spuściłem jeszcze więcej powietrza.

Na stacji mi nie pomogli, ale blisko był Media Expert i użyczyli mi pompki :)

 

Dzisiaj zaatakowałem do pracy rowerem. Przyjemnie się jechało. 4,5km w 17 min. Jechałem bardzo spokojnie.

Tylko, że z plecakiem i teraz mam mokry lizak na plecach :P Jakieś porady? Jedyna opcja to pewnie kupić ciuchy na rower i się przebierać?

Jeżeli tak to macie jakieś firmy dobre i tanie? Nieraz w Lidl'u są ubrania dla rowerzystów. Może w nie warto zainwestować. Macie jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taka już mi zrobił pierwszego psikusa i spuścił powietrze z koła. Licząc na szczęście chciałem na pompować koła na stacji - tyle, że wentyle rowerowe... Głupi ja spuściłem jeszcze więcej powietrza.

Na stacji mi nie pomogli, ale blisko był Media Expert i użyczyli mi pompki :)

 

Kup sobie w rowerowym przejściówkę do pompowania wentyli rowerowych i woź z rowerem.

 

 

One M9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym samym pomyślałem wczoraj :) Dzisiaj jadę kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli tak to macie jakieś firmy dobre i tanie? Nieraz w Lidl'u są ubrania dla rowerzystów. Może w nie warto zainwestować. Macie jakieś doświadczenie?

 

W Lidla nie warto. Z tanich polecam Attiq. Wyższe seria z Decathlona też ujdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszej jeździe (a nawet dwóch).

Oto i mój aktualny rower https://www.giant-bicycles.com/pl/argento-rs-3-2014.

Dokładnie ten model.

 

Najgorsze wrażenie robią na mnie manetki... MASAKRA. Irytująca jest też bardzo skacząca na wybojach przerzutka tylna.

Ale suma summarum jeździ się w miarę OK.

 

Taka już mi zrobił pierwszego psikusa i spuścił powietrze z koła. Licząc na szczęście chciałem na pompować koła na stacji - tyle, że wentyle rowerowe... Głupi ja spuściłem jeszcze więcej powietrza.

Na stacji mi nie pomogli, ale blisko był Media Expert i użyczyli mi pompki :)

 

Dzisiaj zaatakowałem do pracy rowerem. Przyjemnie się jechało. 4,5km w 17 min. Jechałem bardzo spokojnie.

Tylko, że z plecakiem i teraz mam mokry lizak na plecach :P Jakieś porady? Jedyna opcja to pewnie kupić ciuchy na rower i się przebierać?

Jeżeli tak to macie jakieś firmy dobre i tanie? Nieraz w Lidl'u są ubrania dla rowerzystów. Może w nie warto zainwestować. Macie jakieś doświadczenie?

Z tyłu w przerzutce masz  śrubę do regulacji naciągu przerzutki powinno trochę pomóc, a jak nie to skrócić łańcuch do bezpiecznej długości tak aby wystarczał na najwyższych biegach z napięciem ale z głową. Lub jeszcze droższa wymienić na inną przerzutkę tzn. na średnią długość wóżka bo jest jeszcze SS czyli najkrótsza wersja ale to już bardziej do grawitacji ;) lecz nic już wtedy nam nie lata ponieważ ma największy naciąg od reszty. Polecam przerzutki marki Sram posiadają mocniejsze sprężyny i tak bardzo nie lataja ale to normalne przy długich wózkach.

 

Co do ubioru to odradzam jezdzić najbardziej w bawełnianych ubranaich + plecak bo to już naprawdę robi się nieciekawie. Ciuch jak ciuch każda rowerowa koszulka jest dobra . Ale czy jest sens kupować ? jezdzisz cały rok czy tylko w lato ?

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu w przerzutce masz  śrubę do regulacji naciągu przerzutki powinno trochę pomóc, a jak nie to skrócić łańcuch do bezpiecznej długości tak aby wystarczał na najwyższych biegach z napięciem ale z głową. Lub jeszcze droższa wymienić na inną przerzutkę tzn. na średnią długość wóżka bo jest jeszcze SS czyli najkrótsza wersja ale to już bardziej do grawitacji ;) lecz nic już wtedy nam nie lata ponieważ ma największy naciąg od reszty. Polecam przerzutki marki Sram posiadają mocniejsze sprężyny i tak bardzo nie lataja ale to normalne przy długich wózkach.

 

Co do ubioru to odradzam jezdzić najbardziej w bawełnianych ubranaich + plecak bo to już naprawdę robi się nieciekawie. Ciuch jak ciuch każda rowerowa koszulka jest dobra . Ale czy jest sens kupować ? jezdzisz cały rok czy tylko w lato ?

Zerknę na tą śrubę. Może faktycznie coś pomoże. Inwestować póki co w rower nie mam zamiar - nie mówię tutaj o tradycyjnych przeglądach.

 

Póki co nie mam zamiaru jeździć całym rokiem. A dzisiaj jakaś tam koszulka, bluza i plecak... Dociążony laptopem, okablowaniem, 3 książkami i pożywieniem na 8h pracy za biurkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam odzież z Decathlonu bardzo dobra jakościowo jeszcze jak trafisz na zniżki to już całkiem lux. CO do tej śruby to będziesz widział jak ile się odchyla i ustaw sobie powoli nie na maxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie zakładaj przerzutki z wózkiem ss ani nawet sg.

Tylko sgs. Bo może pojemności brakować. W ss braknie na pewno.

Wyjściem jest przerzutka ze sprzęgłem.

Najtańsza to deore.

Przerzutkę warto podregulować. Ale bicia o ramę to raczej nie ograniczy

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń boże nie zakładaj przerzutki z wózkiem ss ani nawet sg.

Tylko sgs. Bo może pojemności brakować. W ss braknie na pewno.

Wyjściem jest przerzutka ze sprzęgłem.

Najtańsza to deore.

Przerzutkę warto podregulować. Ale bicia o ramę to raczej nie ograniczy

@egzo rozumiem, że to o czym piszesz dotyczy mojego problemu.

Niestety oprócz bicia o ramę  i Deorę nie rozumiem nic :D

Domyślam się jedynie, że wózek to to coś wystające na dole z przerzutki :rolleyes:

A SS i SG to są typy wózków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sgs - długi wózek, gs- średni wózek ( literówka post wcześniej), ss - krótki wózek.

Liczymy nasz napęd: ( liczba zębów na największej tarczy z przodu odjąć liczba na najmniejszej ) dodać ( l zębów na najwiekszej zębatce z tyłu odjąć l zębów na najmniejszej)

Pojemność przerzutki musi wynosi nieco więcej niż nasz wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej przyjął że producent dobrze dobrał długość wózka przerzutki, więc nie ma sensu jej zmieniać. Jeśli irytuje Cię dźwięk uderzającego łańcucha o ramę to załóż w tym miejscu kawałek dętki, zmniejsza hałas i chroni ramę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zapomniałem ci napisać Najlepszym rozwiązaniem było by kupienie tylnej przerzutki ze sprzęgłem.

Co do wypowiedzi egzo18 nie zgodę się bo przerzutki na krótkim wózku (SS) nie obijają o ramę nie ma szans miałem Sainta, Zee, X0 i żadna z tych przerzutek nie obijała o ramę ale fakt faktem do tej specyfikacji potrzeba najlepiej małą kasetę typu Ultegra lub inną szosową.

Można można dostać tanio przerzutkę tylko trzeba szukać i czekać na dobrą okazję

 

Nigdy nie powinno się do końca trzymać zaleceń producenta, wiadomo kwestie utrzymania geometrii itp. oczywiście ale sprawy napędowe są jak najbardziej wolne do własnych zapotrzebowań

 

A tak wgl suqub na czym jezdzisz ? podaj specyfiakcję roweru

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w porządku sprzęt zawsze możesz wymienić napęd na wyższy model bo tak czy siak zużyję się prędzej. Ew amortyzator i będzie ci się jezdzić jak w bajce ;)

Bo to że Shimano osprzęt to nie znaczy że dobry, w dzisiejszych latach jest taki tani chwyt marketingowy "ooo bo przerzutka shimano czy inna część to już rower porządny" a to nie prawda dlatego że producenci dają totalny najniższą pułkę osprzętu do roweru a ci co mają mało pojęcia chytają to jak ryba haczyk ;)

Ogółem bardzo przyzwoity ten Giant taki miejsko/turystyczny

 

Także podsumowujac jeżeli chciałbyś coś w nim wymieniać to na pewno napęd i amortyzator ew, hamulce jeżeli złapią już porządne luzy bo nie wiem czy opłacało by się niwelować w nich luz. ;)

O siodle nie zapominając można zawsze pojechać do dob rego sklepu rowerowego i zakupić coś pod twój tyłek z doświadczenia polecam bo komport jazdy zmienia się potwornie

Edytowane przez Lukanio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saint ci za diabła tam nie wyjdzie bo mu braknie pojemności.

Deore ze sprzęgłem i wózek sgs. Chyba, że wejdzie gs, ale trzeba liczyć.

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.