Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakimi rowerami jeżdżą członkowie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Olej to wieszanie u mnie skończyło się na tym ze nie dostałem zezwolenia tam gdzie chciałem powiesić a tam gdzie mogłem to powiedziałem ze nie powieszę i problem sam się rozwiązał :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedźcie w piątek bo Filip coś wymyśla z sobotą dopiero.

Muszę go naprostować jak wróci z Malty. Kwiatek jak chce wrócić na rowerze to też niech lepiej myśli o piątku ;)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z Jankiem i się dogadamy na pewno

W sobotę są jakieś warsztaty wiec będę Ich widział wiec zobaczę o co cho

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wszystko jest uzależnione ode mnie. Niestety nie dostanę urlopu na piątek. A kończę na tyle późno, że bez sensu by było jechać.

 

@egzo18

Muszę gdzieś ten nocnik na żywo obejrzeć w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne bez sensu, musimy pogadać ale dziś nie będę już dryndal bo pozno


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widziałem, że wisi na tym rower za 20k, to rozwiało moje wszelkie wątpliwości co do niego :)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedźcie w piątek bo Filip coś wymyśla z sobotą dopiero.

Muszę go naprostować jak wróci z Malty. Kwiatek jak chce wrócić na rowerze to też niech lepiej myśli o piątku ;)

Ostatnio z podstolika wroc wyjechaliśmy po 12 w nocy i dalej do Kolegi dojechaliśmy przed 3 i było bardzo ok.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej :D

Wszystko jest uzależnione ode mnie. Niestety nie dostanę urlopu na piątek. A kończę na tyle późno, że bez sensu by było jechać.

Nie wiem, o której kończysz, ale pisząc, że bez sensu jechać chyba nie wiesz, o której my kończymy :D Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kończę około 17-17:30 muszę odebrać młodego z przedszkola i wtedy dopiero zbierać się do wyjazdu.

 

Zaraz dostaniemy opr za śmietnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra godzina juz dawno po kolacji a jeszcze przed śniadaniem.

A Ty uważasz ze o której wszyscy się zbiorą do kupy... i dojadą do Ciebie?

Oczywiście na rowerach aby pozostać w temacie- umawiamy się na wycieczke rowerowa


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzilem, że muszę empirycznie sprawdzić czy przełaj jest fajny. Jest

bd25c34ad7dfb410ca443f6ebe2f5f84.jpg

Edytowane przez ralfbutton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stwierdzilem, że muszę empirycznie sprawdzić czy przełaj jest fajny. Jest

 

to ten z allegro? też prze chwilę się nad nim zastanawiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ten z allegro? też prze chwilę się nad nim zastanawiałem

Tak, dobrze ze tylko przez chwile, bo jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cuba :) a tak z ciekawości za ile go kupiłeś i jak tarczówki się spisują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej pogoda się sypie, w tym roku pewnie już wiele okazji do jazdy nie będzie.

Jak na razie zauważyłem , że pada, niekiedy dość mocno pada, poza tym temperatura do jazdy jest jak najbardziej ok. Zrobiłem dziś  rano 5 dych  na światłach (Mordor) i żadnych przeciwności nie zauważyłem.

 

Co do kiery - dobiera ja się do szerokości barków. Za wąska = problem na podjazdach + ewentualny problem z dotlenieniem, kontrola roweru w terenie - gorsza.

Opona się wgniata od ciężaru. A jak powietrze zejdzie to kaplica. Mozesz kupić taki wieszak pod warunkiem, że opony nie stykają się ze ścianą.

facepalm.jpg

 

A ja się jeszcze zapytam, a czemu kaplica?

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny i bardzo irytuje mnie docisnieta opona. Chyba, że nie szkodzi to jej kondycji.

A jak rower stoi na podłodze w domu to co lewituje i nie dotyka oponą ziemi ? Nic się oponie złego nie dzieje.

Edytowane przez Rysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale na podłodze może mieć trzy punkty podparcia. Do tego jak u mnie wisi to mam wrażenie, że cały ciężar roweru jest.na przedniej oponie. Stąd moja obawa o ewentualne uszkodzenie opony. Jezeli moje obawy są bezpodstawne to super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale na podłodze może mieć trzy punkty podparcia. Do tego jak u mnie wisi to mam wrażenie, że cały ciężar roweru jest.na przedniej oponie. Stąd moja obawa o ewentualne uszkodzenie opony. Jezeli moje obawy są bezpodstawne to super.

A jak siedzisz na rowerze to większość ciężaru jest na tyle,a jak jeszcze wjedziesz w konkretną dziurę/ przez leżącą gałąź co zdarza się nawet  mnie  na szosie i nie jest to jakieś od świeta to punktowe dobicie  to dodana znaczna część masy która normalnie oddziaływuje  na koło. Podobnie jest z przodem przy korekcji ostrych zakrętów przy baaardzo dużej prędkości przenosząc większość ciężaru na przód. Deformacja opony poprzez sparcenie - tego nie da sie uzyskać w suchym ciepłym pokoju. Uszkodzenie oplotu czego skutkiem jest deformacja lub zniszczenie opony - tego nie uzyskasz gdy rower bedzie wisiał na ścianie i dodatkowo ktoś będzie jeszcze na nim siedział.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ale na podłodze może mieć trzy punkty podparcia. Do tego jak u mnie wisi to mam wrażenie, że cały ciężar roweru jest.na przedniej oponie. Stąd moja obawa o ewentualne uszkodzenie opony. Jezeli moje obawy są bezpodstawne to super.

jak wieszasz rower to jego elementy pod wpływem grawitacji rozciągają się dając taki lub odwrotny efekt (jednym słowem deformuje się):

 

IMG_4680.jpg

00118.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliscie mnie. W sumie to tylko opona... Po sezonie można kupić nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sezonie? Nawet nie liczę ile rocznie zmieniam laczków. Fakt, że ostatnio zacząłem używać takich co przejadą więcej jak te 4 tysie, bo zmieniać  tak średnio co 1,5 miecha średnio mnie się uśmiecha. Obecne przejechały już ponad 15 koła, jednak i tu też nie jest różowo.

 

Jeszcze nigdy nie miałem defektu w domu z uwagi na to że rower wisiał na ścianie, czy ktoś jeździł nim po ścianie. Zawsze to było dobre doje..e na konkretnym kraterze i oplot  się poddał, albo przez śmieci w postaci gwoździ, ostrych kamieni gdzie dochodziło do przebicia.

 

No raz miałem kawałek butelki w przednim kole i tak jeździłem i jeździłem i jeździłem , aż nie wyjechałem na asfalt z lasu. Powietrze z koła nawet nie drgneło za sprawą konkretnej wkładki antyprzebiciowej, nawet oplotu nie ruszyło. Po wyjęciu dużego kawałka szkła została mała dziurka którą zresztą załatałem. O takich oponach też warto pomyśleć na zimę, tanie nie są i lekkie też, ale wymiana kapci na  dobrym mrozie też do przyjemności nie należy zwłaszcza jak wszystko w rękach zamarza.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robie takiej ilości kilometrów i nie sądzę abym kiedykolwiek robił. Rower jest moim dodatkowym zajęciem. Póki co jako środek transportu do pracy. Może zaliczenia jedna czy dwie jazdy w weekend zanim smary nie zaczną zamarzac.

 

Co do opon przekonaliscie mnie i juz mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.